خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 3 از 7 نخستنخست ... 234 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 31 به 45 از 94
    1. Top | #31
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      دوستان عزیزی که بین دو راهی رفتن یا نرفتن موندید
      به صدای قلبتون گوش کنید و با تعقل و درایتتون تصمیم بگیرید.یه سیبو وقتی بندازی هوا تا میاد برسه پایین هزارتا چرخ میخوره.
      مسیری رو انتخاب کنید که اگه وقت و هزینه واسش میذارید در آینده خودتونو ملامت نکنید و از عملکردتون راضی باشید.کسی که عاشقه از صرف هزینه نمی هراسه و بهش فکر نمی کنه هر چند که قبول دارم الان فراهم کردن این هزینه ها واقعا مشکله ولی کسی که عاشقه اگه یه حساب دو دو تا چارتا بکنه می بینه همه جوره می ارزه.وضعیت هم همیشه متغیر بوده مثلا در دوره چهار ساله دوم دولت قبلی وضعیت پزشکان وضعیت جالبی نبوده اما در دولت فعلی مقداری بهبود پیدا کرده پس اینو همیشه در نظر داشته باشید که هر نوع سیستمی متغیره حتی سیتم زندگی روزمره خود ما.

2. Top | #32
      کاربر نیمه فعال

Mashkok
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط omid94 نمایش پست ها
      به صدای قلبتون گوش کنید و با تعقل و درایتتون تصمیم بگیرید.یه سیبو وقتی بندازی هوا تا میاد برسه پایین هزارتا چرخ میخوره.
      مسیری رو انتخاب کنید که اگه وقت و هزینه واسش میذارید در آینده خودتونو ملامت نکنید و از عملکردتون راضی باشید.کسی که عاشقه از صرف هزینه نمی هراسه و بهش فکر نمی کنه هر چند که قبول دارم الان فراهم کردن این هزینه ها واقعا مشکله ولی کسی که عاشقه اگه یه حساب دو دو تا چارتا بکنه می بینه همه جوره می ارزه.وضعیت هم همیشه متغیر بوده مثلا در دوره چهار ساله دوم دولت قبلی وضعیت پزشکان وضعیت جالبی نبوده اما در دولت فعلی مقداری بهبود پیدا کرده پس اینو همیشه در نظر داشته باشید که هر نوع سیستمی متغیره حتی سیتم زندگی روزمره خود ما.
      بارفتن به بین الملل میشه پزشک موفقی شد؟
      درامتحانی مثل علوم پایه میشه ترکوند وبقولی انتقام گندکنکورسراسری روگرفت؟؟

3. Top | #33
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sajjadkamali نمایش پست ها
      بارفتن به بین الملل میشه پزشک موفقی شد؟
      درامتحانی مثل علوم پایه میشه ترکوند وبقولی انتقام گندکنکورسراسری روگرفت؟؟
      من نمیدونم چرا فکر می کنید پردیس تافته جدا بافتس؟؟؟
      پردیس همون روزانه ایی که شما هزینه تحصیلتونو میدید.
      بله که میشه چرا نشه؟؟؟
      اتفاقا بچه های پردیس چون هزینه میدن درس خون تر از روزانه هان.هم میتونید تو آزمون جامع علوم پایه بهترین رتبه رو بیارید هم در آزمون پیش کارورزی وه در آزمون دستیاری.همه چیز بستگی به تلاش خودتون داره.
      الانم فکر نکینید رتبه بدی آوردید شما با روزانه ها در حد چند تا تست تفاوت دارید واین نمیتونه عدم توانایی شما رو اثبات کنه به هر حال کنکوره و ممکنه هزاران عامل دخیل بشه تا شما نتونید تواناییتون رو در معرض اجرا قرار بدید.بعضی از دوستان اذعان کردن که کنکور بهترین آزمونشون بوده نسبت به آزمون های آزمایشی و بعضی دیگه ممکنه بدترین آزمونشون بوده باشه.چند تست نمیتونه غربالگری توانایی ها باشه فقط میتونه نوع دانشگاه تون رو تعیین کنه.کنکور بدترین و تنها شیوه گزینشه و شیوه دیگه ایی متاسفانه نمیشه واسش تصور کرد.

4. Top | #34
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      دوستان یه سوال دارم لطفن جوا بدید
      طرح پزشکی و سایر رشته های پیرا پزشکی برای پسرها حتما باید همراه با خدمت باشه ؟
      یا میشه اول طرح رو جداگانه گذروند؟

5. Top | #35
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      انتخاب رشته با عشق برا پچه پولداراست!!! وقتی خانواده من بعد از سی سال یه پس انداز جمع کرده و من میخوام تو هفت سال خرجش کنم مشخصا عذاب وجدان نمیذاره علاقه ای برام باقی بمونه! هفت سال زندگی با مشقت و قناعت رو باید به خانوادم تحمیل کنم تا من به خواستم برسم.... فکر میکنم شما خودتون غم پول تحصیلتون رو نداشتید که اینجوری میگید ... تنها امید من اینه که بعد از این هفت سال برای پدر و مادرم جبران کنم. اما نمیدونم فرصتشو پیدا میکنم یا نه...

6. Top | #36
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Jimmmmmyhan نمایش پست ها
      انتخاب رشته با عشق برا پچه پولداراست!!! وقتی خانواده من بعد از سی سال یه پس انداز جمع کرده و من میخوام تو هفت سال خرجش کنم مشخصا عذاب وجدان نمیذاره علاقه ای برام باقی بمونه! هفت سال زندگی با مشقت و قناعت رو باید به خانوادم تحمیل کنم تا من به خواستم برسم.... فکر میکنم شما خودتون غم پول تحصیلتون رو نداشتید که اینجوری میگید ... تنها امید من اینه که بعد از این هفت سال برای پدر و مادرم جبران کنم. اما نمیدونم فرصتشو پیدا میکنم یا نه...
      دوست عزیز میدونی من چند سالمه؟؟؟
      میدونی من چقدر از زندگی رو باختم؟؟؟
      میدونی وضعیت مالی ما اگه بدتر از خونواده شما نباشه بهتر هم نیست؟؟؟
      من چند سالی کار کردم قبلا اما فقط با اون پولی که پس انداز کرده بودم تونستم هزینه دو ترممو بدم ولی از این به بعدشو خونوادم کمکم می کنن وقتی می بینن چه ذوقی چه علاقه ای چه انگیزه ای برای این مسیر دارم با تمام مشقات و سختی ها حمایتم می کنن.پدرم کارمند بازنشستس و مادرم خانه دار.
      من خودم دنبالش نبودم چون میخواستم تموم تمرکزم روی درس و دانشگاه باشه وگرنه شما در حین تحصیلتون هم با توجه به برچسبی که پیدا می کنید میتونید تدریس کنید و مقدار قابل توجهی از هزینه هاتون رو تامین کنید.من خودم به شخصه می شناسم کسی رو که دانشجوی دندونه و حدود 100 تا دانش آموز داره و ماهیانه 200 تومن از هر کدومشون می گیره.
      ببین دوست عزیز همه چیز بستگی به خودت داره ولی این جمله رو یادگاری از من داشته باش:
      هر کسی با عشق و علاقه کاری رو انجام بده با انگیزه و با پشتکار بره جلو مطمئن باش به هیچ عنوان به مشکل مالی برنمیخوره.
      من این جمله را مکررا در فروم های این انجمن بیان کردم که مشکل خیلی از ما آدما اینه که شناخت دقیقی از خودمون نداریم و مسیر زندگی رو درست انتخاب نمی کنیم و به بیراهه میریم و مسلما این بیراهه رفتن تبعاتی خواهد داشت که یکی از اونا نرسیدن به وضعیت مطلوب مالیه.

7. Top | #37

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      فقط یکی بگه پزشکی ارزش اینو داره که تمام پس انداز یه عمر پدرو مادرمو به خاطرش بدم؟!!!! میتونم جبرانش کنم؟ هزینه ای که برای پردیس خودگردان میدم بعدا برمیگرده؟!! نمیخوام تا آخر عمر شرمنده پدر و مادرم باشم.... هرچند الآن هم هستم... لطفا اگر اطلاعات دقیقی دارید یا خودتون پردیس یا مازاد درس میخونید بهم اطلاع بدید
      هرکی یه نظری داره و خوب شما به پزشکی علاقه داری و تمایل داری براش هزینه کنی
      ولی اگه من این پول پردیس رو داشتم فقط و فقط میزدم به تجارت
      همین

Sent from my K019 using Tapatalk

8. Top | #38
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط F.amin نمایش پست ها
      هرکی یه نظری داره و خوب شما به پزشکی علاقه داری و تمایل داری براش هزینه کنی
      ولی اگه من این پول پردیس رو داشتم فقط و فقط میزدم به تجارت
      همین

خوب دوست عزیز هر کسی یه هدفی داره مثلا بیل گیتس هم بنا به روایتی دو بار کل داراییشو بخشیده ولی خوب هر بار دوباره دو برابرشو به دست آورده خوب بیل گیتس برای چی این کارو کرده؟؟

9. Top | #39

Sarkhosh
      نمایش مشخصات

خوب دوست عزیز هر کسی یه هدفی داره مثلا بیل گیتس هم بنا به روایتی دو بار کل داراییشو بخشیده ولی خوب هر بار دوباره دو برابرشو به دست آورده خوب بیل گیتس برای چی این کارو کرده؟؟
      منظور شما اینه که با هزینه ای که برای پردیس میشه بعدا میشه چند برابرشو بدست آورد؟؟؟
      اگه اینه که خوب این کاملا درسته و تردیدی توش نیست

ولی اگه بخوایم از لحاظ میزان درآمد مقایسه کنیم پولی که از تجارت بدست میاد رو به هیچ وجه نمیشه با درآمد از طریق تحصیل تو یه رشته بدست آورد

تجارت خیلی زود بازده تر از درسه

البته من فقط جنبه ی مالی رو میگم،،،ممکنه از لحاظ دیگه درس کاملا برتر از تجارت باشه

10. Top | #40
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط F.amin نمایش پست ها
      منظور شما اینه که با هزینه ای که برای پردیس میشه بعدا میشه چند برابرشو بدست آورد؟؟؟
      اگه اینه که خوب این کاملا درسته و تردیدی توش نیست

ولی اگه بخوایم از لحاظ میزان درآمد مقایسه کنیم پولی که از تجارت بدست میاد رو به هیچ وجه نمیشه با درآمد از طریق تحصیل تو یه رشته بدست آورد

تجارت خیلی زود بازده تر از درسه

البته من فقط جنبه ی مالی رو میگم،،،ممکنه از لحاظ دیگه درس کاملا برتر از تجارت باشه

حرفای شما متینه دوست عزیز
      ولی اینجا دو تا مسئله مطرحه علاقه و استعداد
      هر کسی استعداد و علاقه پزشکی رو نداره و هر کسی هم علاقه و استعداد کارهای تجارتی رو نداره.

11. Top | #41

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      حرفای شما متینه دوست عزیز
      ولی اینجا دو تا مسئله مطرحه علاقه و استعداد
      هر کسی استعداد و علاقه پزشکی رو نداره و هر کسی هم علاقه و استعداد کارهای تجارتی رو نداره.
      بله
      منم اولش گفتم که هرکسی یه نظری داره و نظر منم اون بود
      ولی اگه کسی میتونه تجارت کنه و پولش رو داره،اشتباهه محضه پولش رو بده برا پردیس

12. Top | #42
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      ببین عزیزمن,کلا توی نظرات درمورد رشته های پزشکی و درآمدش همیشه تقریبا ۲گروه نظر دهنده هستند.یک گروه عاشق پزشکی اند و همه ی سختی هاشو به جون میخرن و به شدت از بحث درآمدی و کلا رشته دفاع میکنن.این گروه همیشه درآمدها رو بالا و سختیها رو کم جلوه میدن.البته خاصیت عشق همینه که عیبها رو نادیده میگیره.
      گروه بعدی درحال سیاه نمایی گروه پزشکی و وضع معیشتی شون هستند اینام حرفاشون خیلی قابل استناد نیست.به نظر من شما باید حرف ۲گروه رو بسنوی تا هم مزیتها دستت بیاد هم معایب.اما بهترین کار صحبت با چندتا پزشکی هست که شما میخاید درآینده تو اون موقعیت باشید.
      چندتا تاپیک دیگه تو همین موضوعات و بحث درآمدی هست تو انجمن که بهتره اونارو هم بخونی.حرفای خوبی زده شده.
      یه دوستی گفته بود که قبولی توی آزمون تخصص سخت نیست و یکی از آشناهامون بدون کنکور داره ارتوپدی میخونه.باید بگم که ایشون ظاهرا شناخت دقیقی از آزمون تخصص وکلا آینده این ۳رشته ندارن.دیگه اینکه آزمون تخصص سخته همه میدونن.شما حساب کنید سالی ۵,۶هزارنفر دارن فارغ تحصیل میشن در پزشکی.توی کنکورتخصص حدود۱۵۰۰تا۲۰۰۰نفرمجاز به انتخاب رشته میشن.البته فکرکنم حدودش همینه,دقیق خاطرم نیست.برای تخصصهای خوب رتبه شما باید زیر ۳۰۰اینا باشه.واسه چشم زیر۵۰میخاد.خوب پزشکان سالهای گذشته هم با شما هستند.که تعدادشون خیلیه.یه دوستی میگفت حدود۵۰هزارنفر شرکت کننده داره.حالا نمیدونم راست مبگفت یا نه.اما باید درست باشه.این تعداد هم بعضا پزشکان باتجربه و حاذقی هستند.یعنی چیزی فراتر از کنکورسراسری.
      درکل بحث درآمدی بسیار متفاوته.دیدم پزشک عمومی که به زور روزی ۲,۳تا مریض داشت و معتاد شده بود ازفرط افسردگی.یا متخصصی که فقط توی درمانگاه کار میکرد و حقوق اونجا رو میگرفت.که خیلی هم بالا نبود.
      دیدم پزشکی که ۵سال بعداز گرفتن تخصص به یک مولتی میلیاردر تبدیل شده بود.
      همه ی اینا بستگی به خود شما داره.صرف اینکه پزشک بشی باعث نمیشه درآمد خ خوبی پیدا کنی.باید تلاش کنی و زحمت بکشی.در مورد درآمد طرحم بگم که توی دولتهای مختلف متفاوته.بله زمانیکه پدر من طرح گذروندن بهشون ۱ماشین با راننده و خونه باغ با سرایدار و داروخونه ی کامل و چندتا امتیاز دیگه علاوه بر حقوق خوب داده بودن.اما الان اینطوری نیست.اون مال زمان آقای رفسنجانی بود.یه بنده خدای پزشک عمومی هم تو فامیلمون چندسال مسجدسلیمان بود .شهربسیار بدی هست برای زندگی.نهایتا بعداز اتمام طرحش تونست برگرده و یه خونه ی نهایتا۱۵۰,۱۶۰میلیونی +یک پراید بخره.هنوزم تودرمانگاه کار میکنه.اما پزشک عمومیه کنار داروخونه پدرم لندکروز سواره و ۲تا آکواریوم بزرگ آب شور توی درمانگاه داره که هرکدوم حداقل ۸تومان واسش دراومده.ماهیایه خاصی توش داره.ایشون مدیردرمانگاهه. دیگه باید باخودت به نتیجه برسی.میتونی موفق باشی برو.درخودت نمیبینی نرو.

13. Top | #43
      کاربر نیمه فعال

Mashkok
      نمایش مشخصات
      من نمیدونم چرا فکر می کنید پردیس تافته جدا بافتس؟؟؟
      پردیس همون روزانه ایی که شما هزینه تحصیلتونو میدید.
      بله که میشه چرا نشه؟؟؟
      اتفاقا بچه های پردیس چون هزینه میدن درس خون تر از روزانه هان.هم میتونید تو آزمون جامع علوم پایه بهترین رتبه رو بیارید هم در آزمون پیش کارورزی وه در آزمون دستیاری.همه چیز بستگی به تلاش خودتون داره.
      الانم فکر نکینید رتبه بدی آوردید شما با روزانه ها در حد چند تا تست تفاوت دارید واین نمیتونه عدم توانایی شما رو اثبات کنه به هر حال کنکوره و ممکنه هزاران عامل دخیل بشه تا شما نتونید تواناییتون رو در معرض اجرا قرار بدید.بعضی از دوستان اذعان کردن که کنکور بهترین آزمونشون بوده نسبت به آزمون های آزمایشی و بعضی دیگه ممکنه بدترین آزمونشون بوده باشه.چند تست نمیتونه غربالگری توانایی ها باشه فقط میتونه نوع دانشگاه تون رو تعیین کنه.کنکور بدترین و تنها شیوه گزینشه و شیوه دیگه ایی متاسفانه نمیشه واسش تصور کرد.
      ممنونم ازتــون دمتون گرم

14. Top | #44
      کاربر انجمن

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط خوبه نمایش پست ها
      ببین عزیزمن,کلا توی نظرات درمورد رشته های پزشکی و درآمدش همیشه تقریبا ۲گروه نظر دهنده هستند.یک گروه عاشق پزشکی اند و همه ی سختی هاشو به جون میخرن و به شدت از بحث درآمدی و کلا رشته دفاع میکنن.این گروه همیشه درآمدها رو بالا و سختیها رو کم جلوه میدن.البته خاصیت عشق همینه که عیبها رو نادیده میگیره.
      گروه بعدی درحال سیاه نمایی گروه پزشکی و وضع معیشتی شون هستند اینام حرفاشون خیلی قابل استناد نیست.به نظر من شما باید حرف ۲گروه رو بسنوی تا هم مزیتها دستت بیاد هم معایب.اما بهترین کار صحبت با چندتا پزشکی هست که شما میخاید درآینده تو اون موقعیت باشید.
      چندتا تاپیک دیگه تو همین موضوعات و بحث درآمدی هست تو انجمن که بهتره اونارو هم بخونی.حرفای خوبی زده شده.
      یه دوستی گفته بود که قبولی توی آزمون تخصص سخت نیست و یکی از آشناهامون بدون کنکور داره ارتوپدی میخونه.باید بگم که ایشون ظاهرا شناخت دقیقی از آزمون تخصص وکلا آینده این ۳رشته ندارن.دیگه اینکه آزمون تخصص سخته همه میدونن.شما حساب کنید سالی ۵,۶هزارنفر دارن فارغ تحصیل میشن در پزشکی.توی کنکورتخصص حدود۱۵۰۰تا۲۰۰۰نفرمجاز به انتخاب رشته میشن.البته فکرکنم حدودش همینه,دقیق خاطرم نیست.برای تخصصهای خوب رتبه شما باید زیر ۳۰۰اینا باشه.واسه چشم زیر۵۰میخاد.خوب پزشکان سالهای گذشته هم با شما هستند.که تعدادشون خیلیه.یه دوستی میگفت حدود۵۰هزارنفر شرکت کننده داره.حالا نمیدونم راست مبگفت یا نه.اما باید درست باشه.این تعداد هم بعضا پزشکان باتجربه و حاذقی هستند.یعنی چیزی فراتر از کنکورسراسری.
      درکل بحث درآمدی بسیار متفاوته.دیدم پزشک عمومی که به زور روزی ۲,۳تا مریض داشت و معتاد شده بود ازفرط افسردگی.یا متخصصی که فقط توی درمانگاه کار میکرد و حقوق اونجا رو میگرفت.که خیلی هم بالا نبود.
      دیدم پزشکی که ۵سال بعداز گرفتن تخصص به یک مولتی میلیاردر تبدیل شده بود.
      همه ی اینا بستگی به خود شما داره.صرف اینکه پزشک بشی باعث نمیشه درآمد خ خوبی پیدا کنی.باید تلاش کنی و زحمت بکشی.در مورد درآمد طرحم بگم که توی دولتهای مختلف متفاوته.بله زمانیکه پدر من طرح گذروندن بهشون ۱ماشین با راننده و خونه باغ با سرایدار و داروخونه ی کامل و چندتا امتیاز دیگه علاوه بر حقوق خوب داده بودن.اما الان اینطوری نیست.اون مال زمان آقای رفسنجانی بود.یه بنده خدای پزشک عمومی هم تو فامیلمون چندسال مسجدسلیمان بود .شهربسیار بدی هست برای زندگی.نهایتا بعداز اتمام طرحش تونست برگرده و یه خونه ی نهایتا۱۵۰,۱۶۰میلیونی +یک پراید بخره.هنوزم تودرمانگاه کار میکنه.اما پزشک عمومیه کنار داروخونه پدرم لندکروز سواره و ۲تا آکواریوم بزرگ آب شور توی درمانگاه داره که هرکدوم حداقل ۸تومان واسش دراومده.ماهیایه خاصی توش داره.ایشون مدیردرمانگاهه. دیگه باید باخودت به نتیجه برسی.میتونی موفق باشی برو.درخودت نمیبینی نرو.

میگم شما اطلاع دارید که آیا میشه اول 2سال طرح رو گذروند و بعدش جداگانه سربازی رفت؟

15. Top | #45
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      دوست عزیزی که در مورد تخصص خیلی نظرت منفیه
      در آزمون تخصص سال 94 15000 نفر شرکت کردن و 6000 نفر مجاز شدن که 3000 نفرشون قبول شدن.
      دفترچش موجوده تو سایت www.sanjeshp.ir
      آشنای خودمون با نمره 200 یا 300 دقیقا رنجش خاطرم نیست ولی همین حدود بود که نوروسرجری دانشگاه ایران قبول شد.
      ویرایش توسط omid94 : 26 مرداد 1395 در ساعت 16:06

صفحه 3 از 7 نخستنخست ... 234 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن