خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: دلیل انتخاب رشته تجربی توسط شما ؟

رأی دهندگان
    223. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
    • اصرار پدر و مادر

25 11.21%
    • اعتبار و ارزش و مقام و احترام

29 13.00%
    • علاقه واقعی به پزشکی

59 26.46%
    • درامد و آینده

102 45.74%
    • ضعیف بودن ریاضیتان و سخت بودن ریاضی

8 3.59%
    صفحه 13 از 15 نخستنخست ... 3121314 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 181 به 195 از 215
    1. Top | #181
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      هیچ ربطی به همرنگ جماعت شدن نداره!

پزشکی و ی سری ز پیرا پیرا شکی ها تنها رشته هایی هستن که تو ایران هنوز اشباع نشدن!و تنها رشته هایی هستن که برا اینکه فرد بخواد کار پیدا که یا به جایی برسه نیاز انچنانی به پول و پارتی و ...نداره

یه عدد پشت کنکوری سابقم،دانشجو طبابت امروز

.................
      رفقای گل انجمن
      میتونید سوالای مشاوره ای تونو تو پ.خ ازم بپرسید
      تا جایی که وقت اجازه بده همه رو جواب میدم

...................

مشاوره و برنامه ریزی کنکور
      از صفر مطلق تا رتبه برتر
      ...........
      این شما نیستید که رویاتونو‌ انتخاب میکنید!
      این رویای شماست،که انتخابتون‌ کرده...

2. Top | #182
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      امروز به خاطر استرس شدیدی که داشتم رفتم دکتر فشارخونم بالا بود وقتی دکتر متوجه شد پشت کنکوری هستم گفت واقعا دیوونه ای همه چیز از دور قشنگه به هیچ وجه پزشکی رو انتخاب نکن میگفت با کلی التماس تو این درمانگاه مشغول شدم راستش انگیزم کم شد

3. Top | #183
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      آقامقصر منم چیکارمیخوایدبکنید؟؟؟

4. Top | #184
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط shervin نمایش پست ها
      سلام. میخوام سره دو موصوع بحث کنم که البته بر میگرده به یک موضوع. موضوع 1. چرا حدود 480 هزار نفر در سال در رشته تجربی شکست میحورند ایا اگه از همون اول رشته تجربی رو انتخاب نمی کردند الان به جای خوبی نمی رسیدند مثلا ورزش و یا.. چرا همش تجربی و پزشکی؟
      2. نطرتون راجبه کار محمد احمدی دانشجو نخبه در رشته ی خودش که تغییر رشته داد شاید فقط برای اعتبار و درآمد بیشتر برق صنعتی شریف رو که سالها براش زحمت کشید رو با پزشکی عوض کرد و اعتبار رشته ریاضی رو زیره سوال برد؟

..چرا همش تجربی؟ چرا علوم آزمایشگاهی رو ترجیه میدیم به مهندسی برق..چرا وقتی مردم عادی که بیشتر از 70 درصد مردم رو تشکیل میدن فارغ التحصیل هوشبری از دانشگاه یالقوز آباد رو احترام بیشتری براش قاعلن تا مهندسی برق شریف..چرا وقتی میفهمیم طرف پزکشه دانشگاه کیش خونده بیشتر قبولش داریم تا رتبه 2 کشور که برق شریف میخونه (احمدی این جملرو ثابت کرد)
      .رشته های دیگه مثه کامپیوتر پولساز ترین رشته تو دنیاست..از این رشته میشه تا ماهی 500 میلیون درآورد
      چراهیچ چیز سرجای خودش نیست همه دوسدارن پزشک بشن حتی دانشجو برق شریف؟؟؟اینکه احمدی از برق شریف اومده کنکور تجربی داده خیلی چیزه بزرگیه باید شدیدا بررسی بشه
      آینده ایران در رشته های تحصیلی چیه؟
      .چرا نمیریم سراغ رشته های دیگه تا براحتی جذب کشور های دیگه بشیم با حقوق و مزایا بالا .!
      1.دوستدارم پشت کنکوری های تجربی و اونایی رشته تجربی بودن و موفق نشدن پاسخ بدن اگه میرفتن رشته ی دیگه موفق نمیشدن؟
      2. نظره شما درباره کاره احمدی رتبه دو منطقه سه کنکور ریاضی و رتبه یک کشوری کنکور تجربی

مقصر کیست یا چیست؟
      تنها دلیلش افزایش ظرفیت پذیرش رشته های مهندسی هس از وقتی دانشگاه ازاد غیر انتفاعی و چندتا دیگه امدن رشته مهندسی بی صاحب رو *** کشیدن همین میشه هر دانشگاه آزادی افتتاح کردن با چندتا رشته مهندسی افتتاح کردن قبلا که تو شهر یه نفر ارشد یا دکترای مهندسی داشت با دست نشون میدن اما الان چی. تو خیابون یه مهندس صدا کنی هزار نفر برمیگرده. حتی این پزشکی هم شرط میبندم ظرفیتشو مثل مهندسی صد برابر کنن بعد ببین چقدر بی ارزش میشه. اینم داغون میکردن ولی نمی تونن چون کمیت رو ببری بالا کیفیت میاد پایین تو مهندسی کیفیت بیاد دایین مهم نیس مثلا تو یه ساختمان تا یه زلزله نیاد زیاد معلوم نمیشه کیفیت ولی پزشکی اینجوری نیس بعد چند ساعت عواقب کار نشون میده و اگه در یه بیمارستان از اشتباه چند نفر بمیره اون بیمارستانو به اتش میکشن.
      خلاصه حرفم اینکه مهندسی خیلی رشته ای خوبیه ولی نه دیگه تو ایران چون هرچی زیاد باشه گندش درمیاد

5. Top | #185
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mahtab sdghn نمایش پست ها
      امروز به خاطر استرس شدیدی که داشتم رفتم دکتر فشارخونم بالا بود وقتی دکتر متوجه شد پشت کنکوری هستم گفت واقعا دیوونه ای همه چیز از دور قشنگه به هیچ وجه پزشکی رو انتخاب نکن میگفت با کلی التماس تو این درمانگاه مشغول شدم راستش انگیزم کم شد
      چرا باید کم بشه...بعد هر چیزی سختی های خودشوووو داره شما پزشک بشی برا خودت سخته...چون باید بالاخره باز باید تا چند سال ادامه تحصیل بدی و درس بخونی تازه به یه جایی هم رسیدی باز کلی زحمت میکشی در کل برای اینده خانوادت خوبه در اصل

6. Top | #186
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mahtab sdghn نمایش پست ها
      چرا باید کم بشه...بعد هر چیزی سختی های خودشوووو داره شما پزشک بشی برا خودت سخته...چون باید بالاخره باز باید تا چند سال ادامه تحصیل بدی و درس بخونی تازه به یه جایی هم رسیدی باز کلی زحمت میکشی در کل برای اینده خانوادت خوبه در اصل

7. Top | #187
      کاربر فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      مشکل ما اینه که انتظار داریم همه چیز رو کاملا با راحتی و آسودگی خاطر به دست بیاریم
      من کاری به این ندارم که مقصر کیه و چرا اینجوری شده اگه بخوای به این مشکلات و وضعیت نظام آموزشی و فراهم کردن شغل توسط دولت و مشکل بیکاری و ..... نگاه کنی تو همین رشته پزشکی هم ما کلی بیکار داریم
      که دلیلش هر چیزی میتونه باشه هیچ رشته ای اون امنیت شغلی که تو ذهنمون هست رو نداره و با وضعیت فعلی هم نخواهد داشت
      وقتی چیزی رو انتخاب کردیم باید پاش وایستیم
      اگه پزشکی چیز راحتی بود که همه قبول میشدن
      پس اگه تعداد کمی قبول میشن و با سختی و هزار مشکل بدونید که اصلا و ابدا کار راحتی نیست

8. Top | #188
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط pouyasadeghi نمایش پست ها
      مهندس شرکت نفت 5 میلیون تومن دکتر شرکت نفت 20 میلیون اولی میره تو بیابون دومی زیر کولر
      مهندس شرکت نفت 4 سال درس خوند جذب بازار شد (اگه بشه) پزشک 6/5 تا 7 سال درس خوند از علوم پایه به بعدش حتی تابستون و عید و تعطیلی هم نداشت و بیمارستان بود (وقتی مهندسه تو تعطیلات بود!) کلی کشیک شبانه (وقتی مهندسه خواب بود!) دوسالم رفت طرح!...

طبیعیه!
      ما زنده به آنيم كه آرام نگيريم...
      ویرایش توسط Amin6 : 26 آبان 1397 در ساعت 23:29

9. Top | #189
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      مشکل فقط از اینجاست که آستانه ای به قضیه نگاه میکنیم،دکتر میشم تا پولدار شم ،همین،یا پدر و مادر ها هنوز باور دارن که پزشک بشی دیگه صد در صد پولدار میشی و پرستیژ خیلی بالایی داره و به قول خودشون خوشبخت میشی .مشکل از والدینه که از اول این فکرهای کم عمق و سطحی رو خورد بچه ها میدن.
      ?Hello
      ?Is there anybody in there
      Just nod if you can hear me
      ?Is there anyone home

10. Top | #190
      کاربر برتر
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      هعیی...
      خیلی عجیبه همه به پول این رشته،به کلاس این رشته نگاه می کنند،نگاه نمی کنند که طرف چقدر باید درس بخونه،چقدر باید از جوانیش بگذره،حتی با این شرایط فرصت ازدواج هم کم براشون پیش میاد البته بعضیها کارشون درسته
      یه جا خوندم طرف می گفت این به خدا ظلمه من دیپلم کار ندارم حقوق ندارم اونوقت این که پزشکان حقوق نجومی می گیرند...
      اینم طرز فکر بعضی ها...خدایی ما را چه می شود؟!؟!؟

11. Top | #191
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      مشکلات یک جامعه مشخصا به دلیل سیاستهای اشتباه حکومت اون جامعه هست.
      و تا مشکل اصلی حل نشه مشکلاتی که به دلیل اون مشکل اصلی به وجود میان هم حل نمیشن.
      خشم بیش از حد گرفتن وحشت آرد و لطف بی وقت هیبت ببرد.
      نه چندان درشتی کن که از تو سیر گردند و نه چندان نرمی که بر تو دلیر شوند.

درشتی و نرمی به هم در به است .......چو فاصد که جراح و مرهم نه است

درشتی نگیرد خردمند پیش ..............نه سستی که ناقص کند قدر خویش

نه مر خویشتن را فزونی نهد ..............نه یکباره تن در مذلت دهد

شبانی با پدر گفت: ای خردمند ...........مرا تعلیم ده پیرانه یک پند

بگفتا: نیکمردی کن نه چندان..............که گردد خیره گرگ تیز دندان
      ویرایش توسط sina_u : 29 مهر 1398 در ساعت 17:22

12. Top | #192
      کاربر اخراجی

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      خب نمیشه یه دلیل واحد برای این موضوع داد تو این موضوع خیلی چیزا دخیل اند از جمله
      1.سیاست های کلان دولتی که باید متناسب با اقتصادش برنامه ریزی بشه برای مثال دولت امریکا برای اقتصاد 18 تریلیون دلاریش سالی 240 هزار مهندس تربیت میکنه در حالیکه ایران برای اقتصاد صد میلیون دلاریش که هرروز کمتر هم میشه همون تعداد مهندس تربیت میکنه... نتیجه چی میشه???سوختن یک نسل و کوچ از سمت ریاضی به تجربی... و قطعا تاپ ترین رشته تجربی یعنی پزشکی تو چشمی تره و هجوم بسمتش زیاد میشه
      تو یکی از تاپیکا اشاره شد که این بلا سر بیچاره انسانیا هم خواهد اومد

2.بازار کار خوب... قطعا تو جامعه ای که اقتصادش زیر صد میلیون دلاره همه دنبال اینن که از علم به ثروت برسند و میرن سراغ پربازار ترین رشته ها که باز به لطف مسئولین و وارد کردن نیروی انسانی تعهد سه برابر بازار کار رشته پزشکی رو به افول میره

3.درامد که همچون بازار کاره

4. پرستیژ و این تفکر اشتباه که هرکی رشته تاپ بخونه باکلاس تره و هرکی هر رشته ای که موردعلاقه اشه و بازارکار خوبی هم داره ولو جزو رشته تاپ نیست خیلی بی فرهنگ و بی کلاسه... اینو من در مورد رشتم و برخورد مردم حس کردم

5.فشار توده مردم از جمله والدین... وقتی حکومت به عنوان راهبر سیاستی تعیین کرد حالا مردم مجبورن دنباله رو این افکار بشن . برید سرچ کنید ببین در دوران اقای احمدی نژاد که دوران تغییر سیاست از سمت مهندسی به حوزه پزشکی بود چقدر تبلیغ درباره پزشکی طرح شد...

سخن اخرم سخن استاد انگل شناسیمه که گفت مدرک و رشته مهم نیست اینکه تو تو هر کار چقدر درست و شریفانه عمل کنی مهمه. جامعه به افراد با مدرک بالا مثل پزشکیا که درست کار نمیکنن و قیچی تو شکم مردم میذارن نیاز نداره به افرادی نیاز داره که با وجود هر مدرکی کاری که مسئولیتشو دارند درست انجام میدن

13. Top | #193
      کاربر حرفه ای

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      تاپیک قدیمی بالا نیارین اگرم میارید تاپیک مفید بیارید نه چرت و پرت که تهش هیچ سودی نداره
      من واسش حرف آخر بودم اما اون آلاء دوست داشت

14. Top | #194
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      فقط پزشکی
      یه چهار تا دستگاه زیبایی دکتر پوست و اینا بشو پول پارو کن
      ویلا تو اسپانیا هم میتونی بخری
      مردم ساده آخه پزشکی اگه خیلی خوب بود که پزشک باغبون نداشتیم یا مدرس زیست کنکور
      ویرایش توسط amir.t34 : 29 مهر 1398 در ساعت 21:36

15. Top | #195
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      چون بچه ها رو جوری بار میارن (نظام آموزشی کشور ) که از همون اول نمیدونه چی میخواد
      موقع انتخاب رشته و کنکور و این داستانا هم یا نگاه اکثریت میکنه یا بدون اطلاع و از روی ناآگاهی میره رشته ایو میخونه که چیزی ازش نمیدونه
      یا شاید اطلاعات ناقصی راجع بهش داره
      پایان

صفحه 13 از 15 نخستنخست ... 3121314 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن