خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 29
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

Maghror
      نمایش مشخصات

Wink اســـــتارت واســــــــه کــــــنـــــــکــــــور 93

سلام به همه ی بچه های گل انجمن که سخت مشغول کنکور و درس هستن.مخصوصا کنکوری های 92 که دیگه میشه گفت توی دقایق نهایی هستن و واسه همشون آرزوی موفقیت دارم!
      سال سومی هایی که باید از تابستون امسال شروع کنن واسه کنکور و استارت اولیه رو بزنن(که خودم هم جزوشون هستم) غالبا مشکل منابع و شیوه درس خوندن رو دارن.
      برای مثال خودم!نمیدونم عمومی بخونم یا اختصاصی.یا فرضا ادبیات رو موضوعی بخونم یا درس به درس.
      بنابر این واجبه (شایدم هم مستحب!) که توی این تاپیک کنکوری های سال های قبل (و همچنین بچه های گل کنکور92) تجربیاتشون رو در اختیار ما قرار بدن تا ما هم استفاده کنیم و بتونیم گام محکمی به سوی اهدافمون در کنکور93 برداریم(چقدر حماسی شد!)
      -البته یه تاپیک مشابه این تاپیک توی انجمن بود که مطالبش اصلا مرتب نبودن و خیلی درهم برهم بود(چیزی در مایه های بازار شام!)
      -دوستان انجمنی لطف کنن و بگن که چجوری شروع کنیم و هر درس رو چجور بخونیم تا دوره تابستون رو تبدیل به دوره طلایی یا حداقل نقره ای کنیم!

Live In The Moment

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام 93 عزیز
      اول این که این دریا کرانه ناپدیده ،یعنی این کههر کس دیدگاهی رو داره که ازش نتیجه گرفته
      من تو تابستون عمومیا رو مثل ادبیات درس به درس خوندم ولی از مهر شروع کردم به موضوعی و به نظرم این درسته چون باید اول با کتاب اشنا بشی بعد خوندن عمومی وتخصصی باید در کنار هم باشه
      و این که من توصیه میکنم تو تابستون تو هیچ ازمونی شرکت نکن من شرکت کردم پشیمونم
      دانشگاه بابل
      اگه کسی بود بگه اشنا بشیم

3. Top | #3
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      سلاام تو تابستون باید دروس پایه رو بخونین چه عمومی باشه چه اختصاصی...سعی کنین به همه دروس توجه کنی ولی وقت بیشتری رو نقاط ضعفت بذاری..

4. Top | #4
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      زیاد زحمت نکشید امام راحل هم هیچ امیدی به شما نداشت.
      همیشه میگفت امید من به شما دبستانی هاست........

شوخی کردم برای همتون ارزوی موفقیت میکنم وامیدوارم همتون موفق باشید......
      راستی جو گیر نشید لازم نیست تابستونو 12 ساعت بخونید اینجوری فقط خودتون رو خسته میکنید.........
      سعی کنید مطالعه تابستانتون منطقی و مستمر باشه......
      چرخ یک گاری در حسرت واماندن اسب
      اسب درحسرت خوابیدن گاریچی
      ومرد گاریچی در حسرت مرگ

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      من تو تابستون که میخواستم ادبیات بخونم میشستم و درس به درس خط به خط کتاب را میخوندم
      ولی تو آزمونا نتیجه نمیگرفتم درصدا از 20 بالا نمیومد ولی بعد اومدم و ادبیات را چند بخش کردم که برات می نویستم و کتاب های را که خوندم را هم میگم
      تاریخ ادبیات : زیاد فرق نمیکنه چه کتابی بگیری من تاریخ ادبیات فار را گرفتم یه کاغد بود که همه تاریخ ادبیات دوم سوم وپیش را نوشته بود گفتم فرقی نمیکنه فقط چیزی که مهمه تکرار و مرور هست چون سریع از یادت میره باید در فواصل معین تکرار و مرور کنی

قرابت معنایی : به نظر من لازم نیست کتاب را بخونی من که کتاب را خوندم نتیچه نگرفتم
      کتاب قرابت معنایی دکتر هامون سطبی نشردریافت را بگیرید

املا و لغت : برای لغت لغاتی که در آخر کتاب هست را بخونید . کلمات داخل متن هم من از کتاب املا و لغت نشر دریافت میخوندم. املا را هم میتونید از همون کتاب بخونید ولی من نخوندم کلا حذفش کردم املا را تا حالا یه تست املا هم نزدم

زبان فارسی : من از جزوه معلمون خوندم دیگه شما هر کتابی را که میخوای بگیر
      آرایه ها : اونم از جزوه معلمون خوندم کتاب نگرفتم در این دو مورد آخر بیشتر باید تست کار کنید

6. Top | #6
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام و درود به همه! منم سومم میرم چهارم آقای doctor لطفا بگین چرا ازمون ننویسیم؟ من خودم شخصا ترجیح میدم خودم مطالعه ی دروس پایه رو برنامه ریزی کنم تا اینکه به ترتیبی که تو این آزمونا میگن پیش برم از طرفی هم می خوام خودم رو بسنجم اما اصلا نمیدونم کدوم آزمون بهتره! گزینه 2 که خیلی غیر منطقی می خواد 3 سال رو تو تابستون جمع کنه! مدرسمونم تابستون فقط پیش کار میکنه. لطفا راهنمایی کنید.

7. Top | #7
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Narsis نمایش پست ها
      سلام و درود به همه! منم سومم میرم چهارم آقای doctor لطفا بگین چرا ازمون ننویسیم؟ من خودم شخصا ترجیح میدم خودم مطالعه ی دروس پایه رو برنامه ریزی کنم تا اینکه به ترتیبی که تو این آزمونا میگن پیش برم از طرفی هم می خوام خودم رو بسنجم اما اصلا نمیدونم کدوم آزمون بهتره! گزینه 2 که خیلی غیر منطقی می خواد 3 سال رو تو تابستون جمع کنه! مدرسمونم تابستون فقط پیش کار میکنه. لطفا راهنمایی کنید.
      سلام منم سومم اما نظر تو رو ندارم گزینه 2 عالیه واقغا من تیزهوشان میرم معلمامون همه میگن گزینه 2 حتما آزمون بده

8. Top | #8
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

سلام

سلام دوستای خوبم حالتون چظوره بچه ها ما باید واسه کنکور 93 تلاش کنیم من خودم از الان دارم شروع میکنم دیگه راستی خیلی درباره منابع کنکور بحثه که چه انتشاراتی خوبه و این حرفا که کدوم درس کدوم کتابش خوبه

من خودم بعد کلی تحقیق یه جایی رو پیدا کردم نشسته بودن تحقیق کرده بودن با نفرات برتر کنکور و کلا دانش اموزا یه پکیج کامل از این کتابهای خوبو واسه تمام مقاطع جمع کرده بودن قیمتشم همون قیمت کتاباس یعنی کلاه برداری یا چیزی نکردن بنده خداها خودم چند روز پیش گرفتم خیلی عالی بود راستشو بخواید من که زیاد سر در نمیارم مخصوصا از کتابای پیش اخه هنور نرفتم ک

ولی نشون چندتا از معلما و دوستای فارغ التحصیلم دادم گفتن بهترین کتابارو واسه خوندن این پکیج داره از همه انتشارات هم توش هست مثلا تخته سیاهو قلم چی و گاج و .......

بچه ها توصیه میکنم شما هم تهیه کنید البته بخاظر اینکه تبلیغ نشه چیزی اینجا ازش نمیگم اخه منم چیزی گیرم نمیاد مگه مریضم اکانتم بسته بشه

ولی بچه ها هرکس خواست دربارش بیشتر بهش ب÷م خبرم کنه که ادرسی چیزی از جایی که گرفتم بدم اخه خوب بود بدم نیومد بچه های دیکه استفاده کنن

خب حالا بچه ها بنظرتون با عمومی شروع کنیم یا اختصاصی البته شنیدم چندجا عمومی بیشنهاد شده بود

9. Top | #9
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      aminnas میشه اسم اون جایی رو که میگی به این آدرس ایمیل کنی .ممنون میشم از این کارتcrazdlhotpor@ymail.com یا mohamadafzal60@yahoo.com

10. Top | #10
      کاربر انجمن

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      بی زحمت برای منم بفرست mr_kave1995@yahoo.com

11. Top | #11
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      بچه ها واستون فرستادم

12. Top | #12
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام به بروبچه هایی که میخوان برا خنخور(!) 93 خودشونو از الان آماده کنن!( من جمله خودم!) :yahoo (4):
      من راستش خودم شروع کردم به مطالعه دروس از 3 روز پیش روزی حدودا 5 تا 6 ساعت میخونم و هر روز 4 تا از درسا رو میخونم ( 4 تا بازه زمانی 1.5 ساعته ، بعضی وقتا یه کم این ور اون ور!) البته با روش های درست و منطقی میخونم یعنی نمیخوام رویایی فکر کنم که آره مثلا اگه بتونم روزی 10-12 ساعت بخونم میتونم رتبه ی خیلی خوبی بیارم نه از این خبرا نیس! چون کیفیت مهمه نه کمیت شاید همین 5 ساعت من جای 10 ساعت یکی دیگه رو بده( برا مثال گفتم) سعی کنید بشینید با توجه به شناختی که از خودتون دارید یه برنامه آزمایشی یه هفته ای برا خودتون تنظیم کنین، بعد از یه هفته خودتونو ارزیابی کنین که آیا مثلا لازمه بیشتر بخونین یا کمتر یا اصلا رو کدوم درس بیشتر وقت بذارید رو کدوم کمتر.

ضمنا یه موردی رو هم لازم دیدم که در مورد منابع آموزشی بهتون بگم و اونم اینه که: زیاد سعی نکنین با حرفای دیگران بازی کنین منظورم اینه که اگه مثلا یه کسی میاد میگه برا عربی مبتکران عالیه و از اون بهترش نیس زیاد تحت تاثیر قرار نگیرید به دو علت:
      1. شاید طرف اون مبتکران رو در کنار یه کتاب یا جزوه دیگه میخونه که اونا با هم باعث میشن طرف نتیجه خوبی بگیره.
      2. معیار خوب بودن در نظر افراد مختلف متفاوته (ممکنه دو نفر به یه چیز نگاه کنن ولی دیدگاه های کاملا متفاوتی ازش داشته باشن!).
      به نظرم بهتر اینه که خودتون برید کتابفروشی و یه کتابو با دستاتون لمس کنین و با چشماتون مطالبش رو ببینین تا خودتون این نتیجه رو بگیرین که اون کتاب خوب هست یا نه.

امیدوارم موفق باشین!
      ارادتمند بچه ها، میلاد از تبریز

13. Top | #13
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      راستی یه مورد رو یادم رفت که ذکر کنم:
      مخاطبم دوست عزیزیه که این تاپیک رو شروع کرد، از جمله ای که نوشتی خیلی خوشم اومد!
      ((دونیا کوچوک دمیشلردی,,نردسین؟؟))

14. Top | #14
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط milad13 نمایش پست ها
      سلام به بروبچه هایی که میخوان برا خنخور(!) 93 خودشونو از الان آماده کنن!( من جمله خودم!) :yahoo (4):
      من راستش خودم شروع کردم به مطالعه دروس از 3 روز پیش روزی حدودا 5 تا 6 ساعت میخونم و هر روز 4 تا از درسا رو میخونم ( 4 تا بازه زمانی 1.5 ساعته ، بعضی وقتا یه کم این ور اون ور!) البته با روش های درست و منطقی میخونم یعنی نمیخوام رویایی فکر کنم که آره مثلا اگه بتونم روزی 10-12 ساعت بخونم میتونم رتبه ی خیلی خوبی بیارم نه از این خبرا نیس! چون کیفیت مهمه نه کمیت شاید همین 5 ساعت من جای 10 ساعت یکی دیگه رو بده( برا مثال گفتم) سعی کنید بشینید با توجه به شناختی که از خودتون دارید یه برنامه آزمایشی یه هفته ای برا خودتون تنظیم کنین، بعد از یه هفته خودتونو ارزیابی کنین که آیا مثلا لازمه بیشتر بخونین یا کمتر یا اصلا رو کدوم درس بیشتر وقت بذارید رو کدوم کمتر.

ضمنا یه موردی رو هم لازم دیدم که در مورد منابع آموزشی بهتون بگم و اونم اینه که: زیاد سعی نکنین با حرفای دیگران بازی کنین منظورم اینه که اگه مثلا یه کسی میاد میگه برا عربی مبتکران عالیه و از اون بهترش نیس زیاد تحت تاثیر قرار نگیرید به دو علت:
      1. شاید طرف اون مبتکران رو در کنار یه کتاب یا جزوه دیگه میخونه که اونا با هم باعث میشن طرف نتیجه خوبی بگیره.
      2. معیار خوب بودن در نظر افراد مختلف متفاوته (ممکنه دو نفر به یه چیز نگاه کنن ولی دیدگاه های کاملا متفاوتی ازش داشته باشن!).
      به نظرم بهتر اینه که خودتون برید کتابفروشی و یه کتابو با دستاتون لمس کنین و با چشماتون مطالبش رو ببینین تا خودتون این نتیجه رو بگیرین که اون کتاب خوب هست یا نه.

امیدوارم موفق باشین!
      ارادتمند بچه ها، میلاد از تبریز
      دوست عزیز نظرت محترم ولی مگه ما چند بار کنکور میدیم؟و یا اصلا چقد ازش بارمونه

نظرمو میخوام درباره روش انتخاب کردن کتابته دوست عزیز ما وقت نداریم بریم یه کتابو بخونیم بفهمیم خوبه یا نه یک مولف خوب و قوی میتونه همه مخاظباشو به خودش جذب کنه و مطما باش اینو یک شخص تعیین نمیکنه و عمومیت داره که مثلا این کتاب توو این انتشارات خیلی قوی تالیف شده و بار علمی کنکورش بالاست ما نمیتونیم خودمون با لمس کردن این چیزا رو بفهمییم منم به جان بچه ها و خودم این پکیجی که واسه بچه ها دربارش گفتمو همش بخاطر بچه ها بود که وقتشونو تلف نکنن واسه گشتنو تحقیق یا اصلا بگیرن بعد بفهمن بار علمی نداشتو این حرفا من خودم کتابارو به دویست نفر نشون دادم گفتن اینا بهترین کتابای نشر شده تو سالهای اخیرن تو همه درسا حالا اسراری ندارم ولی واسه صرفه جویی و گرفتن نتیجه درست بهترین راه بنظرم همینه

موفق باشید

15. Top | #15
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط aminnas نمایش پست ها
      دوست عزیز نظرت محترم ولی مگه ما چند بار کنکور میدیم؟و یا اصلا چقد ازش بارمونه

نظرمو میخوام درباره روش انتخاب کردن کتابته دوست عزیز ما وقت نداریم بریم یه کتابو بخونیم بفهمیم خوبه یا نه یک مولف خوب و قوی میتونه همه مخاظباشو به خودش جذب کنه و مطما باش اینو یک شخص تعیین نمیکنه و عمومیت داره که مثلا این کتاب توو این انتشارات خیلی قوی تالیف شده و بار علمی کنکورش بالاست ما نمیتونیم خودمون با لمس کردن این چیزا رو بفهمییم منم به جان بچه ها و خودم این پکیجی که واسه بچه ها دربارش گفتمو همش بخاطر بچه ها بود که وقتشونو تلف نکنن واسه گشتنو تحقیق یا اصلا بگیرن بعد بفهمن بار علمی نداشتو این حرفا من خودم کتابارو به دویست نفر نشون دادم گفتن اینا بهترین کتابای نشر شده تو سالهای اخیرن تو همه درسا حالا اسراری ندارم ولی واسه صرفه جویی و گرفتن نتیجه درست بهترین راه بنظرم همینه

موفق باشید
      حرفت متینه منم قبول دارم که ماها وقت اینو نداریم که بخوایم چندین کتابو بخونیم منتها من میگم که ممکنه (دقت کنین خواهشا گفتم ممکنه) یه چیزی که واسه شما نتیجه خوبی به همراه داره واسه یکی دیگه مفید نباشه و نتونه همون نتیجه ای رو که شما گرفتی بگیره. حرف من همینه و بس.
      و این حرفو از سر معده نمیگم بارها بهم ثابت شده این موضوع.

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن