خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 27
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

::: تجربیات انتخاب رشته دانشجو دکتری مهندسی برق دانشگاه علم و صنعت ::

سلام به همه ی دوستان

اون زمانی که من کنکور دادم ، اصلاً نمیدونم این انجمن بودش و من ندیدم یا اینکه اصلاً وجود نداشت

به هر حال این انجمن رو تازه الآن دیدم ؛ به هر حال بگذریم

بذارید از خودم بگم ، دانشجوی مقطع دکتری مهندسی برق دانشگاه علم و صنعت ام و با دیدن این انجمن و کاربرای با معرفتش تصمیم گرفتم که اگر اطلاعاتی دارم که میتونه به انتخاب رشته کنکوری های 95 کمک کنه راهنمایی کنم

اول از همه باید بگم که من 2 بار کنکور دادم و این شرایط رو داشتم که یک سال معاف از سربازی باشم ، همه ی پسرا این امکان رو دارن و اگر استفاده نکردن و این انگیزه رو تو خودشون می بینن که میتونن دوباره کنکور بدن ، این فرصت رو از دست ندن

خیلی تاپیک دیدم که کاربرا ، در رابطه با کنکور مجدد سوال میکنن ، من سال اول رتبه ای که گرفتم 34 هزار بود چون واقعاً درس نمیخوندم

یکی از اقواممون با من کنکور داده بود و شنیده بودم که میخواد مجدد کنکور بده و حتماً دانشگاه دولتی تهران قبول بشه . . .

از اون به بعد دیگه تو خونه بحث ، بحث این فامیلمون بود که بچه زرنگیه و خوش به حال مامان و باباش . . .

اونجا بود که رگ غیرتم بالا زد و واسه کنکور سال دوم خوندم و با رتبه ی زیر هزار تونستم مهندسی برق علم و صنعت قبول بشم

سال دوم فقط آزمون های پایانی قلم چی رو ثبت نام کردم و بقیش رو خودم تو خونه و کتابخونه مطالعه داشتم

اگر کسی فکر میکنه که سال بعد با یکسال مطالعه بدون هیچ مدرسه و خیال راحت ، میتونه رتبه ی بهتری بگیره ، که من گرفتم ، این فرصت رو از دست نده
      ویرایش توسط arash12 : 23 مرداد 1395 در ساعت 17:19

2. Top | #2
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نکته بسیار مهم در انتخاب رشته :

کسانی که قصد دارن ، سال بعد مجدد کنکور سراسری بدن و شانس خودشون رو دوباره امتحان کنن ، به هیچ وجه انتخاب رشته دانشگاه سراسری روزانه نکنید ، چون اگر انتخاب رشته کنید و قبول بشید ، به مدت 2 سال از کنکور محروم هستید .

بنابراین دیگه نمی تونید سال بعد مجدد کنکور سراسری بدهید .

3. Top | #3
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      بعضی دوستان در انجمن مطرح کردن که دانشگاه آزاد خوبه یا دانشگاه دولتی ؟؟

ببینید ، وقتی تصاویری از جلسات کنکور منتشر میشه که داوطلبان خواب هستن ، بعد تو تلویزیون باهاشون مصاحبه میشه که چرا سر جلسه کنکور خواب بودید و اون ها هم میگن چون بالاخره دانشگاه آزاد قبول میشم دیگه . . .

خوب این نوع نمایش دانشگاه آزاد در جامعه ، باعث میشه که دانشجوهای دانشگاه های آزاد بعد از فارغ تحصیل شدن با مشکل جدی بیکاری مواجه شوند .

در شرایط فعلی قطعاً و حتماً دانشگاه دولتی از دانشگاه آزاد بهتره

4. Top | #4
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط arash12 نمایش پست ها

ببینید ، وقتی تصاویری از جلسات کنکور منتشر میشه که داوطلبان خواب هستن ، بعد تو تلویزیون باهاشون مصاحبه میشه که چرا سر جلسه کنکور خواب بودید و اون ها هم میگن چون بالاخره دانشگاه آزاد قبول میشم دیگه . . .

خوب این نوع نمایش دانشگاه آزاد در جامعه ، باعث میشه که دانشجوهای دانشگاه های آزاد بعد از فارغ تحصیل شدن با مشکل جدی بیکاری مواجه شوند .

البته از نظر کاری بخوایم بگیم خیلی دولتی یا غیر دولتيش فرقی نداره بیشتر به رابطه ها و روابط عمومی اون فرد و مهارت هاش برميگرده

5. Top | #5
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط imaginedragon نمایش پست ها
      البته از نظر کاری بخوایم بگیم خیلی دولتی یا غیر دولتيش فرقی نداره بیشتر به رابطه ها و روابط عمومی اون فرد و مهارت هاش برميگرده
      والله الآن پسر دایی من دانشگاه آزاد تهران مهندس عمران خونده ، الآن بیکار تشریف داره ، خونه داییم نشسته ، سقف رو نگاه می کنه

بعد رفیقم پارسال مهندسی عمران دانشگاه دولتی خواجه نصیر رفت ، هنوز هیچی نشده داره حرف از پول و کار میزنه که داره واسش جور میشه

نه داداش فرق داره . . .

ای کاش منم سال دوم ، دوباره کنکور میدادم و شانسمو امتحان میکردم
      ویرایش توسط 2013films : 23 مرداد 1395 در ساعت 17:52

6. Top | #6
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط 2013films نمایش پست ها
      والله الآن پسر دایی من دانشگاه آزاد تهران مهندس عمران خونده ، الآن بیکار تشریف داره ، خونه داییم نشسته ، سقف رو نگاه می کنه

بعد رفیقم پارسال مهندسی عمران دانشگاه دولتی خواجه نصیر رفت ، هنوز هیچی نشده داره از پول و کار میزنه که داره واسش جور میشه

نه داداش فرق داره . . .

ای کاش منم سال دوم ، دوباره کنکور میدادم و شانسمو امتحان میکردم
      ما برعکس اینم دیدیم ... کلا الان باید بدونيد که همه چیز به خود فرد بستگی داره خيليا تو آزاد موفق شدن خيليا تو سراسری و خيليام تو جفت اينا موفق نشدن ... شرایط اون رشته / خلاقیت / علاقه و انگیزه فرد از دانشگاه خیلی مهم تره

7. Top | #7
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      ینی ميخام بگم آره چند سال پیش مدرک و دانشگاه حرف اولو میزد ولی الان ظرفیت ها خیلی زیاد شده و واقعا اونی ک حرفی برای گفتن داشته باشه موفق میشه حالا فرقی نداره شریف باشه یا پیام نور قرچک باشه ))

8. Top | #8
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      بعدم مهندسی عمران کلا خاک خوری زیاد داره ینی تازه سه سال بعد فارغ التحصيليشون باید امتحانات نظام مهندسی بدن بعد دوباره چند سال بعد برای پایه های مختلفش امتحان بدن ک بعد بتونن اجازه کار داشته باشن بنابراین اون رفیق شما احتمالا یا بلوف میزنه یا ی کار نامرتبط داره چون خودم تو عمران آشنا دارم ميگم

Sent from my HTC One using Tapatalk

9. Top | #9
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      ولی بازم معتقدم دانشگاه دولی بهتره با اینکه خودم آزاد درس خوندم ، عقده شده برام

10. Top | #10
      کاربر حرفه ای

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط arash12 نمایش پست ها

مثله اینکه هنوز تو جو کار نرفتی ببینی !!! هم تو قبولی آزمونا استخدامی هم تو محیط کار خیلیا دانشگاه آزادین .. مخصوصا واسه رشته های فنی که واسشون سابقه کار مهمتر از نه نوع دانشگاته

11. Top | #11
      کاربر انجمن

bazande
      نمایش مشخصات
      سلام من موندم امسال برم دانشگاه يا بمونم واسه سال بعد ! به خدا اعصابم خورده ، من حافظه ي خوبى دارم ! به نظر شما بمونم سال بعد يا نه !؟ واقعا فرقى بين دولتى و آزاد هست!؟

12. Top | #12
      کاربر حرفه ای

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط behdad نمایش پست ها
      سلام من موندم امسال برم دانشگاه يا بمونم واسه سال بعد ! به خدا اعصابم خورده ، من حافظه ي خوبى دارم ! به نظر شما بمونم سال بعد يا نه !؟ واقعا فرقى بين دولتى و آزاد هست!؟
      اگر آشنا داری واسه کار ، راحت برو دانشگاه آزاد بعدشم میری سر کار ... آزمون استخدامیم اومد سابقه کار مرتبط هم واسشون مهمه هم به سقفه سنیت اضافه میکنن

13. Top | #13
      کاربر انجمن

bazande
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط siavash123 نمایش پست ها
      اگر آشنا داری واسه کار ، راحت برو دانشگاه آزاد بعدشم میری سر کار ... آزمون استخدامیم اومد سابقه کار مرتبط هم واسشون مهمه هم به سقفه سنیت اضافه میکنن
      آشنام كجا بود

14. Top | #14
      کاربر حرفه ای

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط behdad نمایش پست ها
      آشنام كجا بود
      چه رشته ای اصلا دوست داری بری ؟

15. Top | #15
      کاربر انجمن

bazande
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط siavash123 نمایش پست ها
      چه رشته ای اصلا دوست داری بری ؟
      مهندسى كامپيوتر

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن