خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 13 از 145 نخستنخست ... 312131423113 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 181 به 195 از 2167
    1. Top | #181
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      بچه ها خیلی سخت نت گیر اوردم اگه سوالی هست بفرمایید

2. Top | #182
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط درسا20 نمایش پست ها

زیست:
      زیستو اول ی دور سطحی متنو میخوندم بعد باردوم نکته های فعالیتا و شکلا رو سطحی میخوندم بار سوم متن کتابو عمیق میخوندم بار چهارم درسنامه های خیلی سبزو میخوندم و هرچی نکته باحال توش بود با خودکار تو همون کتاب وارد میکردم (نکته هایی که خودتون در میارید خیلی خیلی خیلی مهمن من اگه نکته هامو جمع کنم فکر کنم دو تا کتاب شه خودش)بار پنجم ی بار دیگه کل متنو به همراه تمام نکاتای خودم میخوندم بعدم تا دلت بخاد تست میزدم وقتی دیگه به این مرحله رسیدم که حس کردم دیگه خیلی بلدم میرفتم سراغ فصل بعد اما قبل شرو فصل بعد ی بار دیگه فصل قبلو فقط نکاتیکه خودم نوشته بودمو میخوندم و بعد میرفتم فصل بعد

کلا تو زیست دو تا چیز خیلی مهمه مرور بیش از حد ینی به این حد برسی که دیگه حالت بهم بخوره من تا خود کنکور حتی شب کنکور هم هر روز زیستو شیمی رو میخوندم
      یکی دیگه هم نکات ازمونا بود که اونارو هم مینوشتم و مرور زیاد داشتم

شیمی:اول ی بار کتابو متنشو میخوندم اماا زونجا که چیز زیادی به ادم یاد نمیده
      باید ی کتاب حتما داشت که همه چیزو موشکافانه تجزیه تحلیل کرده باشه و واقعا مبتکران همه نکاتو پوشش داده...حالا روش خوندن مبتکرانم اینطوری بود که بعد از متن کتاب همه ایستگاها رو میخوندم و نکات با حال و مهم رو هایلایت میکردم و بعد میرفتم سر تستاش ..بعد اینکه تستاش تموم شد بار ها و بارها اون نکات هایلایتو تکرار و مرور میکردم مث زیست شیمی هم تکرار میخاد مثلا انقدر باید تکرار کنید که عینا فرمول گلوکز اسپیرین ایبو بروفن منتول و .....تا کنکور عینا تو ذهنتون حک بشه ....وقتی انقدر مرور هام زیاد میشد که دیگه حس میکردم مغزم پر اطلاعات شده و اشباع شده برا اینکه بتونم شیمی رو تو تایم بزنم میرفتم سراغ فار...و تو تایم به صورت ازمون میزدم و بعدش هم غلطام یا نزده هام رو بررسی میکردم اگه نکته یا فرمول جدیدی داشت وارد کتاب شیمی میکردم که به همراه نکات هایلایت خودم بازم مرورشون کنم

بازم میگم رمز موفقیت تو کنکور تجربی قوی کردن زیست و شیمی هست و رمز موفقیت تو این دوتادرس هم مرور و مرور و مرور هست تنها دورسی که تا شب کنکور هر روز خوندم همین دوتا درس بودن.........شما انقدر مرور میکنید که دیگه میشه ملکه ذهنتون و خیالتون راحته دیگه

من چون کلاس زبان نرفته بودم زبان ضعیفی داشتم ....حالا اگخه میخوایید میگم اول تمام لغت ها رو از روی مبتکران چند بار میخوندم وبعد گرامرو میخوندم درسنامشوو بعد میرفتم تستای لغت و گرامرشو میزدم برا درک مطلب و ریدینگ دامنه لغاتتون باید گسترش داشته باشه برا این دو هم از روی شبقره هر شب 5 تا ریدینگ و دو تا کلوز میزدم....(چون دیر شرو کردم به زدن شبقره مجبور شدم فشرده بزنمش)

من دوتا ازمون اول قلم چی رو نخونده رفتم دادم(چون هنوز تو شوک و حال بد کنکور 94 ام بودم )برا همین اولین ترازم 5900 و خورده ای شد دومیش اگه اشتبا نکنم 6100 و خورده ای و سومیش که دیگه برنامه راهبردی شروع شد 6300 و خورده ای......ولی این تراز ها رو ملاک قرار ندید تلاش بکنید برا تراز بالا اما ملاک خوب یا بد دادن کنکورتون قرار ندید الان خیلی از تراز های پایین بهتر از من دادن خیلی ها هم بودن ترازاشون از من خیلی بالاتر بود اما از من بدتر شد رتبشون
      بله تحلیل ازمون هم انجام میدادم تو متن مصاحبه گفتم گاهی تحلیل ها از صب تا شب طول میکشید دیگه وقتی میرفتم سراغ تحلیل خیلی موشکافانه همه چیزو میکشیدم بیرون
      من از تبلیغات همون قلم رو قبول دارم بقیه رو نمیدونم و کاری هم بهشون ندارم شمام کار خودتونو بکنید به اینور و اونور زیاد کار نداشته باشید
      نه به برنامه های تلویزیون که مربوط به کنکور بود نگاه نمیکردم
      من شخص خودم از دی وی دی تا حالا اصلا استفاده نکردم....بنظر خودمم کمتر کسایی میتونن نتیجه خوب ازش بگیرن ..خیلی کم!
      توی دروس اختصاصی بله همینطور بود اول هرچی درسو نکته بود میخوندم بعد تست میزدم اگه نکته ای تو تستا و ازمونا بود یادداشت میکردم و تو مرور های بعدیم بازم میخوندمشون
      نه درسنامه به درسنامه تست نمیزدم
      سلام تبریک میگم
      میخواستم بپرسم این روش هایی که شما گفتی کلا چقدر وقتتو میگرفت؟ مثلا یه فصل زیست یا یه مبحث ریاضی رو که میخواستی بخونی چند روز یا چند ساعت براش وقت میذاشتی؟
      برای آزمون میرسیدی همه مباحث رو بخونی؟

3. Top | #183
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط rezvaneh نمایش پست ها
      سلام تبریک میگم
      میخواستم بپرسم این روش هایی که شما گفتی کلا چقدر وقتتو میگرفت؟ مثلا یه فصل زیست یا یه مبحث ریاضی رو که میخواستی بخونی چند روز یا چند ساعت براش وقت میذاشتی؟
      برای آزمون میرسیدی همه مباحث رو بخونی؟

برا ازمون میرسیدم همه مباحثو بخونم گاهی وقتا خیلی روم فشار بود اما کاری میکردم که حتما برسم
      درباره درس ها که پرسیدید خوب بستگی داشت چه مبحثی باشه و وضعیت خودم تو اون درس یا مبحث چه طوری باشه

4. Top | #184
      کاربر انجمن

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      سلام... تبریک میگم ایشالا به بقیه ی هدف هاتم برسی

منم چندتا سوال...تابستون تقریبا هفته ای چقدر مطالعه داشتی؟؟؟

بعدشم قلم چی میرفتی؟؟؟چقدر تاثیر داشت تو موفقیتت؟؟؟

مسافرت هم خوش بگذرد*_*
      دَر معآدلـــه ی زندگی هیـــچ گآه گُــذَشته با آینده برآبر نیــــــست!

5. Top | #185
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      برا ازمون میرسیدم همه مباحثو بخونم گاهی وقتا خیلی روم فشار بود اما کاری میکردم که حتما برسم
      درباره درس ها که پرسیدید خوب بستگی داشت چه مبحثی باشه و وضعیت خودم تو اون درس یا مبحث چه طوری باشه

خوب مثلا مثلثات چقدر وقتتون رو گرفت؟ آخه من یکم کند میخونم یعنی دلم میخواد همه نکته هارو دربیارم از منابعی که دارم و چند بار مرور کنم که خوب اینا خیلی وقتمو میگیره و هنوز آزمون ثبتنام نکردم ولی از مهر میرم و میترسم وقت نکنم همه مباحثو برسم بخونم

6. Top | #186
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط meli$$a نمایش پست ها
      سلام... تبریک میگم ایشالا به بقیه ی هدف هاتم برسی

منم چندتا سوال...تابستون تقریبا هفته ای چقدر مطالعه داشتی؟؟؟

بعدشم قلم چی میرفتی؟؟؟چقدر تاثیر داشت تو موفقیتت؟؟؟

مسافرت هم خوش بگذرد*_*

تابستون که از اواسط شهریور شرو کردم به خوندن هفته ای تقریبا 75 تا 85 ساعت
      بله قلم چی میرقتم خیلی خیلی تاثیر داشت به عنوان کسی که دو تجربه متفاوت داشت میگم منتها قلم چی که میرید باید اهسته اهسته روشهاتونو پیدا کنید و روشهای درس خوندنتونو صاف کاری کنید خیلی نکنیهای دیگه مث تایم استراتژی پاسخ به سوالاتو باید ازش استفاده کنید و یاد بگیرید صرفا رفتن ازمون دادنو برگشتن شاید 50 درصد خوب باشه 50 درصد باقیش باید تکنیکهایی که قلم یاد میده رو به کار گرفت

7. Top | #187
      کاربر انجمن

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      تابستون که از اواسط شهریور شرو کردم به خوندن هفته ای تقریبا 75 تا 85 ساعت
      بله قلم چی میرقتم خیلی خیلی تاثیر داشت به عنوان کسی که دو تجربه متفاوت داشت میگم منتها قلم چی که میرید باید اهسته اهسته روشهاتونو پیدا کنید و روشهای درس خوندنتونو صاف کاری کنید خیلی نکنیهای دیگه مث تایم استراتژی پاسخ به سوالاتو باید ازش استفاده کنید و یاد بگیرید صرفا رفتن ازمون دادنو برگشتن شاید 50 درصد خوب باشه 50 درصد باقیش باید تکنیکهایی که قلم یاد میده رو به کار گرفت

پس ینی من دیر شرو نکردم .... تا الان خیلی خوندم ولی فکر میکردم همش عقبمو هیچی یادم نیست

قلم چی هم امسال رو کامل رفتم و بخاطر اینکه امتحان نهایی داشتمو مشاورم همش رو تستی تاکید داشت این تضاد باعث افت معدلم شد برای همین میخوام امسال نرم قلم چی...میخواستم ببینم ضربه نمیخورم اینجوری؟؟؟ولی اولا برم سنجش +آزمون های بعد از عید قلم چی

8. Top | #188
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط rezvaneh نمایش پست ها
      خوب مثلا مثلثات چقدر وقتتون رو گرفت؟ آخه من یکم کند میخونم یعنی دلم میخواد همه نکته هارو دربیارم از منابعی که دارم و چند بار مرور کنم که خوب اینا خیلی وقتمو میگیره و هنوز آزمون ثبتنام نکردم ولی از مهر میرم و میترسم وقت نکنم همه مباحثو برسم بخونم
      مثلثات؟فکر میکنم دو روز هر روز 3 ساعت در کل 5 تا 6 ساعت فکر میکنم
      منم همینطوری بودم البته ریتم خودندنم کند نبود متوسط بود اما منم همه رو میخوندم و همه رو هم چند ین بار مرور میکردم نگران نباشید میرسید با برنامه

9. Top | #189
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      پس ینی من دیر شرو نکردم .... تا الان خیلی خوندم ولی فکر میکردم همش عقبمو هیچی یادم نیست

قلم چی هم امسال رو کامل رفتم و بخاطر اینکه امتحان نهایی داشتمو مشاورم همش رو تستی تاکید داشت این تضاد باعث افت معدلم شد برای همین میخوام امسال نرم قلم چی...میخواستم ببینم ضربه نمیخورم اینجوری؟؟؟ولی اولا برم سنجش +آزمون های بعد از عید قلم چی

من اگه رک بگم فکر میکنم به ضررتون تموم شه چرا که شما امسال همه تایمت مال خودته و میرسی قلمو مو به مو و اصولی اجرا کنی ....مو به مو و اصولی اجرا کردنش محاله به نظر من نتیجه نده

اتفاقا به نظرم بدترین حالت ممکن رو انتخاب کردید{ببخشید انقدر رکم چون میخوام نتیجه بگیرید میگم}اول برید قلم ازمونای جامع سنجش.....من سال اول کنکورم فقط سنجش میرفتم دیگه

10. Top | #190
      کاربر انجمن

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      ممنون که واضح گفتید 3 ماهه که دارم با خودم کلنجار میرم چیکار کنم

بعد واسه مرورتون برنامه خاصی داشتید؟؟یه روز بعد,سه روز بعدو...

11. Top | #191
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      ممنون که واضح گفتید 3 ماهه که دارم با خودم کلنجار میرم چیکار کنم

بعد واسه مرورتون برنامه خاصی داشتید؟؟یه روز بعد,سه روز بعدو...
      مرورم با مرور ازمونای قلم چی یکی بود ینی هر بار که تو برنامه راهبردی مرور بود منم همون بار مرور میکردم.....اینطور نبود که خودم ی برنامه متفاوت برا مرور بریزم....

12. Top | #192
      کاربر انجمن

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      یعنی کاملاااااااااا با راهبردیه قلم چی پیش بری حله دیگه؟؟؟؟

(ببخشیدا زیاد میپرسم)

13. Top | #193
      کاربر نیمه فعال

Mashkok
      نمایش مشخصات
      ببخشید شما تو طول سال ورزش خاصی هم انجام میدادید.مخصوصا توصیه ای برای فارغ التحصیل ها که دیگه کلاس نمیرن و اکثرا خونه هستن چه پیشنهادی دارید؟
      به نظر شما برای ((واج و تکواژ)) و((ساختمان واژه)) همون لقمه مهروماه کافیه+تست الگو یا موضوعی گاج.با بقیه مباحث زبان فارسی مشکلی ندارم ولی این دوتا یجوری هستن.

14. Top | #194
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      مثلا مرورم دو مدل بود ی بار خورد خورد بود ی بار کلی و با حجم زیاد....مثلا زیستو ی بار مثلا 5 تا درس رو مرور میکردم دو بار دیگم مثلا نیمسال اول ......ینی اول مرور های خورد خورد داشتم بعد چندین بار مرور های با حجم زیاد تر

15. Top | #195
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Reza.kazemi نمایش پست ها
      ببخشید شما تو طول سال ورزش خاصی هم انجام میدادید.مخصوصا توصیه ای برای فارغ التحصیل ها که دیگه کلاس نمیرن و اکثرا خونه هستن چه پیشنهادی دارید؟
      به نظر شما برای ((واج و تکواژ)) و((ساختمان واژه)) همون لقمه مهروماه کافیه+تست الگو یا موضوعی گاج.با بقیه مباحث زبان فارسی مشکلی ندارم ولی این دوتا یجوری هستن.

بله پینگ پنگ کار میکردم چون برا افزایش تمرکز خوب هستش....اگه ی ورزش دو 15 یا 30 مین هم داشته باشید عالیه
      بله بسه تازه زیادیشم هست
      ...البته بنظر من بهتره تو این مبحث ریسک نکنید

صفحه 13 از 145 نخستنخست ... 312131423113 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن