خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: عربی کامل گاج یا عربی جامع خیلی سبز

رأی دهندگان
    157. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
    • کامل گاج

64 40.76%
    • جامع خیلی سبز

93 59.24%
    صفحه 1 از 9 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 126
    1. Top | #1
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات

عربی کامل گاج یا عربی جامع خیلی سبز؟؟؟مسئله اینست!!!

رای بدید دوستان لطفا

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      عربی جامع خیلی سبز..مولف:غزال موسوی
      درصد بالای عربیمو مدیون همین کتابم
      البته سال دیگه کنکور میدم ولی سال سوم درصد عربیم کمتر از ۹۰نشد هیچوقت.

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سوال سختیه من هر دوشون کار کردم و مکمل هم میدنم البته داشتن کتاب خانم موسوی ضروری تر هست.
      ونیز، پُر از توریست‌هایی ست که به کبوترهای ایتالیایی غذا می‌دهند ولی به کبوترهای شهرِ خودشان محل نمی‌گذارند.

«جزء از کل»، استیو تولتز. ترجمه پیمان خاکسار،نشر چشمه

4. Top | #4
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط last shot نمایش پست ها
      سوال سختیه من هر دوشون کار کردم و مکمل هم میدنم البته داشتن کتاب خانم موسوی ضروری تر هست.
      مکمل هم یعنی چه جوری میخونیدشون؟

5. Top | #5
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      الان من که صفرم باید اول قواعدو فول بشم بعد برم سراغ ترجمه و تعریب یا همزمان؟
      معنی لغت که لازم نیست حفظ کنم؟؟؟

6. Top | #6
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Dr.Eng.M نمایش پست ها
      اول باید قواعد بخونید.پس کتاب خانم موسوی رو بخونید اما چون این کتاب برای بخش قواعد خیلی کم تست داره برید تست گاج رو بزنید .در ترجمه هردوشون خوب هستند اما موسوی بهتره.ترجمه بعد از خوندن قواعد میتونید شروع کنید چون در ترجمه به دونستن قواعد نیاز پیدا میکنید .واژه نمیخواد حفظ کنید فقط متن درسها رو یکبار هم که شده بخونید تا واژه ها رو بدنید.کلا حفظ واژه در کنکور ضرورتی نداره.
      ونیز، پُر از توریست‌هایی ست که به کبوترهای ایتالیایی غذا می‌دهند ولی به کبوترهای شهرِ خودشان محل نمی‌گذارند.

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      اول قواعدو فول بشید چون واسه تستای تعریب لازمتون میشه..قواعد و تعریب و تحلیل صرفی رو باهم کار کنید..واسه ترجمه هم باید معنی لغت رو حفظ باشید البته واسه ترجمه زمان ها لازمه که ی سری قواعدو بدونید ک سخت نیستن در حد پنج شیشتان..اگه معنی لغتا رو بدونید میتونید بدون قواعد ترجمه کنید...
      عربی دقیقا مثل زبانه ینی واسه ترجمه باید معنی لغاتو بدونی و قواعد رو واسه حل تست قواعد و تحلیل صرفی یاد بگیری.

8. Top | #8
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نظرم: گاج کامل (قواعد و درک مطلبش بی نظیره. اگه همه ی تستاشو بزنید مسلط میشید)

9. Top | #9
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      اول باید قواعد بخونید.پس کتاب خانم موسوی رو بخونید اما چون این کتاب برای بخش قواعد خیلی کم تست داره برید تست گاج رو بزنید .در ترجمه هردوشون خوب هستند اما موسوی بهتره.ترجمه بعد از خوندن قواعد میتونید شروع کنید چون در ترجمه به دونستن قواعد نیاز پیدا میکنید .واژه نمیخواد حفظ کنید فقط متن درسها رو یکبار هم که شده بخونید تا واژه ها رو بدنید.کلا حفظ واژه در کنکور ضرورتی نداره.
      ممنون پس شما منظورتون اینه که درسنامه رو از جامع سبز بخونم تستشو از گاج کامل بزنم؟
      ای بابا دوست عزیز من حدود 15 سال پیش کنکور دادم کتاب که ندارم هیچی مطالب عربی راهنمایی رو هم یادم رفته

10. Top | #10
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      من قواعدخانم موسوی رو میخوندم بعد سریع قواعد گاج رو بررسی میکردم چون گاهی پیچیدگی کتاب خانم موسوی رو برطرف میکرد و حتی گاهی یک نکته کوچولو اما ناب میگفت(من پارسال هر دو کتاب رو در اکثر مباحث یکی کردم و بردم روی کاغذ)

11. Top | #11
      کاربر نیمه فعال

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mohandes_Roxana نمایش پست ها
      اول قواعدو فول بشید چون واسه تستای تعریب لازمتون میشه..قواعد و تعریب و تحلیل صرفی رو باهم کار کنید..واسه ترجمه هم باید معنی لغت رو حفظ باشید البته واسه ترجمه زمان ها لازمه که ی سری قواعدو بدونید ک سخت نیستن در حد پنج شیشتان..اگه معنی لغتا رو بدونید میتونید بدون قواعد ترجمه کنید...
      عربی دقیقا مثل زبانه ینی واسه ترجمه باید معنی لغاتو بدونی و قواعد رو واسه حل تست قواعد و تحلیل صرفی یاد بگیری.
      کی گفته لغت بلد باشی میتونی بدون قواعد ترجمه ها رو جواب بدی؟
      حرفتون کاملا غلطه .

12. Top | #12
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      من قواعدخانم موسوی رو میخوندم بعد سریع قواعد گاج رو بررسی میکردم چون گاهی پیچیدگی کتاب خانم موسوی رو برطرف میکرد و حتی گاهی یک نکته کوچولو اما ناب میگفت(من پارسال هر دو کتاب رو در اکثر مباحث یکی کردم و بردم روی کاغذ)
      کاملا موافقم. حتی بعضی نکاتش که بالای هر بخش لابلای تستا نوشته بود عالی بود.

13. Top | #13
      کاربر نیمه فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط aavvzz نمایش پست ها
      کی گفته لغت بلد باشی میتونی بدون قواعد ترجمه ها رو جواب بدی؟
      حرفتون کاملا غلطه .
      روش مطالعه ها متفاوته دوست عزیز...این روش من بوده و باهاش نتیجه هم گرفتم..عربی قلمچی سال سوم و دومم هیچوقت کمتر از ۹۰نشد..صاحب تایپک هم ب نظرم بشینه تک تک تجربیات مارو بخونه و خودش ببینه ک کدومش ب روحیاتش میخوره و باهاش نتیجه میگیره...

14. Top | #14
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      ممنون پس شما منظورتون اینه که درسنامه رو از جامع سبز بخونم تستشو از گاج کامل بزنم؟
      ای بابا دوست عزیز من حدود 15 سال پیش کنکور دادم کتاب که ندارم هیچی مطالب عربی راهنمایی رو هم یادم رفته
      برای مشکل صفر مطلق بودنتون به همین کتابهای خانم موسوی و گاج تکیه کنید البته میتونید کتاب گاج سبز دوم رو (خصوصا 15 صفحه اولَش )بررسی کنید که همه مطالب راهنمایی و اول دبیرستان رو یکجا آورده ولی ضروری نیست چون در کتاب موسوی و گاج همشون در قالب تست آورده شده.در هر صورت مرور کامل پایه از طریق کتاب آموزش محور سال دوم ممکن هست.

15. Top | #15
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      ممنون از همه دوستان
      تا اینجا فهمیدم که فعلا هیچکدوم از کتابا کامل نیست و بهتره با هم خونده بشه ولی مشکلی که هست ممکنه این کار خیلی زمان بر باشه
      تجربه خودم از ادبیات این بود همه گفتن موضوعی گاج بهترینه ولی واقعا چند ماه وقت منو تلف کرد و با عبدالمحمدی خیلی پیشرفت کردم

صفحه 1 از 9 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)