خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 24
    1. Top | #1
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات

عربیم خیلی ضعیفه...میتونم با جامع خیلی سبز نتیجه بگیرم؟

بچه ها تو کنکور 20 درصد زدمش کلا نمیخونمش...اما علاقه دارم که بخونمش...به نظرتون عربی جامع خیلی سبز به دردم میخوره؟

2. Top | #2
      کاربر انجمن

Mamoli
      نمایش مشخصات
      منظورتونو متوجه نشدم لطفا شفاف تر توضیح بدین.
      کلا نمیخونیدش اما علاقه دارید که بخونیدش؟
      امسال کنکور دادین رتبه نیاوردین و دارین واسه سال بعد آماده میشین؟یا امسال قبول میشین ولی میخواین عربیو همینجوری بخونین؟

3. Top | #3
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ali1234 نمایش پست ها
      بچه ها تو کنکور 20 درصد زدمش کلا نمیخونمش...اما علاقه دارم که بخونمش...به نظرتون عربی جامع خیلی سبز به دردم میخوره؟

بدردتون نمیخوره..کتابو چند بار بخونین و چندتا نمونه سوال حل کنین بهتره...خیلی سبز سطحش خیلی بالاست و واس اونایی خوبه که به کتاب مسلطن
      ویرایش شده.
      خلاف قوانین.

4. Top | #4
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      یعنی اینکه خلی علاقه بهش دارم اما وقت نمیکم بخونمش و به همین خاطر تو کانون 20 درصد میزنمش همیشه...امسال ازمایشی کنکور دادم

5. Top | #5
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      مبتکران به زبان ساده رو بگیر
      دی وی دی آزاد ونوس هم عالیه

6. Top | #6
      کاربر انجمن

Mamoli
      نمایش مشخصات
      خیلی سبزو ندیدم؛من خودم عربی کامل گاج کار کردم به جرئت میگم عربیتون اگه صفر باشه اگه این کتابو خوب کار کنین میتونین بالای 70 بزنین.قواعدو از پایه به طور کامل توضیح داده حتی قواعد عربی سال اول رو هم توضیح داده (چون به عنوان پیش نیاز واسه مباحث سال دوم و سوم نیازه).ضمنا اگه از عربی بدتون میاد توصیم به شما اینه که چند مبحث راحت قواعدو بخونین به علاوه ترجمه.همین عربی کامل گاجو اگه تهیه کنین یه قسمت داره تمام تکنیکای ترجمه رو گفته.خیلی راحت میتونین 32 درصد ترجمه عربی رو بزنین.ترجمه عربی هم خیلی راحته (مبحث نمره بیار محسوب میشه) هم لازم نیست زمان زیادی براش بزارین،همین بخش ترجمه عربی کامل گاج یه بخش کوچیکه،همینو کار کنین کفایت میکنه.ضمنا نباید بشینین لغت حفظ کنین واسه ترجمه!لغت فقط در حد لغات ساده عربی راهنمایی بلد باشین بسه.چیزی که تو ترجمه مهمه یه سری تکنیکه که تو عربی کامل همشو گفته.

7. Top | #7
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      تا اونجایی که یادمه عربی منم ضعیف بود وزیاد دل خوشی ازش نداشتم تا اینکه کتاب عربی کامل گاج رو به همراه عربی لقمه مهروماه گرفتم باهم می خوندم اونجابودکه عربیم پیشرفت قابل توجهی داشت.به نظرم عربی لقمه ی مهروماه با کوچیکیش بکمک زیادی بکنه.البته این نظرمن هستش.

8. Top | #8
      کاربر انجمن

Mamoli
      نمایش مشخصات
      راستی یه چیز دیگه.به هیچ وجه عربیو صفر نزنین!حتی اگه دیدین از عربی واقعا متنفرین حداقل ترجمه رو کار کنین.درصد صفر خیلی رتبتونو میکشه پایین.نه فقط عربی،همه درسا همینطورن.اگه یه درسو 10 بزنین خیلی خیلی بهتر از صفره.

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      درود

بهتره اول واکنش منفی نسبت به عربی رو کنار بگذارید.
      عربی هم مانند انگلیسیه با این تفاوت که بر خلاف انگلیسی نیاز نیست نامحدود واژه برای کنکور بلد باشید.

کل قواعد عربی رو یکجا با حل نمونه های مورد نیاز جمع کنید 20 صفحه نمیشه.
      در کل 3 تا کتاب زیر را من به شدت توصیه می کنم: (یکی از این 3 تا کافیه، قبل از خرید نمونه هارو از سایت ناشران دانلود و مقایسه کنید)
      1- عربی جامع مهروماه، ترکمان
      2- عربی جامع خیلی سبز، موسوی
      3- عربی کامل گاج

برای تست:
      عربی سفید گاج

واژگان هم روش حل تست داره ولی در کل کتاب واژگان سطر به سطر عربی مهروماه بتونید حفظ کنید بسیار عالیه. واژگان رو میتونید با یک برنامه ریزی مناسب شبی 2 صفحه (حدود 20 واژه) حفظ کنید. توجه کنید که بیشتر واژه هاشون هم ریشه فارسی هستن و به راحتی معنی توی ذهنتون میمونه و مثل انگلیسی پیچیده نیست. شاید شبی ده دقیقه کافی باشه.
      ویرایش توسط Pars : 06 شهریور 1395 در ساعت 23:37

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      فیلمای آلا بهترن..
      уσυ cαη'т ωαƖк ωιтн Gσɗ αηɗ нσƖɗιηg нαηɗ ωιтн ɗєνιƖ

11. Top | #11
      کاربر اخراجی

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط tohid645 نمایش پست ها
      بدردتون نمیخوره..کتابو چند بار بخونین و چندتا نمونه سوال حل کنین بهتره...خیلی سبز سطحش خیلی بالاست و واس اونایی خوبه که به کتاب مسلطن
      والله تا اونجایی که ما دیدیم و گفتن و شنیدیم و خوندیم روان ترین کتاب عربی کنکور خیلی سبزه حالا دلیل اینکه میگین سخته رو نمی دونم ولی اگه کتابای دیگه رو ببینید چی میگین!!!!!!

12. Top | #12
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      خیلی سبز جامع رو با لقمه عربی همراه مهروماه بخونید خیلی خوبه

13. Top | #13
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      اشتباه راهنمایی نکن!شکا کدوم رو میفرمایی؟ جامع یا فوت و فن

خیلی سبز دوتا عربی داره...یکی فوت و فن یکی هم جامع که یه یه خانوم نوشته
      اونی که اون خانم نوشته(س.خانم غزال موسوی) خیلی عالیه! و صفر هم که باشی مناسب هست
      ولی اون یکی نکته محور هست و فرضش این هست که شما مشکلی تو آموزش اولیه ندارین
      ویرایش توسط Byt. : 07 شهریور 1395 در ساعت 00:40

14. Top | #14
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط tabrizcity نمایش پست ها
      والله تا اونجایی که ما دیدیم و گفتن و شنیدیم و خوندیم روان ترین کتاب عربی کنکور خیلی سبزه حالا دلیل اینکه میگین سخته رو نمی دونم ولی اگه کتابای دیگه رو ببینید چی میگین!!!!!!
      نقل قول نوشته اصلی توسط Byt. نمایش پست ها
      اشتباه راهنمایی نکن!شکا کدوم رو میفرمایی؟ جامع یا فوت و فن

خیلی سبز دوتا عربی داره...یکی فوت و فن یکی هم جامع که یه یه خانوم نوشته
      اونی که اون خانم نوشته(س.خانم غزال موسوی) خیلی عالیه! و صفر هم که باشی مناسب هست
      ولی اون یکی نکته محور هست و فرضش این هست که شما مشکلی تو آموزش اولیه ندارین

دوستان عزیز من نسبت به شرایط این دوستمون گفتم ..من خودم سال 91 جامع سبز داشتم سخت بود خوندش ولی با خوندن خود کتاب 40 زدم

چرا دارین بیچاره رو از عربی زده میکنین نمیدونم...

به هرحال استارتر تایپیک هرجور صلاح میدونین عمل کنین و از راهنمایی های این دوستان استفاده کنین

امیدوارم که موفق باشید
      ویرایش شده.
      خلاف قوانین.

15. Top | #15
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      دوستان عزیز من نسبت به شرایط این دوستمون گفتم ..من خودم سال 91 جامع سبز داشتم سخت بود خوندش ولی با خوندن خود کتاب 40 زدم

چرا دارین بیچاره رو از عربی زده میکنین نمیدونم...

به هرحال استارتر تایپیک هرجور صلاح میدونین عمل کنین و از راهنمایی های این دوستان استفاده کنین

امیدوارم که موفق باشید
      دوست عزیز اون کتاب که شما خونیدن احتمالاً فوت و فن بوده همون جامع سابق
      این کتابی که من عرض کردم تاره 2 سال که تالیف شده!

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن