خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

چجوری میشه اینجا مکالمه زبان انگلیسی را تقویت کرد و مدرک تافل گرفت؟

سلام دوستان واقعا تو ایران چجوری میشه زبان انگلیسی رو تقویت کرد؟ در حدی که بشه راحت مکالمه داشت و برای چند سال اینده بشه تافل گرفت؟ واقعا هرجا کلاس زبان رفتم استاداشون در حدی نبودن که بخوان مکالمه رو خوب یاد بدن! با توجه به اینکه میخوام تو چند سال آینده از ایران خارج شد و مشکل زبانم تا حدودی حل بشه! پیشنهادی یا راه حلی هست که واقعا بشه نتیجه گرفت؟

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      Up

3. Top | #3
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام دوست عزیز

اول از همه بگم که گرفتن مدرک تافل و حرف زدن مثل یه آدم آمریکایی دو تا چیز متفاوت هستن. برای این که بتونید راحت حرف بزنید عوامل زیادی دست به دست هم میدن. باید دامنه لغات خوب داشته باشید و بدون فکر کردن بتونید ساختار های گرامری رو به کار ببرید که فقط و فقط با تمرین و شنیدن مقدور هست. بنابراین تا زمانی که به یه کشور انگلیسی زبان نرفتید و زندگی نکردید نمیتونید 100% مثل یه آمریکایی صحبت کنید.

اول از همه اگه میخواید برای ادامه تحصیل به خارج برید من بهتون پیشنهاد میکنم از سایت تدتاک استفاده کنید. تو این سایت که اصلا به آموزش زبان ارتباطی نداره، افراد مختلف و استادای دانشگاه میان و ایده هاشون رو مطرح میکنن و راجع بهش صحبت میکنن. گوش کردن به صحبت اون ها و دقت کردن به انتخاب واژه ها و نحوه ی ارائه دادنشون فوق العاده بهتون در محیطای آکادمیک کمک خواهد کرد. آدرس سایت:

http://www.ted.com/talks

برای خوب صحبت کردن به طور کلی باید دو تا کار انجام بدید. اول این که خوب گوش کنید و دوم اینکه با خودتون تمرین کنید و حرف بزنید. اگه بعد دیدن ویدئو های این سایت بتونید چند دقیقه راجع به ایده های مطرح شده با خودتون با صدای بلند صحبت کنید، میتونه اعتماد به نفستون رو در حرف زدن افزایش بده.

برخلاف مهارت های زبانی دیگه مثل لیسنینگ و ریدینگ خیلی کتاب خاصی وجود نداره که اسپیکینگ رو یاد بدن. کتابهای موجود نحوه ی طبقه بندی حرف ها و نکاتی که در آزمون ها بهش توجه میکنن رو بهتون میگن. بنابراین این کتابا بیشتر به درد موفقیت در آزمون میخورن و بعد از خارج شدن از ایران شاید خیلی به کارتون نیاد.

شما با تقویت لغات و تماشای فیلم و صحبت های مردم آمریکایی میونید دانش خودتونو بالا ببرید ولی برای این که بتونید خوب حرف بزنید باید اعتماد به نفس بالایی داشته باشید و خجالت از بابت لهجه نداشته باشید و هول نشید.

در خصوص اسپیکینگ تافل هم باید خدمتتون عرض کنم خیلی با امتحانات دیگه فرق داره (ibt منظورمه). شما پشت کامپیوتر و لپ تاپ و از طریق هدفون باید راجع به موضوعی که روی صفحه کامپیوتر میاد حرف بزنید. در نتیجه کسی که حرفاتونو گوش میکنه و بهتون نمره میده رو نمیبینید. در کل اسپیکینگ تافل آنقدر ها هم غول بزرگی نیست و خیلی راحت میشه با تمرین روی موضوعاتی که مطرح میکنند نمره خوبی کسب کنید. کلید موفقیت اینه که اونقدر راجع به اون موضوعاتی که مطرح میشه اطلاعات داشته باشید تا بتونید صحبت کنید.

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن