خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 3 از 19 نخستنخست ... 23413 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 31 به 45 از 274
    1. Top | #31
      نفر برتر کنکور
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط aCe نمایش پست ها
      سلام دادا
      علی جان امضات حرف دلم ـو میزد هروقت نگاش میکردم ناراحتیام از بین میرفت ...
      خوشحالم که موفق شدی و ما هم پیشروی راه ـتونیم ...
      سلام.
      قابلی نداشت!
      امیدوارم به بهترین ها برسید.
      گوش دادن به هر حرفی نمی صرفه
      رادیو زندگی رو موج منفی نمی چرخه

2. Top | #32
      کاربر نیمه فعال

khejalati
      نمایش مشخصات
      سلام داش علی گل گلاب خوبی داداش ؟؟؟ تبریک

نظرت درباره فصل 3 و 4 پیش 1 زیست چیه ؟؟؟
      و خدایی که در این نزدیکی ...

3. Top | #33
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      سلام من ریاضی جامع مهرو ماه دارم و از درسنامش هیچی نمیفهمم؟ به نظرتون کتاب جامع خیلی سبز استفاده کنم ایا؟

4. Top | #34
      پاسخگوی ارشد

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      سلام ، من نیز به عنوان یکی از اعضای انجمن به نوبه خود این موفقیت را به شما تیریک می گویم . این شعار را از من داشته باش : هرجا باش حرف اول را بزن

5. Top | #35
      نفر برتر کنکور
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط دکتر علی اسدی نمایش پست ها
      سلام داش علی گل گلاب خوبی داداش ؟؟؟ تبریک

نظرت درباره فصل 3 و 4 پیش 1 زیست چیه ؟؟؟

سلام.
      ساغول!
      افتضاح-مضخرف-بی معنی-بیهوده-رو اعصاب و...
      بازم بگم؟!
      ولی نکته زیاد داره به خصوص شکلهای فصل 4!حتما حتما حتما با دقت بخون!مثل من نکن!

6. Top | #36
      نفر برتر کنکور
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط amiramiramir79 نمایش پست ها
      سلام من ریاضی جامع مهرو ماه دارم و از درسنامش هیچی نمیفهمم؟ به نظرتون کتاب جامع خیلی سبز استفاده کنم ایا؟
      من خودم نداشتمشون ولی تا جاییکه میدونم مهروماه یه کم سطحش بالاست.خیلی سبز بهتره
      از این نظر.کوله پشتی هم بد نیست!

7. Top | #37
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Sharmande
      نمایش مشخصات
      علیِ جدی عزیز، کلی تبریک دوباره بهت میگم گل پسرِ با استعداد و پر تلاش

8. Top | #38
      کاربر نیمه فعال

Sharmande
      نمایش مشخصات
      سلام تبریک بابت رتبه خوبتون نظرتون درباره ی حل مسائل شیمی به روش کسرهای پیش ساخته چیه؟شما خودتون از چه روشی استفاده میکردید؟بنظر شما نیمسال اول شیمی ۳ رو انتخاب کردن بهتره یا شیمی ۲؟؟

9. Top | #39
      نفر برتر کنکور
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      سلام.
      توضیحاتی در مورد روش خوندن و تست زدن شیمی :
      اینکه باید اول درسنامه رو بخورید و روش خوردنش هم به خودتون بستگی داره !روش خاصی نداره!فقط به بچه هایی که یه خورده ضعف دارن توصیه میکنم از مبتکران استفاده کنید چون درسنامه هاش کامل و روون تره.یه سری مطالب اضافه هم داره که میتونید نخونیدشون.تستها هم حتما سراسری از سال 84-85تا 92رو اول بزنید بعدش برید سراغ تالیفی ها و تستهای سالهای 93-94-95.تا تستهای مبتکران رو تموم نکردید و بهش مسلط نشدیدسراغ کتابای دیگه اصلا نرید!چند منبعی بودن هم ممنوع!بار ها گفته شده ولی باز هم ...
      تو تست زدن 2تا نکته باید حواستون بهش باشه!
      1-یکیش استفاده از روش های تستی هستش که درسته تو زمان صرفه جویی میشه ولی در عین حال قدرت خلاقیت رو ازتون میگیره چون به محض اینکه سوال رو یه کم بپیچونن دیگه فرمول کارساز نیست به جای حفظ کردن فرمول سعی کنید روش های اصلی رو مختصربه کار ببرید مثلا به جای نوشتن واحد ها تو ضریب تبدیل فقط عددهارو بنویسید و واحد هارو تو ذهنتون بگید یا همه کسرها رو یه جا بنویسید.من خودم اینطوری بودم حتی ساده ترین چیزها مثل تبدیل دقیقه به ثانیه،پیدا کردن فرکانس یا دوره در فیزیک!،تبدیل غلظت به مول و....با ضریب تبدیل حل میکردم.اگه به این مرحله برسید واقعا کسرهای پیش ساخته چیزی نیستن!
      پس حتما روش تشریحی هر مسئله رو هر چند سخت باشه یاد بگیرید.
      2-این جمله رو هم به خاطر داشته باشید که یک مسئله ی شیمی بیشتر از چیزی که به ظاهر میرسه اطلاعات میده به شما.مثلا وقتی میگه شرایط stp یعنی دما و فشار رو میدونید و چون فشار 1اتمسفره پس دمای انجماد و جوش اب رو هم میدونید.یا مثلا وقتی میگه واکنش بنیادیه میتونید قانون سرعتش رو بنویسید،یکی از شرایطی که برای توجیه یک ساز و کار با نظریه ی برخورد لازمه رو داره،واکنش تو یک مرحله انجام میشه و...
      یا وقتی میگن یک هیدروکربن حتماباید بدونید که هیدروکربن فقط هیدروزن و کربن داره نه چیز دیگر و...
      اینا شاید ظاهرا ساده به نظربیان ولی باور کنید اگه بتونید معنی هر کلمه و هدف طراح از اوردنش رو بدونید مسئله به راحتی قابل حله.
      گاهی وقتا هم معنی کلمه رو میدونید ولی هدف طراح از اوردنش رو نمیدونید مثلا همتون معنی کلمه ی میتواند در عبارت(کدام گزینه میتواند جواب باشد)میدونید اما نمیدونید که منظور طراح چیه!بیشتر اوقات منظورش اینکه جواب دقیق نمیخاد و شما هم نباید دنبال جواب دقیق باشید بلکه جواب باید بین یک بازه باشه!
      باز اگه نکته ی دیگه ای یادم بیاد میگم!

10. Top | #40
      نفر برتر کنکور
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط :Abolfazl: نمایش پست ها
      سلام تبریک بابت رتبه خوبتون نظرتون درباره ی حل مسائل شیمی به روش کسرهای پیش ساخته چیه؟شما خودتون از چه روشی استفاده میکردید؟بنظر شما نیمسال اول شیمی ۳ رو انتخاب کردن بهتره یا شیمی ۲؟؟
      سلام.
      خیلی ممنون.
      سوال اولتون رو یه پست بالاتر توضیح دادم .
      هر کدوم احساس ضعف میکنید رو نیمسال اول انتخاب کنید چون وقتتون ازاد تره ولی به این هم توجه داشته باشید که مطالب سال دوم تا حدی پیش نیاز سال سوم هستش!

11. Top | #41
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      علی جان تبریک بابت رتبت
      میشه دقیق تر روش مطالعه ریاضی و فیزیکو توضیح بدی؟
      کلا مفهومی میخوندی یا نکته های تستی هم استفاده میکردی ؟
      و اینکه به نظرت برای فیزیک گاجو بخونم کافیه یا باید تستای کتاب دیگه هم بزنم؟

12. Top | #42
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام داداش
      تبریک می گم
      چه عاملی باعث شد اینقدر پیشرفت تراز داشته باشین؟این آخرا چی کار کردینکه اولا انجام نمی دادین؟
      کدوم سولای شیمی و فیزیک و ریاضی رو تو کنکور نزدین و کدوما رو اشتباه جوای دادین
      ممنونم

13. Top | #43
      کاربر فعال

Ashegh
      نمایش مشخصات
      سلامی دیگر
      بار اول یاد رف تبریک بگم . عالی بودید . تو یه سال در کانون رتبه ی عالی اوردید تبریکک . توی امتحان نهایی چیکار کنم که نمره ی بالا ی ۱۹،۵۰ به دست بیارم؟؟

14. Top | #44
      نفر برتر کنکور
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ThePriNcE نمایش پست ها
      علی جان تبریک بابت رتبت
      میشه دقیق تر روش مطالعه ریاضی و فیزیکو توضیح بدی؟
      کلا مفهومی میخوندی یا نکته های تستی هم استفاده میکردی ؟
      و اینکه به نظرت برای فیزیک گاجو بخونم کافیه یا باید تستای کتاب دیگه هم بزنم؟
      سلام.
      مرسی

در مورد فیزیک بیشتر با تست یاد میگرفتم تا با درسنامه یعنی کلیات رو از درسنامه میگرفتم و جزئیات رو از تست.خیلی رو درسنامه حساس نبودم و وقت نمیذاشتم عوضش تستهای زیاد و متنوع حل میکردم.کلا فقط 2تا فرمول خارج از کتاب(خیلیم نمیشه گفت خارج از کتاب) حفظ کرده بودم که هر دوتاش مال اینه ها و عدسی ها بودن!اونم چون با فرمول حل کردن خیلی راحت تر میشد.بار ها هم امتحانشون کرده بودم!
      در مورد یه سری فصلها مثل موج روش خودم رو داشتم!نه اینکه روش ابداع کرده باشم بلکه چون روش های حلش متنوع بودن تقریبا مخلوطی از همش رو استفاده میکردم که بیشتر با تناسب بود.بقیه ی فصلها با روش های تشریحی حل میکردم که گاهی خلاصشون میکردم یعنی خیلی با جزئیات نمینوشتم مثل سوالات دینامیک!گاج رو کامل حل کنید تا یه حد خیلی خوبی جوابگوی تستها هستش بعدش اگه وقت داشتین میتونید از خیلی سبز یا نشرالگو استفاده کنید.
      در مورد ریاضی هم اولش جزوه ی معلممرو میخوندم چون خیلی خوب درس میداد بعدش از گاج بصورت مضربی تست میزدم!اشکالم تو ریاضی این بود که برخلاف فیزیک واسش سوال سخت حل نکرده بودم!
      موفق باشید.

ویرایش توسط ali761 : 26 مرداد 1395 در ساعت 11:44

15. Top | #45
      نفر برتر کنکور
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط احمدیا نمایش پست ها
      سلامی دیگر
      بار اول یاد رف تبریک بگم . عالی بودید . تو یه سال در کانون رتبه ی عالی اوردید تبریکک . توی امتحان نهایی چیکار کنم که نمره ی بالا ی ۱۹،۵۰ به دست بیارم؟؟
      سلام.
      ممنون.
      در مورد امتحان نهایی نذارید جمع بشن رو هم و شب امتحانی بخونید.نهایتا از عید شروع کنید.حتما برای هر درسی کتاب درسی رو بخونید.بعضی از درسها مثل دینی و ادبیات خوندن و خوردن کتاب درسی همراه حل کردن سوالات سالهای قبل کافیه.البته برای زیست و فیزیک و ریاضی و شیمی حتما باید مفهوم هاروبفهمید!برای همین یه خورده هم سوالات تستی حل کنید خیلی بهتره.در مورد زبان تمام لغتهای کتاب درسی رو حفظ کنید.در مورد عربی هم متن کتاب رو دقیقا تحلیل کنید و قواعد رو روش پیاده کنید.لغات اخر کتاب رو هم حفظ کنید.
      موفق باشید.

صفحه 3 از 19 نخستنخست ... 23413 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن