خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 19 1211 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 274
    1. Top | #1
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bahat-ghahram
      نمایش مشخصات

مصاحبه با رتبه 28 منطقه 3 : علــــی جــــدی | رشته تجربی - کنکور 95

ســــــــلام و درود
      بـــر تمامی حضــاران

ســومیــن ! مصاحبه رو اغاز میکنیم با :
      علــــی جــــدی

رتبه : 28 منطقه 3 از عجب شیر
      با معدل کتبی :19.45

( نام کاربری شون در انجمن :
      ali761
      )

عکس کارنامه کنکــور و سوابق تحصیلی شون :

%D8%AC%D8%AF%DB%8C3.png

%D8%AC%D8%AF%DB%8C4.png

از پرسیدن سوالات تکراری تا حد ممکن بپرهیزید

+
      اسپم ممنوع

با تشکر
      و آرزو موفقیت برای همگی شما

خودتون رو معرفی کنید ، ازکدوم شهر و اسم مدرسه !؟

علی جدی-شهرستان عجب شیر-مدرسه ی نمونه دولتی ملاصدرا

رشته و دانشگاه انتخابی شما؟

به احتمال زیاد پزشکی تهران یا شهید بهشتی

درباره هر یک از این شش بازه زمانی به سولات جواب بدید:

(چگونه برای این بازه ها برنامه ریزی می کردید؟ // کدام آزمون شرکت میکردید؟ // چگونه هر درس را مطالعه میکردید؟ با توضیح)

-
      تابستان سال دوم

بیخیالی!اینجا مگه کسی از سال دوم میدونه کنکور چیه؟!

-
      تابستان سال سوم

واسه المپیاد میخوندم.یه مقداری هم فیزیک دوم و زیست سوم میخوندم که خوندن زیستم فقط وقت تلف کردن بود!

-
      تابستان سال چهارم

از اواخر تیر استارت اصلی رو واسه کنکور زدم.قبلش یه مقدار فیزیک خونده بودم!اولش تو بعضی از درسها واقعا از بقیه ی عقب بودم.واسه نهایی ها هم مثلا ریاضی فقط کتاب درسی رو خونده بودم!یه جاهایی انصافا حفظ کرده بودم!چون سال سوم مشغول المپیاد بودم دیگه وقت نکردم طول سال بخونم بقیه رو.فقط یه مقدار عربی و فیزیک خوندم که اونم معلممون مجبورمون میکرد!واسه همین تابستون با این 2تا درس مشکلی نداشتم و کل عربی رو تموم کردم و سال چهارم فقط تست زدم ازش.فیزیک هم شد تقریبا نقطه ی قوتم.کلا تابستون بدی بود.کلی ضعف داشتم با ساعت مطالعه ی کم.در حد 30-40ساعت در هفته.قلمچی نمیرفتم چون هم برنامم باهاش فرق داشت و هم اینکه تابستون ادبیات و دینی تقریبا هیچی نخوندم ولی ازموناش رو خونه حل میکردم (مثلا ازمون 8مردادش رو شهریور حل میکردم)و با توجه به درصدا ترازم رو تخمین میزدم.واقعا کم بود!2تا ازمون اخرش که تقریبا جنبه ی جمع بندی داشت رفتم و ترازم حدود6600-6700شد.

تابستون اینا رو خوندم:
      کل عربی
      فیزیک دوم و سوم و اول
      ریاضی دقیقا یادم نیست چه مباحثی ولی مباحثی مثل احتمال یا بخشهایی از تابع که با پیش مشترک بودن،پایه و پیش یکجا خوندم.
      کل زبان
      زیست پایه و یه مقدار از پیش(کلا زیست خوندن بلد نبودم)

-
      سال تحصیلی چهارم

اولاش کم بود ساعت مطالعم وتست خیلی کم میزدم.از نوبت دوم به بعد هم برنامه ی منظمی واسه تست زنی داشتم و هم ساعت مطالعم رو بردم بالا.

-
      دوران طلایی نوروز

5روزش رو تهران بودم مهمونی!قرار نبود زیاد باشه ولی شد!منم ناراحت بودم!ولی یادمه یه هفته مونده به عید که دیگه مدرسه نمیرفتم هرروز بین 10-12ساعت درس میخوندم. این دوران اولین بار ترازم شد 7800 واولین بار درصد زیستم رسید به 80!قدر این روزهارو بدونید.اون قدر ها که میگن طلایی نیست ولی میشه پیشرفت کرد!میشه کلی هم عقب افتاد!

-
      دوران جمع بندی

بهترین دوران و در عین حال سخت ترین.تقریبا واسه من از اواسط اردیبهشت شروع شد!اولش یه کم درسنامه و...مرور کردم بعدش هر 2روز یکبار یا هر روز یه ازمون میدادم!کم کم ضعفهام رو فهمیدم و 2تا ازمون اخر هم بالاترین ترازام رو اوردم.
      ولی2-3هفته مونده به کنکور هم خیلی خسته بودم که یه بخشیش مربوط میشد به استرسی که داشتم و هم اینکه خیلی کم کاری کردم به خصوص در حق زیست و پاداششم تمام و کمال تو کنکور گرفتم!یکی از اشتباهاتم همین بود.شما نکنید این کار هارو!گول درصدای قلمچی رو هم نخورید!بفهمید که هرچی هم بدونید باز هیچ چیز نمیدونید!

-
      دقیقا از چه منبعی برای هر درس استفاده می کردید و چه منابعی را پیشنهاد می کنید؟

ادبیات:
      گاج سبز برای معنی و ارایه های کتاب درسی-تاریخ ادبیات و زبان فارسی مهروماه-لغت و املا و ارایه نشرالگو-دیوان حافظ!

دینی:
      لقمه ی مهروماه و تستای کنکور

عربی:
      گاج سبز واسه دوم وخیلی سبز واسه سوم-ترجمه و تعریب و درک مطلب گاج-تستای درس به درس سنجش

زبان:
      گاج-فیلمهای دبیرستان صنعتی شریف واسه جمع بندی

ریاضی:
      گاج-ابی کانون واسه مرور در عید-تستای ازمونهای ازمایشی واسه جمع بندی

زیست:
      بیشتر کتاب درسی-کنارش نشرالگو-بعضی از فیلمهای دبیرستان صنعتی شریف-خیلی سبز هم واسه دوم درسنامه هاش رو میخوندم.

فیزیک:
      گاج-نشرالگو واسه دوم-ابی کاون واسه مرور در عید-تستای ازمونهای ازمایشی واسه جمع بندی-برای نور هندسی سال اول هم از فیلم های اقای فدایی فرد استفاده کردم.

شیمی:
      حتما تستای ازمونهای ازمایشی مختلف امسال(یعنی ویژه ی کنکور95)و سال اینده رو کار کنید.

-
      آیا کلاسور ارزیابی پر می کردید ؟ چگونه بعد از هر آزمون رفع اشکال می کردید؟

نه!تا دروان جمع بندی سوالاتی رو که نزده بودم یا اشتباه زده بودم رو دوباره حل میکردم.بیشترشون سراشتباهات کوچک مثل بی دقتی بود!دوران جمع بندی هم سوالات سخت ریاضی و فیزیک رو تو یه دفتر مینوشتم با راه حل!

-
      منابع جمع بندی کنکورتون چی بود؟

بالا گفتم!منبع خاصی نداشتم!بیشتر ازمونهای ازمایشی رو کار میکردم.

-
      اگه دوباره کنکور بدید چه اشتباهی رو تکرار نمیکنید؟

1-عین بچه ی ادم واسه زبان لغات خارج از کتاب درسی حفظ میکردم!
      2-واسه مرور ها اهمیت زیادی قائل میشدم!به تاخیر نمینداختمشون که رو هم جمع بشن و مرورشون سخت تر بشه!
      3-تست زیاد میزدم تابستون و نوبت اول!
      4-بیشتر درس میخوندم!
      5-بر حسب درصد های 94 هدف گذاری نمیکردم!
      6-به زیستم بیشتر بها میدادم!
      7-بعضی وقتا به نتیجه فکر نمیکردم!
      8-اواخر دوران جمع بندی استراحتم رو بیشتر میکردم و استرسم رو کمتر!
      9-نکات زیست رو مرور میکردم نه اینکه صرفا فقط بنویسم!

فعلا همینا رو داشته باشید تا بعد!

-
      اگه برمی گشتید به عقب کدوم کتاب هارو دیگه سمتش نمیرفتید ؟ با ذکر دلیل !

تقریبا همشون خوب بودن!

-
      نظرتون درباره درس خوندن گروهی ؟ مفید هستش ؟

نمیدونم!تنهایی روبیشتر دوست دارم!

-
      اگر داوطلبی در امتحانات نهایی نتیجه مناسب نگرفته باشد میتواند در کنکور سراسری موفق شود؟

نمرات منم زیاد خوب نیستن!بچه ها خودتون رو گول نزنید!بودن کسایی که با معدل های پایین پزشکی قبول شدن ولی اگه قطعی بشه تاثیرش بیشتر میشه ولی شما هم چاره ای ندارید جز اینکه بخونید!با نخوندن وضع بد تر میشه!

-
      روش مطالعه هر درس رو خیلی مفید و خلاصه میگید؟

حالاکه قرار شد خلاصه بگیم اونایی رو میگم که بیشتر به دردتون میخوره:

ادبیات:
      واسه تاریخ ادبیات واسه خودم سوال مینوشتم مثلا این فرد اثارش چیه،کدوم شهر بود، کدوم اثرش رو باید توضیح بدیم و....

دینی:
      سعی میکردم هنگام خوندن متن خودم رو جای طراح بذارم ببینم طراح چطور میتونه از این جمله سوال بده!هنگام خوندن ایات هم از لقمه پیام های مهم اون ایه رو بالاش مینوشتم تا هنگام مرور کردن وقت کمتری ازم بگیره.

عربی:
      کل متنهای دوم و سوم رو تحلیل کردم مثلا نقش هارو مشخص میکردم،به اعرابشون دقت میکردم و....(با گاج سبز و خیلی سبز)

زبان:
      داستانهای کوتاه میخوندم و سعی میکردم به جای فهمیدن معنی متن مفهوم متن و جملات رو بفهمم!

شیمی:
      وقتی سوال حل میکردم سعی میکردم دامی که طراح واسمون چیده رو حدس بزم.به خصوص تو مسئله ها!

فیزیک:
      سوالات سخت تر حل میکردم و تمام تلاشم این بود که بتونم سوالات وقت گیر و سخت رو تشخیص بدم و بذارم اخر.

- روش شما برای مرور درس ها چه بود؟

برحسب نوع درس و زمان مرور از خوندن متن کتاب یا درسنامه تا زدن تست و خوندن خلاصه ها متفاوت بود!

-
      نقش مشاور را درموفقیت تان چقدر میدانید؟به نظر شما لازم به مشاور هست یا نه؟

مشاور نداشتم ولی از سایت ها و مطالب مشاوره ای استفاده میکردم.

به نظرم اگه یکی از ابتدای سال باشه و شما رو بشناسه خیلی میتونه کمک کنه!

-
      شرکت در ازمون ازمایشی ضرورت دارد یا نه؟

بله!شرایط جلسه با خونه فرق داره!

ولی اگه کسی شرایط رفتن رو نداره میتونه تو خونه هم ازمونا رو بده!

-
      تا به حال از درس خواندن خسته شده بودید یا نه؟ چند تا راهکار واسه افزایش انگیزه درس خواندن به داوطلبان پیشنهاد میکنید؟

خستگی جسمی که زیاد ولی روحی نه چون واقعا به هدفم ایمان داشتم و میدونستم چیزی رو بدست میارم که واسش زحمت کشیدم!
      اینکه بعد از اعلام نتایج گریه نکنن وشاد باشن بزرگترین انگیزست!

-
      میزان ساعت خواب شما در شبانه روز چقدر بود؟

متفاوت بود!گاهی وقتا زیاد میخوابیدم گاهی وقتا کم!ولی معمولا از ساعت 10-12شب تا 5-7صبح

-
      چند ساعت از هفته رو به تفریح اختصاص داده بودید؟

نوبت اول زیاد بود.3شنبه هانمیخوندم و ورزش میکردم جمعه ها هم خیلی کم میخوندم یا اصلا نمیخوندم!ولی کم کم شروع کردم به اینکه جمعه ها هم درس بخونم!

-
      در تابستان مطالعه و تمرکز شما بر روی دروس پایه و پیش به چه میزان بود؟

بیشتر پایه خوندم چون احساس ضعف میکردم!

-
      چه بازه زمانی را برای رفتن به کلاس کنکور مناسب تر میدانید؟آیا کلاس کنکور لازم است؟

بله لازم است بعد از اینکه خودشون هر تلاشی کردن نتونستن یاد بگیرن!ولی فک نکنم وقت چندانی واسه کلاس رفتن داشته باشن!همین دبیرستان صنعتی شریف هم فیلمای خوبی داره!

-
      برنامه ریزی بلند مدت و کوتاه مدت چه میزان در موفقیت شما تاثیر داشت؟

برای کنکور داشتن یک برنامه از تلاش کردن هم واجب تره!
      خودم روزهای جمعه بعد از ظهر( بعد از ازمون) واسه 2هفته برنامه میریخیتم و جمعه ی هفته ی اول(جمعه ی بین دو ازمون)برنامم رو با توجه به مباحثی که هفته ی اول تونستم بخونم به کم تغییر میدادم!فقط دوران جمع بندی برنامه ریزی نداشتم اونم میدونستم که باید چیکار کنم ولی ای کاش واسه اون موقع هم برنامه ی دقیقی میریختم!

- بهترین روش مرور دروس پایه در طول سال تحصیلی چیست؟

تکراریه!

-
      چند راهکار برای خلاصه نویسی مفید دروس؟

من خوندم کلی خلاصه ی نخونده دارم یا خلاصه هایی که فقط تو مقطع خاصی از زمان به دردم خوردن!به نظرم خلاصه با توجه به سال های اخیر به درد نمیخوره مگر اینکه کسی به همه ی مطالب تسلط داشته باشه و بخاد فقط مهم هارو مرور کنه!

-
      نسبت مطالعه دروس عمومی و اختصاصی را چقدر میدانید؟

کلا عمومی واسه بعد نوبت دومه!تا نوبت اول طوری بخونید که ترازتون رو زیاد پایین نیاره و سعی کنید روش خوندنشون رو یاد بگیرین!بعد از نوبت دوم و به خصوص بعد عید خیلی بهش بها بدین!

-
      تقسیم بندی مطالعاتی شما چگونه بود؟ چه مقدار را به تست و چه مقدار را به مطالعه اختصاص میدادید؟

نمیتونم دقیق بگم ولی رفته رفته تعداد تستهام رو بیشتر کردم!

-
      میزان اهمیت دروس پایه و تاثیرشان در رتبه شما؟

یعنی میشه فقط با خوندن پیش پزشکی قبول شد؟!

-
      به داوطلبانی که در سال های پایه درس نخواندند چه توصیه ای دارید؟

اینکه بگیم درس نخوندن اشتباهه چون به هر حال یه چیزایی برای امتحان ترمشون خوندن!تابستون بهترین موقع برای برطرف کردن مشکلات پایه ای هستش!اگه نشد باید بپذیرن که نسبت به بقیه باید چند قدم عقب تر باشن و سعی کن هر چه سریع تر مشکلاتشون تو پایه رو حل کنن!

مطالعه در تابستان چه میزان در موفقیت شما در ازمون سراسری نقش داشت؟

خیلی!منم از اونایی بودن که سال های پایه دبیرستان تستی کار نکردم یا اگه کار کردم خیلی بد و غیر اصولی بود ولی تابستان تا حد خیلی زیادی مشکلاتم رو برطرف کردم!البته پایم قوی بود!

-
      چه دروسی باید درتابستان خوانده شود که اهمیت بیشتری دارد؟

تابستان بهترین موقع برای برطرف کردن مشکلات پایه ای هستش!یعنی خودشون رو برسونن به بقیه.
      برای کسایی هم که دوم و سوم رو خوب خوندن بهترین موقع هستش که از بقیه جلو بیفتن.
      دروس اختصاصی حتما باید کاربشه!عمومی زیاد مهم نیست ولی چند تا مبحث از ادبیات و عربی بخونن خیلی بهتره!

-
      مهمترین عامل موفقیت شما در کنکور؟

تلاش در سایه ارامشی که خانوادم بوجود اورده بودن!

-
      نقش و اثر خانواده در موفقیت شما؟

خیلی!یعنی یه بخشی از موفقیت شما رو در دست خانوادتون هستش!

-
      قبل از شما کسی در خانواده و فامیل بود که نتیجه ی خوبی در کنکور گرفته باشد ؟

در کنکور سراسری نه ولی مثلا برادرم تو ارشد رتبه ی خوبی اورده بود!

-
      چقدر رتبتون در حد انتظارتون بود؟ چقدر با رتبه ی ازمون های ازمایشی فاصله داشت؟

رتبم که اصلا در حد انتظارم نبود!یعنی وقتی رتبم رو فهمیدیم همه خوشحال شدن من ناراحت شدم چون در بدترین شرایط هم انتظار این رتبه رو نداشتم!شاید یه زمانی دلم میخاست این رتبم بشه ولی این اخرا نه!تو قلمچی معمولا 2رقمی میشدم و بیشتر هم بین 20و30ولی در ازمونهای جمع بندی بدترین رتبم تو سنجش 28بود!ولی بازم خدارو شکر چون اگه تاثیر معدل قطعی بود ممکن بود از این هم بد تر بشه!

-
      ایا سوالات را به ترتیب دفترچه پاسخ دادید؟

در عمومیا بله دولی در اختصاصی اول زیست میزدم بعدش ریاضیبعدش شیمی و در اخر فیزیک.البته زمان نقصانی رو هم تا حدی رعایت میکردم.

- ​
      مهمترین توصیه ای که برای داوطلبان کنکور 96 برای استفاده از بازه ی زمانی پیش رو دارند ، چیست؟

توصیم رو گفتم واسه تابستان.نوبت اول هم وقتتون ازاد تره قدرش رو بدونید.

-
      موفقیت خود را تقدیم به چه کسی میکنید؟

به خانوادم و به خصوص پدرومادرم!

به امید موفقیت همگی
      ویرایش توسط MohadeseH_M5R : 24 مرداد 1395 در ساعت 15:14

2. Top | #2
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bahat-ghahram
      نمایش مشخصات
      Up

3. Top | #3
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام تبریک میگم دوتا سوال
      شیمی رو از چه کتابی خوندید
      برای بعات انگلیسی خارج از کتاب چع کتابی مععرفی میکنید؟

4. Top | #4
      در انتظار تایید ایمیل

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      مرسی درصد شیمیییییی ...
      شیمی رو دقیقا چی می خوندی چیکار می کردی ؟؟؟

5. Top | #5
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      داداش تبریک واسه رتبه ی عالیت
      من امسال شیمی رو فاجعه بار زدم از وقتی یادم میاد شیمی قوی ترین درسم بود اما تو کنکور پایین ترین درصد اختصاصیم شد! یه جورایی واقعا زورم به بعضی سوالا نرسید که فک میکنم بخاطر محدود خودن بود ...
      میشه در مورد شیمی بیشتر توضیح بدی؟ من شیمی به ویژه شیمی پیش دو و سوم رو ضعیفم و میخوام توی این یه ماه مونده تابستون الویت باشه
      بنظرت برای درصد بالا از چه منبعی بخونم و چطور ؟
      یه چیز مهم دیگه اینکه من تعداد غلط هام خیلی خیلی زیاده هم تو کانون هم کنکور ! اکثرا هم چیزای سادن ، توی شیمی هم خیلی اینطور پیش میاد بنظرت چکارشون کنم ؟
      شرمنده که زیاد شد فقط یه سوال دیگه
      گفتی که ابتدا انتظار این رتبه رو نداشتی اما اواخر حتی بهتر از این رو انتظار داشتی! چطور انقدر پیشرفت کردی؟
      پیشاپیش ممنون

6. Top | #6
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      تبریک میگم
      میشه لطفا درمورد شیمی بیشتر توضیح بدین و اگه امکانش باشه روش مطالعه شیمیتونو کامل بگین؟ ممنونم

7. Top | #7
      نفر برتر کنکور
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mortezah نمایش پست ها
      نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi2015 نمایش پست ها
      مرسی درصد شیمیییییی ...
      شیمی رو دقیقا چی می خوندی چیکار می کردی ؟؟؟
      نقل قول نوشته اصلی توسط Ali.K نمایش پست ها
      من امسال شیمی رو فاجعه بار زدم از وقتی یادم میاد شیمی قوی ترین درسم بود اما تو کنکور پایین ترین درصد اختصاصیم شد! یه جورایی واقعا زورم به بعضی سوالا نرسید که فک میکنم بخاطر محدود خودن بود ...
      میشه در مورد شیمی بیشتر توضیح بدی؟ من شیمی به ویژه شیمی پیش دو و سوم رو ضعیفم و میخوام توی این یه ماه مونده تابستون الویت باشه
      یه چیز مهم دیگه اینکه من تعداد غلط هام خیلی خیلی زیاده هم تو کانون هم کنکور ! اکثرا هم چیزای سادن ، توی شیمی هم خیلی اینطور پیش میاد بنظرت چکارشون کنم ؟
      گفتی که ابتدا انتظار این رتبه رو نداشتی اما اواخر حتی بهتر از این رو انتظار داشتی! چطور انقدر پیشرفت کردی؟
      پیشاپیش ممنون
      نقل قول نوشته اصلی توسط paria_7 نمایش پست ها
      تبریک میگم
      میشه لطفا درمورد شیمی بیشتر توضیح بدین و اگه امکانش باشه روش مطالعه شیمیتونو کامل بگین؟ ممنونم
      چون میدونم همه ازم همین شیمی رو میپرسن در موردش یه سری توضیحات میدم! اول در مورد خودم:خودم کار اصلی واسه شیمی رو سال سوم انجام دادم.حتی شیمی پیش رو هم خونده بودم!3ماه تابستون هم شیمی کار نکردم و این باعث شد بعد از 3ماه احساس کردم که کم کم مطالب داره یادم میره واسه همین یه وقتی رو بهش اختصاص دادم که خوب به نسبت کمتر بود!بیشترین ضعفی هم که داشتم همین پیش بود!چون مبتکرانی که داشتم چاپ قدیم بود که سوالات نوادگان مندلیف رو هم داشت،اول یه دور درسنامه هاش رو مرور میکردم(خیلی ازم وقت نمیگرفت)،بعدش تستهایی رو که خودش علامت زده بود رو میزدم ولی زمان و درصد برام مهم نبود!بعدش میرفتم سراغ تستهای نوادگان مندلیفش که روشون فک میکردم و سعی میکردم ایدشون رو هنگام خوندن متن سوال تشخیص بدم.شما هم باید چنان به تسلط برسید که وقتی متن سوال رو میخونید همزمان باید راه حل هم بیاد ذهنتون چون واقعا فرصتی برای پیدا کردن راه حل ندارید.تقریبا اینطوری تا عید مرور کردم.بعدش هم با سوالات کنکور و ازمونهای ازمایشی جمع بندی کردم.

اما توصیه ای که برای همه دارم:با وجود اینکه کنکور سخت تر شده و مبتکران دیگه پاسخگوی کنکور نیست ولی باز هم شما برای شروع به مبتکران یا خیلی سبز و...نیاز دارید.هیچ فرقی هم باهم ندارن چون قراره بعدش کلی سوال سخت حل کنید.فقط هر کتابی که انتخاب میکنید باید تمام سوالاتش اعم از ساده و سخت رو حل کنید.هر وقت روشون مسلط شدید و احساس کردید که لازمه تستهای سخت تر از این کتابارو حل کنید میام سراغ 3تا منبع.موج ازمون نشرالگو،فار،تکمیلی مبتکران.
      درمورد تکمیلی مبتکران اصلا به کنکوریا پیشنهاد نمیدم چون خوندنش وقت میبره ولی برای دانش ازموان سال سوم بهترین گزینه برای کار بیشتر هستش!از بین 2تا منبع دیگه فرقی نمیکنه کدوم رو انتخاب کنید ولی نشرالگو شاید یه کم سطح سوالاش بالاتر باشه ولی فار هم خوبی های خودش روداره.کنار این دوتا کتاب حتما باید ازمونهای ازمایشی امسال و سال قبل رو هم کارکنید.این از خوندن فار یا نشرالگو هم واجب تره چون شما با طیف گسترده ای از تستها و با ایده های مختلف طراحان مختلف اشنا خواهید شد.ترتیبش هم اینطوری باشه:گزینه ی 2-کانون-گاج-سنجش(که بعدا اگه خاستید توضیح میدم چرا)
      ازمونهای ازمایشی جای فاریانشرالگو رو نمیگیره چون تستاش بیشتر برای ارزیابی هستش تا اموزش ولی در دوران جمع بندی،در دوران عید،یکی دو روز مونده به ازمون ازمایشی که میرید بهترین منبع برای تمرین خواهد بود.
      منابع دیگه مثل جامع مهرو ماه و...ندیدم و نمیتونم در موردش نظر بدم!
      فعلا این در مورد منابع برای شیمی.درباره ی نحوه ی خوندنش هم به زودی توضیح میدم.
      گوش دادن به هر حرفی نمی صرفه
      رادیو زندگی رو موج منفی نمی چرخه

8. Top | #8
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      تبریک مجدد علی جان !

پای دوست داشتنت ایستاده‌ام...
      مثلِ درختِ کاج
      روبروی پاییز...

9. Top | #9
      نفر برتر کنکور
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mortezah نمایش پست ها
      سلام.
      ممنون.
      برای لغات خارج ازکتاب بستگی به منبع زبانتون داره!
      گاج فک کنم خودش داشت این لغات رو!

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سلام تبريك بابت موفقيت
      لطفا روش خوندن شيمي رو كامل و جامع بيان كنيد تا بچه ها خصوصا كسايي كه تو شيمي ضعيف هستن استفاده كنن

11. Top | #11
      نفر برتر کنکور
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Ali.K نمایش پست ها
      پیشاپیش ممنون
      سلام.
      سوال اولتون رو توضیح دادم و باز توضیح خواهم داد!
      حتما علت غلطهایی که میزنید رو پیدا کنید.اگه کم تسلطی هستش حتما باید برطرف بشه ولی اگه بی دقتی هستش(مثلا درست نخوندن صورت سوال،اشتباه محاسباتی،دقت نکردن به کلمه ها و...) کاری که خودم در یک بازه ی 1.5ماهه تقریبا انجام دادم و نتیجه داد میگم:
      هر روز حتی روزایی که مدرسه میرفتم در حد 1.5-2.5ساعت اخر مطالعه ی خودم یک مینی ازمون برگزار میکردم.یعنی 10-20تا تست از دروس مختلف انتخاب میکردم و شیوه ای رو که سرجلسه به کار میبردم اینجا هم استفاده میکردم مثلا ترتیب پاسخ گویی به درسهای مختلف،اینکه سوالات رو یکی یکی وارد پاسخنامه کنم یا 10تا 10تاو...اینکار چندتامزیت داشت:
      1-زمانهایی که خسته بودی ازمون میدادی که باعث میشد از خستگی و خواب الودگی سرجلسه نترسی.
      2-ضعف هایی که داشتی برطرف میشد مثلا فرض کن در یک مبحث ضعیف بودی وقتی هر روز چند تا تست ازش میزدی ضعفت برطرق میشد.
      3-مدیریت ازمون رو تمرین میکردی
      تستها هم قرار نبود کار خاصی بخونی مثلا قرار بود هرروز یک درک مطلب کار کنی و یک کلوز.مثلا 2-3تا تست لغت و گرامر هم بهش اضافه میکردی با وقت پیشنهادی 10دقیقه!مثلا یک درک مطلب عربی با چند تا تست گرامر وقت پیشنهادی 10دقیقه و...در واقع به جای اینکه تک تک این درسهارو بزنی و بعدش بری جواب رو بخونی یه جامیزدی همه رو بعدش جوابا رو میخوندی!
      تنها ضعفی که این روش داشت وقتگیر بودنش بود که باعث میشد وقت کمتری به خوندن اختصاص داده بشه.این روش بیشتر به درد بعد از نوبت اول میخوره!
      اما درمورد اینکه چطور انقدر پیشرفت کردم:اون اولا اصلا به فکر نتیجه نبودم تمام تلاشم این بود که این ازمونم بهتر از ازمون قبلی باشه تا 7500هم امودم بالا ولی بعدش بیشتر به نتیجه فک کردم به همین خاطر باعث شد 2تا ازمون بعدی ترازم افت کنه.از این ازمونا یاد گرفت به فکرنتیجه نباشم.
      دوران جمع بندی هم پیشرفت کردم چون کم کم ضعفهام رو فهمیدم.مثلا یکی از بزرگترین ضعفهایی که داشتم زیاده خواه بودن بود.مثلا یه ازمون همه ی اختصاصیارو 70زده بود بعدش که بررسی کردم فهمیدم میتونستم 80بزنم ولی 90نه!ولی چون میخاستم 90درصد بزنم به همین خاطر سوالاتی رو که نباید بزنم رو هم میزدم که نتیجش میشد گرفتن نمره منفی اون سوالات!
      موفق باشید.

12. Top | #12
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام ، ابتدا بابت کسب چنین رتبه ای بهتون تبریگ میگم و یه سوالی در مورد دینی ازتون داشتم ، به نظرتون کتاب دینی سفیر خرد چجور کتابیه؟ این کتاب درسنامه و تست های قلمچی، گزینه2 و... داره ولی گاج این تستها ندارد.

13. Top | #13
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      سلام و درود
      برچسب کاربری جدید مبارک
      قبل از پرسش برخی سوالات دیگه لطف میکنی جلسه کنکور رو توصیف کنی از شروع پاسخگویی تا اخر شامل زمان نقضانی ، بازگشت و زمان هر درس و تعداد پاسخگویی و ترتیب و ...

و مهم تر اینکه توی شیمی کدوم سوالارو نزدی یا غلط زدی

14. Top | #14
      کاربر نیمه فعال

Halam-Bade
      نمایش مشخصات
      تبریک میگم
      موفق باشید
      زندگی بی مکث جریان داره....
      ویرایش توسط SanliTa : 24 مرداد 1395 در ساعت 22:47

15. Top | #15
      کاربر باسابقه

Mashkok
      نمایش مشخصات
      اقا یه سوال من که دارم تابستون دوم به سوم زیست میخونم به درد نمیخوره
      اخه چرا؟؟
      یعنی هیچ تاثیری نداره؟؟
      شما تو حرفاتون گفتین به درد نمیخوره
      پس چیکار کنیم
      یعنی هیچ درسی که مال سال سومه نخونیم؟؟
      همشو بزارین برا سال پیش

کد:
      اطمینان دارم یه روز خوب میاد

صفحه 1 از 19 1211 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن