خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6
    1. Top | #1
      کاربر فعال

نمایش مشخصات

Lightbulb زبان انگلیسی یا فرانسه؟! اگه میتونی راهنمایی کن لطفا...

سلام.
      زبان انگلیسیم خوبه فرانسه هم میدونم.
      حالاموندم توکنکور کدوم رو بزنم؟!!!
      هنوزهم کتاب تست انگلیسی نخریدم!
      سطح سوالات زبان فرانسه عمومی هم مثل انگلیسیه؟!
      (تصورم اینه بخاطر تعداد کمتر داوطلبا تو زدن زبان فرانسه عمومی آسونترباشه)

میتونم سریع فرانسه روبزنم وقتشوبدم به عمومی های دیگه؟!!

سوالات کنکورعمومی فرانسه رو ازکجا بگیرم؟!!

مرسی
      Başka bir dünyayam
      Ele dünyayam ki , orde ğem yox

2. Top | #2
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام. در خصوص اینکه از کجا سوالات رو میتونید دانلود کنید برید به این لینک و دفترچه عمومی مخصوص اقلیت های دینی و زبان های غیر خارجه رو دانلود کنید. البته این برای کنکور 95 هست:

سازمان سنجش آموزش کشور

و اما در خصوص سوالتون کاملا به سطح زبانتون بستگی داره. اینکه کدوم رو بهتر بلدید و هر کدوم رو چقدر میدونید. من سال هاست انگلیسی خوندم و مدت کمی (حدود یه سال و نیم) فرانسه. به شخصه ترجیح میدم کنکور انگلیسی بدم چون میدونم که کاملا روش تسلط دارم.

در خصوص این که کدوم یکی از کنکور ها آسونتره به نظر شخصیم برای کسی که هر دو زبان رو در حد خیلی خوبی میدونه شاید فرانسوی. اونم به خاطر اینکه تو کنکور عمومی انگلسی دو تا ریدینگ هست و تو کنکور فرانسه فقط یه ریدینگ. تنها جایی هم که میتونه یه داوطلب که انگلیسش خوب هست رو اذیت کنه همون ریدینگ هاست و سوالات دو پهلوش. گرامرش هم چیز عجیبی نیست ولی همون گرامر ابتدایی فرانسه هم خیلی میتونه اذیت کنه مخصوصا اسم های مذکر و مونث که اتفاقا تا اونجا که دیدم خیلیم کم نیست.

در کل اگه تسلط خوبی رو فرانسه دارید و حداقل دو سه ساله که دارید این زبون شیرینو میخونید و همچنین به گرامرش هم مسلطید، فرانسه رو انتخاب کنید. در غیر اینصورت اصلا ریسک نکنید و برید سراغ انگلیسی.

این که چقدر انگلیسی و فرانسه میدونید و دوست دارید چه درصدی تو کنکور بزنید بهتر کمک میکنه که انتخاب کنید برید سراغ کدوم زبان

موفق باشید

3. Top | #3
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      خیلی خیلی ممنون از راهنمایی خوبتون.

زبان فرانسه رو با مطالعه ی کتب دانشگاهی ،دیدن فیلم وآموزش خصوصی یادگرفتم وبه گرامر مسلط هستم.

ودرموردانگلیسی هم همیشه نمره م۲۰بوده.

سوالات کنکور رو دیدم واتفاقا منم متوجه تک ریدینگ بودن زبان فرانسه شدم.

انگلیسی وقت گیرشده واسه همین رفتم توفکر انتخاب زبان فرانسه تو دفترچه کنکور.

ازطرفی بقیه داوطلبها سعی میکنن انگلیسی رو تقویت کنن شاید کم بودن داوطلبهای زبان فرانسه یک امتیازباشه!

به نظرشما همین که فقط تستهای چندسال اخیرکنکور عمومی زبان فرانسه روبزنم واسه درصد بالا کفایت میکنه؟!

ممنون
      Başka bir dünyayam

4. Top | #4
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط فاطمه بهار96 نمایش پست ها
      سلام.
      زبان انگلیسیم خوبه فرانسه هم میدونم.
      حالاموندم توکنکور کدوم رو بزنم؟!!!
      هنوزهم کتاب تست انگلیسی نخریدم!
      سطح سوالات زبان فرانسه عمومی هم مثل انگلیسیه؟!
      (تصورم اینه بخاطر تعداد کمتر داوطلبا تو زدن زبان فرانسه عمومی آسونترباشه)

میتونم سریع فرانسه روبزنم وقتشوبدم به عمومی های دیگه؟!!

سوالات کنکورعمومی فرانسه رو ازکجا بگیرم؟!!

مرسی
      سلام
      من خودم به آلمانی کاملا مسلطم ولی با افرادی که مشاوره کردم گفتن همون انگلیسی رو انتخاب کن چون اگر سوالی اشتباه باشه بیشتر دانش اموزا اعتراض میکنن و رسیدگی دقیقتر میشه ولی در زبانهای دیگه اینکه کسی اعتراض کنه یا نه و دبیرای زبان های دیگه بررسی کنن سوالهارو یا نه مشخص نیست شاید سوالی اشتباه باشه و کسی متوجه نشه و حق ضایع بشه.درمورد سختی یا اسونی هم برای المانی که من بررسی کردم سوالهای سال قبل رو در سطح انگلیسی بود تازه نکته مهمتر اینکه گرامر زبان انگلیسی میشه گفت اسونتره ولی مثلا آلمانی قواعد زیاد و به نسبت سنگینی داره.بنظرم ریسک نکنین وهمون انگلیسی رو انتخاب کنین بهتره

5. Top | #5
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط فاطمه بهار96 نمایش پست ها
      خیلی خیلی ممنون از راهنمایی خوبتون.

زبان فرانسه رو با مطالعه ی کتب دانشگاهی ،دیدن فیلم وآموزش خصوصی یادگرفتم وبه گرامر مسلط هستم.

ودرموردانگلیسی هم همیشه نمره م۲۰بوده.

سوالات کنکور رو دیدم واتفاقا منم متوجه تک ریدینگ بودن زبان فرانسه شدم.

انگلیسی وقت گیرشده واسه همین رفتم توفکر انتخاب زبان فرانسه تو دفترچه کنکور.

ازطرفی بقیه داوطلبها سعی میکنن انگلیسی رو تقویت کنن شاید کم بودن داوطلبهای زبان فرانسه یک امتیازباشه!

به نظرشما همین که فقط تستهای چندسال اخیرکنکور عمومی زبان فرانسه روبزنم واسه درصد بالا کفایت میکنه؟!

ممنون
      دقیق نمیدونم ولی از یکی از دوستانم شنیدم که زبان های غیرانگلیسی ترازشون طور دیگه ای حساب میشه و به فرض کسی که فرانسه رو 100% میزنه ترازش از کسی که انگلیسی رو 100% میزنه کمی بالاتره. البته این فقط شنیده ی منه و اصلا نمیشه بهش اعتماد کرد.

به نظر من کنکور های سال های اخیر فرانسه رو بزنید اگه دیدید درصدتون نزدیک اون چیزیه که تو کنکور میخواید بهش برسید خوب این یعنی تسلطتون خیلی خوبه. در ضمن باهاتون موافقم که زبان فرانسه کمتر از انگلیسی وقت میگیره ولی مطمئن باشید با تمرین زیاد تا روز کنکور به جایی میرسید که کلا عمومیا رو تو زیر 60 دقیقه میزنید و حتی یه ربع از کل عمومی اضافه میارید. در صورتی که خوب تمرین کنید.

مشکل بزرگی که ممکنه با انتخاب زبان فرانسه پیش بیاد اینه که حوزه ی محل برگزاریتون اذیت کنه و بگه سوالات زبان های غیرانگلیسی نرسیدن یا دیر رسیدن یا هزار جور استرس الکی دیگه. من از یکی از اقوام شنیدم که روز زبان تخصصیشون تو حوزه اعلام شد که دفترچه ی زبان های ایتالیایی و روسی نرسیده و داوطلبای این زبانا برن خونه البته تو کنکور خودم ازین مشکلات نبود ولی بازم به هر حال به استرش نمی ارزه.

اگر تصمیم دارید فرانسه امتحان بدید حتما با مسئولای حوزه و مدرستون هماهنگ کنید که بعدا مشکلی پیش نیاد. در ضمن پیشنهاد میدم علاوه بر کنکور عمومی کمی هم کنکور اختصاصی فرانسه رو ببینید و به ویژه رو گرامر و لغاتش وقت بذارید مطمئنا کمک میکنه درصد عالیو کسب کنید.

6. Top | #6
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      ازهمه ی دوستانی که راهنمایی کردن خیلی ممنونم.

من رو از بلاتکلیفی نجات دادین.
      احتمالا بخاطر ریسکش همون انگلیسی روبزنم.

مرسی وموفق باشید...
      Başka bir dünyayam

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)