خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 13 از 13
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

Question راهنمایی برای خواندن ریاضی

سلام . من میخوام سال 93 کنکور بدم میخوام ریاضی رو از 1 تیرشروع کنم بخونم .کتابم یک 30 سال ابی با یک جامع خیلی سبز دارم حالا باید از کجا شروع کنم تا درصدمو تو کنکور بین 60 تا 70 بزنم لطفا راهنمایی کنید.

2. Top | #2
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      اگه از الان عالی بخونی 80-90 میزنی
      فقط مفهومی بخون نه حفظی
      کتابش مهم نیس زیاد

مشاور انتخاب رشته می باشم

3. Top | #3
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mohad نمایش پست ها
      اگه از الان عالی بخونی 80-90 میزنی
      فقط مفهومی بخون نه حفظی
      کتابش مهم نیس زیاد
      چطور مفهومی بخونیم

4. Top | #4
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط صبوادلا نمایش پست ها
      چطور مفهومی بخونیم
      مگه شما میری پیش؟
      چقدر نداره
      هر چقدر تونستی
      حد و مرزی واسش نیس
      عاشق همین چیزاتم ریاضی!!!!!!

5. Top | #5
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      ریاضی ژطور میشه مفهومی خوند
      منظورتون اینکه زیاد تست حل کنم
      راستی یه سوال دیکه من اصلا به ریاضی علاقه ندارم حوصله ی حل سوالاتشو ندارم چیکا کنم
      میرم سوم

6. Top | #6
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      ریاضی چجوری نمیشه مفهومی خوند؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!
      جدی میگم
      من خیلی از فرمولایی که خیلی میدونن نمیدونم ولی سوالاشم حل میکنم شایدم بهتر از اونایی که حفظن چون ماهیت ریاضی که حفظی نیس پس هم پدرت درمیاد بحفظی هم یادت میره
      باید بفهمی چرا اینجوری حلش میکنن نه اینکه چجوری حلش میکنن
      اوکی؟

7. Top | #7
      همکار سابق انجمن

نمایش مشخصات
      ببینین دوستان یک حقیقتی که همه دوستان بر اون واقف هستن این هست که برای زدن تست های ریاضی، باید مفهومی خوند اما این شرط لازم و نه کافی هست.
      باید فرمول ها رو هم ترجیحاً بلد باشید، ببینید اکثر مدرس ها هم خودشون این فرمول های اجق وجق رو یادشون رفته، حتی خود من هم اکثرشون یادم نیست با اینکه خیلی وقت از کنکورم نمی گذره، اما، فرمول های ریاضی رو نباید حفظ کنید، باید برای خودتون اثباتش کنین، باید کلیت داستان رو بلد باشید و با سوال های مختلف آشنا باشید.
      نمی گم اگه فرمول ها رو بلد نباشید غیر ممکنه بتونید کاری کنید، ولی اگه بلد باشید کارتون راحت تره، و اگرم یادتون بره باز به روش های اساسی بلدید سوال رو حل کنید، نمونه این داستان ها رو مثلاً تو هندسه میشه دید، که می شه یه مساله ای که احتمالاً اگر شخص اقلیدس می خواست حلش کنه مثل انسان از روابط ساده می رفت و ... را با یه فرمول به ظاهر عجیب به راحتی حل کرد.
      توجه کنین که در این متنی که نوشتم بلد با حافظ فرق داره.
      بلد یعنی کسی که فرمولی حفظ نیست، ولی مسائل رو میشناسه.
      همین

پیروز باشید و سربلند در تمام مراحل زندگی

8. Top | #8
      کاربر باسابقه

Khabalod
      نمایش مشخصات
      ریاضی رو اگه کتاب درسی رو کامل بخونین و خوب بفهمینش و تمام سوالا و تمریناش حل کنین عالیه.من خودم کتاب آبی قلمچی میخونم بهترین درصدام هم ریاضی هسش.مطمئن باشین اگه کتاب درسی رو ابتدا بلد باشین ی اعتماد ب نفس بالا میگیرین ک ب سمت خوندن ریاضی جذب میشین

9. Top | #9
      همکار سابق انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سلام بر شما و درود که میخاید با علاقه و پشتکار از تابستون ریاضی رو شروع کنی. ببین عزیز جان سعی کن زیاد دنبال حاشیه نباشی به نظر من شما با جزوه دبیرت و خوندن مفهومی و درست درست درست درست تست زدن میتونی یه درصد خیلی عالی بزنی. فقط سعی کن مطالب رو جوری یاد بگیری که بتونی همونارو به دوستات یاد بدی. سوالی بود در خدمتم. (درود خدا بر شما)

10. Top | #10
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط alireza shabani نمایش پست ها
      سلام بر شما و درود که میخاید با علاقه و پشتکار از تابستون ریاضی رو شروع کنی. ببین عزیز جان سعی کن زیاد دنبال حاشیه نباشی به نظر من شما با جزوه دبیرت و خوندن مفهومی و درست درست درست درست تست زدن میتونی یه درصد خیلی عالی بزنی. فقط سعی کن مطالب رو جوری یاد بگیری که بتونی همونارو به دوستات یاد بدی. سوالی بود در خدمتم. (درود خدا بر شما)
      من یه شکلی دارم تو ریاضی.نمیدونم ریاضیه من قویه یا ضعیف یا متوسط!!! نمره ی کتبی سال سومم 18 شده ولی تست نمیتونم بزنم. مشکلی که دارم اینه وقتی میخوام شروع کنم ریاضی بخونم طول میکشه یعنی حتی یه ساعت یا بیشتر وقتم همینطوری میگذره هی وقتشو میندازم اونورتر و میگم مثلا یه ساعت دیگه شروع میکنم ولی وقتی شروع کردم وگرم شدم خوب میخونم.البته وقتی ریاضی میخونم زود خسته میشم مثلا یه ساعت میخونم خسته میشم ولی درسای دیگه مثلا زیست شیمی حتی شده 5 ساعت بکوب خوندم ولی اصلا خسته نشدم .خودم احتمال میدم به خاطر علاقه ی درونی باشه که به زیستو شیمی دارم ولی از اول از ریاضی ترسیدم وهمیشه یه وحشتی ازش دارم.خدا لعنت کنه معلم دوم دبیرستانمون رو.اگه میشه راهنماییم کنید ممنون

11. Top | #11
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط میثم93 نمایش پست ها
      من یه شکلی دارم تو ریاضی.نمیدونم ریاضیه من قویه یا ضعیف یا متوسط!!! نمره ی کتبی سال سومم 18 شده ولی تست نمیتونم بزنم. مشکلی که دارم اینه وقتی میخوام شروع کنم ریاضی بخونم طول میکشه یعنی حتی یه ساعت یا بیشتر وقتم همینطوری میگذره هی وقتشو میندازم اونورتر و میگم مثلا یه ساعت دیگه شروع میکنم ولی وقتی شروع کردم وگرم شدم خوب میخونم.البته وقتی ریاضی میخونم زود خسته میشم مثلا یه ساعت میخونم خسته میشم ولی درسای دیگه مثلا زیست شیمی حتی شده 5 ساعت بکوب خوندم ولی اصلا خسته نشدم .خودم احتمال میدم به خاطر علاقه ی درونی باشه که به زیستو شیمی دارم ولی از اول از ریاضی ترسیدم وهمیشه یه وحشتی ازش دارم.خدا لعنت کنه معلم دوم دبیرستانمون رو.اگه میشه راهنماییم کنید ممنون
      سلام من تیتر وار چنتا مشاوره میدادم....هرجاش گنگ بود بگو وازش کنم برا.
      1/نمره کتبی واسه سوم بود.الان پیشی.باید باید باید بتونی تست بزنی
      2/سعی کن ریاضی رو اول صبح (یا اگه ظهر میخابی ) بعدر از خواب ظهر بخونی
      3/همه خسته میشن...اگه خسته نشی جای سواله اما سعی کن راه رو واسه خودت تعیین کنی. مثلا زمانی که داری برنامه ریزی میکنی سعی کن اینارو معلوم کنی:
      چن صفحه
      چنتا تست
      چه مباحثی
      از چه کتابی
      بعد براساس 1/توانایی2مبحث مربوطه
      ساعت رو بزن تا دیگه الکی زمانت پرت نشه.
      4/مشکل معلم نیست
      مشکل خوتی
      به خاطر
      1/ترس 2/روش اشتباه 3/شاید منب=ابع اشتباه

12. Top | #12
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط senator73 نمایش پست ها
      سلام من تیتر وار چنتا مشاوره میدادم....هرجاش گنگ بود بگو وازش کنم برا.
      1/نمره کتبی واسه سوم بود.الان پیشی.باید باید باید بتونی تست بزنی
      2/سعی کن ریاضی رو اول صبح (یا اگه ظهر میخابی ) بعدر از خواب ظهر بخونی
      3/همه خسته میشن...اگه خسته نشی جای سواله اما سعی کن راه رو واسه خودت تعیین کنی. مثلا زمانی که داری برنامه ریزی میکنی سعی کن اینارو معلوم کنی:
      چن صفحه
      چنتا تست
      چه مباحثی
      از چه کتابی
      بعد براساس 1/توانایی2مبحث مربوطه
      ساعت رو بزن تا دیگه الکی زمانت پرت نشه.
      4/مشکل معلم نیست
      مشکل خوتی
      به خاطر
      1/ترس 2/روش اشتباه 3/شاید منب=ابع اشتباه
      مرسی نه اتفاقا مشکل معلم بود که الان از ریاضی اینجوری میترسم.البته کم کم دارم میخونمش مرسی اوکی شد

13. Top | #13
      همکار سابق انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط صبوادلا نمایش پست ها
      ریاضی ژطور میشه مفهومی خوند
      منظورتون اینکه زیاد تست حل کنم
      راستی یه سوال دیکه من اصلا به ریاضی علاقه ندارم حوصله ی حل سوالاتشو ندارم چیکا کنم
      میرم سوم
      سعي كن براي خوندن رياضي بتوني اول سوال هاشو تا حدي خودت تحليل كني و با سوال درگير شي مطمن باش اگه بتوني اين كارو بكني حتما ميتوني باهاش رابطه برقرار كني.

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)