خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 3 از 4 نخستنخست ... 234 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 31 به 45 از 55

موضوع: آزمون ماز

1. Top | #31
      کاربر انجمن

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      با سلام خدمت عزیزان من کنکوری 95 بودم.من توی قلمچی درصد زیستم 40-50 بود ولی از بهمن که ماز رو ثبت نام کردم درصدم به 70-80 رسید و توی کنکور هم زیستو 68 زدم و واقعا مدیون مازم.البته درباره تغییر کادرش هیچ اطلاعی ندارم ولی برای من که خیلی مفید بود دیگه تصمیم با خودتونه.
      از خدا پرسیدم:حال که سرنوشتم را از پیش نوشته ای چرا دعا کنم؟
      گفت:شاید نوشته باشم هرچه دعا کند...

2. Top | #32
      نفر برتر کنکور
      کاربر باسابقه

Ashegh
      نمایش مشخصات
      عه ! اینقدر بحث نداره که !
      مگه شما به خاطر طراح سوالات می خواید ثبت نام کنید ؟
      خب آزمون اول امسال رو دانلود کنید و ببینید . اگه دیدید سوالاشون می تونه به دردتون بخوره ثبت نام کنید . حالا هر کی می خواد طرح کرده باشه . اگه هم دیدید خوب نیستن شرکت نکنید .

3. Top | #33
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      آقای آروین شما خودتون قراره جز طراحا باشین که حمایت می کنین، از این آزمو یا آزمون بعدی؟

4. Top | #34
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      سؤال ۴ آزمون ۱:
      گزینه‌ ی ۲ گفته هر هورمون تخمدان، همواره تحت تأثیر هورمون‌های هیپوفیزی بیشتر ترشح میشه
      آیا فقط lh و fsh هورمون هیپوفیزی‌ اند؟ آیا هروفت lh و fsh زیاد میشن، مقدار هورمون‌های تخمدانی هم زیاد میشه؟ مثلاً در روز ۹ چرخه، مقدار پروژسترون زیاد میشه؟ یا روز آخر که مقدار lh و fsh داره زیاد میشه، مقدار استروژن و پروژسترون داره کم میشه. مشخصه که طراح تسلط کافی روی چرخه نداره و به قید همواره در صورت هم دقت نکرده
      سؤال ۵ آزمون ۱:
      گزینه ۴ گفته که اتصال اپی نفرین به گیرندش در کبد، باعث افزایش تولید گلوکز میشه.
      اولا افزایش قند در سطح کتاب درسی ناشی از تجزیه ی گلیکوژن در کبد است نه تولید گلوکز. بنابراین دانش آموز اصلا نخونده تو کتاب که گلوکز تولید میشه (ما دو تا فرآیند برای افزایش قند داریم، یکی تولید گلوکز است یکی تجزیه‌ی گلیکوژن و آزاد شدن گلوکز). دوما اشاره ای به گیرنده ی اپی نفرین روی کبد نشده. مثلا یکی از راه های افزایش قند خون توسط اپی نفرین، افزایش تولید گلوکاگون از پانکراس است. اگه شما هم تجزیه ی گلیکوژن رو معادل تولید گلوکز در نظر گرفتید، بدونین که اشتباه کردید. تازه این سؤال توی آزمون کاهش تولید گلوکز بوده که بعدا درستش کردن ولی هنوزم غلطه
      سؤال ۶ آزمون ۱:
      گفته هورمون‌هایی که تحت تأثیر تنظیم هیپوفیز و هیپوتالاموس هستند، باعث کاهش رسوب کلسیم در استخوان نمیشن
      اینجا طراح یه نکته‌ مهم که توی کنکورهای اخیرم بهش اشاره شده رو یادش رفته. مثلا هورمون تیروئیدی رو در نظر بگیرید. باعث میشه میزان کلسیم خون کم بشه (به دلیل افزایش سوخت و ساز در ماهیچه و ...). وقتی کلسیم خون کم بشه، ترشح کلسی تونین هم کم میشه و در نتیجش رسوب کلسیم در استخوان کم میشه. تازه پاسخنامه اومده راجع به هورمون پاراتیروئیدی گفته در حالی که هورمون پاراتیروئیدی باعث کاهش رسوب کلسیم در استخوان نمیشه بلکه اونایی که رسوب کردن رو تجزیه می کته و برداشت میکنه. پس این گزینه هم غلطه
      سؤال 7 آزمون ۱:
      گزینه‌ ۲ گفته در فرد مبتلا به دیابت، مقدار گلوکز در ادرار زیاد میشه
      طراح این گزینه رو غلط گرفته چون گفته در فرد سالم اصلا گلوکز در ادرار نیست پس حالا که وارد میشه، نمی تونیم بگیم افزایش است. خب این استدلال غلطه، مثلا آیا مثلا ۱۰۰ میلی گرم بیشتر از صفر میلی گرم نیست؟ پس افزایش هم درسته. تازه اینو می تونین مقایسه کنین با مثلا آلکاپتونوریا. اونجا هموجنتیسیک اسید وارد ادرار میشه در حالی که تا قبلش توی ادرار نبوده. آیا توی تستا ندیدین که گفتن افزایش هموجنتیسیک اسید در ادرار؟ مثلا گزینه ۱ سؤال ۱ کتاب آبی کانون همینه
      این رو فعلا تا سؤال ۱۰ داشته باشید اگه خواستین بقیشو هم میگم. در ضمن اینا نظرات من نیست، نظر یکی از مطرح ترین دبیرای زیست کشور هست که مولف کتاب هم هست و ۹۰ درصدتون کتاباشو خوندین. اگه خواستین بقیه غلطای آزمون ۱ رو هم میذارم. فقط یه تاپیک مجزا واسش بزنین که بتونم بقیشو بگم
      ویرایش توسط hamidabdollhi : 05 شهریور 1395 در ساعت 20:24

5. Top | #35
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      من در مورد آزمون های ماز میتونم بگم
      شباهت بسیار کمی به سوالات کنکور داره و به بیشتر به طولانی کردن و قید بازی توجه میکنه تا نکته زیبا حتی تو مصاحبه هایی هم که خودش گذاشته رتبه برترهاش همین رو گفتن
      ایراد دوم هزینه واقعا بالای این آزمون هست که واقعا ارزشش اینقدر نیست
      میشه تست های بهتر از این هم گیر اورد
      ولی کسی بره که ضرر نمیکنه ولی خوب شاید فرد بتونه با همین زمان نتیجه بهتری هم بگیره

6. Top | #36
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      اقای زارع طراح اصلی ازمونای مازن؟ ببخشید قصد جسارت ندارم ولی تو قلمچی یکی از بدترین سوالات مربوز به سوالاتی بود که ایشون طرح میکرون امیر سبتکی و یه عده دیگم افتضاح بود سوالاشون.

7. Top | #37
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط hamidabdollhi نمایش پست ها
      سؤال ۴ آزمون ۱:
      گزینه‌ ی ۲ گفته هر هورمون تخمدان، همواره تحت تأثیر هورمون‌های هیپوفیزی بیشتر ترشح میشه
      آیا فقط lh و fsh هورمون هیپوفیزی‌ اند؟ آیا هروفت lh و fsh زیاد میشن، مقدار هورمون‌های تخمدانی هم زیاد میشه؟ مثلاً در روز ۹ چرخه، مقدار پروژسترون زیاد میشه؟ یا روز آخر که مقدار lh و fsh داره زیاد میشه، مقدار استروژن و پروژسترون داره کم میشه. مشخصه که طراح تسلط کافی روی چرخه نداره و به قید همواره در صورت هم دقت نکرده

سؤال ۵ آزمون ۱:
      گزینه ۴ گفته که اتصال اپی نفرین به گیرندش در کبد، باعث افزایش تولید گلوکز میشه.
      اولا افزایش قند در سطح کتاب درسی ناشی از تجزیه ی گلیکوژن در کبد است نه تولید گلوکز. بنابراین دانش آموز اصلا نخونده تو کتاب که گلوکز تولید میشه (ما دو تا فرآیند برای افزایش قند داریم، یکی تولید گلوکز است یکی تجزیه‌ی گلیکوژن و آزاد شدن گلوکز). دوما اشاره ای به گیرنده ی اپی نفرین روی کبد نشده. مثلا یکی از راه های افزایش قند خون توسط اپی نفرین، افزایش تولید گلوکاگون از پانکراس است. اگه شما هم تجزیه ی گلیکوژن رو معادل تولید گلوکز در نظر گرفتید، بدونین که اشتباه کردید. تازه این سؤال توی آزمون کاهش تولید گلوکز بوده که بعدا درستش کردن ولی هنوزم غلطه
      در مورد تجزیه گلیکوژن و ایرادتون به این سوال که تولید شدن گلوکز با آزاد شدنش فرق میکنه هم بحثی نمیکنم چون کاملا دارین مغلطه میکنین
      سؤال ۶ آزمون ۱:
      گفته هورمون‌هایی که تحت تأثیر تنظیم هیپوفیز و هیپوتالاموس هستند، باعث کاهش رسوب کلسیم در استخوان نمیشن
      اینجا طراح یه نکته‌ مهم که توی کنکورهای اخیرم بهش اشاره شده رو یادش رفته. مثلا هورمون تیروئیدی رو در نظر بگیرید. باعث میشه میزان کلسیم خون کم بشه (به دلیل افزایش سوخت و ساز در ماهیچه و ...). وقتی کلسیم خون کم بشه، ترشح کلسی تونین هم کم میشه و در نتیجش رسوب کلسیم در استخوان کم میشه. تازه پاسخنامه اومده راجع به هورمون پاراتیروئیدی گفته در حالی که هورمون پاراتیروئیدی باعث کاهش رسوب کلسیم در استخوان نمیشه بلکه اونایی که رسوب کردن رو تجزیه می کته و برداشت میکنه. پس این گزینه هم غلطه
      اینکه میزان کلسترول رسوب شده در بافت استخوانی با عملکرد پاراتیروئید کاهش پیدا میکنه که بحثی نیست این جمله کاملا شفاف هست که رسوب کلسیم همون کلسیم رسوب شده هست که مقدارش کم شده
      سؤال 7 آزمون ۱:
      گزینه‌ ۲ گفته در فرد مبتلا به دیابت، مقدار گلوکز در ادرار زیاد میشه
      طراح این گزینه رو غلط گرفته چون گفته در فرد سالم اصلا گلوکز در ادرار نیست پس حالا که وارد میشه، نمی تونیم بگیم افزایش است. خب این استدلال غلطه، مثلا آیا مثلا ۱۰۰ میلی گرم بیشتر از صفر میلی گرم نیست؟ پس افزایش هم درسته. تازه اینو می تونین مقایسه کنین با مثلا آلکاپتونوریا. اونجا هموجنتیسیک اسید وارد ادرار میشه در حالی که تا قبلش توی ادرار نبوده. آیا توی تستا ندیدین که گفتن افزایش هموجنتیسیک اسید در ادرار؟ مثلا گزینه ۱ سؤال ۱ کتاب آبی کانون همینه
      اولا که کانون معیار سنجش نیست که هر تستی رو با کانون بسنجیم دوما در مورد اینکه از علایم دیابت به افزایش میزان گلوکز اشاره کنیم غلطه کاربرد پزشکی هم به این صورت هست که میگن در ادرار فرد گلوکز دیده میشه نه اینکه میزان گلوکز دفعیش افزایش پیدا کرده ، وقتی میگین گلوکز دفعی ادرار افزایش یافته این جمله برداشت میشه که در حالت عادی هم دفع گلوکز داریم
      این رو فعلا تا سؤال ۱۰ داشته باشید اگه خواستین بقیشو هم میگم. در ضمن اینا نظرات من نیست، نظر یکی از مطرح ترین دبیرای زیست کشور هست که مولف کتاب هم هست و ۹۰ درصدتون کتاباشو خوندین. اگه خواستین بقیه غلطای آزمون ۱ رو هم میذارم. فقط یه تاپیک مجزا واسش بزنین که بتونم بقیشو بگم
      خوشحال میشم موارد دیگر رو هم مطررح کنین تا تو تبادل اطلاعات انجام شده یکم نکته سنج تر کتاب رو بررسی کنیم
      ویرایش توسط saeid kia : 06 شهریور 1395 در ساعت 08:23

8. Top | #38
      همکار سابق انجمن
      کاربر برتر
      کاربر حرفه ای

نمایش مشخصات
      هرچی رتبه برتر می بینم رفته مااااااز حتی رتبه 3 منطقه خودمون
      ولی من نمیرممممممم ..چون حوصله خرج های الکی رو ندارم بعدشم بدرد کسایی میخوره زیست قوی دارن !
      بنظرم با همین کتبای دم دستم میشه رتبه شد !!!

کنکور خدا بگم چکارت کنه انقدر پولدار میکنی ملتو و ما بچه های کنکوری رو بیچاره ! ماز ،گاز ،راز ؛نظر ،نیاز --->اینایی که گفتم برادر خواهری مازن

ایناهم بزرگ میشن میان تو میدوون گوووووووول نخوووووووووووورید !

9. Top | #39
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      پس آزمونای ماز و کتاب آی کیو هم خوب نیستن
      آرمان موسوی و پویا اسفندیاری اصلا سوال طرح نمی کنن، اینقدر ساده نباشین
      قلمچی هم همه سوالا رو تغییر میده واسه همین خیلی از طراحا بیخیال کار با قلمچی میشن

10. Top | #40
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      همین که شما پروژسترون رو هورمون تخمدانی نمیدونی مشخصه که تسلط کافی نداری
      می تونی سوالای کنکور و کتابو چک کنین
      دلیل حمایت های بی اساستون چیه؟

11. Top | #41
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      منم امسال شرکت کردم خوب بود اولین ازمون

12. Top | #42
      کاربر نیمه فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      دینیشو آقای سرکشیک زاده و ادبیاتشو (فکر کنم) آقای علیرضا عبدالمحمدی طرح میکنن!

فرستاده شده از ME371MGِ من با Tapatalk
      من
      خودم
      و دیگر هیچ . . .

13. Top | #43
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      بچه به نظرتون یه چیزی عجیب نیست ؟؟
      افرادی که دارن جدیدا تو تاپیک پست میفرستن جدیدالورود هستن یعنی همین امروز و با هدف این تاپبک ثبت نام کردن

خلاصه گفتم حواستون باشه

14. Top | #44
      کاربر نیمه فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Forgotten نمایش پست ها
      بچه به نظرتون یه چیزی عجیب نیست ؟؟
      افرادی که دارن جدیدا تو تاپیک پست میفرستن جدیدالورود هستن یعنی همین امروز و با هدف این تاپبک ثبت نام کردن

خلاصه گفتم حواستون باشه
      آره!
      جالبه!
      من
      خودم
      و دیگر هیچ . . .

15. Top | #45
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      آره دقیقا همین الان عضو شدن اعضای خود ماز هستن که دارن به اسم کنکوریا پیام میدن، مثل سینا اسدی که مشاور گروه ماز هست و دانشجوی پزشکی ولی خودشو زده پیش دانشگاهی 😂😂
      به نظرم همین کارشون نشون میده که دارن دروغ میگن و سعی دارن فریب بدن بچه ها رو
      واقعا متاسفم که کنکور شده بساط پول جمع کردن

صفحه 3 از 4 نخستنخست ... 234 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن