خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 19
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

چند سوال از شیمی ۲

با سلام

۱- آیا میزان انحراف پرتوهای آلفا و بتا و گاما در میدان الکتریکی فرق دارد ؟ چرا ؟

۲- برای مشخص کردن الکترونی خاص ۴ عددد کوانتومی و برای مشخص کردن اوربیتالی خاص ۳ عدد کوانتومی لازم است حال برای مشخص کردن محل الکترون چند عدد کوانتومی لازم است ( منظور از محل الکترون آیا همان اوربیتال است و ۳ عدد لازم است یا ۴ عدد ؟)

۳- آیا بر اثر افزایش پتاسیم یدید به آب برم واکنشی روی میدهد ؟ ( آزمایش کنید صفحه ۴۰)

هر کدام را جواب دهید ممنون میشم

2. Top | #2
      پاسخگوی ارشد

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mobgim نمایش پست ها
      با سلام

۱- آیا میزان انحراف پرتوهای آلفا و بتا و گاما در میدان الکتریکی فرق دارد ؟ چرا ؟

۲- برای مشخص کردن الکترونی خاص ۴ عددد کوانتومی و برای مشخص کردن اوربیتالی خاص ۳ عدد کوانتومی لازم است حال برای مشخص کردن محل الکترون چند عدد کوانتومی لازم است ( منظور از محل الکترون آیا همان اوربیتال است و ۳ عدد لازم است یا ۴ عدد ؟)

۳- آیا بر اثر افزایش پتاسیم یدید به آب برم واکنشی روی میدهد ؟ ( آزمایش کنید صفحه ۴۰)

1- چون نسبت بار به جرم متفاوت است
      2- برای تعیین محل الکترون یعنی اوربیتالی که الکترون در آن قرار گرفته 3 عدد کوانتومی لازم است
      3- بله چون برم نافلزتر از ید است و ترکیب یونی را بیشتر ترجیع می دهد

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام،من هم سوالام رو اینجا میپرسم؟

1-آخرش کاشف عدد اتمی کی بوده؟؟؟(مبتکران میگه:موزلی،بعضی دیگه میگند رادرفورد و کتاب خودمون هم واسه حل اختلاف دوتاش را گفته،حالا کدوم درسته؟؟؟!!!)

2-این حرف از کیه؟؟ "عنصرها از روی عدد اتمی شناخته میشند"(موزلی یا رادرفورد)

ممنون.

4. Top | #4
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط S A R A H نمایش پست ها

1-آخرش کاشف عدد اتمی کی بوده؟؟؟(مبتکران میگه:موزلی،بعضی دیگه میگند رادرفورد و کتاب خودمون هم واسه حل اختلاف دوتاش را گفته،حالا کدوم درسته؟؟؟!!!)

ممنون.
      1. فک میکنم رادرفورد کشف کرد و موزلی بررسیش کرد (البته مثل اینکه قبلنا کتاب یه چیزی نوشته بوده و الان به چیز دیگه)

2.موزلی؛ چون عدد اتمی رو بررسی کرد و به این نتیجه رسید که عدد اتمی یه چیزه منحصر بفرده پس میشه عنصر هارو از روی عدد اتمیشون که فقط مخصوص خودشونه تشخیص داد

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط MehD نمایش پست ها
      1. فک میکنم رادرفورد کشف کرد و موزلی بررسیش کرد (البته مثل اینکه قبلنا کتاب یه چیزی نوشته بوده و الان به چیز دیگه)

2.موزلی؛ چون عدد اتمی رو بررسی کرد و به این نتیجه رسید که عدد اتمی یه چیزه منحصر بفرده پس میشه عنصر هارو از روی عدد اتمیشون که فقط مخصوص خودشونه تشخیص داد
      ممنون
      ،واسه دومی را بعضی کتابا مثل قلمچی گفتند موزلی اما مبتکران گفته رادرفورد،تکلیف چیه؟؟

6. Top | #6
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      ممنون
      ،واسه دومی را بعضی کتابا مثل قلمچی گفتند موزلی اما مبتکران گفته رادرفورد،تکلیف چیه؟؟
      با اینکه شدیدا با کتابای قلمچی مخالفم ولی فک کنم همون موزلی درست باشه، مطمئن نیستما، باید ببینید کتاب چی نوشته

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      ممنون

یه سوال دیگه:

موزلی کشف کرد که فرکانس تولیدی با جرم اتم فلز رابطه ی مستقیم داره،پس فرکانس پرتوی ایکس حاصل از ایزوتوپ ها باید متفاوت باشد اما چرا یکسان است؟؟!!

8. Top | #8
      پاسخگوی ارشد

نمایش مشخصات

ممنون.
      untitled.jpg
      untitled2.jpg

9. Top | #9
      همکار سابق انجمن

نمایش مشخصات
      اقای موزلی دانشجوی اقای رادرفورد بودن و به کمک ایشون توانست عدد اتمی رو شناسایی کنه اما رادرفورد کاشف پروتون

10. Top | #10
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mobgim نمایش پست ها
      با سلام

سلام!
      1 - بله میزان انحراف آلفا، بتا و گاما متفاوته چون میزان انحراف ذرات باردار با نسبت بار به جرم اون متناسبه یعنی هرچی بار بیشتر و جرم کمتر باشه میزان انحراف بیشتره و چون این نسبت برای بتا بیشتر از آلفا هستش میزان انحراف اون هم بیشتره. گاما هم اصلا باردار نیست و از جنس پرتوهای الکترومغناطیسیه و تو میدان الکتریکی منحرف نمیشه.
      2- منظور از محل الکترون همون اوربیتاله و سه عدد کوانتومی برای نوشتن آدرس اون لازمه
      3- نکته مهم: هالوژن بالاتر ( فعالتر) میتواند هالوژن پایین تر از خودش رو از ترکیب یونی مربوطه ش خارج کنه و خودش جایگزین اون بشه.
      و برم هم که بالاتر از یده میتونه اون رو از پتاسیم یدید خارج کنه و پتاسیم برمید رو ایجاد کنه.
      www.venus-students.ir

11. Top | #11
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

Lightbulb

ممنون.
      سلام!
      1- طبق متن کتاب کارهای موزلی زمینه ساز کشف پروتون بود و کاشف پروتون و عدد اتمی رادرفورد بوده
      2- رادرفورد. چون موزلی از پروتون و عدد اتمی چیزی نمیدونسته!
      www.venus-students.ir

12. Top | #12
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      گر در آزمایش رادرفورد به جای ورقه ی طلا از مس استفاده می شد چه اتفاقی می افتاد؟..
      منظورم اینه که در نتیجه آزمایش چه تغییری ایجاد میشد ؟

13. Top | #13
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط صبوادلا نمایش پست ها
      گر در آزمایش رادرفورد به جای ورقه ی طلا از مس استفاده می شد چه اتفاقی می افتاد؟..
      منظورم اینه که در نتیجه آزمایش چه تغییری ایجاد میشد ؟

خب مس هسته ـش نسبت به طلا نیروی کمتری داره پس تو انحراف ذرات پرتابی تاثیر داره
      شعاعِ کوچیکتری داره در نتیجه فاصله ی بین هسته ها تو ورقه کمتره و فضای کمتری در واقع برا عبور ذرات وجود داره

معلومه دیگه: تو انحراف ذرات تغییر ایجاد میشه
      به نظره من!
      حالا نمیدونم منظوره شما همین بود یا چیزه دیگه ای...
      ویرایش توسط MEHRD@D : 30 دی 1392 در ساعت 15:16

14. Top | #14
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

ممنون.
      سلام
      1- معلم ما میگه که رادفورد با استفاده از تحقیقات موزلی عدد اتمی رو بدست اورده پس رادفورد.منم بلاتکلیفم نمیدونم کدوم میشه.
      2-اینو نمیدونم شرمنده و فکر میکنم رادفورد

15. Top | #15
      کاربر نیمه فعال

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      1_ رادرفورد
      2_ موزلی

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن