خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 6 از 6 نخستنخست ... 56
    نمایش نتایج: از 76 به 84 از 84
    1. Top | #76
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط BRAIN SURGEON نمایش پست ها
      اول محاسباتمون روبایه جهت جریان فرضی که فقط حدس زدیم انجام میدیم اگه عددمثبتی شدیعنی محاسباتمون هم درست بوده امااگه عددمنفیی شدیعنی محاسباتمون غلط بوده همینطورجهت جریانمون
      پ.ن:این روش واسه محاسبات هم خیلی طولانیه بهتره این تکنیک هاروبلدباشیمکلا2تاروش پتانسیل گره مرجع که برای مدارهای چندحلقه است وجریانهارابرای هرشاخه مینویسیم ومجموع همه رومساوی صفرقرارمیدیم وهرچی که طراح بخواهدروبدست میاریم
      ودومی مسیرایده آل بدون مقاومته که مدارهاتک حلقه اندهرمسیری که مقاوت نداشت روپیدامیکنیم وازاون شروع میکنیم به نوشتن قانون اهم (یاهمون جریانهاو.........)
      مهم اینه که جریان عددی مثبت بشهالبته نه اینکه بگم جریان الکتریکی یک کمیت عددیه
      ویه نکته مهم اینه که جریان الکتریکی نه عددیه نه برداری درسته عددداره وجهت هم داره ولی ازجمع برداری تبعیت نمیکنه پس برداری هم نیست
      امااینکه چراI3روبه پایینه چون مطابق قانون انشعاب مجموع جریانهای ورودی به یک شاخه بایدبرابرمجموع جریانهای خروجی ازاون شاخه بشه هم جهتش هم اندازش مثلااینجاI3,I1هردوتاروبه پایینن وجمع دوتاشون برابرباI2شده
      ممنون
      ولی من بازم علت رو به پایین بودن i3 رو متوجه نشدم.خب شما میگین جمع i1,i3 برابر با i2 شده. نمیشه جمع i2,i3 جریان i1 بشه؟ الان جهت i3 رو دیدین اینو تشخیص دادین.مقدار های i1 , i2 رم که نداریم از روش بگیم.خب مثلا من الان جهت دو تاجریان i2 , i1 رو با توجه به این که باید از قطب + باتری خارج بشه تعیین کردم.i2 به گره c. وارد میشه و i1 از گره c خارج میشه.مقداراشم نمیدونم. خب الان تو سیم وسطی هم یه جریانی هست که یا رو به بالاست یا پایین.
      حالا ممکنه جمع i1 , i3 جریان i2 رو بده.یا هم ممکنه جمع i2 وi3 جریان i1 رو بده.
      خب چجوری بدونیم کدوم حالت درسته؟
      ببخشید طولانی شد!
      Don't be afraid to fail
      ...Be afraid not to try

ویرایش توسط Destiny hope : 06 آذر 1397 در ساعت 16:59

2. Top | #77
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Na-Omid
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Destiny hope نمایش پست ها
      ممنون
      ولی من بازم علت رو به پایین بودن i3 رو متوجه نشدم.خب شما میگین جمع i1,i3 برابر با i2 شده. نمیشه جمع i2,i3 جریان i1 بشه؟ الان جهت i3 رو دیدین اینو تشخیص دادین.مقدار های i1 , i2 رم که نداریم از روش بگیم.خب مثلا من الان جهت دو تاجریان i2 , i1 رو با توجه به این که باید از قطب + باتری خارج بشه تعیین کردم.i2 به گره c. وارد میشه و i1 از گره c خارج میشه.مقداراشم نمیدونم. خب الان تو سیم وسطی هم یه جریانی هست که یا رو به بالاست یا پایین.
      حالا ممکنه جمع i1 , i3 جریان i2 رو بده.یا هم ممکنه جمع i2 وi3 جریان i1 رو بده.
      خب چجوری بدونیم کدوم حالت درسته؟
      ببخشید طولانی شد!
      خواهش عزیزم ببین این روشی که من میگم اینشکلیه که درمدارهای چندحلقه ای مثل این رابطه کلی جریان رومینویسیم یعنی جریان مساوی هستش باپتانسیل نقطه موردنظر+یا-اپسیلون که پتانسیل باتری هستش تقسیم برمجموع مقاومتهای داخلی وخارجی که درصورتی+اپسیلون میشه که ازقطب مثبت خارج بشیم ودرصورتی -میشه که ازقطب منفی باتری خارج بشیم حالاچون مدار2حلقه است یعنی3تاشاخه داریم پس بایدرابطه جریان ررودرهر3تاشاخه بنویسیم بعدش همه روباهم جمع کنیم ومساوی صفرقراربدیم همونطوری که گفتم اولش خودمون یه روش حدسی واسه جریان حدس میزنیم وبه دلخواه میگیم مثلامن این جهت روانتخاب میکنم اگه مثبت شدپس جهت رودرست تشخیص دادیم اگه منفی شدپس غلطه الان من دیگه مثل صورت تستA,B,Cنگذاشتم وبجاش؟؟؟؟گذاشتم ببین این روش حلشهuntit.pngوuntitled.pngحالااینکه چرا3روبه پایینه بازمربوط به همونه که بایدمجموع جریانهای ورودی وخروجی درشاخه هایکسان بشه البته تواین تست هم نیازی به این نکته نداریم ولی اگه میخواهی مطمئن بشی -2رودرهمه کسرهاقراربده وصورت همه کسرهاروباهم جمع کن میبینی که نتیجه مساوی صفرمیشه ورابطه برقراره یعنی اگه جریان1روبا3جمع کنی هم برابرجریان2میشه حالااینکه چجوری عمدایه روش غلط بریم تاجریان منفی بشه چون اینجامیخواهیم یادبگیریم شمامیتونی عکس جریانهایی که من حدسی رفتم رواستفاده کنی وبهش برسیالبته محاسباتش بیشترمیشه
      امیدوارم درست گفته باشم ومتوجه بشی گلم
      نگران منی به توقرصه دلم

3. Top | #78
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط BRAIN SURGEON نمایش پست ها
      خواهش عزیزم ببین این روشی که من میگم اینشکلیه که درمدارهای چندحلقه ای مثل این رابطه کلی جریان رومینویسیم یعنی جریان مساوی هستش باپتانسیل نقطه موردنظر+یا-اپسیلون که پتانسیل باتری هستش تقسیم برمجموع مقاومتهای داخلی وخارجی که درصورتی+اپسیلون میشه که ازقطب مثبت خارج بشیم ودرصورتی -میشه که ازقطب منفی باتری خارج بشیم حالاچون مدار2حلقه است یعنی3تاشاخه داریم پس بایدرابطه جریان ررودرهر3تاشاخه بنویسیم بعدش همه روباهم جمع کنیم ومساوی صفرقراربدیم همونطوری که گفتم اولش خودمون یه روش حدسی واسه جریان حدس میزنیم وبه دلخواه میگیم مثلامن این جهت روانتخاب میکنم اگه مثبت شدپس جهت رودرست تشخیص دادیم اگه منفی شدپس غلطه الان من دیگه مثل صورت تستA,B,Cنگذاشتم وبجاش؟؟؟؟گذاشتم ببین این روش حلشهبرای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: Untit.png
مشاهده: 49
حجم: 50.2 کیلو بایتوبرای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: Untitled.png
مشاهده: 49
حجم: 38.4 کیلو بایتحالااینکه چرا3روبه پایینه بازمربوط به همونه که بایدمجموع جریانهای ورودی وخروجی درشاخه هایکسان بشه البته تواین تست هم نیازی به این نکته نداریم ولی اگه میخواهی مطمئن بشی -2رودرهمه کسرهاقراربده وصورت همه کسرهاروباهم جمع کن میبینی که نتیجه مساوی صفرمیشه ورابطه برقراره یعنی اگه جریان1روبا3جمع کنی هم برابرجریان2میشه حالااینکه چجوری عمدایه روش غلط بریم تاجریان منفی بشه چون اینجامیخواهیم یادبگیریم شمامیتونی عکس جریانهایی که من حدسی رفتم رواستفاده کنی وبهش برسیالبته محاسباتش بیشترمیشه
      امیدوارم درست گفته باشم ومتوجه بشی گلم
      مرسی
      این روشی که گفتین تو چه کتابیه؟آخه من تو گاج همچین چیزی ندیدم و با سه معادله سه مجهول حل میکنه.
      Don't be afraid to fail
      ...Be afraid not to try

4. Top | #79
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      خاسته بودی چک کنم پستتو.
      اول محاسباتمون روبایه جهت جریان فرضی که فقط حدس زدیم انجام میدیم اگه عددمثبتی شدیعنی محاسباتمون هم درست بوده امااگه عددمنفیی شدیعنی محاسباتمون غلط بوده....
      جهت جریان قراردادی رو حدس نمیزنیم... دلخاه انتخاب میکنیم.
      مثبت شدن نتیجه محاسبه برای جریان ب معنی درست بودن محاسبات نیست. منفی شدن نتیجه هم الزامن ب معنی نادرست بودن محاسبات نیست. ی پیامد منفی محاسبه شدنه جریان در یک شاخه اینکه جهت جریان در اون شاخه عکس جهتیه ک انتخاب شده.

جریان کمیتی عددی/اسکالره. اینجوری نیست ک ن عددی باشه ن برداری!!! جریان جهت نداره، هرچند ک جهت قراردادی واسش اختیار میکنیم(مث سرعت ک کمیت برداری ولی گاهی تنها با ی عدد جبری و بدون بیان بردار جهت گزارش میشه) جهت قائل شدن برای جریان ریشه در قانون پایستگی بار در مدار داره. این جهت ها/علامت ها کمک میکنن قانون پایستگی بار در فرایند تحلیل حفظ بشه.

جهت جریان i3 مث جهت جریان در هر شاخه دیگه ای اختیاریه. میتونید جریان در هر شاخه رو ب هر جهتی دوست داشتین انتخاب کنید. هرگز محدودیتی وجود نداره. حتی میتونید جهت ها رو جوری انتخاب کنید ک ب یک پیوندگاه هیچ جریان قراردادی مثبتی وارد (یا خارج) نشه.

تو بند پایانی پستی ک دادی هم، جای واژه "شاخه" باید بگی پیوندگاه/گره. فرق هست بین پیوندگاه و شاخه.
      There is No Need for God as a Hypothesis

Pierre-Simon, marquis de Laplace

5. Top | #80
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Na-Omid
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Destiny hope نمایش پست ها
      مرسی
      این روشی که گفتین تو چه کتابیه؟آخه من تو گاج همچین چیزی ندیدم و با سه معادله سه مجهول حل میکنه.
      آره عزیزم سه معادله 3مجهوله تازه اگه توان مفیدبخواهدمجبورمیشی ازکاربردمشتق خودت اول تابع روبنویسی توکتاب معجزه فیزیک مهروماه البته اگه نداریش بنظرم بهتره تدریس دکترطلوعی آلا روببینی کلاتو2جلسه بحث مدارالکتریکی وجریانهاروگفته
      نگران منی به توقرصه دلم
      ویرایش توسط n3gin2000 : 06 آذر 1397 در ساعت 21:09

6. Top | #81
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Na-Omid
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط BlackWhyte نمایش پست ها
      خاسته بودی چک کنم پستتو.

جهت جریان قراردادی رو حدس نمیزنیم... دلخاه انتخاب میکنیم.
      مثبت شدن نتیجه محاسبه برای جریان ب معنی درست بودن محاسبات نیست. منفی شدن نتیجه هم الزامن ب معنی نادرست بودن محاسبات نیست. ی پیامد منفی محاسبه شدنه جریان در یک شاخه اینکه جهت جریان در اون شاخه عکس جهتیه ک انتخاب شده.

جریان کمیتی عددی/اسکالره. اینجوری نیست ک ن عددی باشه ن برداری!!! جریان جهت نداره، هرچند ک جهت قراردادی واسش اختیار میکنیم(مث سرعت ک کمیت برداری ولی گاهی تنها با ی عدد جبری و بدون بیان بردار جهت گزارش میشه) جهت قائل شدن برای جریان ریشه در قانون پایستگی بار در مدار داره. این جهت ها/علامت ها کمک میکنن قانون پایستگی بار در فرایند تحلیل حفظ بشه.

جهت جریان i3 مث جهت جریان در هر شاخه دیگه ای اختیاریه. میتونید جریان در هر شاخه رو ب هر جهتی دوست داشتین انتخاب کنید. هرگز محدودیتی وجود نداره. حتی میتونید جهت ها رو جوری انتخاب کنید ک ب یک پیوندگاه هیچ جریان قراردادی مثبتی وارد (یا خارج) نشه.

تو بند پایانی پستی ک دادی هم، جای واژه "شاخه" باید بگی پیوندگاه/گره. فرق هست بین پیوندگاه و شاخه.
      مرسی ازتون جناب مدیر
      راستش اون نکته روازاینجایادگرفتم:استادمح دنوکنده مولف فیزیک جامع تخته سیاه ومدرس کنکورنوین+راه اندیشه
      راستش میخواستم آپلودش کنم که خودتون هم ببینیدولی گفت فایل موردنظربیش ازحدمجازاست2سایت امتحان کردمفیلمه(دی وی دی کتاب آموزش جامع مهندس محمدنوکنده)
      ولی این عکس کتاب ومولفشketab-amoozesh-fizic-jame-takhtesiah.jpgmohammad_nokande.jpg
      نگران منی به توقرصه دلم

7. Top | #82
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      مرسی ازتون جناب مدیر
      مدیر نیستم. گاهی راهنمایی میکنم اگه چیزی بلد باشم.

مهم نیست کی/نوکنده چی میگه، مهم اینکه برای درست یا نادرست بودن هر گزاره ای مجموعه ای از استدلال ها در زهن داشته باشیم. عمیقن امیدوارم معیارت واسه انتخاب کتاب، عنوان هایی ک مولف ب خودش وابسته کرده و یا ژستش نباشه.

از کدوم نکته حرف میزنی؟ من اعتقادی ب نکته ها ندارم. نکته ها پیامد تعاریف یا لمی برای حل هستن. مولفی ک تاکیدش رو نکته ها، رو مفاهیم مسلط نیست و بجای اشاره ب پیوستگیهایی ک بین تعریف و تحلیل وجود داره، نکته ها رو بکار میبره. این نشد آموزش، این نشد آموختن.

8. Top | #83
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Na-Omid
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط BlackWhyte نمایش پست ها
      مدیر نیستم. گاهی راهنمایی میکنم اگه چیزی بلد باشم.

مهم نیست کی/نوکنده چی میگه، مهم اینکه برای درست یا نادرست بودن هر گزاره ای مجموعه ای از استدلال ها در زهن داشته باشیم. عمیقن امیدوارم معیارت واسه انتخاب کتاب، عنوان هایی ک مولف ب خودش وابسته کرده و یا ژستش نباشه.

از کدوم نکته حرف میزنی؟ من اعتقادی ب نکته ها ندارم. نکته ها پیامد تعاریف یا لمی برای حل هستن. مولفی ک تاکیدش رو نکته ها، رو مفاهیم مسلط نیست و بجای اشاره ب پیوستگیهایی ک بین تعریف و تحلیل وجود داره، نکته ها رو بکار میبره. این نشد آموزش، این نشد آموختن.
      ممنونم بزرگوارید
      این روعرض میکنم:ویه نکته مهم اینه که جریان الکتریکی نه عددیه نه برداری درسته عددداره وجهت هم داره ولی ازجمع برداری تبعیت نمیکنه پس برداری هم نیست
      نه کتاب اصلیم نیستش ولی تودوران جاهلیتم درموردفیزیک ازش استفاده میکردم بدک نیست میتونه مکمل خوبی(ازنظرمفهومی بودن)واسه مهروماه(معجزه باشه)
      استغفرالله ژستوالانوشتم استادمحمدنوکنده اولین عکسی که اومداین بودمنم گذاشتمش گففتم شایدنشناسیدش یاشایدهم بشناسیدآخه مثلاآقای یحیوی ومسعودی رودیگه همه میشناسن ولی مطمئن نیستم ایشون اونقدرمعروف باشندواسه همون عکسشون روگذاشتم
      بازم ممنونم ازراهنمایی وبزرگواریتون
      نگران منی به توقرصه دلم

9. Top | #84
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      جریان الکتریکی نه عددیه نه برداری درسته عددداره وجهت هم داره ولی ازجمع برداری تبعیت نمیکنه پس برداری هم نیست
      اینهمه تناقض در بیان ی جا ندیده بودم! @محمدنوکنده

صفحه 6 از 6 نخستنخست ... 56

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن