خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 18
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

Smile وضعیت تاثیر معدل واسه من که متولد 64 ام

با سلام و درود خدمت یکایک شما عزیزان
      به خاطر املام پیشاپیش از شما پوزش می خوام
      سوال من کلی هستش و قسمتی از اون هم به وضعیت تاثیر مودل واسه من مربوط میشه
      من متولد 1364 هسنم. ریاضی محض خوندم و بعد رفتم عمران. ضریب هوشی 143.
      چیزی که من دارم هوش هستش و چیزی که زیاد ندارم پشتکار در هر صورت قصد دارم امسال به شکلی که تو خونواده ندونند در کنار دروس دانشگاهیم (55 واخد مونده ) در گروه ازمایشی علوم تجربی شرکت کنم .
      دیروز بعد سالها که دروس دبیرستان رو نخوندم کنکور 95 تجربی رو از خودم در زمان لازم گرفتم و این درصد ها بدستم اومد
      ادبیت 58
      عربی 0
      زبان 100
      معرف 35
      ریاضی 68
      شیمی 10
      زیست 5
      زمین شناسی 30
      فیزیک 48
      و فهمیدم که شاید بتونم برای بستن دهن یه عده تو خونواده و اینده شغلی و ازدواج و پول دراوردن بحتر میتونم روی خودم حساب دیگه ای باز کنم
      در هر صورت قصد من و حدفم اینه که درصد ها رو به
      شیمی 100 ریاضی 100 زیست 60 فیزیک 90 عربی 30 فارسی 80 معارف 80 زبان 100 برسونم اونم بدون این که به کانون برم و کلی ریخت و پاش کنم چون نه وقتش رو دارم و نه من از اوناش بودم از اول مثلا همین عمران رو 14-15 روز قبل از کنککور از رو کتاب درسی خوندم عمران اردبیل قبول شدم البته این بار کار من سخته چون تجربی سخت تره و من هیچ شناختی راجع به علوم تجربی ندارم خصوصا زیست شناسی
      هدف من کسب رتبه زیر 5 هستش و بلافاصله فهمیدم کارم یه گیری داره
      از سال های 84 به بعد اومدند و نمره نهایی رو و معدل رو برای جوونها با 25-30 درصد اثر وارد کردند
      من پیش دانشگاهی رو سال 82 تموم کردم و این برای من مشکل بزرگی میتونه باشه
      سوالاتی که دارم و امید وارم شما بتونید راهنماییم کنید اینا هستند
      اولا
      من عربی هیچی حالیم نیست و یه 30-40 درصدی عربی لازم دارم و وقتی که میگم هیچی حالیم نیست یعنی واقعا هیچی حالیم نیست . چی بخونم
      دوما زیست سال اول دبیرستان رو بخونم تا بفهمم چی به چیه ؟ ایا بعدا اصطلاحی در کتاب های سالهای 3-4 ... میاد که به زیست سال 2 مربوط باشه. چی بخونم و چطور بخونم
      سوما منی که سال 82 تموم کردم واسه من اون 25-30 درصد تاثیر سوابق چطوری میخواد محاسبه بشه ( توضیح این که معلمای ما اون زمان معلمای قدیمی بودند که مثلا میگفتند بالا تر از 17 رو به کسی نخواهند داد و مال دانشاموز نیست و ... و حتی اگه معدل من هم اثر کنه باز معدل قابل مقایسه ای با 18-19 های الان نخواهم داشت و البته اون زمان هم این امتحانات ما کشوری نبود )
      و این که چه کتب کمک اموزشی رو توصیه می کنین واسه من
      گیر من این 3 درس خواهد بود
      عربی
      زیست
      شیمی
      از وقتی که گذاشتید کمال تشکر رو دارم

2. Top | #2
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      این تاپیکه رو ببین شاید کمک ت کنه

اینطوری شد که ادبیات و عربی کنکور رو 100 زدم :))))
      مطالعه ی مفهومی و ترکیبی زیست ( آموزش )

اره حتما از سال اول بخون
      دی ان ای اینا رو یادمه مربوط بود به سوم!

چی بخونی شما! باید هزار دور بخونی کتاب زیست رو
      نحوه مطالعه هم زیاد هسش تاپیک
      سرچ کنید
      اول فصل رو تقسیم کنید
      مثلا ی ساعت ک خوندی شما (روزنامه وار بخون کلیک نکن اصن! چون مخ! ت داغ میکنه! کلا زده میشی،اخه زیست نداشتی میگم ک ی ذره باهاش اشنا شی!) چند مین استراحت کن باز برگشتی خواسی ادامه بدی اول ده مین مرور کن هر چی خوندی بعد ادامه بده
      بعد ک هر فصل رو خوندی دیگه مفهومی و دقیق شرو کن ب خوندن
      تو زیست مرور مهمه
      دیگه اون اخراخرا ک راه افتادی خوب!
      تست زدی نکته برداری کن بچسبون ب صفحه های کتابت!
      کتاب زیستت حتما باید جیگر لیلی شه!! !
      کلا زیست قرتی بازی زیاد داره!!

شیمی هم ک دیگه ریاضی بودید همونه! فرقی نداره واسه تجربی!

تاپیک راهنمایی شیوه مطالعه زیاد هسش انجمن ، ک بچه های رتبه های خوب راهنمایی کردن
      منابع هم همینطور!

اگه سرچ کنید زودتر پاسخ سووالاتتون رو میگیرید

+عنوان اشتباه!

3. Top | #3
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      بانو Parniya به خاتر پاسخ بسیار جالبتون از شما کمال تشکر رو دادم . شما با حوصله به قسمت عمده ای از سوالات من جحواب دادین و وقتتون رو گذاشتین
      هرچند موضوع جیگر لیلی من رو به خنده اورد
      ولی باز هم یک سوال . ایا مسئله سوابق تحصیلی برای من چه چیزی به ارمغان خواهد اورد
      من قصد ندارم از سحمیه منطقه استفاده کنم چون در واقع این کار دوران خدمت در مناطق محروم من رو دوبرابر خواهد کرد و از طرفی عقب افتادن 30 درصدی از بقیه میتونه برای من یک کابوث باشه
      هرچند شما نمی تونین این رو عوض کنید ولی دل من میخواد جوابی که به من میدین این نباشه که باید برای جیگر لیلی سیخ های بیشتری ازبقیه به حمراهم داشته باشم
      در هر صورت از لطف شما کمال تشکر رو دارم

4. Top | #4
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط billgoldberg نمایش پست ها
      بانو Parniya به خاتر پاسخ بسیار جالبتون از شما کمال تشکر رو دادم . شما با حوصله به قسمت عمده ای از سوالات من جحواب دادین و وقتتون رو گذاشتین
      هرچند موضوع جیگر لیلی من رو به خنده اورد
      ولی باز هم یک سوال . ایا مسئله سوابق تحصیلی برای من چه چیزی به ارمغان خواهد اورد
      من قصد ندارم از سحمیه منطقه استفاده کنم چون در واقع این کار دوران خدمت در مناطق محروم من رو دوبرابر خواهد کرد و از طرفی عقب افتادن 30 درصدی از بقیه میتونه برای من یک کابوث باشه
      هرچند شما نمی تونین این رو عوض کنید ولی دل من میخواد جوابی که به من میدین این نباشه که باید برای جیگر لیلی سیخ های بیشتری ازبقیه به حمراهم داشته باشم
      در هر صورت از لطف شما کمال تشکر رو دارم
      آقای بیل گولد برگ ، شما نگران سوابق نباش .. چون اولا برا قبل 84 ای تا اونجا که من میدونم تاثیر نمیدن ..و شما اینجا از خیلیا جلو میفتی ...
      ببین امسال تاثیر سوابق به صورت مثبت بود یعنی اگه میدیدن با تاثیر دادن معدل طرف رتبش خراب میشه .. تاثیر نمیدادن .. پایین کارنامه هم میزدن فاقد تاثیر مثبت .. حالا آدم بوده با معدل 19.80 اما فاقد تاثیر بوده .. میشه به این نتیجه رسید که کلا تاثیر سوابق رتبه رو خراب تر میکنه ...
      حالا اگه تاثیر سوابق امسال مثبت موند که هیچ .. ولی اگرم قطعی شد .. شما نگران هیچی نباش چون برا شما تاثیر نمیدن .. یعنی کنکور شما 100% حساب میشه .. ولی واسه ما ها 70% کنکور و 30% سوابق که حالا اگه یکی معدلش 19.80 هم باشه .. بازم ضرر میکنه ... چون این معدل رتبش رو خراب تر میکنه ... البته من درصد های تاپ و بالا رو میگم ... چون شما گفتید میخواید زیر 5 بشید ..

5. Top | #5
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      ویرایش
      ویرایش توسط billgoldberg : 27 مرداد 1395 در ساعت 01:59

6. Top | #6
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      از لطفتون بسیار متشکرم . من برای شما Parniya هم امید موفقیت رو دارم و لطف شما رو فراموش نخواهم کرد ممنون که وقت گذاشتین و قشنگ توضیح دادین
      راستی من امروز واسه عربی کتاب عربی به زبان ساده تالیف ایاد فیلی رو خریدم که تو لیستی که اونجا نوشته نبود . ایا این رو پسش بدم ؟
      در ضمن شیمی زمان ما با شیمی شما کاملا فرق میکنه ما شیمی عالی و زنجیره های هیدرو کربن میخوندیم که کلا انگار حضف شدند
      باید شیمی رو هم از اول بخونم
      ویرایش توسط billgoldberg : 27 مرداد 1395 در ساعت 02:01

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      هدفتون مسخره است با عرض پوزش همین قدر میتونستم بگم

8. Top | #8
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      آفرین اما شما اون درصدهای کنکور 95 رو در وقت قانونی به دست آوردید یا بدون زمان گیری؟اگر با زمانگیری بوده که عالیه والا کارتون خیلی سخت خواهد بود.ضمنا روی این که برای رشته سابقتون 2 هفته وقت گذاشتید حساب باز نکنید چون کنکور الان خیلییییییی مفهومی شده و دیگه مثل سابق(نظام ترمی واحدی شما )حفظی نیست.زیست برای شما 90 درصد وقتتون رو باید بگیره .به هر حال ندانسته وارد این راه نشید کنکور تجربی شوخی بردار نیست و رسیدن به اون درصدها فقط به حرف راحت هست.پیروز باشید

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      اگه واقعا تونسته باشید اون درصدهایی رو که گفتین به دست اورده باشید که کارتون زیاد سخت نیست.
      قصد جسارت ندارم ولی با این وضعیت املاتون بعید میدونم ادبیات ۵۸ زده باشید. زیست هم نخونده ۵ درصد که عالیه. پارسال سیصد هزار نفر از تجربی ها زیست رو منفی زدن.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

10. Top | #10
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      در زمان گیری ... البته با نزدن تست های عربی من زمان بزرگی رو بدست اوردم . زبان من خیلی خوبه و اولین رشته دانشگاهی هم که خونده بودم ریاضی محض بود و چون انگار چیزی از هندسه و جبر در ریاضی علوم تجربی نیست تونستم 68 درصد بزنم که البته بعضی اصطلاحات جدید بودند و نمی دونستم منظور طراح سوال چیه که نتونستم جوابی براشون پیدا کنم . فیزیک نیتونی رو هم به خاطر رشته عمرانی که خوندم یادم می اومد .ادبیات من درک جالبی از معنی اشعار دارم و تونستم کلی شعرا رو به هم ربط بدم. و صد البته در جاهایی که ازم میخواست غلط های املائی پیدا کنم وا میموندم . ما در رشته عمران زمین شناسی هم میخوندیم و یه چیزایی یادم بود و صد البته املای من واقعا بده و هیچ وقت نتونستم درستش کنم . از دیروز شروع کردم به خوندن زیست شناسی با کتاب درسی و دقیق تر بگم با کتاب های زیر زره بین ... چند صفحه بیشتر پیشروی نداشتم احساس میکنم خیلی نکته تو هر صفحه وجود داره البته یه بار دور تند خوندم ولی بازم وقتی دارم مفهومی میخونم کلی چیز میز داره !

11. Top | #11
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      alibahadori از شمتا و بقیه دوستانی که لطف کردین و به من پیقام خصوصی دادین کمال تشکر رو دارم . متاسفانه سیستم به من اجازه نمیده به شما پیغام خصوصی بفرستم واسه همین همینجا از شما تشکر کردم . راستی واسه زیست شناسی هم راه افتادم چندین بار خوندن هر فصل و مرور روش کاره من بدون کمک شما نمی تونستم به این سرعت پیش برم .
      امروز فصل 1 کتاب زیست سال دوم رو برای بار 4ام تموم کردم و تونستم تست های کتاب ابی قلمچی (قدیما بهش میگفتیم کلم چی ) رو برای فصل اول با 80 درصد بزنم . میدونم این درصد واسه یک فصله و معنی خاصی نداره ولی این برای من شروع یک امید تازه شد .

12. Top | #12
      کاربر باسابقه

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط billgoldberg نمایش پست ها
      با سلام و درود خدمت یکایک شما عزیزان
      به خاطر املام پیشاپیش از شما پوزش می خوام
      سوال من کلی هستش و قسمتی از اون هم به وضعیت تاثیر مودل واسه من مربوط میشه
      من متولد 1364 هسنم. ریاضی محض خوندم و بعد رفتم عمران. ضریب هوشی 143.
      چیزی که من دارم هوش هستش و چیزی که زیاد ندارم پشتکار در هر صورت قصد دارم امسال به شکلی که تو خونواده ندونند در کنار دروس دانشگاهیم (55 واخد مونده ) در گروه ازمایشی علوم تجربی شرکت کنم .
      دیروز بعد سالها که دروس دبیرستان رو نخوندم کنکور 95 تجربی رو از خودم در زمان لازم گرفتم و این درصد ها بدستم اومد
      ادبیت 58
      عربی 0
      زبان 100
      معرف 35
      ریاضی 68
      شیمی 10
      زیست 5
      زمین شناسی 30
      فیزیک 48
      و فهمیدم که شاید بتونم برای بستن دهن یه عده تو خونواده و اینده شغلی و ازدواج و پول دراوردن بحتر میتونم روی خودم حساب دیگه ای باز کنم
      در هر صورت قصد من و حدفم اینه که درصد ها رو به
      شیمی 100 ریاضی 100 زیست 60 فیزیک 90 عربی 30 فارسی 80 معارف 80 زبان 100 برسونم اونم بدون این که به کانون برم و کلی ریخت و پاش کنم چون نه وقتش رو دارم و نه من از اوناش بودم از اول مثلا همین عمران رو 14-15 روز قبل از کنککور از رو کتاب درسی خوندم عمران اردبیل قبول شدم البته این بار کار من سخته چون تجربی سخت تره و من هیچ شناختی راجع به علوم تجربی ندارم خصوصا زیست شناسی
      هدف من کسب رتبه زیر 5 هستش و بلافاصله فهمیدم کارم یه گیری داره
      از سال های 84 به بعد اومدند و نمره نهایی رو و معدل رو برای جوونها با 25-30 درصد اثر وارد کردند
      من پیش دانشگاهی رو سال 82 تموم کردم و این برای من مشکل بزرگی میتونه باشه
      سوالاتی که دارم و امید وارم شما بتونید راهنماییم کنید اینا هستند
      اولا
      من عربی هیچی حالیم نیست و یه 30-40 درصدی عربی لازم دارم و وقتی که میگم هیچی حالیم نیست یعنی واقعا هیچی حالیم نیست . چی بخونم
      دوما زیست سال اول دبیرستان رو بخونم تا بفهمم چی به چیه ؟ ایا بعدا اصطلاحی در کتاب های سالهای 3-4 ... میاد که به زیست سال 2 مربوط باشه. چی بخونم و چطور بخونم
      سوما منی که سال 82 تموم کردم واسه من اون 25-30 درصد تاثیر سوابق چطوری میخواد محاسبه بشه ( توضیح این که معلمای ما اون زمان معلمای قدیمی بودند که مثلا میگفتند بالا تر از 17 رو به کسی نخواهند داد و مال دانشاموز نیست و ... و حتی اگه معدل من هم اثر کنه باز معدل قابل مقایسه ای با 18-19 های الان نخواهم داشت و البته اون زمان هم این امتحانات ما کشوری نبود )
      و این که چه کتب کمک اموزشی رو توصیه می کنین واسه من
      گیر من این 3 درس خواهد بود
      عربی
      زیست
      شیمی
      از وقتی که گذاشتید کمال تشکر رو دارم
      منم همسن خودتم امسال 412 شدم.اگه تاثیر معدل قطعی بود دورقمی میشدم.
      ?

13. Top | #13
      کاربر باسابقه

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      زیستو شیمیتو قوی کن زیر 500 میشی
      ?

14. Top | #14
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط bbehzad نمایش پست ها
      نقل قول نوشته اصلی توسط bbehzad نمایش پست ها
      سلام خدمت دکتر بهزاد عزیز.خسته نباشین واقعا.خیلی خیلی تبریک میگم بهتون .ان شاالله قبولی تخصص.
      منم تقریبا شرایطم مثه شماست با این تفاوت که میخوام امسال بخونم و چون از درس دور بودم اصلا از کمک درسی های جدید و برندهاشون سر در نمیارم.
      یه چند تا سوال داشتم اگر لطف کنین جوابمو بدین حالا یا اینجا یا پ.خ یه عمر مدیونتون میمونم.

1.لطفا منابعتون رو اعلام کنین آیا 1 دونه کمک آموزشی بسه.خیلی از دور از ذهنه که من برسم به بیشتر از یه منبع و این که آیا فقط یه سال خوندین.من فقط یه سال وقت میگذارم قبول میشم؟دبیرستان تیزهوشان بودم.منظورم این نیست که سمپاد بودن یعنی هوش بالا فقط خواستم بگم خیلی اوضاعم وخیم نیست.وگرنه ادعایی ندارم و میدونم باید بخونم.دقییقا اندازه بقیه.و به خاطر دوری از درس ختما بیشتر.
      2 من تا نیمه شهریور نمیتونم شروع کنم.از اون به بعد هم مجبورم یه ترم ارشدمو بخونم که از اینحا مونده و از اونحا رونده نشم.کارمم الان نیمه وقته میرسم؟چقدر وقت باید بگذارم.با روزی حداکثر 10 ساعت روزای آزاد و بقیه روزا 5 ساعت میشه جمع کرد؟ البته تو عمرم انگشت شمار خوندم 10 ساعت.برای ارشدم به زور 4 - 5ساعت خوندم.ولی حاضرم این بار وقت بگذارم.شهر درجه 3 نمیتونم برم.مراکز استان ها حداکثر .نمیگم میارم.سعی میکنم شد شد.نشد میبوسم میگذارم کنار.

3.من یه سال از شما بزرگترم کتابا نسبت به اونموقع تغییر داشته.زیاد بوده؟راسته حجمش کم شده مخصوصا شیمی.

4.اگر توصیه دارین که با جلو رفتن تو این مسیر فهمیدین و از اول نمیدونستین.ممنون میشم به عنوان توصیه به منم بگین.

پیشاپیش از وقتی که برای پاسخگویی میذارین کمال تشکر رو دارم.خواهشا نا امیدم نکنین.من با شنیدن خبر قبولی شما انگار امید و عمر دوباره گرفتم.یه دنیا ممنون.

ضمنا هر موقع فرصت داشتین جواب بدین.میدونم اللن در گیر انتخاب رشته هستین.
      ویرایش توسط pezeshki 96 : 28 مرداد 1395 در ساعت 22:46

15. Top | #15
      کاربر باسابقه

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط pezeshki 96 نمایش پست ها
      سلام خدمت دکتر بهزاد عزیز.خسته نباشین واقعا.خیلی خیلی تبریک میگم بهتون .ان شاالله قبولی تخصص.
      منم تقریبا شرایطم مثه شماست با این تفاوت که میخوام امسال بخونم و چون از درس دور بودم اصلا از کمک درسی های جدید و برندهاشون سر در نمیارم.
      یه چند تا سوال داشتم اگر لطف کنین جوابمو بدین حالا یا اینجا یا پ.خ یه عمر مدیونتون میمونم.

1.لطفا منابعتون رو اعلام کنین آیا 1 دونه کمک آموزشی بسه.خیلی از دور از ذهنه که من برسم به بیشتر از یه منبع و این که آیا فقط یه سال خوندین.من فقط یه سال وقت میگذارم قبول میشم؟دبیرستان تیزهوشان بودم.منظورم این نیست که سمپاد بودن یعنی هوش بالا فقط خواستم بگم خیلی اوضاعم وخیم نیست.وگرنه ادعایی ندارم و میدونم باید بخونم.دقییقا اندازه بقیه.و به خاطر دوری از درس ختما بیشتر.
      2 من تا نیمه شهریور نمیتونم شروع کنم.از اون به بعد هم مجبورم یه ترم ارشدمو بخونم که از اینحا مونده و از اونحا رونده نشم.کارمم الان نیمه وقته میرسم؟چقدر وقت باید بگذارم.با روزی حداکثر 10 ساعت روزای آزاد و بقیه روزا 5 ساعت میشه جمع کرد؟ البته تو عمرم انگشت شمار خوندم 10 ساعت.برای ارشدم به زور 4 - 5ساعت خوندم.ولی حاضرم این بار وقت بگذارم.شهر درجه 3 نمیتونم برم.مراکز استان ها حداکثر .نمیگم میارم.سعی میکنم شد شد.نشد میبوسم میگذارم کنار.

3.من یه سال از شما بزرگترم کتابا نسبت به اونموقع تغییر داشته.زیاد بوده؟راسته حجمش کم شده مخصوصا شیمی.

4.اگر توصیه دارین که با جلو رفتن تو این مسیر فهمیدین و از اول نمیدونستین.ممنون میشم به عنوان توصیه به منم بگین.

پیشاپیش از وقتی که برای پاسخگویی میذارین کمال تشکر رو دارم.خواهشا نا امیدم نکنین.من با شنیدن خبر قبولی شما انگار امید و عمر دوباره گرفتم.یه دنیا ممنون.

ضمنا هر موقع فرصت داشتین جواب بدین.میدونم اللن در گیر انتخاب رشته هستین.
      سلام ممنون.منابعم زیست الگو دریافت تخته سیاه و دوماه اخر موج ازمون و ازمون خیلی سبز.
      شیمی 2 الگو سه مبتکران پیش خیلی سبز بعد عید فار و موج ازمون الگو.. و ازمون خیلی سبز.ریاضی پیش گاج پایه دوم و سوم الگو.فیزیک اموزش پیش دریافت وتست پیش و پایه الگو.تستای فیزیک الگو حرف نداره واقعا.عربی الگو.زبان گاج.معارف فقط خط ویژه 88 زدم.ادبیات گاج و زبان فارسی کتاب خوبه هفت خوان خیلی سبز 5تاشم درست زدم زبان فارسی.

منم دوران دبیرستان سمپادی بودم.تا عید روزی 7ساعت خوندم بعد عید 10 ساعت کارم میکردم هم کار ازاد هم دولتی.
      3.کتابا تغیر کرده نسبت به اون موقع البته کمتر شده.مثلا یادت باشه پیش دانشگاهی یه شیمی الی داشتیم یه معدنی اون حذف شده ولی سوالات کنکور سختتر شده.معارفم کلا عوض شده بقیم کمتر شده درسا.

چیزی که من فهمیدم به دردم خورد اینه کنکور یعنی درسنامه کم تسته زیاد این روش رو همه درسا جواب میده حتی معارف.بعضیا خوب میخونن ولی بیشتر اموزش کار میکنن به نظر من اشتباهه اموزش با تست بهتره خلاصه تست فراوون .
      ?

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن