خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: در کدام آزمرن آزمایشی برای کنکور96شرکت میکنید؟

رأی دهندگان
    136. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
    • قلمچی

58 42.65%
    • گاج

24 17.65%
    • گزینه2

25 18.38%
    • سنجش

23 16.91%
    • ماز(درکنارکانون)

28 20.59%
    نظرسنجی با انتخاب چندگانه
    صفحه 1 از 5 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 66
    1. Top | #1
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات

Question ***مقایسه کامل گاج،قلمچی،گزینه2،سنجش وتحلیل ماز***

سلام
      دوستان عزیز،چندوقتیه ک میبینم خیلیا تاپیک میزنن و درحالی که حالشون پریشونه و حسابی گیج شدن،نمیدونن کدوم آزمونو شرکت کنن.

هر آزمونی یک سری معایب و مزایایی داره که متاسفانه اون مزایایی که من واسه شرکت در یک ازمون مد نظرم هست،بین این3-4تا موسسه پخش شده و هیچکدومشون کامل نیست!ودقیقا همین نکته باعث شده خیلی از شماهم نتونین تصمیم بگیرین کدوم ازمون شرکت کنید.
      بنده برحسب تجربیات خودم و چیزایی که ازازمونها دیدم و تحلیل های دوستان در تاپیک های دیگه،مزایا و معایب این ازمون هارو قصد دارم بنویسم.

قلمچی:
      دوتا مزیت خیلی مهم داره که هیچکدوم از ازمون های دیگه این مزیت هارو به خوبی کانون ندارن.جامعه آماری و برنامه فوق العاده ازمون هاش
      چهارم تجربی سال گذشته یه چیزی حدود110هزارنفرو داشته درحالی که موسسات دیگه خیلی زور بزنن به40هزارنفرمیرسن
      برنامه ازمونشم مزیت های زیادی داره ازجمله ایستگاه های جبرانی فراوون.
      اما معایبش که اتفاقا خیلیم توذوق میزنه!
      کیفیت بد دفترچه سوالات و پاسخ
      ندادن پاسخنامه ازمون بعد ازمون!جایی که ما ازمون میدادیم سه روز بعد ازمون پاسخنامرو میدادن که عملا دیگه بدردمون نمیخوره و فقط پول کاغذو از مامیگیرن!چون بهترین زمان واسه تحلیل ازمون،خود همون روزی هست که ازمونو دادین و سوالاتش یادتونه و خیلی ازسوالاتو شک داشتینو میخواین ببینید نکتشون چیه!خب اونایی که میذارن3روز بعد تحلیل کنن،بازدهی تحلیلشون به شدت پایین میاد و حتی اصلا شاید دیگه حوصله تحلیل هم نداشته باشن!اگرم همونروز بخواین تحلیل کنین مجبورین برین سراغ نت و پاسخ های تشریحیو دانلود کنید و از رو کامپیوتر یا گوشی سوالات ازمونو تحلیل کنید!پس وقتی دفترچه پاسخ رو ازنمایندگی کانونتون گرفتین دیگه بدردتون نخواهد خورد چون ازمونو تحلیل کردینو رفته پی کارش!پس درکل بااین روشی که کانون پیش گرفته،عملا دفترچه پاسخ تشریحی بدرد هیچکس نمیخوره و فقط پول کاغذشودارن میگیرن!
      یک نیمچه عیب دیگه ی کانون هم سختی سوالات بعضی درسها مثل زیست هست که دیگه سوال حالت چرند بودن ب خودش میگیره تا نکته داربودن!
      سوال سخت بخوان بدن،سوال قشنگ سخت نمیدن!سوال چرت میدن!
      البته سوالای سختشون،قشنگ هم توش داره و البته اینم بگم سوالای قشنگش هیلی بیشتر از سوالای مزخرفش هست
      درکل اگه سوال سخت باشه برای همه هست
      و در یک جمع بندی کلی،سوالای کانون اگه از بعضیاش فاکتور بگیریم بد نیست
      مزیت دیگه ی کانون اینه که اکثر بچه زرنگا و رتبه برترها میرن کانون و بهترمیشه خودمونو بسنجیم وببینیم جایگاهمون کجاست
      وبخاطر همین جامعه ی اماریش،اکثر مینی موسسات مثل ماز یا جاهای دیگه،برنامشونو طبق برنامه کانون ریختن.
      یک مزیت دیگه هم میشه برای کانون درنظر گرفت که بالابودن تعدادازموناشه.
      19تاازمون درطول سال برگذارمیکنه که مخصوصا برای فارغ ازتحصیل هایی که از جو مدرسه و امتحانات دور هستن،خیلی خوبه که دوهفته دوهفته آزمون بدن.
      واما یک عیب خیلی بزرگ دیگه ای که داره،بالابودن قیمت ازمونهاش دربرابر خدماتی که میدن هست!و زور کردن خریدکتاب و ثبتنام همایش وگرفتن پول الکی!واقعا من خودم یه نمایندگیی کانون میرفتم که دزد بودن یعنی به معنای واقعی کلمه دزد بودن و خب صدای ما هم که به هیچ جا نمیرسه!پس بهتره نذارین روتون سواربشن!نظارت درست درمونی ندارن و مثل گزینه2،قیمت ازمون هارو بصورت عمومی توسایت اعلام نمیکنن وهرجا یه قیمتی میگیرن!

گزینه2:
      گزینه2جامعه اماری پایینتری نسبت به کانون داره حتی ازنصف هم کمتر.
      وبرنامه راهبردیشم خیلی بد ریختن واقعا!شما برنامشو ببینینو باکانون مقایسه کنین واقعا!حتی باگاج هم مقایسه کنین حساب کاردستتون میاد
      مثلا میاد وسطای سال زیست1رو تموم میکنه وسلام نامه تمام!میره دیگه تاموقع کنکور و ازمون های جامع!اصلا خودتون ببینید برنامش عقلانی نیست
      نمیدونم باوجود اینهمه مشاور و دبیرای خوب،چنین برنامه ای واسه ازمونهامیریزن وانقدرساده میگیرن
      مهمترین چیز واسه یه کنکوری پیش رفتن با یک برنامه مناسبه
      تعدادازمونهاشم کمه و اگه 3تاجامع آخرشو درنظر نگیریم،11تاازمون داره
      اما در مقابل،کیفیت دفترچه هاش خوبن برخلاف کانون
      سوالات بعضی ازدرساش مثل فیزیک خیلی بهترو نکته دارتر از کانون هستن
      قیمت به صرفه و تمام شده ای در سراسر کشور داره وخبری از کلاه برداری نیست
      وقیمتی که دارن،متناسب باهمون امکاناتیه که میدن ومثل کانون نیست.
      سوالاتشم درمجموع خوبن و بنظر من استاندارد تر از سایر موسسات هستن
      اگه گزینه2،برنامه ریزیش شبیه گاج وکانون بود،بهترین گزینه بود
      اما بخاطر تعداد ازمون های کم و برنامه ن چندان دلچسبش،برای فارغ ازتحصیلا این ازمونو پیشنهادنمیکنم.

گاج:
      راستش راجع به گاج،نظرات گوناگونی وجود داره.یکی میگه بده یکی میگه خوبه
      برنامه ریزیش از گزینه2بهتره و یه جورایی به سبک کانون برنامه داره ولی کانون برنامش از گاج بهتره.
      جامعه آماریش اونطور که شنیده بودم یه چیزی حدود30هزارنفره اگه خیلی خیلی زیاد باشه و خب جامعه آماری زیادی نیست دربرابر550هزارنفری که قراره کنکورتجربی بدن(البته شایدم دانشجوهای بیشتری از شریف و علم و صنعت هوس کنکورتجربی دادن بکنن و این اماربیشترم بشه)
      کیفیت سوالاتش خوبه وسوالات نکته داری داره اما شیمیش خیلی سختتر ازکنکوره و یه جورایی ارزش کار روپایین آورده
      از یکی ازدوستان هم شنیده بودم تو یکی از ازموناش زیستش17-18تاسوال شمارشی داده بودن که خب طبیعتا هیچ عقل سالمی قبول نمیکنه که یک ازمون بااین تعداد سوال شمارشی استاندارد باشه!
      کیفیت دفترچه هاش مطلوبه و تعداد ازمونهاشم در حدواندازه های کانونه و کلاه برداری هم خبری نیستو قیمت آزموناشم به صرفه تره
      درکل اگه جامعه آماریش اذیت نمیکرد،گزینه خیلی خوبی واسه یه پشت کنکوری بود.

سنجش:
      برنامه ازمونش که خیلی داغونه و پر از ایستگاه های جبرانی!هرآزمونش تمام مباحث تمام ازمون های قبلوپوشش میده!!
      تعدادازمونهاش اگه جامع هارودرنظر نگیریم خیلی خیلی کمه!
      در کل برای هیچکس شرکت درازمون های سنجش،بجز جامع هاش پیشنهاد نمیشه.
      خیلیا اشتباه برداشت میکنن که طراح این سوالات احتمالا همون طراحای کنکورن چون اسم سنجش روشه!نخیر!این تعاونی سنجشه و ربط خاصی به سازمان سنجش نداره!
      گویا یه عده از بازنشسته های سنجش این تعاونی روراه انداختن و ازمون میگیرن و اون اندک طرفدارانی هم که درطول سال داره بخاطر اسم سنجشه!
      کیفیت سوالات تخصصیش واقعا پایینه.عمومیا بدنیست
      پارسال داغون بود سنجش واقعا
      مخصوصا درس شیمیش که حتی تو ازمون های جامع ازبس سخت اورده بودن که حتی قابل قیاس با کنکور95هم نبود!
      اما شرکت در2-3تاازمون جامع اخرش توصیه میشه چون شرکت کننده های زیاد میشن.
      در کل بجز جامع هاش،سنجشو بذارید کنار بهتره.

ماز:
      ماز هم یک مینی موسسه هم که آزمونهاش بصورت آنلاینه وتمرکز اصلیش روی درس زیست شناسی هست.طراحان سوالات ازمونش همون مؤلفین کتاب iqگاج زیست شناسی هست.
      سوالای بدی نداره و شرکت درازموناش ضررنداره و میتونه دیدتونو نسبت به زیست خوانی عوض کنه.اما بعضی سوالاتش دیگه خیلی میرن تو حالت چرت بودنو به همین خاطره که خیلی اوقات حتی تک رقمی های کانون هم درصداشون توماز بالای70نمیرسه!
      جامعه اماری زیادی نداره و فکرکنم حددود1500نفر
      پاسخنامه تشریحیش خوبه و نکات خوبیوگفته.
      اما یکی از ترس هایی که برداوطلبین تجربی96مشتاق ازمون های ماز وارد شده،اینه که گویا به گفته خیلی ازدوستان،طراح اصلی سوالات ماز از این گروه خارج شده و سوالات اون کیفیت قدیم رو دیگه نداره.البته اینو من خودمم ازاین دوستان شنیدم و ازوقتی این طراح اصلی گرامی ازگروه خارج شده هم بررسیی رو سوالات نداشتم.
      در کل اگه پول دارین،ثبتانم کنید بد نیست!بهتره که یکم صبرکنین ببینید کیفیت ازموناش چجوری میشه.قیمتشم یه چیزی حدود140تومانه باتخفیف50%تابستانه!تعداد وبرنامه ازمونهاشم مطابق کانونه.
      قیمت ازمونهای کانو،اگه خرتوپرت ندن بهتون یه چیزی حدود650تا700هست که باخرتوپرتاشون تا یک تومان هم بالامیبرن ولی سعی کنید اگه دوست ندارید،کتاباشونو نگیرید و بپیچونین.
      گزینه2هم حدود420تومان قیمت ازموناشه
      گاج رواطلاعی ندارم اما فکرکنم شنیده بودم550این حدودا

خب دوستان عزیز امیدوارم این مقایسه مفیدواقع شده باشه وتاحدی گره ازمشکلتون بازکرده باشه.

2. Top | #2
      کاربر فعال

نمایش مشخصات

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      من 3 سال عضو قلمچی بودم و دیگه نمایندگی شهرم به دلایلی برام کارایی نداره(یک مشت بیسواد.پشتیبانهاشون هم دو هفته یکبار به جای انرژی دادن از من انرژی میگرفتند)قلمچی قیمت اصلیش اینقدر هست ولی کلی تخفیف داره که گاهی اون رو ارزونتر از گزینه دو میکنه.گزینه دو متاسفانه حمایت مالی قلمچی رو نداره پس هیچ گونه تخفیفی نداره.اما فکر میکنم اگر کسی نخواد بره قلمچی اولویت بعدی گزینه دو +جامع سنجش هست.گزینه دو از ریاضیش زیاد تعریف شنیدم که به کنکور شبیه تر هست.اما برنامه غلطش حکم مرگ داره.ضعف دیگر قلمچی تموم نکردن درسها تا خرداد هست اما در واقع من دیدم اغلب درسها باید تا عید بسته شده باشه که قلم چی اصرار داره این کار نکنیم منم نکردم اما برام ضرر داشت و به موقع جمع و مرور نکردم.قلمچی در ابتدای سال خیلییییی روی بخشهای اولیه کتابها تاکیدداره اما روی بخشهای انتهایی کتابها که موکول به آخر اسفند و بعد از عید میشه تکرار کمی داره مگر اینکه شما دروس پایه رو کامل در تابستان بسته باشید تا مزاحم نشوند در واقع کسی در قلم موفق خواهد بود که از تابستان با اون پیش بره.
      الان من رو دچار دوگانگی کردید که برم گزینه دو+جامع سنجش یا گزینه دو نرم خودم تا عید درسام رو ببندم و از فروردین برم سنجش چون آزمونهای جمع بندی و بعد جامع سنجش از 25 فروردین شروع میشه.
      واقعا با این تایپیک بر گیجی من افزودید
      ونیز، پُر از توریست‌هایی ست که به کبوترهای ایتالیایی غذا می‌دهند ولی به کبوترهای شهرِ خودشان محل نمی‌گذارند.

«جزء از کل»، استیو تولتز. ترجمه پیمان خاکسار،نشر چشمه

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

khejalati
      نمایش مشخصات
      من یه اشتباهی کردم ..............
      از تیر واسه مهر تو آیه های تمدن ثبت نام کردم ... پولشو هم دادم .... حالا نمیدونم چه غلطی بکنم ؟؟؟؟؟ آزمون آیه ها در پنجشنبه ها برگزار میشه .......

حالا می خوام سنجش هم شرکت کنم ...... چون قلم 2 هفته یکباره ....... ممممممممممممن چیکار کنم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

5. Top | #5
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      کسی میدونه شرایط بورسیه شدن در موسساتی که بورسیه میکنن چیه؟

6. Top | #6
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط payam78 نمایش پست ها
      من یه اشتباهی کردم ..............
      از تیر واسه مهر تو آیه های تمدن ثبت نام کردم ... پولشو هم دادم .... حالا نمیدونم چه غلطی بکنم ؟؟؟؟؟ آزمون آیه ها در پنجشنبه ها برگزار میشه .......

حالا می خوام سنجش هم شرکت کنم ...... چون قلم 2 هفته یکباره ....... ممممممممممممن چیکار کنم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
      میتونی انصراف بدی.اگرم امکانش نیست و میخواید آزمون موسسه ی دیگه ای هم برید،ناچارید هزینه اونوهم پرداخت کنید!

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      سلام ازمون ماز من تعریفشو از خیلیا شنیدم و سوالات رو خودم هم دیدم خوب بودن ...اما نباید برای رتبه و درصد شرکت کنین چون سخته سوالاش دیگه

و گزینه دو هم من به خاطر برنامه ش که سه هفته یه بار باش کنار نیومدم چون هفته سوم ار مبحث ازمون دور میشم

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      من که از قلمچی دل کندم ، واقعا داغون میکنه ، زیستش به مرز افتضاح میرسه
      امسال میرم گاج

9. Top | #9
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      من سال 1-2 قلم چی بودم
      سال سوم کلا نرفتم هیچ جا
      امسال همه آزمونای سنجشو شرکت کردم.
      بد نیستن!خوبن.
      ضمنن دوستان هیچ دشمنی ای ندارم ولی قلم چی خیلی داره مسخره میشه.
      خوبیاش که دارن از بین میرن, سوالاشم داره خراب میشه, تنها خوبی جامعه آماریشم به لطف بورسیه زیاد شده, ولی تقلبش تقریبا 1000 برابر بقیه ازموناس تقریبا همه حوزه ها 30 درصد حداقل تقلب میکنن.
      Js tho ¯\_(ツ)_/¯
      در صورت تمایل برای "مشاوره خصوصی" پیام بدین.

مصاحبه کنکور:
      http://forum.konkur.in/thread64595.html

10. Top | #10
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط WickedSick نمایش پست ها
      من سال 1-2 قلم چی بودم
      سال سوم کلا نرفتم هیچ جا
      امسال همه آزمونای سنجشو شرکت کردم.
      بد نیستن!خوبن.
      ضمنن دوستان هیچ دشمنی ای ندارم ولی قلم چی خیلی داره مسخره میشه.
      خوبیاش که دارن از بین میرن, سوالاشم داره خراب میشه, تنها خوبی جامعه آماریشم به لطف بورسیه زیاد شده, ولی تقلبش تقریبا 1000 برابر بقیه ازموناس تقریبا همه حوزه ها 30 درصد حداقل تقلب میکنن.
      Js tho ¯\_(ツ)_/¯
      چرا نرفتید گزینه دو؟
      راستی الان چهارم هستید یا فارغ التحصیل؟
      ونیز، پُر از توریست‌هایی ست که به کبوترهای ایتالیایی غذا می‌دهند ولی به کبوترهای شهرِ خودشان محل نمی‌گذارند.

11. Top | #11
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      گزینه دو به دلیل فاصله ی بین ازمون ها خوب نیست من دو سال پیش بودم سوالاش زیاد شبیه کنکور نیست مگر اینکه تغییر کرده باشن

گاج شنیدم خیلی سوالاش سخته و این سخت بودن دلیلی بر خوب بودن ازمون نیست چون ازمون باید استاندارد باشه در ضمن جامعه اماری کمی داره

سنجش هم تعداد ازمون هاش خیلی کمه در طول سال ! و این خیلی رقابت رو کم میکنه

کانون هم جامعه اماریه خیلی بالایی داره من خودم بین گاج و قلمچی مونده بودم

رفتم مشاوره کانون گفت برای اینکه پشتیبان ها پاسخ ها رو به بچه ها نفروشن واسه همین پاسخ نامه ها رو چند روز بعد ارائه میدن ولی همون روز تو سایت میزنن
      وی افزود (!) : پشتیبان ها و مشاوره های ویژه امسال برای دریافت پولشون باید امضای شما رو داشته باشن ... در صورتی که به وظایفشون عمل نکردن امضا نکنید

سطح سوالات هم در هر ازمونی یه بدی داره متاسفانه 20 سوال برای هر درس در کانون خیلی میتونه ضرر بزنه

ولی در کل کانون رو انتخاب کردم به هر حال شناخته شده تر هستش و در کنار معایبش مزایایی هم داره

12. Top | #12
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      تاپیکای زیادی با این موضوع زده شده
      و به نظر من ازمون ازمایشی تاثیر زیادی روی رتبه تو کنکور داره پس با دقت درموردش تصمیم بگیرید
      وازمونی رو که به خواسته های شما نزدیک تره رو انتخاب کنید.
      کاری هم به نظر این و اون نداشته باشید.

13. Top | #13
      کاربر باسابقه

AkhmooAsabani
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط MH_220 نمایش پست ها
      گزینه دو به دلیل فاصله ی بین ازمون ها خوب نیست من دو سال پیش بودم سوالاش زیاد شبیه کنکور نیست مگر اینکه تغییر کرده باشن

گاج شنیدم خیلی سوالاش سخته و این سخت بودن دلیلی بر خوب بودن ازمون نیست چون ازمون باید استاندارد باشه در ضمن جامعه اماری کمی داره

سنجش هم تعداد ازمون هاش خیلی کمه در طول سال ! و این خیلی رقابت رو کم میکنه

کانون هم جامعه اماریه خیلی بالایی داره من خودم بین گاج و قلمچی مونده بودم

رفتم مشاوره کانون گفت برای اینکه پشتیبان ها پاسخ ها رو به بچه ها نفروشن واسه همین پاسخ نامه ها رو چند روز بعد ارائه میدن ولی همون روز تو سایت میزنن
      وی افزود (!) : پشتیبان ها و مشاوره های ویژه امسال برای دریافت پولشون باید امضای شما رو داشته باشن ... در صورتی که به وظایفشون عمل نکردن امضا نکنید

سطح سوالات هم در هر ازمونی یه بدی داره متاسفانه 20 سوال برای هر درس در کانون خیلی میتونه ضرر بزنه

ولی در کل کانون رو انتخاب کردم به هر حال شناخته شده تر هستش و در کنار معایبش مزایایی هم داره
      عزیزم مثل این که تو باغ نیستی همین پشتیبانا یه چنل میزنم بعضی از بچه های قوی رو میگیزن به عنوان تیم کیلد زن ! درسته همه درس ها رو 100 نمیزنی ولی ترازت 7500 به بالا میشه ! یعنی جامعه اماری غیر وافعی !

14. Top | #14
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      موافقم ولی کاریش نمیشه کرد ...

15. Top | #15
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      من که دارم بررسی میکنم برم سنجش یا گزینه دو.

صفحه 1 از 5 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 4 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 4 مهمان)