خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 4 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 56
    1. Top | #1
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bahat-ghahram
      نمایش مشخصات

مصاحبه با رتبه 290 منطقه 2 : علـی شمس الدیـنی | رشته تجربی - کنکور 95

ســــــــلام و درود
      بـــر تمامی حضــاران

دوازدهـمـیـن ! مصاحبه رو اغاز میکنیم با :

علـی شمس الدیـنی

رتبه : 290 منطقه 2 از یــزد
      با معدل کتبی : 19/85

( نام کاربری شون در انجمن :
      Flicker_Of_Hope)

عکس کارنامه کنکــور و سوابق تحصیلی شون :

%D8%B9%D9%84%DB%8C.jpg

%D8%B9%D9%84%DB%8C2.jpg

از پرسیدن سوالات تکراری تا حد ممکن بپرهیزید
      + اسپم ممنوع

با تشکر
      و آرزو موفقیت برای همگی شما

خودتون رو معرفی کنید ، ازکدوم شهر و اسم مدرسه !؟

علی شمس الدینی هستم.از مدرسه برازنده مقدم-شهر یزد

چه رشته و دانشگاهی رو قرار هستش انتخاب کنی؟

پزشکی-دانشگاه ایران ،شیراز یا یزد!

- درباره هر یک از این شش بازه زمانی به سولات جواب بدید:

(چگونه برای این بازه ها برنامه ریزی می کردید؟ // کدام آزمون شرکت میکردید؟ // چگونه هر درس را مطالعه میکردید؟ با توضیح )

- تابستان سال دوم

اصلا به درس و کنکور فکر نمیکردم!

- تابستان سال سوم

باز هم به کنکور فکر نمیکردم.ولی چون اواخر شهریور مدرسه برامون کلاس گذاشته بود ، کمی درس های دوم رو مرور کردم.
      من تا سال سوم درسم خوب نبود و درست نمیخوندم ولی سال سوم تصمیم گرفتم یه تغییراتی تو خودم ایجاد کنم. یکم فعالیت ها جانبی مثل کلاس زبان و ورزش و اینترنت و..... کم کردم ولی بازم انگیزه کنکور نداشتم و فقط درس میخوندم که درسم خوب شه مثلا یادمه اون موقع ها اصلا دنبال تست نبودم ولی کم کم تست زدن رو شروع کردم.سال سوم گزینه2 شرکت میکردم و راضی بودم.برای سال سوم خوب بود.

- تابستان سال چهارم

من سوم رو تو طول سال خوب خونده بودم ولی در عوض تو سال دوم خیلی صعف داشتم.چون تازه امتحانات نهایی رو داده بودیم شروع کردم به مطالعه سال سوم با تست که چون یکمی کم کاری کردم تا نیمه مرداد طول کشید. بعد شروع کردم به خوندن پایه دوم.یادمه وقت زیادی برای زیست و شیمیش که برام تازگی داشت گزاشتم.حرکت شناسی و دینامیک فیزیک دوم رو هم اصلا نخوندم و ترجیح دادم تو طول سال چهارم خیلی کاملتر بخونمشون.نور و شکست نور فیزیک سال اول رو هم اواخر تابستون خوندم. اواخر تابستون هم آزمونای قلمچی رو ثبت نام کردم و تو دوتا آزمونای تابستونش شرکت کردم.

- سال تحصیلی چهارم

اینجا من به نوعی دوباره شروع کردم! چون فضای مدرسه و کلاسا آدم رو دوباره شارژ میکنه واسه درس خوندن! با برنامه کانون پیش میرفتم ولی به درسای مدرسه خیلی توجه نمیکردم که اشتباه بود. توی این مدت افت و خیز هایی تو تراز هام داشتم،از 6800 تا 7500. یه حاهایی هم خسته شدم و کم کاری کردم... ولی به نظر خودم دوران مدرسه خیلی خوب بود و تا عید خیلی خوب میخوندم

- دوران طلایی نوروز

اینجا افت شدیدی تو ساعت مطالعم داشتم...خیلی برام سخت گذشت از عید به بعد. کم کم داشت دنیا رو سرم خراب میشد! تصمیم گرفتم برم کتابخونه و بعدش قرائت خونه که خداروشکر کمکم کرد برگردم به روال عادی. کلا پیشنهاد میکنم اگه دیدید یه چند روز نتونستید درس بخونید فضای مطالعه اتون رو عوض کنید و مثلا برید کتابخونه.
      کلا تو عید انتظار ویژه ای از خودتون نداشته باشد و اگه قبلش مثلا روزی 10 ساعت میخوندید همون رو ادامه بدید

- دوران جمع بندی

من جمع بندی رو به نوعی از بعد امتحانات نهایی پیش شروع کردم(حدود نیمه های خرداد) ضعف های زیادی تو بعضی از درسا مثل ادبیات و دینی داشتم که باید رفعش میکردم.آزمون های سه روز یکبار رو هم شروع کردم و کنکور های سال قبل رو کاملا شبیه سازی شرایط کنکور و با صندلی دسته دار و لباس رسمی میدادم.زیست رو سعی کردم طبق برنامه ماز بخونم که نشد!کلا مرور خوبی رو زیست نداشتم که اشتباه محض بود. حفظیات شیمی و فیزیک و تیپ های مختلف مسائل شیمی و فیزیک و ریاضی رو هم مرور کردم

- دقیقا از چه منبعی برای هر درس استفاده می کردید و چه منابعی را پیشنهاد می کنید؟

تو بعضی از درسا انتخاب منابع واقعا سلیقیه ایه . پس زیاد رو منابع وسواس نداشته باشید و منبعی رو انتخاب کنید که شما خوشتون میاد ازش و یکی باهاش نتیجه گرفته باشه .

ادبیات: لقمه تاریخ ادبیات و لغت و املا(لغت و املاش رو زیاد استفاده نکردم) - زبان فارسی خیلی سبز (نرسیدم خوب مطالعه اش کنم!) -جزوه معلممون برای آرایه و زبان فارسی -ادبیات موضوعی گاج برای تست

دین وزندگی: سفیر خرد ( نشر الگو سابق) که اشتباه کردم و جامع گاج بهتره - خط ویژه گاج

عربی: جامع خیلی سبز-جزوه معلممون برای سال سوم- 60 آزمون عربی گاج

زبان: جامع شبقره- خط سفید پیش دانشگاهی که از روش لغات رو میخوندم

ریاضی: جامع مهر و ماه- جامع خیلی سبز چاپ 93 (چاپ 94 این کتاب رو دیدم واقعا درسنامه فوق العاده ای داشت)- ریاضی پیش دانشگاهی 1 گاج

زیست: زیست 2 خیلی سبز (بیشتر درسنامه هاش رو میخوندم و تستاش رو سال سوم زده بودم)- چهارتا کتاب نشر الگو- پایه و پیش آبی کانون( نرسیدم زیاد تستاش رو بزنم و چندتا تستش رو انتخاب میکردم و کار میکردم)

فیزیک: پایه و پیش گاج - فیزیک 3 نشر الگو( به نظرم تستاش استاندارد نبود و خیلی بهم کمک نکرد و همون گاج کافیه)

شیمی: دوم مبتکران-سوم و پیش1و2 خیلی سبز- آزمون پایه فار- موج آزمون پیش الگو(که نتونستم خیلی تستاش رو کار کنم)

- آیا کلاسور ارزیابی پر می کردید ؟ چگونه بعد از هر آزمون رفع اشکال می کردید؟

خیر. عادت بدی که داشتم این بود که نمیتونستم پشت pc آزمون رو تحلیل کنم و صبر میکردم تا دوشنبه که پاسخنامه کاغذی بهمون بدن! بعد اونوقت تو طول هفته هربار که میخواستم درسی رو بخونم اول دفترچه آزمون رو برمیداشتم و سوالای اون درس رو تحلیل میکردم و بعضی سوالا رو دوباره حل میکردم. به پیشنهاد مشاور خوبمون جاهایی که بی دقتی داشتم رو با خودکار قرمز علامت میزدم و شب هر آزمون اون قرمزا رو دوباره نگاه میکردم تا یادم بمونه و دیگه اینجور بی دقتی نداشته باشم!

-منابع جمع بندی کنکورتون چی بود؟

ادبیات: برای لغت، لغات آخر کتاب رو چندبار خوندم ولی نرسیدم لعات خارج از کتاب رو بخونم- لقمه تاریخ ادبیات مهر و ماه-آرایه و زبان فارسی رو هم سعی کردم با تست زدن جمع بندی کنم

عربی: منبع خاصی نداشتم.سعی کردم با همون کتابا قواعد رو مرور کنم و درک مطلب بزنم-چندتا آزمون از کنکور های سال قبل از خودم گرفتم

دینی: خط ویژه گاج

زبان: منبع خاصی نداشتم.قواعد و کلمات رو مرور کردم

ریاضی: خط ویژه

زیست: منبع خاصی نداشتم.سعی کردم دوباره مرور کنم ولی همونطور که گفتم مرور خوبی نداشتم.

فیزیک: تست هایی که خود گاج برای جمع بندی مشخص کرده و بعضی تست های علامت دار خودم

شیمی: منبع خاصی نداشتم-سعی کردم همینجوری خودم حفظیات و مسائل مهم رو مرور کنم. خط ویژه گاج هم گرفتم که به دردم نخورد.

- اگه دوباره کنکور بدید چه اشتباهی رو تکرار نمیکنید؟

بزرگترین اشتباهی که داشتم منقطع و تکه تکه درس خوندن بود... یعنی بودن روز هایی که هیچی نخوندم و البته کم هم نبودن. یعنی 5 روز خوب میخوندم ،یه روز هیچی نمیخوندم. تو عید و بعضی اوقات تو دوران جمع بندی دو روز خوب میخوندم و دو روز اصلا نمیخوندم . یعنی واقعا اگه این اشتباه رو نمیکردم و سعی میکردم هرروز بخونم شاید رتبه دورقمی دور از انتظار نبود. سعی کنید علاقه تون رو به هدفتون و درس زیاد کنید تا این مشکلا براتون پیش نیاد و کلا دنبال حاشیه های مخلف نباشید. چه درسی و چه غیر درسی
      اشتباه بعدی توجه نکردن به درس های مدرسه بود.یعنی اصلا به درسی که تدریس میشد توجه نمیکردم و فقط به فکر آزمون بودم .سعی کنید حتما زمانی رو برای خوندن درس های مدرسه تو برنامه تون بزارید.
      اینقدر به نتیجه هم فکر نمیکردم
      بعضی از اشتباهاتم رو هم تو طول مصاحبه گفتم!

اگه برمی گشتید به عقب کدوم کتاب هارو دیگه سمتش نمیرفتید ؟ با ذکر دلیل !

زبان فارسی نشر دریافت: خیلی حجیمه و اصلا به درد کنکوری ها نمیخوره
      قرابت معنایی نشر دریافت: نکته هاش کاربردی نبودن + دلیل بالا!
      خط ویژه شیمی: زیاد به درد دانش آموز های قوی نمیخوره ولی شاید برای دانش آموز های ضعیف و متوسط خیلی خوب باشه.
      جمع بندی زیست مهر و ماه: نمیدونم برای چی خریدم اصلا!
      دین و زندگی سفیر خرد: کتاب بدی نیست ولی گاج بهتره

- نظرتون درباره درس خوندن گروهی ؟ مفید هستش ؟

بستگی به خود فرد و کلا گروهی که میخوان درس بخونن داره. اگه همه اهل درس باشن و موقع درس خوندن زیاد مزاحم هم نشن و سوال نپرسن میتونه خیلی خیلی مفید باشه.من خودم هم یه مدت تو قرائت خونه مدرسه درس خوندم.

- اگر داوطلبی در امتحانات نهایی نتیجه مناسب نگرفته باشد میتواند در کنکور سراسری موفق شود؟

اگه تاثیر مثبت باشه که حتما میشه ولی اگه تاثیر قطعی باشه و کسی معدل خوبی نداشته باشه بهتره بره سراغ ترمیم معدل

- روش مطالعه هر درس رو خیلی مفید و خلاصه میگید؟

ادبیات: لغت و املا و تاریخ ادبیات که حفظ کردن محضه –برای زبان فارسی هم جزوه معلم و خیلی سبز رو میخوندم و از روی گاج تست می زدم- برای آرایه هم جزوه معلم و توضیحات گاج رو میخوندم و بعدش تست-برای قرابت هم فقط تست

عربی: قواعد رو که میخوندم سعی میکردم مثلا فردا یا چند روز بعد تستش رو بزنم – برای ترجمه هم یه سری نکات خاص رو باید بلد باشید که اکثر کتابا نوشتن و بعدش تست – سعی میکردم هر هفته یکی یا دوتا درک مطلب هم بزنم- بعضی وقتا از کتاب 60 آزمون گاح آزمون میزدم- چیزی که یادمه خیلی کمک کرد عربیم خوب بشه تحلیل و تجزیه جملات کتاب درسی بود.اگه وقت دارید این کار رو حتما انجام بدید.

دینی: خیلی عادی درس رو میخوندم. ولی اوایل تست نمیزدم که اشتباه بود بعدش تست زدن رو هم شروع کردم

زبان: تا سال سوم کلاس زبان میرفتم و خیلی تو این درس مشکل خاصی نداشتم. قواعد رو از شبقره و کلمات رو از خط سفید میخوندم و سعی میکردم هرهفته یه درک مطلب و کلوز بزنم.

ریاضی: اول درسنامه یک فصل رو میخوندم و بعدش یکی درمیون تست هاش رو میزم و اگه باز هم وقت داشتم بقیه تست هاش رو کار میکردم.

زیست: اول روزنامه وار کل فصل رو میخوندم.بعد دقیق هر قسمت فصل رو میخوندم (با وسواس)و بعد تست میزدم و نکات مهمش رو تو کتاب مینوشتم. اگه هم وقت داشتم دوباره کل فصل رو با نکاتی که نوشتم میخوندم. اون اواخر هم سعی میکردم خودم تا جایی که میتونم مطالب رو ترکیب کنم.

فیزیک: اول کتاب درسی رو سریع میخوندم و فرمولاش رو حفظ میکردم و بعضی مسئله هاش رو حل میکردم(برای اکثر فصلای کتاب این کار رو کردم). بعدش میرفتم سراغ جزوه معلممون و اون رو هم خوب میخوندم. بعد میرفتم سراغ درسنامه گاج و چندتا درسنامه رو میخوندم و بعد تستهای ستاره دار اون قسمت ها رو میزدم. همینطور پیش میرفتم تا برسم به تست های یک قدم تا صد.اگه وقت داشتم بقیه تست هایی که ستاره دار نبودن رو میزدم ولی اگه وقت نبود میرفتم سراغ یک قدم تا صد و اونا رو یکی در میون میزدم. بعدا برای مرور، بقیه تست های یک قدم تا صد یا تست های عادیش رو میزدم. چیزی که خیلی مهمه اینه که تا میتونید خودتون روی یه مسئله فیزیک یا ریاضی فکر کنید و سریع سراغ پاسخنامه نرید.تست هایی که سخت یا نکته دار رو هم علامت بزنید و بارها مرور کنید.

شیمی: اول کتاب رو میخوندم بعد درسنامه و بعد تست. حفظیات رو سعی کنید زیاد مرور کنید که خیلی فرّاره.برای مسائل هم حل کردن تیپ های مختلف و علامت دار کردن تست ها و مرورشون میتونه خیلی کمک کنه. آزمون زدن هم خیلی بهم کمک کرد شیمیم پیشرفت کنه.

- روش شما برای مرور درس ها چه بود؟

سعی میکردم سه روز منتهی به آزمون ها کمی درس ها رو مرور کنم. کلا هم مثلا اگه یک هفته فیزیک میخوندم سعی میکردم دوباره هفته بعد که میخوام فیزیک بخونم سریع چیزایی که خوندم رو مرور کنم و مثلا چندتا تست بزنم. دیگه همه میدونن تکرار مطالب چقدر مهمه

- نقش مشاور را درموفقیت تان چقدر میدانید؟به نظر شما لازم به مشاور هست یا نه؟

ما مدیر مدرسه مون یکی از مشاور های برجسته هستن و مشاوره های خیلی خوبی تو زمان های مختلف بهمون میدادن. ولی کلا به مشاوره خصوصی اعتقادی ندارم و سعی میکردم خودم برنامه ام رو بنویسم

- شرکت در ازمون ازمایشی ضرورت دارد یا نه؟

اگه کسی تو طول سال هم شرکت نکنه حتما باید آزمون های جامع رو شرکت کنه.چون شرایط و مسائلی که سر جلسه آزمون پیش میاد خیلی با خونه فرق داره.
      من طول سال کانون شرکت میکردم.سوالاش تو بعضی درس ها خوبه ولی تو بعضی درس ها افراط و تفریط میشه. برنامه اش هم خیلی خوبه.فقط بعضی وقتا رو تراز زیادی حساس میشدم که خیلی بد بود و حال آدم رو میگرفت! گزینه دو برنامه اش اصلا خوب نبود و سوالاش هم تو بعضی درس ها زیادی آسون بود. چندتا آزمونای طول سال گاج رو شرکت کردم و سوالای خیلی خوبی داشت و برنامه اش هم شبیه کانونه ولی تو آزمونای جامع شورش رو در آوورد و سوالای خیلی سخت میداد که کلا آدم رو ناامید میکرد ! جامع های سنجش رو هم حتما شرکت کنید با وجود اینکه تو بعضی درس هاش واقعا سوالای مزخرفی میده!

-تا به حال از درس خواندن خسته شده بودید یا نه؟ چند تا راهکار واسه افزایش انگیزه درس خواندن به داوطلبان پیشنهاد میکنید؟

خیلی خیلی زیاد! همونطور که گفتم من زیاد خسته میشدم که بخشی ـش شاید طبیعی بود. بعضی وقتا با فکر کردن به رشته و دانشگاه خوبی که میتونید قبول شید خستگی رفع میشه.بعضی وقتا میومدم همین مصاحبه برتر هارو میخوندم و یا میرفتم سایت کانون نفرات برتر رو میدیدم که با تراز کمتر از من رتبه های خیلی خوبی آوردن.
      ولی بعضی وقتا – شاید یک هفته یا دوهفته یکبار- آدم کلا نمیتونه بخونه که بهتره یه نصف روز یا یه روز کامل رو تفریح و استراحت کنه و سعی کنه اون تایمی که نخونده روزهای بعدی جبران کنه. ولی این درس نخوندن نباید از یه روز یا دو روز بیشتر بشه وگرنه خطرناک میشه و میشه چیزی که من گرفتارش شدم و قبلا درباره ش توضیح دادم! تا جایی که میتونید مقاومت کنید!

- میزان ساعت خواب شما در شبانه روز چقدر بود؟

5 تا 7 ساعت! اوایل کم میخوابیدم که ولی دیدم تو دراز مدت اثر منفی داره که بعد زیادش کردم رسوندمش تقریبا به هفت ساعت

- چند ساعت از هفته رو به تفریح اختصاص داده بودید؟

درست نمیدونم. بعضی جمعه های بعد آزمون با دوستام بیرون میرفتم.
      هر روز حدود یه ربع تا نیم ساعت تو نت میچرخیدم . چندوقت یکبار فیلم میدیدم. بعضی وقتا ورزش میکردم.بعضی وقتا میرفتم گیمنت و...... . سعی میکردم تفریحاتم بعد از ظهر جمعه ها باشه ولی خیلی موفق نبودم و تفریح کردنم اصلا منظم نبود که اشتباه کردم ! شما سعی کنید منظمش کنید

- در تابستان مطالعه و تمرکز شما بر روی دروس پایه و پیش به چه میزان بود؟

تقریبا همش پایه خوندم. البته اواخر شهریور کلاسای مدرسه شروع شد و کمی از زیست و ریاضی و فیزیک پیش رو خوندم(خیلی کم که فکر نکنم تاثیری گذاشته باشه! )

- چه بازه زمانی را برای رفتن به کلاس کنکور مناسب تر میدانید؟آیا کلاس کنکور لازم است؟

من کلا کلاس بیرون از مدرسه نرفتم چون واقعا به نظرم کتابای بازار خیلی کاملن و نیازی به کلاس کنکور نیست. ولی چیزی که بین دوستام میدیدم این بود که شما باید تا جایی که میتونید زمان نگه دارید برای درس خوندن. یعنی تو طول سال خواسته باشید هم مدرسه برید و هم کلاس بیرون دیگه وقتی برای درس خوندن نمی مونه.پس با این حساب تابستون بهترین زمانه.

- برنامه ریزی بلند مدت و کوتاه مدت چه میزان در موفقیت شما تاثیر داشت؟

زیاد. برنامه ریزی دراز مدتش که به نوعی همون برنامه کانون بود. کوتاه مدت هم که جمعه هر آزمون تعداد تست ها و صفحات هر درس رو مشخص میکردم و با توجه به وقتی که داشتم اون درس ها رو تو طول هفته تقسیم میکردم.البته معمولا مجبور میشدم برنامه ام رو تو طول هفته تغییر بدم !

- بهترین روش مرور دروس پایه در طول سال تحصیلی چیست؟

به نظرم با برنامه آزمون ها

- چند راهکار برای خلاصه نویسی مفید دروس؟

خیلی اهل خلاصه نویسی نبودم چون تا حدی وسواس داشتم.فقط فرمول ها و نکات بعضی از فصل های ریاضی و فیزیک رو برای خودم مینوشتم. اگه کسی بلد باشه خوب خلاصه نویسی کنه خیلی میتونه کمکش کنه ،مخصوصا برای درس شیمی و فیزیک و ریاضی

- نسبت مطالعه دروس عمومی و اختصاصی را چقدر میدانید؟

من تقریبا 70 درصد اختصاصی و 30 درصد عمومی میخوندم . البته بعضی وقتا کم و زیاد میشد.بستگی به خود فرد داره که کجاها بیشتر ضعف داره ولی معلومه که درسای اختصاصی وقت بیشتری میبرن.

-تقسیم بندی مطالعاتی شما چگونه بود؟ چه مقدار را به تست و چه مقدار را به مطالعه اختصاص میدادید؟

خب هردرسی فرق میکنه. مثلا برای فیزیک و ریاضی 80 درصد تست ولی برای زیست برعکس بیشتر میخوندم

- میزان اهمیت دروس پایه و تاثیرشان در رتبه شما؟

این سوال معنی نداره و هم پایه و پیش اهمیت زیادی دارن

- به داوطلبانی که در سال های پایه درس نخواندند چه توصیه ای دارید؟

مدت باقی مانده تابستون رو جدی بگیرند و ضعف هاشون رو تو دروس مهم تر برطرف کنند.تو طول سال هم میشه ضعف های پایه رو برطرف کرد ولی یکم سختتره

-مطالعه در تابستان چه میزان در موفقیت شما در ازمون سراسری نقش داشت؟

نسبتا زیاد.تونستم روش خوندن بعضی درس ها رو پیدا کنم و بعضی از درس ها رو مثل عربی و شیمی 2 رو قوی کنم.

- چه دروسی باید درتابستان خوانده شود که اهمیت بیشتری دارد؟

دروس اختصاصی پایه و عربی و آرایه و زبان فارسی.

- مهمترین عامل موفقیت شما در کنکور؟

لطف خدا-کمک خانواده – درست خوندن(تا حدی روش خوندن درس ها رو بلد بودم)- امید و اعتماد به نفس

-نقش و اثر خانواده در موفقیت شما؟

خب خیلی زیاد-خانواده خیلی تلاش کردن تا محیط مناسبی برای درس خوندن من فراهم کنن ولی من بعضی وقتا قدر زحماتشون رو ندونستم و شرمنده شونم

-قبل از شما کسی در خانواده و فامیل بود که نتیجه ی خوبی در کنکور گرفته باشد ؟

در سال های اخیر نه!

-چقدر رتبتون در حد انتظارتون بود؟ چقدر با رتبه ی ازمون های ازمایشی فاصله داشت؟
      درصد هام رو از قبل حساب نکرده بودم ولی خدارو شکر کنکور جزو آزمون های خوبم بود. ماه های آخرخودم میخواستم زیر 300 بشم که خداروشکر بهش رسیدم. تو آزمون های جامع رتبم نزدیک 450 بود.البته بعضی درس هارو انتظار داشتم بهتر بزنم و برعکس بعضی درس هارو هم بهتر از انتظار خودم زدم!
      -ایا سوالات را به ترتیب دفترچه پاسخ دادید؟

نه.من چند ماه قبل ترتیب رو عوض کرده بودم و تو آزمون های مختلف و همچنین کنکور با همون ترتیب پیش رفتم. تو عمومیا اول دینی و زبان و بعدش ادبیات و عربی و تو اختصاصیا اول زیست و بعدش فیزیک و شیمی و ریاضی
      سعی کنید بهترین ترتیب رو پیدا کنید و خودتون رو بهش عادت بدید.

- مهمترین توصیه ای که برای داوطلبان کنکور 96 برای استفاده از بازه ی زمانی پیش رو دارند ، چیست؟

سعی کنید با علاقه و جدیت بخونید و به گرفتار حواشی درسی و غیر درسی مختلف نشید.مثلا اینکه دوستم رفت کلاس،من نرفتم و یا به خاطر کنکور چاق شدم(!!) و .......
      هیچ وقت ناامید نشید.اینجوری نباشه که تا دوتا آزمون خراب شد بگید دیگه تمومه و..... نتیجه تو آزمونا میتونه خیلی با نتیجه کنکور تفاوت داشته باشه.
      سعی کنید به دوستاتون کمک کنید. عجیب وقتی شما هم به کمک نیاز دارید، یکی به دادتون میرسه
      یه سری توصیه هم تو طول مصاحبه داشتم

-موفقیت خود را تقدیم به چه کسی میکنید؟

به پدر و مادر

سوالی هم باشه درخدمتم
      ویرایش توسط MohadeseH_M5R : 10 شهریور 1395 در ساعت 02:48

2. Top | #2
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      به به ! تبریک علی آقا !

ان شا الله پله های ترقی رو همیشه طی کنی و به درجات عالی تو زندگی برسی

پای دوست داشتنت ایستاده‌ام...
      مثلِ درختِ کاج
      روبروی پاییز...

3. Top | #3
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      تبریک میگمـ
      ایشالا همیشه موفق باشید

4. Top | #4
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام تبریک میگم
      میشه درباره نحوه خوندن شیمی بگید؟
      واکنش های شیمیایی کدوماشو باید حفظ کرد از چی حفظ کنم؟ تشکر

5. Top | #5
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      سلام تبریک میگم
      میشه یکم توضیح بدید انگلیسی رو چطور میخوندید ؟ کلاس زبان میرفتید یا ... ؟
      این جامع شبقره به تنهایی برای تست کافی بود ؟ من مشکل آموزش ندارم توی انگلیسی و 95 رو بدون تست زدن توی طول سال حدود 70 زدم . به نظر شما امسال چی بگیرم برای تست ؟

There is enough light
      for one who wants to see

...Chemistry : Chem is Try

6. Top | #6
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      سلام تبریک.... عالییییییییییییی
      در مورد فیزیک لطفا کامل توضیح بدید چطور 90 زدید؟؟؟؟؟

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      تبریک فراوان واقعا برای فیزیک گاج بسه؟ برای زیست ماز شرکت نکردین؟

8. Top | #8
      کاربر حرفه ای

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      مدرستون دولتی بوده؟

9. Top | #9
      کاربر حرفه ای

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط کاریزما نمایش پست ها
      مدرستون دولتی بوده؟
      تیزهوشان بودی

10. Top | #10
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      تبریک دکتر.....

11. Top | #11
      نفر برتر کنکور
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      تبریک فراوان دکتر جان
      گوش دادن به هر حرفی نمی صرفه
      رادیو زندگی رو موج منفی نمی چرخه

12. Top | #12
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      ماشالله دکتر...

13. Top | #13
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mortezah نمایش پست ها
      سلام تبریک میگم
      میشه درباره نحوه خوندن شیمی بگید؟
      واکنش های شیمیایی کدوماشو باید حفظ کرد از چی حفظ کنم؟ تشکر
      سلام
      خیلی ممنون
      یه قسمت از مصاحبه گذاشته نشده بود که مدیر اصلاحش کرد. تو مصاحبه خلاصه توضیح دادم

بیشتر واکنش ها. غیر از یه سری واکنش های مسخره مثل سوسک بمب افکن که بعضی ها حفظش میکردن! آخر کتاب شیمی 3 خیلی سبز یه ضمیمه داشت که واکنش های مهم رو آوورده بود و فایل pdf اش هم تو نت هست.میتونید اون رو بخونید یا اینکه خیلی راحت از روی خود کتاب درسی

14. Top | #14
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mohammacl نمایش پست ها
      سلام تبریک میگم
      میشه یکم توضیح بدید انگلیسی رو چطور میخوندید ؟ کلاس زبان میرفتید یا ... ؟
      این جامع شبقره به تنهایی برای تست کافی بود ؟ من مشکل آموزش ندارم توی انگلیسی و 95 رو بدون تست زدن توی طول سال حدود 70 زدم . به نظر شما امسال چی بگیرم برای تست ؟
      سلام

بله تا سال سوم کلاس رفتم.ولی اینجوری نبود برای زبان کمکاری کنم و مرتب تست میزدم

بله شبقره واقعا تستای قویی داره وبعضی وقتا از حد کتاب هم فراتر رفته ولی خب لابد لازمه. شبقره واقعا از لحاظ تست تکمیله.آموزشش هم یکم خلاصه هست که شاید برا همه خوب نباشه ولی به نظرم آموزشش هم کافیه

15. Top | #15
      کاربر باسابقه

Mashkok
      نمایش مشخصات
      تبریک امیدوارم در تمام مراحل زندگی موفق باشید

کد:
      اطمینان دارم یه روز خوب میاد

صفحه 1 از 4 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن