خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 7 نخستنخست 123 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 16 به 30 از 92
    1. Top | #16
      کاربر نیمه فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      برا گرامر كتابو بخونم فقط؟نياز به مبتكران ندارم؟

2. Top | #17
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mohammad_Javad نمایش پست ها
      برا گرامر كتابو بخونم فقط؟نياز به مبتكران ندارم؟
      والا من 100% نمیتونم بگم . ولی خودم با 2تا برگه آ4 و کنکورای 87 تا 94 کارم راه افتاد و تونستم خوب بزنم .

3. Top | #18
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      در مورد زبان چون زیاد مشکل بود و از طرفی منم نسبتا خوب زدم یه چنتا نکته بگم امیدوارم به دردتون بخوره ، همه ی حرفامو میتونین با کنکورای اخیر تطابق بدین ( نه آزمونای آزمایشی گاها خیلی خیلی غیر استاندارد )

صحبت کلی :
      ناراحتی و نگرانی خیلی از بچه ها ندونستن معنی لغات ریدینگ و کلوزه که میگن لغات خارج از کتاب رو بخونیم یا فلان کتاب یا ... . آقا لغتی رو نمیدن که شما به گوشت نخورده باشه اگرم بدن شما باید با توجه به جمله معنیشو پیدا کنی . آفت بچه ها و سیستم آموزشی ما اینه . کلمه کلمه معنی کردن بزرگترین ظلم هر دانش آموزی به خودشه . شما جمله رو کامل بخون مخصوصا تو تست لغت . مثلا جواب دارو یا درمانه و 2جمله سواله ، شما باید یه بار کامل سوالو بخونی ولی درست! یه برداشت کلی بکنی ازش . آخر جمله احتمالا کلمه hospital یا امثالش هست که بهش میگن کلمه کلیدی.

روش مطالعه :

واسه لغت سعی کنین لغت رو تو جمله یاد بگیرین . حتی اگه منبع اینطوری هم ندارین خودتون با لغات جمله بسازین . بهترین زمان واسه لغت خوندن زمان هایی هست که اصطلاحا بهش میگن زمان های مرده . تو اتوبوس ، جلوی تلویزیون ، مهمونی ، قبل از خواب و ... . به 2 دلیل : اول اینکه ثابت شده بازدهی لازم و حتی گاها بیشتر رو داره و اینکه زمان های خوبتون میمونه واسه دروس تخصصی که توجه بیشتری لازم داره . واسه گرامر و ریدینگ و کلوز هم سوالای استاندارد ( کنکور های اخیر و ترجیجا سنجش )

روش تست زنی :

گرامر:

زیاد درگیر گرامر نشین . یه سری تیپ کلیشه ای و همیشه تکراری که با یه زمان محدود میشه به همش پاسخ داد . اول گزینه ها رو بخونین تا بحث گرامر رو بفهمین و بعد با یه ذهن جهت گرفته به سوال پاسخ بدین . 2تا برگه آ4 هست واسه گرامر که جزوه کاملیه و من فقط و فقط از همون استفاده کردم . انشاالله به زودی آپلود میکنم

تست لغت :

سرعت عمل تو خوندن ، کامل خوندن ( نه کلمه کلمه ) ، سعی واسه پیدا کردن کلمه کلیدی و حدس زدن موضوع جمله ، گزینه ها . شما اگه بتونین با این سیر تمرین کنین و مهارت جمله ای خوندن و حدس موضوع رو بهبود بدین مطمئنا نتیجه میگیرین . دیدم که میگم و اینکه تسلط به لغات دوم تا چهارم لازمه . میگن دوم نیست ولی تو کلوز و ریدینگ تا بخواین استفاده میشه ! در کل لغات زیادیم نیست و ارزششو داره

کلوز :

تو کلوز اهمیت جمله ای خوندن و حدس موضوع جمله به اوج خودش میرسه ، اوجِ اوج ! . خط اول همیشه مهم ترین خط هر کلوز تسته و سعی کنین حدس بزنین موضوع کلوز رو . اینور و اونور جای خالی خیلی مهمه حتما بهش دقت کنین و همیشه در نظر داشته باشین که دونستن معنی همه جمله ها و به تبع کلمه ها با دونستن موضوع متن خیلی فرق داره . لازم نیست معنی هر کلمه ای رو بدونین

ریدینگ :

ترسناک ترین و چالش برانگیز ترین قسمت کنکور باور کنین مثل آب خوردنه اگه بلد باشین چیکار کنین !

مهم ترین نکته اینه که باهوش عمل کنین و مخصوصا اگر مشکل مدیریت زمان دارید سعی کنید سوالا رو به ترتیب تیپ های زیر پاسخ بدین :

با تیپ های سوال آشنا باشین ،
      پرتکرار ترین تیپ های کنکور تیپ های زیر هستن ( بر اساس پیشنهاد برای ترتیب پاسخ دادن ) :

1.متن راجع به چی بحث میکنه ؟ جواب این سوال فقط تو خط های اوله هر پاراگرافه . هیچ جای دیگه دنبالش نرین . اگرم چنتا گزینه راجع به یه موضوع بود پاسخ میشه کلی ترین گزینه . هر تست کنکوری ( تاکید میکنم کنکور ) تا 94 رو هم که فکر میکنین مثال نقض واسه این موضوعه بیارین در خدمتم .

2.سوال های refer to که معمولا سوال های آسون ریدینگن ، خوندن یه خط قبل و یه خط بعد کلمه 90% کفایت میکنه + تاکتیک های اصلی ( جمله ای خوندن و مفهوم رو گرفتن )

3.سوال های definition که از شما میپرسه کدوم کلمه تو متن تعریف شده . این کلمه ها معمولا یا تو خطوط اول هستن یا جلوشون پرانتز باز شده یا دو نقطه یا خط فاصله

4.چند گزینه و معرفی کردن گزینه غلط :

تنها راهش کامل خوندن متنه و تنها وقتی توصیه میشه که وقت داشته باشین

5.سوال های مربوط به imply و استنباطی :

بحث برانگیز ترین تیپ کنکور که خیلی رو گزینه ی صحیح اختلاف نظر به وجود میاد معمولا
      گزینه هایی که عینا تو متن هستن پاسخ نیستن طبق تجربه . باید یه چیزی رو بفهمین از متن .

تجربیات خودم و فرمایشات دکتر ارشدی
      ویرایش توسط vahyd : 26 مرداد 1395 در ساعت 18:16

4. Top | #19
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      تبریک میگم بهتون، و خوشحالم چون شما هم از جنس بقییه بچه ها هستید بعضی از این رتبه برترا یه طوری صحبت میکنند که انگار از آسمان افتادن پایین و با بقییه فرق دارند
      راستیتش من از تجربی اومدم میخوام 96 هم کنکور ریاضی بدم.
      پیشنهادتون برای شیوه ی خوندن دروس ریاضی و احیاناً اگر منابعی مد نظرتون بفرمایید(اختصاصا برای این مورد خاص).
      به نظرتون قسمت هایی از ریاضی هست که لازم باشه حذف کنم؟
      پ ن: به معلم ریاضی دسترسی ندارم.
      امیدوارم همیشه تو زندگیتون خوشبخت و موفق باشید
      دو چیز است که نمی میرد: دوستی، مرگ

5. Top | #20
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط golbargsima نمایش پست ها
      تبریک میگم بهتون، و خوشحالم چون شما هم از جنس بقییه بچه ها هستید بعضی از این رتبه برترا یه طوری صحبت میکنند که انگار از آسمان افتادن پایین و با بقییه فرق دارند
      راستیتش من از تجربی اومدم میخوام 96 هم کنکور ریاضی بدم.
      پیشنهادتون برای شیوه ی خوندن دروس ریاضی و احیاناً اگر منابعی مد نظرتون بفرمایید(اختصاصا برای این مورد خاص).
      به نظرتون قسمت هایی از ریاضی هست که لازم باشه حذف کنم؟
      پ ن: به معلم ریاضی دسترسی ندارم.
      امیدوارم همیشه تو زندگیتون خوشبخت و موفق باشید
      اختیار داری من کار خاصی نکردمو هرکدوم از بچه ها بخواد راحت میتونه رتبه خیلی بهتر از من بیاره

بستگی به رتبه و درصدو وقتی که میخواین بذارین داره . یکم بیشتر توضیح بدین دقیق تر میتونم بگم

6. Top | #21
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      چ جور بوده من این تاپیکو ندیدم !! آقا وحید داداش تبریک فراوان

پای دوست داشتنت ایستاده‌ام...
      مثلِ درختِ کاج
      روبروی پاییز...

7. Top | #22
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط vahyd نمایش پست ها
      اختیار داری من کار خاصی نکردمو هرکدوم از بچه ها بخواد راحت میتونه رتبه خیلی بهتر از من بیاره

بستگی به رتبه و درصدو وقتی که میخواین بذارین داره . یکم بیشتر توضیح بدین دقیق تر میتونم بگم
      شما بزرگوارید
      با درس ریاضی رشته تجربی مشکلی نداشتم و توش خوب بودم (ولی با تدریس معلم) الان هم دروس رشته ریاضی بعضییاشو فقط اسمشون رو شنیدم و نمیدونم چی بخونم چی نخونم یا چطوری بخونم چون ایندفعه معلم ندارم و باید روش دیگه ای پیدا کنم برای خوندن ریاضی
      دو چیز است که نمی میرد: دوستی، مرگ

8. Top | #23
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط AGHA JAVAD نمایش پست ها
      چ جور بوده من این تاپیکو ندیدم !! آقا وحید داداش تبریک فراوان

ریاضی کم طرفداره اینجا زود میره اون پایین پایینا واسه همون بوده فداتم ایشالا سال دیگه خودت
      .Human, Developer, Innovator

9. Top | #24
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط vahyd نمایش پست ها
      ریاضی کم طرفداره اینجا زود میره اون پایین پایینا واسه همون بوده فداتم ایشالا سال دیگه خودت
      ی زیست فرق داره دیگ ! ریاضی شما و فیزک شما ک از تجربی هم سخت تر و سنگین تر و میتونی بهتر از خود ی تجربی به بچه ها کمک کنی ! عمومیاتم ک خوب زدی و واس همه رشته های میتونی کمک حال باشی

پای دوست داشتنت ایستاده‌ام...
      مثلِ درختِ کاج
      روبروی پاییز...

10. Top | #25
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط golbargsima نمایش پست ها
      شما بزرگوارید
      با درس ریاضی رشته تجربی مشکلی نداشتم و توش خوب بودم (ولی با تدریس معلم) الان هم دروس رشته ریاضی بعضییاشو فقط اسمشون رو شنیدم و نمیدونم چی بخونم چی نخونم یا چطوری بخونم چون ایندفعه معلم ندارم و باید روش دیگه ای پیدا کنم برای خوندن ریاضی
      خب بهترین درسای ریاضی ما حسابان و دیفرانسیله که اکثرا هم قابل فهمه هم تیپ تکراری و آسون داره تو کنکور . اولویت بندی من از نظر آسونی درسای ریاضی اینه . شاید جبر آسون تر از حسابان باشه ولی تنوع سوالا و جرقه ای بودنش آدمو اذیت میکنه سر جلسه واسه همین کلی در نظر بگیریم به این صورته :

حسابان ، دیفرانسیل ، هندسه تحلیلی ، جبر و گسسته ، هندسه پایه . الان شما وقت زیاد داری و ببین اگه میتونی چیزی رو حذف نکن ولی اگه خواستی مباحث آسون ترو کار کنی بازم مبحثی در خدمتتون هستم . حسابان و دیفرانسیلو اگه کامل کامل بخونین خیلی خوبه چون واقعا پر بازدهِ تو ریاضی . اگه بتونین آزمون شرکت کنین و با برنامه آزمون بیاین جلو که دیگه فوق العادست ، کتاب خوب و سطح بالا برا درصد خوب من خودم خیلی سبز داشتم و خیلیم راضی بودم واسه دیفرانسیل . اگه بازم واستون سخت بود کلاس های آنلاین و رایگان صنعتی شریف ( آلا ) هست که هم سطحش خوبه هم روان و شیواست . اگه کتاب کافی نبود میتونید روش حساب کنید . راجع به بقیه درسام هست ولی چون جدیدن واست یکم گیج کننده میشه واسه الان . خواستین کامل توضیح میدم
      ویرایش توسط vahyd : 26 مرداد 1395 در ساعت 20:03

11. Top | #26
      کاربر انجمن

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      سلام.ببخشید واسه مهر به بعد برنامه آزمون گزینه 2 بهتره یا سنجش ؟

12. Top | #27
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Parsa JH نمایش پست ها
      سلام.ببخشید واسه مهر به بعد برنامه آزمون گزینه 2 بهتره یا سنجش ؟

سلام . سنجش کمه گزینه 2 هم دوست ندارم سوالاشو . با توجه به نظم و قانون و جامعه آماری و سوالای نسبتا خوب و امکانات فوق العاده ی سایت من اگه بازم شرکت کنم میرم کانون . مگر اینکه سنجش تعداد آزموناشو بیشتر کنه

13. Top | #28
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سلام آقا وحید گل

چه عجب یه رتبه برتر ریاضی هم دیدیم تو این انجمن

1.من رشتم ریاضیه و تازه 2-3 روزه شروع کردم . اصلا نمیدونم تو این یک ماه باقی مونده چی بخونم . اگه میشه راهنمایی کنین

2. قصد دارم برای پیش قلمچی برم ( گاج تو شهرمون نمایندگی نداره ) . برنامه راهبردیشو دیدم خوب بود .
      بنظرتون عمومی رو از همون اول بخونم و با برنامه کانون پیش برم یا نه ؟ آخه بعضیا میگن عمومی رو بذار بعده عید !

14. Top | #29
      کاربر نیمه فعال

Mashkok
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط king2000 نمایش پست ها
      سلام آقا وحید گل

1.من رشتم ریاضیه و تازه 2-3 روزه شروع کردم . اصلا نمیدونم تو این یک ماه باقی مونده چی بخونم . اگه میشه راهنمایی کنین

2. قصد دارم برای پیش قلمچی برم ( گاج تو شهرمون نمایندگی نداره ) . برنامه راهبردیشو دیدم خوب بود .
      بنظرتون عمومی رو از همون اول بخونم و با برنامه کانون پیش برم یا نه ؟ آخه بعضیا میگن عمومی رو بذار بعده عید !
      سلام
      اگه گاج توشهرتون نمایندگی داشت میرفتید اونجا؟؟؟چرا؟؟؟
      اخه من بین سنجش و گاج و قلمچی نمیدونم کدومو برم

15. Top | #30
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط king2000 نمایش پست ها
      سلام آقا وحید گل

سلام داداش . طبیعیه دیگه ما کلا 160ک بودیم اونا 600ک

1. به نظر من شما درسای تخصصی که ضعف داری رو یه نگا بنداز مخصوصا درسایی که 4م نیازشون داری ( اگه معلمتون دینامیک و سینماتیکُ از صفر شروع نمیکنه و میخواد به دانسته های دومتون استناد کنه حتما یه نگاهی بنداز بهش ) . اگه قسمت مدار فیزیک 3 رو مشکل داری تو این 1ماه جمع و جورش کن چون واسه سال بذاری سخت میشه و مبحث مهمیم هست از نظر تعداد سوال و تنوع تیپ ها

2. من خودم کانون رفتمو راضی بودم . عمومیای کانون سبک جلو میره و وقتی ازت نمیگیره . بخونی بهتره هم با تستاش آشنا میشی هم یه ذهنیتی واست به وجود میاد از درسا . مخصوصا مباحث فراری مثل تاریخ ادبیات که هرچی تکرار بیشتر باشه نتیجه بهتری داره .

صفحه 2 از 7 نخستنخست 123 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن