خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 18
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

Exclamation محدودیت سنی دانشگاهای دولتی

سلام خسته نباشیدبنده الان 30 سال دارم خدمت هم رفتم تمام شده رشته تجربی بودم و چند سال پیش فوق دیپلم از دانشگاه ازاد گرفتم حالا بعد چند سال تصمیم جدی گرفتم شاید خنده دار باشه ولی دیگه از ناچاری و علاقه ای که به رشته پزشکی دارم میخوام کنکور بدم کلاس هم میرم کتاب و تشکیلات هم خریداری کردم ولی از یه کتاب فروشی شنیدم که محدودیت سنی داره تو یه سن خاصی میشه رفت دانشگاه دولی والا تو نت هم سرچ کردم چیزی نبود من از دوستانی که اطلاع دارن خواهش میکنم خیال بنده رو راحت بفرمایندبا تشکر

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط reza1983 نمایش پست ها
      سلام خسته نباشیدبنده الان 30 سال دارم خدمت هم رفتم تمام شده رشته تجربی بودم و چند سال پیش فوق دیپلم از دانشگاه ازاد گرفتم حالا بعد چند سال تصمیم جدی گرفتم شاید خنده دار باشه ولی دیگه از ناچاری و علاقه ای که به رشته پزشکی دارم میخوام کنکور بدم کلاس هم میرم کتاب و تشکیلات هم خریداری کردم ولی از یه کتاب فروشی شنیدم که محدودیت سنی داره تو یه سن خاصی میشه رفت دانشگاه دولی والا تو نت هم سرچ کردم چیزی نبود من از دوستانی که اطلاع دارن خواهش میکنم خیال بنده رو راحت بفرمایندبا تشکر
      درود برشما

طبق دفترچه ی راهنمای ثبت نام محدودیت سنی برای شرکت در آزمون و پذیرش در دانشگاه ها وجود ندارد.

طبق تجربیات هم اگر توجه کنید داوطلبان 79 ساله هم در کنکور سراسری وجود داشته.

و طبق آشنایان هم افرادی هستن که 32 سال دارند و در دانشگاه دولتی درحال تحصیل در مقطع کارشناسی هستند.
      خداحافظ ای همنشین همیشه
      خداحافظ ای داغ بر دل نشسته
      تو تنهانمی مانی ای مانده بی من
      تو را می سپارم به دلهای خسته

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      درود بر شما
      واقعا احسنت به این اراده
      حتما حتما بخونید و برای من هم دعا کنید
      اگر رتبه ای که میخوام بیارم در طی سال تحصیلی کمکتون میکنم اگه نیازی داشتید چون من راه های زیادی رفتم و به در بسته زیاد خوردم ولی الان راهمو مسیرمو پیدا کردم
      به امید خدا به هدفم میرسم و اگر تمایل داشتید کمکتون میکنم

4. Top | #4
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mahsa92 نمایش پست ها
      درود بر شماواقعا احسنت به این ارادهحتما حتما بخونید و برای من هم دعا کنیداگر رتبه ای که میخوام بیارم در طی سال تحصیلی کمکتون میکنم اگه نیازی داشتید چون من راه های زیادی رفتم و به در بسته زیاد خوردم ولی الان راهمو مسیرمو پیدا کردمبه امید خدا به هدفم میرسم و اگر تمایل داشتید کمکتون میکنم
      ممنون از Ro.Architect عزیزوالا دوست عزیز ما هم خیلی راه های زیادی رفتیم من شاید هم تو کار موفق باشم ولی همیشه یه ناراحتی تو وجودم هست که چرا برای چیزی که دوست دارم زحمت نکشیدم به امید خدا تلاشمون رو میکنیم اگر موفق شدیم که خوش بحالمون اگر هم نه فردا دیگه خیالمون راحته که تلاشمون رو کردیم و موفق نشدیم!!!به امید پروردگار همه دوستان عزیز تو کنکور درس زندگی موفق بشن و به ارزوهاشون برسنبازم ممنون از دوستان

5. Top | #5
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      من 42 سالمه.کارشناس ارشد متالورژی دارم.از یک هفته پیش شروع کردم میخوام کنکور پزشکی سال دیگه شرکت کنم.هیچ محدودیت سنی وجود نداره دوست عزیز.با اطمینان شروع کن.موفق باشی.اگه دوست داشتی می تونیم با هم برنامه ریزی کنیم بریم جلو.

6. Top | #6
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط alirezazaafari نمایش پست ها
      من 42 سالمه.کارشناس ارشد متالورژی دارم.از یک هفته پیش شروع کردم میخوام کنکور پزشکی سال دیگه شرکت کنم.هیچ محدودیت سنی وجود نداره دوست عزیز.با اطمینان شروع کن.موفق باشی.اگه دوست داشتی می تونیم با هم برنامه ریزی کنیم بریم جلو.
      سلام دوستان. میبینم که خیلی ها مثله بنده هستند و تب پزشک شدن بدجوری افتاده به جونشون
      کامنتها رو خوندم. حیفم اومد تحقیقاتمو در مورد این مسئله ی خیلی حساس و سرنوشت ساز نگم بهتون.
      دوستان عزیز ببینید من ارشد عمران از دانشگاه دولتی دارم. اینکه وسوسه ی پزشک شدن افتاد به جونم صرفا و صرفا علاقه و حسرت مادام العمری بود که مادرم به این رشته داره و هر وقت کسی رو میبینه داره پزشکی میخوره بد جوری آه و افسوس میکشه.. منم چون علاقه شدیدی به مادرم دارم عزمم رو جزم کردم مثله شما پر انرژی برم برای کنکور پزشکی و پزشک شدن..
      امااااااااااا.....رفتم قبل از اینکه کلاس بنویسم و کتاب بخرم کلی تحقیق کردم از پزشکها و دانشجوهای پزشکی. ببینید عزیزان، اگر هدف شما از پزشک شدن موقعیت اجتماعی و اسم در کردنه که هیچ..میخونید و ایشالا در بین خیل عظیم داوطلبین کنکور تجربی(545 هزار نفر !!!) رتبه ی کشوری (کشوری دوستان نه منطقه ای) زیر 4000 میارید و یه شهری یا دولتی یا آزاد بالاخره پذیرفته می شید.....
      نکته ی مهم: کسانی که مثله بنده هم لیسانس و هم ارشد رو روزانه خونده بودند دیگه برای پزشکی نمیتونند دولتی بخونند. و فقط آزاد یا بین الملل.
      نکته: آزاد پزشکی ترمی (12 میلیون ) و بین الملل (16 میلیون)
      نکته: تا دو سال پیش بین الملل قبول شدن آسونتر بود. البته هم پولدار باید میبودی هم زبانت خوب میبود. ولی الان 2 ساله که روش پذیرش در بین الملل هم کردند مثله خود کنکور سراسری و از همون رتبه های سراسری استفاده میکنند برای پذیرش. (قبولیش خیلی سخت تر شده)(خب وقتی میبینن اینهمه داوطلب هست و خیلی هاشونم پولدارن، میگن چرا یرخی برن پزشک بشند! یه کاری میکنیم هم رتبشون نسبتاً خوب باشه هم پولدار باشند )

ولی اگر هدفتون کسب درآمد بالاست و تخصص گرفتن و این حرفها(در کنار موقعیت اجتماعی) باید بگم خوب فکرهاتونو بکنید بعد اقدام کنید. بعد از قبولی بسیار دشوار در این رشته شما باید 9 سال خوبه خوبه خوب درس بخونید تا سر 9 سال مدرک عمومیتونو بدند دستتون(7 سال درس+2سال طرح). اگر این وسطا درسی رو هم بیفتید یا تو آزمون علوم پایه که بعد از 2.5 سال اول گرفته میشه پذیرفته نشید اونوقت 9 ساله تموم نمیکنید و بیشتر میشه این زمان.
      حالا عمومی رو گرفتید. طبق تحقیقات مفصل بنده پزشکان عمومی بیچاره ترین افراد هستند. با ماهی 3 میلیون اونم بعد از اینهمه تلاش و مشقت.
      خوان بعدی میشه کنکور دستیاری پزشکی (تخصص). اینجا بود که کلی خورد تو ذوق بنده و تقریبا نا امید شدم..چون طبق مصوبات وزارت بهداشت ورود به دوره ی تخصص محدودیت سنی داره . یه تعداد از گرایشها حداکثر 35 سال و بقیه حداکثر 40 سال. !!! اگر به کسی گفتند که پزشکی محدودیت سنی داره منظورشون ورود به دوره تخصص بوده.(که البته اصلش هم تخصصه و پولش از اونجا شروع میشه). خلاصه اینکه اگر فردی تو 30 سالگی اقدام جدی کنه برای کنکور پزشکی بازهم شاید نتونه وارد تخصص بشه و همونجا به عمومی رضایت بده و هیچی.......امیدوارم خوب راهنمایی کرده باشم.
      ویرایش توسط zoze : 05 آبان 1395 در ساعت 19:01

7. Top | #7
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط zoze نمایش پست ها
      سلام دوستان. میبینم که خیلی ها مثله بنده هستند و تب پزشک شدن بدجوری افتاده به جونشون
      کامنتها رو خوندم. حیفم اومد تحقیقاتمو در مورد این مسئله ی خیلی حساس و سرنوشت ساز نگم بهتون.
      دوستان عزیز ببینید من ارشد عمران از دانشگاه دولتی دارم. اینکه وسوسه ی پزشک شدن افتاد به جونم صرفا و صرفا علاقه و حسرت مادام العمری بود که مادرم به این رشته داره و هر وقت کسی رو میبینه داره پزشکی میخوره بد جوری آه و افسوس میکشه.. منم چون علاقه شدیدی به مادرم دارم عزمم رو جذب کردم مثله شما پر انرژی برم برای کنکور پزشکی و پزشک شدن..
      امااااااااااا.....رفتم قبل از اینکه کلاس بنویسم و کتاب بخرم کلی تحقیق کردم از پزشکها و دانشجوهای پزشکی. ببینید عزیزان، اگر هدف شما از پزشک شدن موقعیت اجتماعی و اسم در کردنه که هیچ..میخونید و ایشالا در بین خیل عظیم داوطلبین کنکور تجربی(545 هزار نفر !!!) رتبه ی کشوری (کشوری دوستان نه منطقه ای) زیر 4000 میارید و یه شهری یا دولتی یا آزاد بالاخره پذیرفته می شید.....
      نکته ی مهم: کسانی که مثله بنده هم لیسانس و هم ارشد رو روزانه خونده بودند دیگه برای پزشکی نمیتونند دولتی بخونند. و فقط آزاد یا بین الملل.
      نکته: آزاد پزشکی ترمی (12 میلیون ) و بین الملل (16 میلیون)
      نکته: تا دو سال پیش بین الملل قبول شدن آسونتر بود. البته هم پولدار باید میبودی هم زبانت خوب میبود. ولی الان 2 ساله که روش پذیرش در بین الملل هم کردند مثله خود کنکور سراسری و از همون رتبه های سراسری استفاده میکنند برای پذیرش. (قبولیش خیلی سخت تر شده)(خب وقتی میبینن اینهمه داوطلب هست و خیلی هاشونم پولدارن، میگن چرا یرخی برن پزشک بشند! یه کاری میکنیم هم رتبشون نسبتاً خوب باشه هم پولدار باشند )

ولی اگر هدفتون کسب درآمد بالاست و تخصص گرفتن و این حرفها(در کنار موقعیت اجتماعی) باید بگم خوب فکرهاتونو بکنید بعد اقدام کنید. بعد از قبولی بسیار دشوار در این رشته شما باید 9 سال خوبه خوبه خوب درس بخونید تا سر 9 سال مدرک عمومیتونو بدند دستتون(7 سال درس+2سال طرح). اگر این وسطا درسی رو هم بیفتید یا تو آزمون علوم پایه که بعد از 2.5 سال اول گرفته میشه پذیرفته نشید اونوقت 9 ساله تموم نمیکنید و بیشتر میشه این زمان.
      حالا عمومی رو گرفتید. طبق تحقیقات مفصل بنده پزشکان عمومی بیچاره ترین افراد هستند. با ماهی 3 میلیون اونم بعد از اینهمه تلاش و مشقت.
      خوان بعدی میشه کنکور دستیاری پزشکی (تخصص). اینجا بود که کلی خورد تو ذوق بنده و تقریبا نا امید شدم..چون طبق مصوبات وزارت بهداشت ورود به دوره ی تخصص محدودیت سنی داره . یه تعداد از گرایشها حداکثر 35 سال و بقیه حداکثر 40 سال. !!! اگر به کسی گفتند که پزشکی محدودیت سنی داره منظورشون ورود به دوره تخصص بوده.(که البته اصلش هم تخصصه و پولش از اونجا شروع میشه). خلاصه اینکه اگر فردی تو 30 سالگی اقدام جدی کنه برای کنکور پزشکی بازهم شاید نتونه وارد تخصص بشه و همونجا به عمومی رضایت بده و هیچی.......امیدوارم خوب راهنمایی کرده باشم.
      وزارت بهداشت همچین چیزی رو مصوب نکرده، اگه شما لینک مصوبه شو دارین بذارین ما هم ببینیم

8. Top | #8
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط atasadzadeh نمایش پست ها
      وزارت بهداشت همچین چیزی رو مصوب نکرده، اگه شما لینک مصوبه شو دارین بذارین ما هم ببینیم
      این هم برای دوستانی که میخوان ببینند مصوبه رو:

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      داداش بخون ، موفق باشی
      هیچ شرط سنی هم نداره خیالت راحت

10. Top | #10
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط zoze نمایش پست ها
      این هم برای دوستانی که میخوان ببینند مصوبه رو:

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي
      دوست عزیز این مصوبه برا سال 87 هست و تو سال های اخیر لغو شده، من لینک دانلود دفترچه ی ثبت نام آزمون دستیاری 95-96 رو میذارم اینجا، هیچ شرط سنی ای در نظر گرفته نشده. ملاحظه کنین:

http://www.sanjeshp.ir/dastyari43/ap...abtenam_43.pdf

11. Top | #11
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط atasadzadeh نمایش پست ها
      دوست عزیز این مصوبه برا سال 87 هست و تو سال های اخیر لغو شده، من لینک دانلود دفترچه ی ثبت نام آزمون دستیاری 95-96 رو میذارم اینجا، هیچ شرط سنی ای در نظر گرفته نشده. ملاحظه کنین:

www.sanjeshp.ir/dastyari43/apx/Rahnama_sabtenam_43.pdf
      کاملا درسته. دیدم. چیزی که یادم نبود بگم و با دیدن این دفترچه راهنما یادم اومد اینه که من هم همون موقع دفترچه ی دوره ی 42 و 41 رو گرفتم خوندم برای اینکه مطمئن بشم. دیدم زده در این دوره محدودیت سنی وجود ندارد. از سنجش سوال کردم گفتند این محدودیت اعمال کردن و نکردنش دسته شورای انقلاب فرهنگیه و ممکن یک سال اعمال بشه یک سال اعمال نشه. ولی بهرحال ممنون. در دوره 43 که شما فرستادین دیگه اون جمله هم حذف شده خوشبختانه. البته بنده هم بدون تحقیق این حرف رو نزدم. راهنمای دو دوره قبل و یک لینک میفرستم ببینید که همچین چیزی بوده. حالا اگر برداشته شده که خداروشکر.

https://www.google.com/url?sa=t&rct=...36593572,d.bGs

اعمال محدودیت سنی ۳۰ و ۳۵ سال برای ورود به رشته های دستیاری؟ | انجمن پزشکان عمومی ایران

12. Top | #12
      کاربر باسابقه

Maghror
      نمایش مشخصات
      برای ورود به دانشگاه های دولتی هیچ محدودیت سنی وجود نداره اما برای آزمون دستیاری قبلا یه سری مخدودیت سنی وجود داشت اما اینکه هنوزم پابرجا هست رو نمیدونم
      کسی که میخواهد زنده بماند
      باید مبارزه کند
      و کسی که دست از مبارزه بردارد
      آن هم در جهانی که هستی آن وابسته به مبارزه کردن است لایق زنده ماندن نیست .
      " آدولف هیتلر "

13. Top | #13
      کاربر باسابقه

Maghror
      نمایش مشخصات

42 سال ؟؟!! ماشاالله به این اراده ...
      کسی که میخواهد زنده بماند
      باید مبارزه کند
      و کسی که دست از مبارزه بردارد
      آن هم در جهانی که هستی آن وابسته به مبارزه کردن است لایق زنده ماندن نیست .
      " آدولف هیتلر "

14. Top | #14
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      احسنت به این اراده. همینکه داری برای رسیدن به هدفت تلاش می کنی خیلی ارزش داره و به احتمال زیاد یکم تلاشتو زیاد کنی موفق هم می شی. اتفاقا بنظرم افرادی که تو سن بالا می خوان دوباره برن تو وادی تحصیل انگیزشون بمراتب قوی تره.

15. Top | #15
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      عالی

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن