مجری خانم برنامه:
- خشم کنترل نشدۀ پزشک آستارایی و کتک خوردن پیرمرد بیمار! ماجرایی که چند روز پیش رخ داد و بار دیگر بداخلاقی برخی پزشکان را یادآور شد! (...)
شروع گزارش: خشم کنترل نشدۀ پزشکی در آستارا و زخمی که بر تن پیرمرد بیمار ماند و لکه ای بر سپیدی جامۀ برخی پزشکان! (...) ماجرای کتک خوردن پیرمرد 72 سالۀ آستارایی بار دیگر بداخلاقی برخی پزشکان را به یادها آورد...
نقل قول همراه بیمار (که مردی قوی هیکل و عضلانی است!) و مشخص است که ویرایش شده است تا قسمتهایی که به ضرر بیمار است حذف گردد:
پدرم رو برای درمان به رادیولوژی آوردیم با آمبولانس، چون بیمار اورژانسی بود. (کات) پدر من به منشی اقای دکتر گفتن که اگر امکان داره من رو زودتر راه بیاندازید. منشی اقای دکتر رفتن داخل بعد از یک دقیقه آمدند بیرون. پدر من هم روی ویلچر نشسته بود... دکتر در رو باز کرد و یک لحظه اومد بیرون. (کات) با لگد به ویلچر پدرم کوبوند که پدرم تقریبا یک متر و نیم عقب رفت و افتاد روی زمین.... (باز هم کات و پرهیز از پخش ادامۀ مطلب)
مشکل پیرمرد مزبور اورژانس نبوده است. با این وجود وی بصورت خارج از نوبت پذیرش شده اما به وی اعلام شده است باید چند دقیقه صبرکند تا کار خانم حامله ای که زیر دستگاه است تمام شود. پیرمرد بی صبر که یکبار هم در هفتۀ قبل با پرسنل اورژانس درگیری داشته است به پشت در محل تصویربرداری رفته و با مشت زدن به در اعتراض میکند. پزشک رادیولوژی بیرون آمده و او هم از پیرمرد مشتی دریافت میکند. (که کبودی ناشی از آن توسط پزشکی قانونی مضبوط است) پیرمرد پس از زدن مشت تلاش میکند که بنشیند اما بعلت عصبانیت و وجود پروتز در پایش به دستۀ ویلچر برخورد کرده و صورتش دچار خونریزی میشود...
با کمال تأسف مشخص گردید که خبرنگار تهیه کنندۀ گزارش پس از تهیۀ یکطرفۀ خبر بلافاصله اقدام به ترک آستارا کرده است و تحقیق از طرف دیگر را صلاح ندانسته است زیرا احساس میکرده این خبر داغ باید فوراً مخابره شود.
دهها بار در مورد این رفتار زشت خبرنگاران صدا و سیما هشدار داده شده است.
با توجه به تکرار این رفتار سوال این است؟
صدا و سیما از کنترل رفتار احساسی خبرنگاران خود عاجز است یا در تخریب یکسویۀ پزشکان تعمد دارد؟