خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: دلیل انتخاب رشته تجربی توسط شما ؟

رأی دهندگان
    223. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
    • اصرار پدر و مادر

25 11.21%
    • اعتبار و ارزش و مقام و احترام

29 13.00%
    • علاقه واقعی به پزشکی

59 26.46%
    • درامد و آینده

102 45.74%
    • ضعیف بودن ریاضیتان و سخت بودن ریاضی

8 3.59%
    صفحه 15 از 15 نخستنخست ... 51415
    نمایش نتایج: از 211 به 215 از 215
    1. Top | #211
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      یه مثال ساده میخام براتون بزنم که از قضا دیروز اتفاق افتاد.
      کشیک اورژانس بودم. یه خانم تنهایی که مشخص بود شیمی درمانی میشده تو صف اتاق عمل سرپایی بود و قرار بود یه کار ساپه واسش انجام بده. تو سالن بود و سالن هم سرد بود. همراه نداشت به من گفت که سردمه. منم رفتم زیر سیبیلی واسش پتو جور کردم ( واسه همپن پتو هم یه سری تشریفات هست ولی من بدون اونا واسش جور کردم) وقتی پتو رو کشیدم روش خودش و اطرافیان خیلی تشکر کردن و کلی دعا کرد و وقتی رفت اتاق عمل به من گف بیا وایسا پیشم من میترسم ولی خوب نمیتونستم بازم کلی دعام کرد و وقتی تو اورژانس تخت مراقبت بود هر دفه از جلو رد میشدم کلی دعا میکرد و میگفت این دکتر خوبیه! همه این ها در ازای دادن یه پتوی شاده بود! با یه کار ساده دل کسی رو به دست اوردم و کارشو راه انداختم و کلی ارزش و احترام دیدم و لذت بخش بود!
      یک ساعت بعد مریض دیگه اژ که حالش خیلی خراب بود cpr ( احیای قلبی ریوی همونی که سینه مریضو مکررا فشار میدن تا قلب برگرده) کردم ۴۵ دقیقه مداوم تنفس ( امبو ) میدادیم و مالش میدادیم. همراهای مریض فقط سرمون داد میزدن زود باشید یه کاری کنید! بسیار خشمگین و ناراحت بودن( حق هم داشتن عزیزشون بود) بعد از ۴۵ دقیقه دستور توقف دادن و مریض فوت شده بود. ما همه کار کردیم براش ولی متاسفانه فوت شد. تو اون لخطه انتظار نداشته باش همراه مریض بگه دستت درد نکنه خیلی زحمت کشیدی! بعد ها هم نمیگه دستشون درد نکنه حتی ممکنه یه ویم از خودش دربیاره . بره شکایت کنه! که البته راه به **** نمیبره چون همه کارا طبق کتاب انجام شده بود.

کلا خاستم بدونید احترام مردم چجوریه و در چه موقعیتیه. میشه با کارای ساده هم احترام جذب کرد حتما لازم نیس دکتر باشی! لازم نیس این همه سختی بکشی و با برخوردای مردم دلسرد بشی و بعد بگی عجب اشتباهی کردم! این فقط یه کوشه خیلی کوچیک بود از چیزایی که دیدم و درگیرش بودم. انشاالاه کمک کنه. یا خق

2. Top | #212
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Nrs_Md نمایش پست ها
      سلام در رابطه استاد احمدی طوری که من فهمیدم با دوشتانش داشتن رو یه پروژه کار میکردن بعد تصمیم گرفتن برا کامل و بهتر شدنش هر کدومشون برن تو یه رشته ای ادامه تحصیل بدن و پروزه رو بهتر پیش ببرن استاد احمدی هم یکی از اونا بوده
      و در رابطه با حرف های دیگه ت اینجا ایرانه کاریش نمیشه کرد وقتی معلما غیر از صاحبان کتاب و کلاس کنکور دارا حقوقشون از یه نفر دیگه کمتره دیگه چی باید گفت حرفا تکراری میشه
      الان استخدام اموزش و پرورش فوق لیسانس به بالاس چندسال باید معلم درس بخونه تا بره شغل گیرش بیاد
      به نظرم الان حتی از پزشکی بهتره شیخ شدنه کدوم یکی از ما یه شیخ رو دیده که به 20 رسیده باشه و زن و بچه و ماشین نداشته باشه؟؟؟؟؟؟؟
      تازه از بس بعضیاشون کار میکنن بهشون سختی کار هم تعلق میگیره!!!!!!
      مقصری نداریم مشکل کل نظام اداره کننده ایرانه وقتی درامدهای نجومی چند نفر به اندازه حقوق چندین نفر از قشر معلم و کارگر بیشتره دیگه چی بگم وقتی میان وام ها و کلاهبرداری های هزار میلیاردی میگیرن میرن .......... فاتحه این نظام اقتصادی رو باید خوند
      یه چیزی در مورده شیخا شنیدی داداش. اونا ام وضعشون خرابه. اونایی که شما دیدی دزدای اول انقلاب بودن.
      داداش من 22 سالشه 8 ساله حوزه میره ماهی 70 هزار تومن شهریه میگیره که پول رفتو برگشتشم نیست. آزمون داده اومده دانشگاه میخونه. نه وامی بهش میدن نه خونه ای نه ماشینی. توی قم توی یکی از بزرگترین مدرسه ها درس میخونده که میگه مدرسه اندازه ی یه شهره ولی صندلی برای طلبه ها نمیزارن و چند سال روی زمین همشون درس خوندن، حدود 100 تا اتاق داره ولی همش داره خاک میخوره و به کسی نمیدن، رئیس مدرسه کارخونه فرش بافی داره ولی هنوز خیلی جاها فرش نیست و رو زمینن. یه چیزی از حوزه شنیدید فک میکنید چه خبره، اگه انقدر فکر میکنی خوبه سرتو بنداز پایین برو تو حوزه، کسی نگفته که نرو. برو بهتر از دکترا درآمد داشته باش. این حرفارو میزنید آدم نمیدونه سرشو تو کدوم دیوار بزنه واقعا بعد ادعای روشن فکری و عقل کل بودنم میکنید.
      همه جا خرابه، تقصیر کسی نیست که همه میخوان برن پزشکی، وقتی یارو میبینه طرف تو مطب نشسته ماهی 10 تومن حداقل داره در میاره خب مریض نیست پاشه بره یه جای دیگه درس بخونه که نه مردم بهش احترام بزارن نه درآمدش رو داشته باشه. از علایقش میزنه و میشینه برا پزشکی میخونه.
      ویرایش توسط Mahdyu : 07 آبان 1398 در ساعت 16:32

3. Top | #213
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mahdyu نمایش پست ها
      یه چیزی در مورده شیخا شنیدی داداش. اونا ام وضعشون خرابه. اونایی که شما دیدی دزدای اول انقلاب بودن.
      داداش من 22 سالشه 8 ساله حوزه میره ماهی 70 هزار تومن شهریه میگیره که پول رفتو برگشتشم نیست. آزمون داده اومده دانشگاه میخونه. نه وامی بهش میدن نه خونه ای نه ماشینی. توی قم توی یکی از بزرگترین مدرسه ها درس میخونده که میگه مدرسه اندازه ی یه شهره ولی صندلی برای طلبه ها نمیزارن و چند سال روی زمین همشون درس خوندن، حدود 100 تا اتاق داره ولی همش داره خاک میخوره و به کسی نمیدن، رئیس مدرسه کارخونه فرش بافی داره ولی هنوز خیلی جاها فرش نیست و رو زمینن. یه چیزی از حوزه شنیدید فک میکنید چه خبره، اگه انقدر فکر میکنی خوبه سرتو بنداز پایین برو تو حوزه، کسی نگفته که نرو. برو بهتر از دکترا درآمد داشته باش. این حرفارو میزنید آدم نمیدونه سرشو تو کدوم دیوار بزنه واقعا بعد ادعای روشن فکری و عقل کل بودنم میکنید.
      همه جا خرابه، تقصیر کسی نیست که همه میخوان برن پزشکی، وقتی یارو میبینه طرف تو مطب نشسته ماهی 10 تومن حداقل داره در میاره خب مریض نیست پاشه بره یه جای دیگه درس بخونه که نه مردم بهش احترام بزارن نه درآمدش رو داشته باشه. از علایقش میزنه و میشینه برا پزشکی میخونه.
      حاجی رفتی یه پست مال 3 سال پیشو ریپلای کردی خسته نباشی
      حوصله ندارم بخونم چی نوشتی چیزیم یادم نیس قضیه چی بوده
      موفق باشی
      خدا همیشه انلاینه ... کافیه دلت رو بروز رسانی کنی... اون موقع می بینی ک در تک تک لحظات کنارت بوده و هست و خواهد بود...

4. Top | #214
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      ميشه خواهشا ديگه اين تاپيك رو نياريد بالا؟
      بجاي اين چيزا 10 تا تست قرابت بزنين نياين تاپيك بزنين قرابت چيكار كنم :/
      هروقت ميام كار دارم اينجا اين تاپيكو ميبينم اعصابم داغون ميشه
      همه دوس دارن بگن اونايي كه تجربي خوندن دنبال پولن
      اصلا شما راس ميگين فقط ديگه بيخيال اين تاپيك و امثالش بشيد كه گند بزنين تو روحيه بچه ها ممنون

*یقیــن چه خوب اندوه را می‌راند...*علی(ع)
      ویرایش توسط spring__girl : 08 آبان 1398 در ساعت 20:40

5. Top | #215
      کاربر نیمه فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط shervin نمایش پست ها
      سلام. میخوام سره دو موصوع بحث کنم که البته بر میگرده به یک موضوع. موضوع 1. چرا حدود 480 هزار نفر در سال در رشته تجربی شکست میحورند ایا اگه از همون اول رشته تجربی رو انتخاب نمی کردند الان به جای خوبی نمی رسیدند مثلا ورزش و یا.. چرا همش تجربی و پزشکی؟
      2. نطرتون راجبه کار محمد احمدی دانشجو نخبه در رشته ی خودش که تغییر رشته داد شاید فقط برای اعتبار و درآمد بیشتر برق صنعتی شریف رو که سالها براش زحمت کشید رو با پزشکی عوض کرد و اعتبار رشته ریاضی رو زیره سوال برد؟

..چرا همش تجربی؟ چرا علوم آزمایشگاهی رو ترجیه میدیم به مهندسی برق..چرا وقتی مردم عادی که بیشتر از 70 درصد مردم رو تشکیل میدن فارغ التحصیل هوشبری از دانشگاه یالقوز آباد رو احترام بیشتری براش قاعلن تا مهندسی برق شریف..چرا وقتی میفهمیم طرف پزکشه دانشگاه کیش خونده بیشتر قبولش داریم تا رتبه 2 کشور که برق شریف میخونه (احمدی این جملرو ثابت کرد)
      .رشته های دیگه مثه کامپیوتر پولساز ترین رشته تو دنیاست..از این رشته میشه تا ماهی 500 میلیون درآورد
      چراهیچ چیز سرجای خودش نیست همه دوسدارن پزشک بشن حتی دانشجو برق شریف؟؟؟اینکه احمدی از برق شریف اومده کنکور تجربی داده خیلی چیزه بزرگیه باید شدیدا بررسی بشه
      آینده ایران در رشته های تحصیلی چیه؟
      .چرا نمیریم سراغ رشته های دیگه تا براحتی جذب کشور های دیگه بشیم با حقوق و مزایا بالا .!
      1.دوستدارم پشت کنکوری های تجربی و اونایی رشته تجربی بودن و موفق نشدن پاسخ بدن اگه میرفتن رشته ی دیگه موفق نمیشدن؟
      2. نظره شما درباره کاره احمدی رتبه دو منطقه سه کنکور ریاضی و رتبه یک کشوری کنکور تجربی

مقصر کیست یا چیست؟
      مردم از روی دهن بینی این رفتار رو انجام میدن. قسمت عظیمی از جامعه دنباله روی هم هستن. برای عقب نیوفتادن از همدیگه شروع میکنن رقابت مثل صف خرید پراید_صف خرید آیفون جدید_صف خرید گوشت و هزاران صف دیگه که یکی از همین صف ها پزشکی است که قراره به زودی شاهد پزشکای بی کیفیت زیاد باشیم. قصد و لحن من توهینی نیست ولی همین الان کم نیستن دکترای جراحی که وسایل مختلف رو داخل بدن بیمار جا میذارن که منجر به عفونت و داغون شدن کلیه ها و در نتیجه باعث مرگ میشه در 70 درصد موارد. مردم در صف پزشکی هستن ولی نمیبینن که نویسنده کتاب کنکورشون مولتی میلیاردره و مدیران موسسه های کنکور همیشه در سفر خارجه هستن و فقط پزشک پولدار رو میبینن ولی مسیر پزشکی رو در نظر نمیگیرن که آیا توان تحملش رو دارند یا خیر. بعد دچار افسردگی میشن این افراد که بدون علاقه وارد شدن . از جهات مختلف این پدیده قابل بررسیه. در این فضای مجازی قابل بررسی نیست.

صفحه 15 از 15 نخستنخست ... 51415

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن