خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 36
    1. Top | #1
      کاربر اخراجی

Mamoli
      نمایش مشخصات

مقایسه ویژه برترین کتاب های شیمی <<<بشتابید

سلام دوباره در خدمت شما هستیم با بررسی کتاب های شیمی . درسی که طی این دو سال دچار تغیر و تحول های فراوانی شده است بنابراین انتخاب کتابی مناسب بسیار با اهمیت می باشد .در این بررسی سعی می کنیم تمامی ویژگی های کتاب را بررسی و بهترین را برای شما مشخص کنیم

کتاب های موجود در بررسی : (برای دیدن بررسی دقیق هر یک کلیک نمایید )

شیمی سوم خیلی سبز شیمی پیش ۱ و ۲ خیلی سبز موج آزمون پایه
      موج ازمون پیش فار پیش دانسگاهی

توجه کتاب های گاج و جامع مهروماه همچنان در حال بررسی است و به زودی به بررسی افزوده می شود

با درسنامه شروع کمی کنیم همانطور که می دونید درسنامه ها در درس شیمی اهمیت زیادی برای یادگیری فرد دارد و ما سعی می کنیم بهترین درسنامه را انتخابب نماییم

سال دوم:(البته این نکته را توجه داشته باشید که از امسال سال دومی نداریم )

نشر الگو سال دوم : کتاب نشر الگو سال دوم کتابی تازه می باشد که دارای درسنامه به نسبت خوب می باشد و می شود ان را رقیب جدید درسنامه های مبتکران دانست روند نگارش درسنامه ها کمی مشابه مبتکران می باشد اما درسنامه ها نکته وار تر و کمتر توضیحات اضافه و حالت صمیمی مبتکران را دارد در مجمموع درسنامه بسیار خوبی از این کتاب شاهد هستیم

مبتکران : درسنامه های این کتاب بسیار عالی بوده و به خوبی و به طور کامل مطالب کتاب را شکافته و توصیح داده و یکی از بهترین درسنامه ها می باشد که در ان تمامی نکات و انواع روش های محاسبه گفته شده است و زبان صمیمی اون هر مخاطبی رو جذب کرده و تمامی سطوح دانش اموزان رو در بر ی گیره و به نظر ما هنوز هم این درسنامه بهترین درسنامه برای کنکور می باشد .

سال سوم و چهارم :

به دلیل مشابه بودن روند نگارش و پرهیز از تکرار این دو پایه یکجا اورده شده است

مبتکران : در سال سوم نیز این کتاب عملکرد خوبی در زمینه درسنماه دارد به طوری که بطور کامل مبحث را پوشش داده و سعی شده از انواع روش های حل مسله را توضیح دهد (مانند استوکیومتری و..)و به صورت مناسب نکات را اورده است .البته در بعضی از جا ها به خصوص فصل ۱ کمی زیاده روی به چشم می خورد که با توجه به اهمیت مبحث می توان ان را توجیه کرد.

خیلی سبز:درسنامه کتاب خیلی سبز باید گفت روند نوشتن این درسنامه ها بسیار شبیه مبتکران بوده و گویی کپی و خلاصه شده مبتکران می باشد اما می شود گفت درسنامه های این کتاب نیز خوب می باشند و درجاهایی هتر نیز عملکرده است اما ر محموع درسنامه مبتکران کامل تر و بهتر می باشد.

موج آزمون نشرالگو : درسنامه این کتاب بسیار خلاصه اما برای مرور عالی می باشدو نکات خوبی رو یاد اوری می کند .

فار : فاقد درسنامه.

سال دوم:

نشرالگو دوم :تست های کتاب الگو دوم تست های خوب و نو می باشند کتابی که پس از کنکور ۹۴ نوشته شده و شباهت زیادی به کنکور داردو سعی شده تمامی سطوح سوالات و تیپ های نوع را به طور کامل پوشش دهد و درجه سختی ان قابل قبول می باشد و مهمترین ویژگی ان بروز بودن ان می باشد.

مبتکران : کتاب مبتکران کتاب قدیمی و خوبی در زمینه شمی می باشد اما در طی دگرگونی این کتاب نیز مقداری قدیمی شده است ک مولف سعی کرده است این مشکل را با چاپ کتاب تکمیلی پوشش دهد
      سوالات این کتاب تا حدی زیادی خوب بوده و سختی خوبی دارند اما تمامی نکات را پوشش نمی دهند و به نظر ما کتاب الگو بهتر کار کرده است

سال سوم و چهارم :

مبتکران :تست های کتاب مبتکران همانطور که گفنه شد تست های به نسبت قدیمی می باشند هرچند تست های خوب فاروانی در ان دیده می شود و در بسیاری از تست های محاسبه ای شاهد مسایل هم سطح و گاهی شخت تر از کنکور هستیم تست های اما بخش بندی کتاب به دو قسمت و جدا کردن تست های سخت به نوعی یکی دیگر از معایب این کتاب محسوب میشه… اما در سال چهارم شاهد نسخه ای متفاوت از کتاب تکمیلی به نام پیشرفته هستیم که همخوانی بسیار بهتری با کنکور های جدید دارد و می تواند کتاب مبتکران را به بهترنی نحو تکمیل نماید و دانش اموز را به درصد های عالی در این بخش برساند

خیلی سبز :تست های این کتاب برای سال سوم و چهارم بد نیست اما این کتاب نیز به دلیل عدم ویرایش خوب و بروز اوری درست کتابی کامل برای کنکور ۹۶ نمی باشد اما برتری ان نسبت به مبتکران داشتن تست های z می باشد که تا حدی عقب ماندگی خود را جبران کرده و می توان از ان به عنوان یک پایه برای شیمی استفاده کرد که با کتاب های دیگر تکمیل شود

فار :تست های این کتاب بسیار خوب بوده و در حد کنکور های جدید می باشد و انواع سوالات با سطح های مختلف در این کتاب یافت می شود و نکات مربوط به هر ازمون جوری چیده شده است که برای حل ان نیاز به حل ازمون قبلی ان دارید و به نوعی باعث یادگیری هرچه بیشتر می شود تست های این کتاب به عنوان تکمیلی بوده و به خوبی ی تواند نیاز شما را برطرف سازد.

موج آزمون :این کتاب جددید ترین کتاب در این لیست می باشد و پس از کنکور ۹۴ نوشنه شده است و به همین دلیل تقریبا به طور کامل هماهنگ با کنکور های جدید می باشد و در ان انواع سوالات و با هر سطحی دیده می شوند و به خوبی انتظار داوطلب را براورده می کند ولی همانطور که گفته شد باید گفت این کتتاب نیز جنبه جمع بندی دارد .

همانطور که دیدیم هیچ یک از منابع نمی توانند به طور کامل مطالب را پوشش دهند بنابراین ناچار به ترکیب انه هستیم اما باید این نکته را نیز یاداوری کرد که بهترین منبع برای تست های مفهومی و حفظی کتاب درسی می باشد و هیچ منبعی نمی تواند جای ان را بگیرد در پایین منابع پیشنهادی ما برای هر پایه را معرفی می کننیم :

یک نکته :را یاد آور میشم اون هم این که کتاب فار و موج آزمون کتاب های عالی و بسیار شبیه هم می باشند و گاهی در فار تست های بهتر وسخت تری را هم می بینیم اما دلیل برتر موج ازمون تست های جدید تر و بروز تر بودن آن و اوردن خلاصه مطالب قبل شروع آزمون ها می باشد و دانش اموزان بسته به سلیقه می توانند این کتاب را انتخاب کنند

برای سال دوم

درسنامه مبتکران و تست : مبتکران واجب +تکمیلی یا الگو

برای سال سوم

درسنامه مبتکران تست : خیلی سبز جمع بندی:موج آزمون

برای سال چهارم

درسنامه مبتکران تست : مبتکران واجب +پیشرفته جمع بندی:موج آزمون

برای دیدن سایر مقایسه ها کلیک نمایید<<

منبع ایران کنکور

------------------------------------------------------------------------------------------

فراموش نکنید قبل از خرید هر کتاب حتما بخشی از ان را دانلود کرده مطالعه کنید تا بهترین کتاب را مطابق نیاز خود بدست آورید
      امیدواریم از بررسی این کتاب نیز راضی بوده باشید

مقایسه بعدی: کتاب های ریاضی رشته تجربی.........

منتظر نظرات شما در رابطه با این بررسی و هر یک از کتاب ها هستیم

ویرایش توسط mahdi-de : 25 مرداد 1395 در ساعت 23:03

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      درود

به نظر من درسنامه سیر تا پیاز گاج از مبتکران بهتره.
      برای تست موج آزمون بهتره چون خلاصه درس نامه داره اما فار اینو نداره.

برای جامع هم شیمی جامع مهروماه از دکتر انوشه کتاب خیلی خوبه

در کل نظر من: 3 جلد سیر تا پیاز گاچ + موج آزمون الگو + جامع مهروماه

3. Top | #3
      کاربر اخراجی

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Pars نمایش پست ها
      درود

به نظر من درسنامه سیر تا پیاز گاج از مبتکران بهتره.
      برای تست موج آزمون بهتره چون خلاصه درس نامه داره اما فار اینو نداره.

برای جامع هم شیمی جامع مهروماه از دکتر انوشه کتاب خیلی خوبه

در کل نظر من: 3 جلد سیر تا پیاز گاچ + موج آزمون الگو + جامع مهروماه
      درسنامه کتاب مبتکران بهترمی باشد

کتاب جامع مهرورماه کتاب محبوبیست و در حال بررسی می باشد

موج ازمون کتاب عالی هستش اما به درد جمع بندی مبحث می خوره و ن کتابی که باهاش از صفر یاد گرفت

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

Sharmande
      نمایش مشخصات
      نظرتون درباره کتاب حل مسئله های شیمی آقای علمداری چیه؟؟

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi-de نمایش پست ها

موج ازمون کتاب عالی هستش اما به درد جمع بندی مبحث می خوره و ن کتابی که باهاش از صفر یاد گرفت
      من برای درسنامه دو تاشو داشتم، سیر تا پیاز کامل تر از مبتکران بود.
      حجم بیشتر مبتکران برای تست های بیشتره.

برای تست در کنار موج آزمون به زودی آی کیو گاج هم میاد که با توجه به کیفیت سری آی کیو به نظر باید کتاب بسیار خوبی باشه.

6. Top | #6
      کاربر اخراجی

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Pars نمایش پست ها
      من برای درسنامه دو تاشو داشتم، سیر تا پیاز کامل تر از مبتکران بود.
      حجم بیشتر مبتکران برای تست های بیشتره.

برای تست در کنار موج آزمون به زودی آی کیو گاج هم میاد که با توجه به کیفیت سری آی کیو به نظر باید کتاب بسیار خوبی باشه.
      بل ما هم مشتاقانه منتظر اومدن iq هستیم

7. Top | #7
      کاربر اخراجی

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط :Abolfazl: نمایش پست ها
      نظرتون درباره کتاب حل مسئله های شیمی آقای علمداری چیه؟؟
      کتاب خوبیه ولی به نظر ما با کار کردن منابع بالا نیازی به این کتاب نیست اما اگ وقت اصافه دارید می تونی نگاهی به اون بندازی

8. Top | #8
      کاربر انجمن

Mamoli
      نمایش مشخصات
      حجم مبتکران اذیت کنندس
      ولی فکر کنم نیازه چون سعی کرده خیلی پایه ای و ساده پیش بره
      و در کل درس شیمی غیر از منبع مناسب نیاز به برنامه ریزی باثبات و مطالعه با استراتژی داره

متاسفانه من که نتونستم در کنکور از شیمی نتیجه بگیرم و خیلی دل سرد شدم
      حتی در دوران دبیرستان هم ضعیف بودم در این درس، و با این وضع واقعا باعث سردرگم شدنم شده

کنکور 96
      قول میدم و من میتونم

9. Top | #9

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      بهتره شیمی جامع مهروماه رو اصلا بررسی نکنید چون واقعا کیفیت خوبی پیش سایر منابع نداره
      فقط واسه کسایی خوبه که بیست سی درصد شیمی رو میخوان یا کسایی که سوال های کنکور چند سال اخیر رو به صورت دسته بندی شده میخوان
      البته نباید از پاسخنامه ی افتضاحش هم گذشت،،،واقعا کتاب مناسبی نیست

فقط شیمی جامع گاج

Sent from my K019 using Tapatalk

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      برای سطح پایین ،هر 3 سال مبتکران خوبه؟!کنکوری.

11. Top | #11
      کاربر اخراجی

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط alis نمایش پست ها
      برای سطح پایین ،هر 3 سال مبتکران خوبه؟!کنکوری.
      بله اگه مبتکران رو خوب کار کنید شما رو تا درضد های 50 یا حتی بالاتر میرسونه

12. Top | #12
      کاربر اخراجی

Mamoli
      نمایش مشخصات
      Up

13. Top | #13
      aCe
      کاربر نیمه فعال

Sheytani
      نمایش مشخصات
      سلام دادا خوبی انشالله ؟ حتما خوبی دیگه !
      دادا من واسه آموزش مبتکران شیمی2و3 دارم پیش1 سیرتاپیاز پیش 2 هنوز ندارم ... با درسنامه حجیم مبتکران چه کنم؟ (کندخوانم و دیپلم غیرمرتبط)
      واسه تستشم واجب2 .
      شیمی3 خیلی سبز . واجب پیش2 . جامع میکرو هم دارم یا از همین اول کتاب تست م رو عوض کنم؟
      با تشکر از زحماتتون

14. Top | #14
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi-de نمایش پست ها

کتاب مهروماه کتاب خیلی مزخرف و چرتی هستش من هم شیمی جامعش رو داشتم هم لقمه مسائلش پر از اشتباهات علمی و محاسباتیه دلیل فروش نسبتا زیادش هم پایین بودن قیمتش ( به طوری که با پول یکی از کتابای مبتکران میشه کل شیمی رو تو یه کتاب داشت)

15. Top | #15
      کاربر اخراجی

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط aCe نمایش پست ها
      سلام دادا خوبی انشالله ؟ حتما خوبی دیگه !
      دادا من واسه آموزش مبتکران شیمی2و3 دارم پیش1 سیرتاپیاز پیش 2 هنوز ندارم ... با درسنامه حجیم مبتکران چه کنم؟ (کندخوانم و دیپلم غیرمرتبط)
      واسه تستشم واجب2 .
      شیمی3 خیلی سبز . واجب پیش2 . جامع میکرو هم دارم یا از همین اول کتاب تست م رو عوض کنم؟
      با تشکر از زحماتتون
      سلام
      مرسی
      منابعت برای پایه خوبه
      برای پیش 2 اگه حوصله مبتکران خوندن نداری میث تونی خط ویژه بخونی
      برای تست هماو مبتکارن ها رو برای پایه برای پیش هم همون گاج رو بزن بعدش حتما موج آزمون یا فار رو بگیر و کار کن

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن