خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 13 نخستنخست 12312 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 16 به 30 از 181
    1. Top | #16
      کاربر باسابقه

Sheytani
      نمایش مشخصات
      من دوم دبیرستان بخاطر علاقم تجربی برداشتم و فقط پزشکی...حتی امسال مهرماه از دانشگاه emuپذیرش گرفتم برای داروی قبرس اما دیدم واغنن به پزشکی علاقه دارم و نمیتونم بش فکر نکنم...هیچوقت پرستیژ و دعای خیر بعد رسیدن به کارای ی بیمار رو به هیچی نمیدم ....قبول کنیم پول توش زیاده خیلیا اومدن بخاطر درامد ولی نمیدونن باید جون بکنی تا بشی یه پزشک حاذق و معروف ...من از خیلی دانشجوهای پزشکی شنیدم که میگن درسا و سختی کنکور و این حرفا اصلا در برابر دروس سختی که باید یه دانشجوی پزشکی پاس کنه چیزی نیستن......در کل امیدوارم هرکی واغن میخادش قبول بشه چون جون هزاران نفر در سالیان اینده دست اونه...
      خیلی ضعیفی اگه دنبال آرزوهات نری

2. Top | #17
      کاربر نیمه فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      فقط تو ایران اینجوریه..
      ملاک مردممون شده پول..
      هیشکی بفکر پیشرفت کشور نیس...
      مگه کشور فقط پزشک نیاز داره؟؟مهندس میخواد حتی کارگرم میخواد...
      و همینم باعث عقب موندن کشورمون از بقیه ی کشورای پیشرفته شده...

3. Top | #18
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      البته فقط پزشکی نیست خیلی ها دندون و داو رو هم انتخاب می کنند

دلیلش هم معلومه
      انحصار طلبی وزارت خونه است

انحصار طلبی این نظام برای این سه رشتس مگرنه در کشور های دیگه خیلی از رشته ها درامد بالاتری دارن

دلیل دیگه هم اینه که اگر نتونید یکی از این رشته ها رو قبول بشید اینده روشنی ندارید
      به جرات می گم
      یکسر برید دانشگاه های تاپ وزارت علوم بپرسید نتورک مارکتینگ (شرکت هرمی) چیه! اون وقت متوجه میشید چی میگم

4. Top | #19
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      پول تا چند سال پیش عامل اصلیش بود.
      ولی در حال حاضر کسب شخصیت و رتبه اجتماعی برتر ( در ظاهر) و پرستیژ بالاتر در کنار پول قرار گرفتن.
      یه عده هستن که در زندگی شخصی خودشون موفقیت نداشتن و در هیچ چیزی نتونستن مثل بقیه پیشرفت کنن به همین خاطر میخوان با پزشک شدن همه چیز رو جبران کنن و در اینجا هم هیچ توفیقی پیدا نمیکنن. طرف نه خانوادش بهش اهمیتی میدن نه در دوست پیدا کردن موفق بوده نه در دانشگاهش تونسته رابطه خوبی با اساتید و همکلاسی ها داشته باشه و الان میخواد دوباره کنکور تجربی بده و پزشک بشه تا همه آدم حسابش کنن.
      اگر این الکی کنکور تجربی شرکت کردن های مردم رو بررسی کنیم میبینیم که یه تعداد کمیشون اشتباه انتخاب رشته کردن و پشیمون شدن کنکور تجربی میدن و بقیه هم اکثرا برای شروع یه زندگی جدید دارن اینکارو میکنن؛ بالاخره وقتی کسی وارد مهندسی برق و مکانیک و عمران در دانشگاه های سراسری روزانه میشه به هیچ وجه بحث تامین نبودن آینده و بیکاری و ... نمیتونه باعث بشه بیان به سمت کنکور تجربی. یه مهندس برق از دانشگاه سراسری فارغ بشه حتما کار پیدا میکنه و اگه دنبال کار با مزایای مناسب باشه هم نهایتا 1-2سال دنبالش بگرده و پیدا کنه ولی کنکور تجربی دادن و دکتر شدن و متخصص شدن و شروع به کار مستقلانه حداقل 17-18سال وقت میبره. تازه با این سرعتی که پزشکان دارن تکثیر میشن 18 سال بعد فوق تخصص ها هم بیکار میشن و فقط پزشکان باتجربه قدیمی درآمد خواهند داشت.. یعنی کسی که مهندسی برق یا مکانیک یا نرم افزار خونده باشه توی این 18 سال درآمد کافی نداشته؟

5. Top | #20
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      این رو هم اضافه کنم که پرستیژ انقدر مهم شده که خیلی ها عقده پزشکی بودن و پزشکی خوندن دارن. خیلی ها صبح تا شب آنلاین هستن مخصوصا در اینستاگرام با عنوان مدیکال استیودنت دارن 24 ساعته توی نت ولگردی میکنن ... اینها رو بررسی کنین میبینین هیچکدومشون در هیچ بخشی از زندگیشون موفق نبودن. هرگز هم موفق نخواهند شد مخصوصا در رسیدن به آرزوی پزشکی خوندن.

6. Top | #21
      کاربر انجمن

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Qazale نمایش پست ها

مخالفم
      برعکس شما من با این حرف موافقم!
      مثل اینکه شکل انتخاب رشته بچه هارو ندیدید که همچین نظری دارید!
      برا تجربی که به ترتیب پزشکی دندون دارو
      برا ریاضی هم عمران برق مکانیک صنایع شیمی
      اکثرا همین ترتیب رو میزنن ، باعث تاسفه که حتی بسیاری از ورودی های دانشگاه های خوب مهندسی وقتی وارد میشن تازه نیگا میکنن رشتشون در مورد چیه! تازه اینا خوبشن بعضیا غیر از رشته توجهون به موضوعات غیردرسی جلب میشه بعد فارغ التحصیلی (اگر بتونن درسارو پاس کنن!!) تازه از بغلی میپرسن رشتمون چی بود؟
      البته اینایی که میگم بعضی دانشجوها هستن که خودتون بهتر از من میدونین چند تا از صدتا اینطورین یه وقت دانشجو های ممتاز و باهدف از من ناراحت نشن ، به هر حال هستند دانشجوهایی که علم و هدف براشون ارزش داره و تهش هم همینا فقط موفقیت واقعی رو به دست میارن ، دمشون گرم

7. Top | #22
      کاربر نیمه فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      چون هدف خونواده هاس......
      من خودم ریاضی بودم با عشق داشتم کارمو میکردم که یهویی دیدم تو تجربیم....
      و همه ما چیزی جز اینکه خونوادمون خوشحال بشع نمیخایم.....

8. Top | #23
      کاربر انجمن

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط khaan نمایش پست ها
      این رو هم اضافه کنم که پرستیژ انقدر مهم شده که خیلی ها عقده پزشکی بودن و پزشکی خوندن دارن. خیلی ها صبح تا شب آنلاین هستن مخصوصا در اینستاگرام با عنوان مدیکال استیودنت دارن 24 ساعته توی نت ولگردی میکنن ... اینها رو بررسی کنین میبینین هیچکدومشون در هیچ بخشی از زندگیشون موفق نبودن. هرگز هم موفق نخواهند شد مخصوصا در رسیدن به آرزوی پزشکی خوندن.
      آفرین حرفات حقه! ولی به نظر من اینکار (وضع کنکور تجربی)آسیب های جدی داره ، علاوه بر اینکه جای افراد لایق رو میگیرن! البته گاهی فقط! با این جمعیت عظیم که داره به میلیون میرسه فشار روانی پشت کنکوری های تجربی رو بسیار بالا برده که به خصوص برای کنکور اولی ها خیلی سخته....
      خدا به داد عاشقان واقعی پزشکی برسه
      ویرایش توسط ONLY-ELECTRONIC : 02 شهریور 1395 در ساعت 16:02

9. Top | #24
      کاربر نیمه فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      بنظرم ملاك اصليه بقيه پول نيست. پرستيژ براشون مهمه ، احترام .
      من چندتا همكلاسي داشتم كه باباشون مايه دار بود و كارخونه دار اما الكي ميومدن سر كلاس اون پشت كلش بازي ميكردن.
      بنظر من پزشكي بهترين شغل واسه ي منه چون علاوه بر بعد مالي و مادي ، بعد اخروي من رو هم ساپورت ميكنه.
      يادمه بچه بودم سريال دكتر قريب رو نشون ميداد .
      از اون موقع واقعا دلم ميخواست پزشك بشم.
      بچه ها اينقدر به اين مسئله فكر نكنيد بخوايم نخوايم كنكور خودش غربال ميكنه اونايي كه مستحق پزشكي هستن بهش ميرسند.

10. Top | #25
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      چنددلیل بیشتر نداره.متاسفانه بعضیا هدفشون از ورود به سه رشته ی اصلی که هرکسی نمی تونه واردش بشه به قول معروف فقط پز دادن هست .

11. Top | #26
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Romantic
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط javid78 نمایش پست ها
      سلام
      یه چیزی ذهنمو خیلی درگیر کرده. اینه که داوطلبای تجربی آرزوی پزشکی دارن در حالی که بیشترشون قبول نمی شن. چرا واقع بینانه تر به هدف نگاه نمی کنن تا نتیجه ی بهتری بگیرن؟ اصلا چرا پزشکی رو می خوان؟ این همه رشته. بقیه ی رشته ها هویجن؟ به خاطر پولشه؟ کلاس و پرستیژشه؟ علاقست؟؟!!
      من خودم دوست دارم یه رشته ی پایین تر اما تو دانشگاه های معتبر تر مثل تهران و... بخونم. کشورای دیگه هم همینجورین؟
      800000 نفر داوطلب تجربی داریم در حالی که 750000 نفرشون سیاه لشکرن.
      به نظرتون چشم تو هم چشمی ها باعثش نیست؟
      ببین عزیز هر کس ب اساس هدفش تو اینده انتخاب رشته میکنه!!!

یکی هدفش پول زیاده!
      یکی علاقه داره!!
      یکی میخواد رو بقیه رو کم کنه!
      و........

ولی خوب اینجور که بیشتر معلومه و اوضاع جامعه غالبا مشکل مالی باعث این میشه
      خلاف قوانین.

12. Top | #27
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      100% بحث مالی هست و گرنه از خیلی راه ها میشه به مردم کشورت خدمت کنی من خودم دوست دارم معلم شم ولی به معلم هام میگم میگن نیا برو یه رشته دیگه با این وضع به مشکل میخوری مجبورم برم مهندسی شیمی که حداقل یه خورده علاقه دارم ولی میل کاملم نیست همش واسه نونه

13. Top | #28
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mahsa77 نمایش پست ها
      من خودم رشته تجربی هستم و اصلاااااااااااااااااااااا اااااااااا به پزشکی علاقه ندارم
      هیچ وقتم هدفم از اینکه اومدم توی این رشته پارو کردن پول نبوده ونخواهد بود
      من تنها وتنها نیتم کمک به خلق الله هست و بس
      برام خیلی مهم نیست چه رشته ای قبول میشم فقط دوست دارم بتونم فرد مفیدی باشم انشاالله
      کی گفته همه می خوان برن پزشکی؟
      من هر کسی رو میشناسم و به نظرم تمام این 500000 نفر مثل این کاربر محترم هستن.
      فقط تعداد اندکی کنکوری نما هستن که میخوان برن پزشکی

14. Top | #29
      کاربر باسابقه

Daghon
      نمایش مشخصات
      ببين اينجور نيست كه طرف علاقه نداشته باشه واقعا بعضيا بهش علاقه دارن اونيم كه بخاطر پول ميره علاقه داره ولي موضوع ابنه كه هدف اصلي عشق به علم پزشكي و اين چيزا نيست هدف اصلي اينه كه طرف بره و به پول برسه البته اين از اقتصاد بد ناشي ميشه
      ولي نظرم اينه كه بخاطر پول رفتن به دانشگاه ببخشيدا ولي يك نوع حماقته
      [CENTER]به امید خدا و با تلاش مستمر به هدفم میرسم

[SIZE=4]

15. Top | #30
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط rezagmi نمایش پست ها
      شخصا به خاطر گستردگی علم پزشکی و علاقه به پژوهش در این زمینه وارد این رشته شدم بحث مالی بود که اصلا درس نمیخوندم باو
      بعضیها فکر میکنن تو پزشکی پول حلوا حلوا میکنند ولی متاسفانه همچین خبری نیست یا حداقل اینجوری بگم که تا 11 12 سال بعد از پذیرش همچین خبرایی نیست تا زمانی که ی تخصص درست حسابی بگیری
      مطمئنم همه هم مثل شما هستن و فقط برای علاقه میرن پزشکی. شما هم بدون شک فقط برای علاقه رفتی. منم اینجا هویجم

صفحه 2 از 13 نخستنخست 12312 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن