خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

Arrow خط به خط دین و زندگی؟

سلام ، از اونجایی که تست های خط به خط دینی برام مشکله و واقعا نمی تونم کل خط های کتاب رو حفظ کنم ، آیا این نوع سوالات هیچ راه حلی نداره؟
      دوستان لطفا پیشنهادی دارن در مورد خوندن خط به خط دینی نظر بدن (گاج نقره ای خط های مهم رو مشخص کرده اما خیلی زیاده) من کنکور 95 رو فقط
      با آیات پیش رفتم اما نمیخوام به آیات محدود بشم.(ممنون)

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

Daghon
      نمایش مشخصات
      سلام
      شما که کنمکور 95 رو فقط با ایات پیش رفتید درصدتون چن شده بود؟

اخه منم تصمیم داشتم فقط ایه ها رو بخونم

3. Top | #3
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط nalisa نمایش پست ها
      سلام
      شما که کنمکور 95 رو فقط با ایات پیش رفتید درصدتون چن شده بود؟

اخه منم تصمیم داشتم فقط ایه ها رو بخونم
      نقل قول نوشته اصلی توسط viot123 نمایش پست ها
      سلام ، از اونجایی که تست های خط به خط دینی برام مشکله و واقعا نمی تونم کل خط های کتاب رو حفظ کنم ، آیا این نوع سوالات هیچ راه حلی نداره؟
      دوستان لطفا پیشنهادی دارن در مورد خوندن خط به خط دینی نظر بدن (گاج نقره ای خط های مهم رو مشخص کرده اما خیلی زیاده) من کنکور 95 رو فقط
      در کنکور سال 95 :
      7 تست در رشته ی ریاضی==>28
      درصد
      8 تست در رشته ی تجربی ==>32 درصد
      10 تست در شته ی انسانی ==>40 درصد

از 25 تست معارف مربوط به خط کتاب درسی بود ..
      حالا به نظرتون ارزش نداره که بخواید بخونید؟؟؟؟؟؟؟؟
      نحوه ی خوندنش هم از هر منبعی مثل خوندن زیست و شیمی و.... . حفظ کردن واو به واو متن کتاب و پیدا کردن ارتباط میان آیات و احدایث با متن کتاب

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

سلام
      شیوه ای که من بکار میبردم این بود که مثل زیست صفحات و مطالب صفحه تو ذهنم بود .... راهکار این روش اینه که متن رو چند بار بخونید تا در حافظه تان ثبت گردد...

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      اصلا لازم نیس خط به خط رو حفظ باشی باید از هر جایی چندتا چیز مهمش رو یادت باشه من 95 با همین روش 85 زدم
      اول تو تابستون کتاب جامع همگامان رو خوردم در طول سال کتاب آیات و روایات شبقره قبل کنکورم خلاصه گاج نقره ای + خلاصه نیمکت + دینی موضوعی الگو

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      منم همین حسو نسبت ب گاج نقره ای داشتم ولی بعدا متوجه شدم ک شیوه مطالعم اشتباهه و وقتی روش مطالعه ی خودمو. کشف کردم دو سه ماهه ک واقعا از خوندن گاج نقره ای لذت میبرم..روش خودمو میگم امیدوارم ب کارتون بیاد..
      من اول آیات رو از گاج نقره ای یکی یکی میخونم و تا جایی ک میتونم حفظشون میکنم و معنی و تفسیرشونو هم میخونم مثلا آیه اول رو روخوانی میکنم اگه آسون بود حفظش میکنم و بعد معنیشو میخونم و بعدش تفسیر و پیام آیه رو میخونم...همه ی آیاتو ک با این روش خوندم میرم سراغ متن و پاراگراف ب پاراگراف میخونم و حفظ میکنم و اونارو ب آیات ربط میدم و بعد تست تالیفی گاجو کار میکنم یکی دو روز قبل آزمون هم تست هاس سراسریشو حل میکنم اگه وقتم داشتم تست های سنجشو هم مضربی در طول هفته حل میکنم راستی ی کتاب کوچولو آیات(لقمه مهروماه)هم دارم ک ی سری نکاتو بش اضافه میکنم روز قبل آزمون مرورش میکنم خیلی ب کارم میاد ببینین درسته این مراحل زیاد شدن ولی باور کنید واسه هر درس دینی حداکثر ۲ساعت طول میکشه و عوضش دینی ب حافظه بلند مدتون منتقل میشه من با این روش درصد دینیم از ۴۰به ۹۰رسید دو بار تو تابستون هم ۱۰۰ داشتم ایشالله شمام موفق باشید🌺

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط yema نمایش پست ها
      اصلا لازم نیس خط به خط رو حفظ باشی باید از هر جایی چندتا چیز مهمش رو یادت باشه من 95 با همین روش 85 زدم
      اول تو تابستون کتاب جامع همگامان رو خوردم در طول سال کتاب آیات و روایات شبقره قبل کنکورم خلاصه گاج نقره ای + خلاصه نیمکت + دینی موضوعی الگو
      ماشا... این همه منبع

نقل قول نوشته اصلی توسط Mohandes_Roxana نمایش پست ها
      روش خودمو میگم امیدوارم ب کارتون بیاد..
      سلام
      ممنون که روشتون رو گفتید
      نظرتون درمود خلاصه برداری چیه؟ یعنی برای بعضی متن ، کلید یا بسیار کوتاه خلاصه ای بنویسم

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      اگر درصد یالای 50 میخاید توی دینی خط به خط کتاب رو حفظ باشید ، اینو واقتا جدی میگم....کاملا مشهود امسال!! هر جمله کتاب رو با ایه درس ربط بدید اینا رو جهار گزینه میکنن ، از نظر تو هر چهتر خظ بهش میخوره ولی اینا خط کتاب براشون مهمه
      ای که مرا خوانده‌ایی
      راه نشانم بده...

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      ماشا... این همه منبع

سلام
      ممنون که روشتون رو گفتید
      نظرتون درمود خلاصه برداری چیه؟ یعنی برای بعضی متن ، کلید یا بسیار کوتاه خلاصه ای بنویسم
      حتما...البته با شروع سال تحصیلی ممکنه این کار وقتتونو بگیره پیشنهاد میکنم شما بعد از مطالعه کردن نکات مهم و کلیدی رو تو خود کتاب بنویسید و مدام مرورشون کنید هرچند که اگه وقت دارید حتما خلاصه نویسی رو کامل انجام بدید،ما دبیرمون بهمون خلاصه نویسی دروس دوم و سوم و پیش رو داد +اینکه نکات آیات رو هم خودم تو کتاب آیات لقمه مهروماه مینویسم.ولی پیشنهاد اصلیم گاج نقره ایه لطفا بیخیال این کتاب نشید ،روش منو امتحان کنید شاید خوشتون اومد

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)