خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 10 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 136
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

پرستارا دقیقا چیکار میکنن؟ سختی کار و شرایط استخدامی؟

کسی هس راجب پرستاری یکم توضیح بده؟
      دقییییقا کارشون تو بیمارستان چیه
      چیکار میکنن
      معایب و مزایاشو میگین؟
      ممنون

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      بهتره حضوری بری بپرسی و ببینی
      I wanna thank me for believing in me

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      پرستاری یکی از شاخه های علوم پزشکی است که وظیفه ی مراقبت از بیماران را به عهده دارد. البته با پیشرفت علم و تکنولوژی بر خلاف گذشته پرستاری نیازمند مدرک معتبر است و وظیفه ی یک پرستار تنها محدود به مراقبت از بیماران نمیشود. در تقسیم بندی ها آکادمیک ارزش یک پرستار هم تراز ارزش یک پزشک بیان شده است زیرا بیمار بیشترین ارتباط را در بیمارستان با پرستار دارد و رضایت بیمار از پرستار به معنای رضایت او از بیمارستان است.
      به طور کلی نقش های یک پرستار را میتوان در موارد زیر خلاصه کرد:
      -وظیفه مراقبت از بیماران در بیمارستان و انجام کار پانسمان و تزریقات
      -وظیفه ی مراقبت از بیماران در همه ی مراحل زندگی به منظور تصحیح عادات غذایی و دارویی و پیشگیری از بیماری ها
      -نقش آموزش دهنده به افراد جهت رفع نیاز های یادگیری آنها در زمینه مراقبت از بیمار
      -نقش هماهنگ کننده و ارتباط دهنده بیمار و پزشک
      -تحقیق درباره نحوه کاهش تعداد روزهای بستری بیمار و بهبود هرچه سریعتر
      -انتقال خواست ها و نیاز های بیمار به خانواده بیمار
      -مسؤولیت مدیریت بخش(نظارت وکنترل گروه پرستاری و بررسی مشکلات این بخش)
      تاریخچه ی رشته ی پرستاری
      پرستاری حرفه ای در ایران برگرفته از کشور های اروپایی است.اولین بار در سال ۱۲۹۴ در ارومیه مدرسه پرستاری دایر گردید.در سال ۱۳۳۷ طبق مصوبه صنف پرستاران پذیرش داوطلبان با مدرک دیپلم در دوره ی ۳ ساله ی پرستاری شروع شد و ارزش مدرک پرستاری معادل لیسانس در نظر گرفته شد.در سال ۱۳۵۴دوره ی لیسانس پرستاری در وزارت علوم تصویب گردید و طول این دوره به ۴ سال افزایش یافت. در سال ۱۳۶۵ با تشکیل دانشکده ی پرستاری این رشته ی دانشگاهی توسعه ی فراوان یافت.اولین زن پرستار ایرانی فاطمه توانایی و اولین پرستار مرد دارنده ی مدرک دانشگاهی پرستاری در ایران مرتضی حسن پور بود.
      آشنایی با دروس دانشگاهی رشته ی پرستاری
      تعدا د واحد های درسی پرستاری در مقطع کارشناسی ۱۳۰ واحد وطول مدت تحصیل مقطع کارشناسی این رشته حداقل ۴ سال و حداکثر ۵ سال بوده و پس از آن امکان ادامه تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا وجود دارد.دروس این رشته ی تحصیل را به دو گروه علوم پایه و علوم تخصصی میتوان تقسیم بندی کرد.
      که دروس پایه شامل مواردی همچون : انگل شناسی ،میکروب شناسی،بیوشیمی،ایمونولوژی و فیزیولوژی تشریح است.
      و دروس تخصصی شامل مواردی همچون: پرستاری بهداشت،پرستاری بهداشت جامعه،پرستاری مادران و نوزادان،بیماری های داخلی، بیماری ها و پرستاری های مربوط،اخلاق پرستاری و پرستاری در فوریت ها است.
      مهارت های لازم برای اشتغال در حرفه ی پرستاری
      پرستار شخصی است که در بیمارستان بیشترین برخورد با بیماران وهمراهان آنها داراست بنابراین سلامت کامل جسمی و روانی لازمه ی شغل پرستاری است. پرستار باید عاشق خدمت به انسان ها باشد وصبر و علاقه ی لازم برای این حرفه را داشته باشد.پرستار باید شخصیت منظم و دقیقی داشته باشد زیرا که نظم و دقت اساس این رشته است. پرستار بایدتسلط روحی و روانی کامل روی خود داشته باشد تا بتواند در سخت ترین شرایط جسمی و روحی رفتار مناسبی با بیماران و همراهان آنها داشته باشد. علاوه براین دانشجوی پرستاری از سلامت کامل جسمانی برخوردار باشد زیرا مشکلات به ظاهر کوچک همچون لرزش دست و لکنت زبان باعث کاهش کارایی شدید یک پرستار میشود.
      همچنین متقاضیان این رشته باید روی برخی از دروس دبیرستان از جمله زبان انگلیسی،شیمی و زیست تسلط لازم را داشته باشند. تسلط بر زبان انگلیسی برای به روز بودن و استفاده از مجلات و منابع علمی در این رشته ضروری است.
      فرصت های شغلی و تحصیلی رشته پرستاری
      رشته ی پرستاری در سه مقطع کارشناسی ،کارشناسی ارشد و دکترا در دانشگاه های علوم پزشکی وجود دارد. رشته ی کارشناسی پرستاری ،عمومی بوده و گرایش خاصی ندارد اما از مقطع کارشناسی ارشد به گرایش های متنوعی تقسیم میشود. ازجمله گرایش های مقطع کارشناسی ارشد میتوان به موارد زیر اشاره کرد:
      -روان پرستاری
      -پرستاری ویژه
      -بهداشت
      -مدیریت
      -داخلی جراحی
      -اطفال
      وهمچنین گرایش های مقطع دکترا موارد زیر را شامل میشود:
      -آناتومی
      -بافت شناسی
      -اپیدمیولوژی
      اشتغال در پست های مختلف بیمارستانی همچون سرپرستار،پرستار شیفت،سوپروایزر بالینی،سوپروایزر کنترل عفونت،ریاست پرستاری و سوپروایزر آموزشی به سطح تحصیلات پرستار و سابقه ی کاری وی برمیگردد.
      یک پرستار میتواند محل های زیر را به عنوان آینده ی کاری خود انتخاب کند:
      بیمارستان ها ،کلینیک ها و پاراکلینیک ها،ادارات و سازمان های پرستاری و به عنوان مربی در دانشکده ها.
      درآمد یک پرستار بستگی به محل استخدام ، پست های بیمارستان،ساعت شغلی و موقعیت جغرافیایی دارد. متاسفانه بر خلاف سختی زیاد این کار ،درآمد مناسبی ندارد و اکثرا اعلام نارضایتی از حقوق دریافتی را دارند، به خصوص در مراکز خصوصی که با حداکثر کار و شیفت های اجباری حداقل دریافتی به پرستاران میرسد.
      شغل پرستاری از دیدگاه برخی کارشناسان در رده دوم مشاغل سخت قرار میگرد. زیرا پرستاران با حداکثر ساعت کاری،سر و کار داشتن با بیمار های مختلف روانی،استرس بالا و در معرض بیماری های مختلف بودن ،حداقل درآمد دریافتی را دارند. بنابراین علاقه ،شرط اصلی انتخاب این رشته ی تحصیلی است.
      رشته ی پرستاری و کنکور سراسری
      رشته ی پرستاری در زیرگروه ۱ رشته های علوم تجربی قرار میگیرد. بنابراین ضرایب دروس اختصاصی برای این رشته به قرار زیر است:
      زمین شناسی———>0
      زیست شناسی ——–>4
      شیمی—————–>3
      فیزیک—————->2
      ریاضیات————–>2
      توجه داشته باشید که همه دروس بالا اختصاصی بوده وضرایب همه در سه ضرب میشود.
      چارک پایین رتبه کشوری برای قبولی در رشته ی پرستاری دانشگاه تهران در سال گذشته ۱۵۰۰۰ بوده است.
      چارک پایین حداکثر رتبه کشوری برای قبولی در رشته ی پرستاری در کشور در سال گذشته ۳۸۰۰۰ بوده است.
      حداقل درصد های مورد نیاز برای قبولی رشته ی پرستاری
      حدود درصد های مورد نیاز برای قبولی رشته پرستاری دانشگاه تهران:
      ادبیات فارسی عربی معارف زبان زمین شناسی ریاضی زیست شناسی فیزیک شیمی
      ۵۰% ۳۰% ۵۰% ۳۰% ۱۰% ۴۰% ۶۰% ۴۰% ۴۰%
      حداقل درصد های مورد نیاز برای قبولی رشته ی پرستاری در کشور:
      ادبیات فارسی عربی معارف زبان زمین شناسی ریاضی زیست شناسی فیزیک شیمی
      ۴۰% ۲۰% ۴۰% ۲۰% ۱۰% ۳۰% ۶۰% ۳۰% ۴۰%

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      مثل قدیما نیست چون جدیدا طبقه بندی شده و نمیخواد کارای ضایع انجام بدید کم ترین دشته کارگران خدماتیه بیمارشتان اند که نظافت و کثیف کاریای بیمارای ناتوانو انجام میدن دسته دیگه کمک پرستاران که تزریقات و فشار سنجی و اینا انجام میدن و دسته ی دیگه پرستاران که یا توی تلگرامن یا پشت یه دستگاهن و ضربان قلب بیمارارو چک می کنند و نهایتا سر پرستار که از بیکاری در حال چرت زدن روی تخت پزشک آنکالن

5. Top | #5
      کاربر اخراجی

Maghror
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط سیبیل نمایش پست ها
      کسی هس راجب پرستاری یکم توضیح بده؟
      دقییییقا کارشون تو بیمارستان چیه
      چیکار میکنن
      معایب و مزایاشو میگین؟
      ممنون
      سلام سیبیل جان . بهتره سوالتو اینطور طرح کنی . پرستارا چکار نمیکنن توی بیمارستان ...

از اونجایی که تمام بیمارستان با پرستار میچرخه شرح وظایف پرستاری حدود 700 تاست . از مدیریت بیمارستان بگیر تا تزریقات ...

کارایی که پرستارا انجام نمیدن مثل لگن گذاری . عوض کردن ملحفه . و سایر خدمات اولیه هست که خیلیا فکر میکنن پرستار انجام میده ...

کارای پیشرفته ای که انجام میدیم اینه که توی cpr و احیای قلبی ریوی شرکت میکنیم و با پزشک هماهنگ cpr انجام میدیم . بخیه رو که جز وظایف پزشکه ما م انجام میدیم . کار با دستگاه های الکتروشوک . دستگاه های ونتیلاتور . مدیریت بخش . مدیریت بیمارستان . نظارت بر کار سایر پرسنل . هماهنگ کننده . کار با دستکاه های دیالیز . شرکت در اتاق عمل به عنوان دستیار جراح - هوشبری ها هم که کار متخصص بیهوشیو هم انجام میدن . اگه سوالی بود در خدمتم

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      و در ایران کساییکه رشته هوشبری و پرستاری می خونن کارشون یکیه

7. Top | #7
      کاربر اخراجی

Maghror
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ali1st نمایش پست ها
      مثل قدیما نیست چون جدیدا طبقه بندی شده و نمیخواد کارای ضایع انجام بدید کم ترین دشته کارگران خدماتیه بیمارشتان اند که نظافت و کثیف کاریای بیمارای ناتوانو انجام میدن دسته دیگه کمک پرستاران که تزریقات و فشار سنجی و اینا انجام میدن و دسته ی دیگه پرستاران که یا توی تلگرامن یا پشت یه دستگاهن و ضربان قلب بیمارارو چک می کنند و نهایتا سر پرستار که از بیکاری در حال چرت زدن روی تخت پزشک آنکالن

حرفاتون کاملا اشتباه و دور از انصافه . هیچ کمک بهیاری حق تزریق نداره . وظایف پرستاری بسیار گستردس که نمیشه توی یه تاپیک کامل توضیح داد

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      خخخ الان تو بیمارستانا دیپلمای مکانیک و برق تزریقات انجام میدن حتی توی آزمایشگاه ها فکر کنم تا حالا بیمارشتان نرفتید
      اینجا از قانون حرف نزنید اسنجا جاییه که یک کسی وام پانصد میلیونی سه درصد سود میگیره و یکی برای وام دو میلیونیه درمان معطله

9. Top | #9
      کاربر اخراجی

Maghror
      نمایش مشخصات
      سیبیل جان شانس اوردی که من دارم به سوالت پاسخ میدم . کاری با نوشته های سایت ها و توضیحات دوستان نداشته باش . در کل پرستار هم وظیفه پزشک و انجام میده هم همه کاره ی بیمارستانه . از سختی کارش کمرت میشکنه و شب بیداری ها و ... رو هم در نظر بگیر . من بهمین خاطر دارم دوباره برای پزشکی میخونم . چون به فرض مثال بخیه رو پرستار میزنه و. پولشو پزشک میخوره . cpr پرستار انجام میده پزشک پولشو میخوره . سونداژ وظیفه جراحه اما پرستار سوند میزنه و جراح عمومی پولشو میگیره . در کل پرستار پزشک هست با این تفاوت که فقط حق تجویز دارو نداره و پول نمیگیره برای کارایی که انجام میده . لگن و مگن و این حرفا رو هم محاله ما پرستارا بخوایم بذاریم اونا رو یا همراه بیمار یا کمک بهیار انجام میده

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط aminb12 نمایش پست ها
      حرفاتون کاملا اشتباه و دور از انصافه . هیچ کمک بهیاری حق تزریق نداره . وظایف پرستاری بسیار گستردس که نمیشه توی یه تاپیک کامل توضیح داد
      خخخ الان تو بیمارستانا دیپلمای مکانیک و برق تزریقات انجام میدن حتی توی آزمایشگاه ها فکر کنم تا حالا بیمارشتان نرفتید
      اینجا از قانون حرف نزنید اسنجا جاییه که یک کسی وام پانصد میلیونی سه درصد سود میگیره و یکی برای وام دو میلیونیه درمان معطله�����

11. Top | #11
      کاربر اخراجی

Maghror
      نمایش مشخصات
      اینجا از قانون حرف نزنید اسنجا جاییه که یک کسی وام پانصد میلیونی سه درصد سود میگیره و یکی برای وام دو میلیونیه درمان معطله������

ادرس اون جایی که دچار چنین تخلفی شده رو بده تا همین امروز درشو تخته کنن . شما ریاضی ها و مهندسی ها چیزی که از پرستاری شنیدین امپول زنیه در صورتی که نمیدونید یه پرستار ماهر توی تشخیص از پزشک قهار تر هست . ضمنا من 4 ماهه استخدام شدم به من نمیخواد بگی اینا رو . شما برودنبال حقوق اداره کاری خودت باش . تزریقات رو هم ممکنه ادمای عادی انجام بدن اما اگر اتفاقی بیوفته مسئولیتش با خودشونه چون مدرک ندارن . در واقع بهتره بگم که ما پرستارا امپول نمیزنیم . اوکی ؟؟؟شرح وظایف پرستار گسترده تر از اونه که بخواد توی تصور شما بگنجه اگرم مطرح کنم بعید میدونم متوجه اقدامات پزشکی بشی

12. Top | #12
      کاربر انجمن

divoone-shodam
      نمایش مشخصات
      سختی کارش بستگی داره کجا کار کنی اگه بیمارستان خصوصی باشه ک کارش سخت تره خیلی کار میکشن از ادم ..باید خیلی دقیق و کار بلد و خوش برخورد باشی برا همین مثلا دوسای من ک پرستاری میخونن کابوسشون بیمارستان خصوصیه همشون عشق درمانگاه دارن راحت میشینن گاهی پانسمان عوض میکنن و بخیه میزنن روزی دو تا امپول و چند تا فشار خون میگیرن و خلاص

13. Top | #13
      کاربر اخراجی

Maghror
      نمایش مشخصات
      ضمنا یه چیز دیگه ما بچه هامون از ترم 4 میرفتن شیفت دانشجویی میدادن یا اونایی که شان و شخصیت زیاد براشون مهم نبود میرفتن امپول و تزریقات انجام میدادن ساعتی 5 هزار تومن که میشه شیفتی 40 تومن تقریبا الان شده ساعتی 7 هزار تومن . ..

وقتی که فارغ التحصیل بشی حقوق پایت بیشتر از 2 و نیم خواهد بود چون الان 1 و هشتصد هست . و اضافه کار بستگی به ساعت های اضافه داره از 200 هزار تا 800 متغییره و کارانههم که بخش اورژانس از همهبیشتره میشه یو نیم میلیون توی بهترین شرایط . در نهایت 1800000+1500000+500000 میشه سه و هشتصد حقوق پرستار از شیفت دادن در بیمارستان دولتی و اگه بخوای خصوصی هم بری همزمان یه چزیزی حدود 6 تا 7 تومن میشه درامدت کلا . اما از پا در میای

14. Top | #14
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط aminb12 نمایش پست ها

ادرس اون جایی که دچار چنین تخلفی شده رو بده تا همین امروز درشو تخته کنن . شما ریاضی ها و مهندسی ها چیزی که از پرستاری شنیدین امپول زنیه در صورتی که نمیدونید یه پرستار ماهر توی تشخیص از پزشک قهار تر هست . ضمنا من 4 ماهه استخدام شدم به من نمیخواد بگی اینا رو . شما برودنبال حقوق اداره کاری خودت باش . تزریقات رو هم ممکنه ادمای عادی انجام بدن اما اگر اتفاقی بیوفته مسئولیتش با خودشونه چون مدرک ندارن . در واقع بهتره بگم که ما پرستارا امپول نمیزنیم . اوکی ؟؟؟شرح وظایف پرستار گسترده تر از اونه که بخواد توی تصور شما بگنجه اگرم مطرح کنم بعید میدونم متوجه اقدامات پزشکی بشی
      هر جایی که مراجعه کنید می بینید نکنه سوئد یا کانادا زندگی میکنید هر جا برید میبینید که یک دیپلمه از هلا احمر یه دوره دیده و پنی سیلین و کورتون به دست داره تو سالن میچرخه منم نخواست پرستاری رو خرد کنم گفتم نسبت به قدیم که باید میرفتن ملحفه میشستن و پوشک عوض میکردن پیشرفت کرده اون طور سخت نیست شاد باشید.

15. Top | #15
      کاربر اخراجی

Maghror
      نمایش مشخصات

هر جایی که مراجعه کنید می بینید نکنه سوئد یا کانادا زندگی میکنید هر جا برید میبینید که یک دیپلمه از هلا احمر یه دوره دیده و پنی سیلین و کورتون به دست داره تو سالن میچرخه منم نخواست پرستاری رو خرد کنم گفتم نسبت به قدیم که باید میرفتن ملحفه میشستن و پوشک عوض میکردن پیشرفت کرده اون طور سخت نیست شاد باشید.

آدرس اون جایی که یه دوره دیده ی هلال احمر امپول میزنه رو بهم بده تا همین فردا تخته بشه . من خودم دامادمون توی هلال احمره حق هیچگونه تزریقی ندارن . کمک بهیاراشم به زور اجازه میدیم فشار خون بگیرن حالا تو اینطوری میگی . شاید یکی غیر قانونی داره اینکارو میکنه دلیل نمیشه بیای مسخره کنی . خیلی از شکسته بند های محلی هم هستن که گچ گیری میکنن و کار متخصص ارتوپدی رو انجام میدن ربطی نداره ... ضمنا در هیچ دوره ای پرستار پوشک عوض نمیکرده . ملحفه عوض نمیکرده این تفکر عوام از پرستاریه . اصلا همین که دانشجو های مهندسی در حال انصراف از تحصیل هستن و هدفشون پرستاری و پزشکی خوندن هست گواه بر ارزش و منزلت رشته های علوم پزشکیه . خداروشکر

صفحه 1 از 10 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)