دوستان عزیز سلام.
چند وقتی با توجه به درگیری برای مشاوره و انتخاب رشته خیلی از بچه وقت برای ارسال مطالب مفید نبود و بعد از مدت ها که اومدم با تعداد بالای پیام های شما عزیزان مواجه شدم و بر خودم واجب دوسنتم بازم فعالیتم رو از سر بگیریم در این انجمن.
یکی از مهمترین مسائل خیلی از کنکوری ها در حال حاضر افزایش تراز و رتبه در آزمون های آزمایشیشون هستش که خب مسئله بی اهمیتی هم نیست.
البته این رو هم باید بگم که این مسئله نباید باعث بشه که فکر و ذکر شما رتبه و تراز این آزمونهایتون بشه و فقط این رقابت ها رو در نظر بگیرید. نتیجه و پیشرفت در این آزمون ها نشون دهنده خوب ار کردن شما در برنامه هاتونه و گاهی به سری تغییر کوچیک میتونه خیلی خیلی برای افزایش ترازتون مفید باشه.
در سه بخش با نکات و راهکار های افزایش تراز شما رو آشنا میگنم.
در بخش اول باید شما به این 5 تا سوال با شناختی که از خودتون دارید به یک پاسخ منطقی برسید.:

1. آیا ساعت مطالعه‌‌تان با ترازی که می‌خواستید مطابقت داشته است؟

آیا درست است که از خود، تراز ۶۰۰۰ انتظار داشته باشم و در هفته، ۲۰ ساعت مطالعه ‌کنم؟ برای هر ترازی باید ساعت مطالعه‌ی مناسبی را با توجه به میانگین تراز آزمون‌های قبلی خود در نظر بگیرید.

1. آیا برای افزایش تراز آزمون به اندازه‌ی کافی برای هر درس وقت گذاشته‌اید و عمیق خوانده‌اید؟

خواندن مطالب سنگین در یک جلسه (حتی اگر عمقی خوانده باشید) کافی نیست. برای مطالعه‌ی یک درس آسان هم باید جلساتی را برای مرور در نظر بگیرید.

1. آیا برای افزایش تراز آزمون برای تمام درس‌هایی که انتظار درصد و تراز بالا داشته‌اید تست زده‌اید؟

حداقل یک تا دو جلسه تست برای هر درس نیاز است. برخی دانش‌آموزان کمبود وقت را بهانه می‌کنند و به جای تست زدن فقط و فقط به مطالعه‌ی درس‌ها به صورت تشریحی می‌پردازند. این اشتباهی است که خیلی از کنکوری‌ها تا رسیدن به ماه های آخر کنکور آن را انجام می‌دهند.

1. آیا برای افزایش تراز آزمون میزان افزایش ترازتان معقولانه و منطقی است؟

دانش‌آموزی با تراز ۴۸۰۰ نباید انتظار تراز ۵۹۰۰ در آزمون بعدی داشته باشد.
اینو بهتون گفتم ولی نباید ناامید بشین ! چون همین جا من کارنامه یکی از شاگردای مشاوره تلفنی مکتبستان رو در ادامه میذارم که با حداقل تراز تونستن با یک هدفگذاری دقیق که واسشون مشخص کردیم به چیزی که میخواستن برسن.

1. آیا روش‌های مطالعه‌ی قبلی را برای درس‌هایی که از آن‌ها نتیجه نگرفته‌اید دوباره به کار گرفته‌اید؟

استفاده از روش‌های درست رتبه‌های برتر برای مطالعه‌ی درس‌هایی که تا کنون نتیجه‌ی مطلوب نگرفته‌اید یک راه میانبر برای رسیدن به نتیجه‌ای است که دیگران با طی مسیری طولانی به آن دست یافته‌اند.
اگر پاسخ شما به حداقل سه سؤال از سؤالات بالا خیر بوده است باید بدانید که سرزنش خود، کار بسیار اشتباهی است. برای رسیدن به موفقیت باید ابتدا خود را با اشتباهاتمان قبول کنیم، سپس راه درست رفع اشتباهاتمان را بیابیم.
------
هر سوالی در این زمینه دارید همینجا مطرج کنید تا پاسخ اون برای بقیه هم مفید باشه.
اگر شما هم تجربه موفقی دارید مطرج کنید.

منتظر بخش های دیگر افزایش تراز باشید.