خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5
    1. Top | #1
      کاربر فعال

نمایش مشخصات

تحلیل استاد من درسته یا گروه ماز

استاد من اعتقاد داره تحیلی گروه آموزشی ماز در مورد سوال 183 کنکور سراسری 95 ماز کاملا غلطه
      این سوال دفترچه
      23.jpg
      اینم تحلیل گروه ماز
      1.jpg

استادم میگه گزینه 1 هیچ گیاهی نیست که فقط هنگام شب تثبیت دی اکسید کربن داشته باشه گروه ماز گفته گیاهان cam
      ولی استادم میگه 'گیاهان camعلاوه بر تثبیت هنگام شب در روز در چرخه کالوین هم دی اکسید کربن تثبیت می کنن و پس تحلیل گروه ماز کاملا غلط است
      گزینه 2 هم گروه ماز میگه گیاهان camو c4در حالی که استاد من میگه هیچ گیاهی با این مشخصات نداریم
      چون علاوه بر تبیت به صورت اسید 4 کربنه در چرخه کالوین هم تثبیت دی اکسید کربن داریم

2. Top | #2
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط aguila roja نمایش پست ها
      دوست عزیز ماز طبق کتاب درسی گفته و کتاب حرفی از تثبیت در روز نزده !
      واقعا چه جوری این حرفو زدی
      کتاب چرخه کالوین بحث نکرده کتابگفته گیاهان cam , c4 چرخه کالوین دارن
      پس مغلطه نکن
      خواستی متن کتاب میارم
      گروه ماز واقعا چرخه کالوین رو هنوز نمی دونن بعد میان میگن رتبه برتر ها همه مال من هستن
      در صورتی که زحمات بقیه موسسات بوده
      این سوال کنکور سراسری 95 بوده ادعا شون رو داریم میبینیم
      ویرایش توسط Full Professor : 07 شهریور 1395 در ساعت 13:53

3. Top | #3
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      رتبه های برتر زحمت موسسات نبودن و خودشون زحمت کشیدن. الانم که دیگه ماز معروف شده و ای کیو رو نوشته و نفرات برتر کانون همچنان دارن شرکت میکنن. شما هم اگه میخوای تبلیغ کنی از کارای خودت تعریف کن و نگو فلانی بده من خوبم .

4. Top | #4
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط hosseinesi نمایش پست ها
      رتبه های برتر زحمت موسسات نبودن و خودشون زحمت کشیدن. الانم که دیگه ماز معروف شده و ای کیو رو نوشته و نفرات برتر کانون همچنان دارن شرکت میکنن. شما هم اگه میخوای تبلیغ کنی از کارای خودت تعریف کن و نگو فلانی بده من خوبم .
      چند نفر هی تایپک زدن گروه ماز واقعا تحلیل عالی داره /که البته از خود گروه ماز بودن
      من اگه تبلیغ میکنم مشخصه /پنهانی تبلیغ نمی کنم
      چون استاد من توی زیست تخصص داره میخواستم بگم اینطور نیست /این سوال رو به من نشون داد
      دلیل هم سوال کنکور سراسری که خیلی مهمه
      بعد چرا در مورد قلم چی سایر موسسه ها این حرفو نزد
      چون طراحانشون باسواد هستن/اتفاقا به من پیشنهاد کرده قلم چی برم
      ویرایش توسط Full Professor : 09 شهریور 1395 در ساعت 08:43

5. Top | #5
      همکار سابق انجمن

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط full professor نمایش پست ها
      استاد من اعتقاد داره تحیلی گروه آموزشی ماز در مورد سوال 183 کنکور سراسری 95 ماز کاملا غلطه
      این سوال دفترچه
      برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 23.jpg
مشاهده: 204
حجم: 35.3 کیلو بایت
      اینم تحلیل گروه ماز
      برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 1.jpg
مشاهده: 206
حجم: 31.4 کیلو بایت

استادم میگه گزینه 1 هیچ گیاهی نیست که فقط هنگام شب تثبیت دی اکسید کربن داشته باشه گروه ماز گفته گیاهان cam
      ولی استادم میگه 'گیاهان camعلاوه بر تثبیت هنگام شب در روز در چرخه کالوین هم دی اکسید کربن تثبیت می کنن و پس تحلیل گروه ماز کاملا غلط است
      گزینه 2 هم گروه ماز میگه گیاهان camو c4در حالی که استاد من میگه هیچ گیاهی با این مشخصات نداریم
      چون علاوه بر تبیت به صورت اسید 4 کربنه در چرخه کالوین هم تثبیت دی اکسید کربن داریم

سلام دوست عزیز

در این مورد تحلیل استاد شما درست است.

در مورد گزینه 1 استادتون کاملا صحیح گفتن اگر شکل مربوط به تثبیت co2 در گیاهان cam رو نگاه کنید و به شب و روز بودن آن توجه کنید درستی تحلیل استادتون کاملا مشخص میگردد.

در مورد گزینه 2 گیاهان c4 و cam تنها در شرایط مناسب برای تنفس نوری تثبت c4 دارند و در شرایط دیگر تثبت به صورت c3 است.

موفق باشید

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن