خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: خانواده در موفقیت یک کنکوری نقش زیادی دارد؟

رأی دهندگان
    220. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
    • بله

191 86.82%
    • خیر

29 13.18%
    صفحه 15 از 16 نخستنخست ... 5141516 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 211 به 225 از 231
    1. Top | #211
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mahsa-p80 نمایش پست ها

بیشتر از اینکه محبت کنن من حس میکنم میخوان منو از تصمیمی که گرفتم منصرفم میکنن
      من عاشق اینم که استقلال داشته باشم همین الانشم خیلی خودمختارم خیلی از کارامو خودم انجام میدم ولی استقلال مالی یه چیز دیگس
      لعنت به این شرایط که پر و بال ما دخترا رو بستن
      هوف
      آره. اگر پسر بودم خودم کار میکردم پول در میاوردم حتی کارگری( یاد بگیرید پسرا، شما که حتی از کارگری شرمتون میشه. اوف اوف الآن پسرا بهم میریزن. من الفرار)
      که ازشون جدا بشم، بتونم مستقل تر باشم و آزاد باشم. کسی هم نباشه که اعصابمو بهم بریزه.
      ولی الآن انگار حس بدی دارم که پول بخوام از بابام بگیرم. انگار حس میکنم سر بارم.
      پول هر چقد و هر لحظه بگم هم بهم میدن و هیچی برام کم نذاشتن. چه کلاس و چه مشاور و پانسیون و ....ولی من حوصله و اعصاب ندارم و حساس شدم خیلی.
      دلم میخواد تنها تو آرامش باشم بدون اینکه بهم گیر بدن

2. Top | #212
      کاربر فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Dayi javad نمایش پست ها
      آقا سلام!
      درود و خسته نباشید خدمت تمامی اساتید! حضار, شنوندگان و خوانندگان تاپیک!

آقا یک موردی هس که برای خودم و چندین نفر که شرایطی شبیه من دارن گریبان گیرمون شده و میدونم خیلی های دیگ هم این مشکلو دارن

مشکل سازش با خانوادس ! اونم واس یک فرد پشت کنکوری !

اینکه بگیم رفتار و تشویقا و حمایت خانواده هیچ نقشی تو موفقیت یک نفر نداره کاملا چرت و پرت !

تاثیر خانواده تو موفقیت یک دانش آموز و کنکوری بیشتر از خود فرد نباش کم تر نیس

متاسفانه بعضی خانواده ها بنا به دلایلی که شاید بهتر بگیم ندونستن برخورد صحیح با یک فرد کنکوری واقعا تاثیر منفی روی روند پیشرفت بچشون میزارن !

این شرایط به خصوص برای پشت کنکوری ها خیلی شدیدرت اتفاق میفته !

طرف ( @ agha javad) میخواد مثلا کنکور بده از جانب مادرش بهش وحی میشه که تو هیچ ..... نمیشی به جون حضرت آدم که هر چی میکشیم زیر سر خودشو حواس این حرفا تخریبت میکنه ! داغون میشی

وجدانن ,انصافا اینا بهونه نیس ! ی ماه آدم میاد درس میخونه همین که یک روز درس نخونه مورد حملات و انتقادات قرار میگیره !
      آخه این چه وضعشه !
      بعضی کارا از سوی خانواده واقعا میزنه فاتحه روحیه و انگیزه آدمو به باد میده ! طوری که از درس متنفرت میکنه!

به فرض هم من اشتباه کرده باشم ! درس نخونده باشم ! گناه و دزدی ک نکردم که ! شکست خوردم ! با اون شکست تحصیلی غرور و روح و تمام اهدافمم همراه شکستن !

مگه من دلم میخواد پشت کنکور بمونم ؟ مگ من دلم میخواد زیر منت باشم ؟

اصن مگه من دلم نمیخواد برم دانشگاه!

متاسفانه چیزی که از انتظار خانواده خودم فهمیدم اینه که اونا صرفا دانشجو شدن منو میخوان نه موفق شدنم ! فقط میخوان من دانشجو باشم !

یک بار مثل کوه پشتتن ! یک بار چنان پشتتو خالی میکنن که بری تو قعر چاه شکست !

کاش میشد یکبار حرفامو درک کنن !

من اشتباه کردم من کلی شکست خوردم ولی هر بار که خواستم شکستمو جبران کنم از همون اول به جای حمایت حرف شکست مجددمو پیش کشیدن !

کاش به جای کمک مالی یکم از لحاظ روحی حامی آدم باشن !

باشد که رستگار شوند کسانی که این شرایطو دارند
      داغ دلم زنده شدبابام ک میگ همه نبایددکترشن توتون نداری معلم شی بایدسوربدی،داییم ک میگ تومفت خوری،خاله هام آز خداوند قبول نشم یهوازبچشون جلوبیوفتم
      مامانم هي میگ قبول شودشمنا خوشحال نشن

ایناروانیم میکنن

3. Top | #213
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      دوره کنکور یه بحثیه
      اینکه دانشگاه بری و باز هم این ادامه داشته باشه یه بحث دیگس
      دنیا همه هیچ و اهل دنیا همه هیچ
      ای هیچ برای هیچ بر هیچ مپیچ
      دانی که پس از از عمر چه ماند باقی
      مهر است و محبت است و باقی همه هیچ

4. Top | #214
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      آقا سلام!
      درود و خسته نباشید خدمت تمامی اساتید! حضار, شنوندگان و خوانندگان تاپیک!

آقا یک موردی هس که برای خودم و چندین نفر که شرایطی شبیه من دارن گریبان گیرمون شده و میدونم خیلی های دیگ هم این مشکلو دارن

مشکل سازش با خانوادس ! اونم واس یک فرد پشت کنکوری !

اینکه بگیم رفتار و تشویقا و حمایت خانواده هیچ نقشی تو موفقیت یک نفر نداره کاملا چرت و پرت !

تاثیر خانواده تو موفقیت یک دانش آموز و کنکوری بیشتر از خود فرد نباش کم تر نیس

متاسفانه بعضی خانواده ها بنا به دلایلی که شاید بهتر بگیم ندونستن برخورد صحیح با یک فرد کنکوری واقعا تاثیر منفی روی روند پیشرفت بچشون میزارن !

این شرایط به خصوص برای پشت کنکوری ها خیلی شدیدرت اتفاق میفته !

طرف ( @ agha javad) میخواد مثلا کنکور بده از جانب مادرش بهش وحی میشه که تو هیچ ..... نمیشی به جون حضرت آدم که هر چی میکشیم زیر سر خودشو حواس این حرفا تخریبت میکنه ! داغون میشی

وجدانن ,انصافا اینا بهونه نیس ! ی ماه آدم میاد درس میخونه همین که یک روز درس نخونه مورد حملات و انتقادات قرار میگیره !
      آخه این چه وضعشه !
      بعضی کارا از سوی خانواده واقعا میزنه فاتحه روحیه و انگیزه آدمو به باد میده ! طوری که از درس متنفرت میکنه!

به فرض هم من اشتباه کرده باشم ! درس نخونده باشم ! گناه و دزدی ک نکردم که ! شکست خوردم ! با اون شکست تحصیلی غرور و روح و تمام اهدافمم همراه شکستن !

مگه من دلم میخواد پشت کنکور بمونم ؟ مگ من دلم میخواد زیر منت باشم ؟

اصن مگه من دلم نمیخواد برم دانشگاه!

متاسفانه چیزی که از انتظار خانواده خودم فهمیدم اینه که اونا صرفا دانشجو شدن منو میخوان نه موفق شدنم ! فقط میخوان من دانشجو باشم !

یک بار مثل کوه پشتتن ! یک بار چنان پشتتو خالی میکنن که بری تو قعر چاه شکست !

کاش میشد یکبار حرفامو درک کنن !

من اشتباه کردم من کلی شکست خوردم ولی هر بار که خواستم شکستمو جبران کنم از همون اول به جای حمایت حرف شکست مجددمو پیش کشیدن !

کاش به جای کمک مالی یکم از لحاظ روحی حامی آدم باشن !

باشد که رستگار شوند کسانی که این شرایطو دارند
      عجب خونواده هایی پیدا میشن ها. چی بگم والا. خدا کمکتون کنه🤲🤲🤲🤲

5. Top | #215
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط wonshower نمایش پست ها
      داغ دلم زنده شدبابام ک میگ همه نبایددکترشن توتون نداری معلم شی بایدسوربدی،داییم ک میگ تومفت خوری،خاله هام آز خداوند قبول نشم یهوازبچشون جلوبیوفتم
      مامانم هي میگ قبول شودشمنا خوشحال نشن

ایناروانیم میکنن
      بمیرم برات
      اینجور زخما از هر چیزی بدتره
      امیدوارم به حرف مادرت خوب گوش کنی چون ظاهرا مادرت خیلی خوب قدرت رو میدونه

6. Top | #216
      در انتظار تایید ایمیل

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mojtabay نمایش پست ها
      دوره کنکور یه بحثیه
      اینکه دانشگاه بری و باز هم این ادامه داشته باشه یه بحث دیگس
      نگو که این کابوس ادامه داره؟
      حالم از همشون بهم میخوره

7. Top | #217
      sjm
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mr.vakil نمایش پست ها
      واقعا مشکل سختیه درکت میکنم
      من امسال اولین بار بود کنکور دادم خب نخونده بودم و چوبشم خوردم اما امسال فرق میکنه دیگه میخوام بخونم
      بابام میگه سعی خودتو بکن مامانم میگه یکسال خوب بخون خلاص شی اما امان از دست برادرم چون خودش سراسری قبول شده همش رو اعصابه
      میگم میخوام یکسال دیگه بخونم من که پارسال تلاشی نکردم امسال جبرانش میکنم همش انرژی منفی میفرسته که فلانی نتونست و پس تو هم نمیتونی و عمر خودتو حروم میکنی
      اگر مثلا امسال 15هزار شدی سال بعد نهایت 7هزار میشی نمیتونی 700 بشی میگم مگه میشه کسی تلاش کنه و قبول نشه؟
      دیروز تو اتاقم دارم درس میخونم اومده میگه تو باید مهر تمام درسارو تموم کنی و بعدش تست بزنی تا اخرش بلکه سراسری علی ابادی قبول شی
      این حرفش خیلی رو اعصابمه که میگه کسایی تو کنکور موفق میشن که تکنیک بلد باشن اگه تو خودتم بکشی میتونی 50درصد بفهمی و تو کنکورم از 50درصد نهایت 30 میزنی میای بیرون و رتبتم میشه 4000 که فرقیم نداره به حالت به نظرتون راست میگه؟ یعنی همش تکنیکه کنکور من فکر میکنم همون خوندن و تست زدن کفایت میکنه
      برادرت اشتباه میکنه
      درسته ک تلاش کردن تنها کافی نیست ولی نه اینکه حتما ادم باید تکنیک بلد باشه یا اینکه اگه بخونه نهایت 50 درصدو بفهمه اتفاقا اگه کارتو درست انجام بدی همشو میفهمی بقیه اش فقط تمرینه

8. Top | #218
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      .....
      ویرایش توسط Nyr.mhn.93 : 16 مرداد 1400 در ساعت 10:21

9. Top | #219
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      اگه منابع و مشاور و روش مطالعت بد باشه شاید یچیزی قبول شی!ولی اگه خانوادت بد باشن هیچی قبول نمیشی!

#حقیقت

10. Top | #220
      کاربر برتر
      کاربر فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط SOLO_PRODUCTION نمایش پست ها
      اگه منابع و مشاور و روش مطالعت بد باشه شاید یچیزی قبول شی!ولی اگه خانوادت بد باشن هیچی قبول نمیشی!

#حقیقت
      موافقم
      25 : 32 : 13 : 00

11. Top | #221
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      واقعا باهاتون موافقم ....مخصوصا همون اول که میزنن تو ذوق آدم ...!یادمه وقتی با کلی ذوق و شوق کتابای المپیادمو ورق میزدم اومد گفت فک میکنی قبول میشی واقعا ؟رقیباتو الان دارن به بهترین دبیران درس میخونن...!تابستون اولین کنکورم با ذوق اومدم گفتم مامان امروز تونستم بالاخره هشت ساعت بخونم مامانم گفت آفرین ولی اون پوزخند زد گفت میدونی رقیبات الان ۱۶ میخونن؟ بیا ببین اینستا فالوشون دارم حتی یکی هس ساعت ۴ بیدار میشه..!همیشه میزد تو ذوقم ...همیشه ....!خلاصه سعی کنید از این آدما دور باشید ...اصلا حرف نزنید..حتی نگاهشون هم نکنید ...اگرچه تو یه خونه زندگی میکنید. راس میگن وقتی که ازدواج کنید اصلا خواهر و برادر براتون و برای اونا معنا نخواهد داشت ....مخصوصا تو این دوره و زمونه ...والا مال ما که ازدواج نکرده مانع پیشرفته اگه ازدواج کنه چی میشه....!

12. Top | #222
      کاربر برتر
      کاربر فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط paradise. نمایش پست ها
      واقعا باهاتون موافقم ....مخصوصا همون اول که میزنن تو ذوق آدم ...!یادمه وقتی با کلی ذوق و شوق کتابای المپیادمو ورق میزدم اومد گفت فک میکنی قبول میشی واقعا ؟رقیباتو الان دارن به بهترین دبیران درس میخونن...!تابستون اولین کنکورم با ذوق اومدم گفتم مامان امروز تونستم بالاخره هشت ساعت بخونم مامانم گفت آفرین ولی اون پوزخند زد گفت میدونی رقیبات الان ۱۶ میخونن؟ بیا ببین اینستا فالوشون دارم حتی یکی هس ساعت ۴ بیدار میشه..!همیشه میزد تو ذوقم ...همیشه ....!خلاصه سعی کنید از این آدما دور باشید ...اصلا حرف نزنید..حتی نگاهشون هم نکنید ...اگرچه تو یه خونه زندگی میکنید. راس میگن وقتی که ازدواج کنید اصلا خواهر و برادر براتون و برای اونا معنا نخواهد داشت ....مخصوصا تو این دوره و زمونه ...والا مال ما که ازدواج نکرده مانع پیشرفته اگه ازدواج کنه چی میشه....!

ممنون که حرفای منو نوشتید
      من حتی المپیاد مرحله اولش شیمی براش سه ماه خوندم و کلی ذوق داشتم متاسفانه همون شب قبل شنیدم که پدرم سرطان دارن و کلی اعصابم خورد بود کاش که انقد بچه نبودم که براش ناراحت باشم ولی خب حداقل تو مسابقات ازمایشگاه شیمی تونستم تا یه جایی موفقیت کسب کنم
      خواهر برادر هم که نگم اصلااااااااا وای وای نگم نگم هیییچ وقت فکر نمیکردم اینطور باشن هیییییییچ وقت و همیشه میگفتم خدایا شکر که خواهر برادر من مثل بقیه نیستن
      25 : 32 : 13 : 00

13. Top | #223
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط paradise. نمایش پست ها
      کدوم المپیاد بودید؟

14. Top | #224
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      [QUOTE=Dayi javad;893954]دیگ قاطی کردن از این بیشتر بزنی شیشه و پنجره رو بیاری پایین ؟
      گوشیو بکوبی تو دیوار چیزیش نمونه ؟
      در اتاقو بشکنی

تجربه کردم همه این راه هایی ک گفتی[/QUOTE
      پول تو بردار برو خونه اجاره کن خودت رو از زمین و زمان راحت کن

15. Top | #225
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      [QUOTE=Saeed_1381;1667149]
      دیگ قاطی کردن از این بیشتر بزنی شیشه و پنجره رو بیاری پایین ؟
      گوشیو بکوبی تو دیوار چیزیش نمونه ؟
      در اتاقو بشکنی

تجربه کردم همه این راه هایی ک گفتی[/QUOTE
      پول تو بردار برو خونه اجاره کن خودت رو از زمین و زمان راحت کن
      از ما دیگ گذشت اخرین باری ک کنکور دادم تو ۱۴ سالت بود

پای دوست داشتنت ایستاده‌ام...
      مثلِ درختِ کاج
      روبروی پاییز...

صفحه 15 از 16 نخستنخست ... 5141516 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن