خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 42
    1. Top | #1
      کاربر باسابقه

Daghon
      نمایش مشخصات

چه بر سر درصدها و رتبه ها در کنکور 95 آمده است؟

سلام خدمت خفنای گل
      خوبین؟
      بچه ها یه حرفایی شده سر اینکه کنکور 95 سوالات لو رفته و ازین حرفا که خب بیشتر شبیه شوخی میمونه چون امنیت سوالات به شدت بالاست و علت اینکه بعضیا رتبشون ازون چیزی که انتظار داشتن کمتر شده یعنی باتوجه به درصدای پارسال خودشون رو مقایسه کردن و اون چیزی که فکر میکردن اصلا نشده تنها دلیلش ترازبندیه

امسال تراز هر درس اصلا با پارسال قابل مقایسه نیست مثلا بطور مثال زیست 50 پارسال با زیست 80 امسال ممکنه برابری کنه این فقط یه مثاله

به تاثیر قطعی هم ربطی نداره تاثیر قطعی که پارسال داشتیم فقط با همون سال قابل سنجشه نه امسال مثلا یکی معدلش پایینه درصداش بالاتره با یکی که معدلش بالاست با درصدای پایین تر برابری میکنن که امسال اصلا این قضیه وجود نداره به هرحال تاثیر مثبتم به نفع خیلیا بوده واقعا مثلا خود بنده دوستی داشتم که با تاثیر مثبت رتبش از 12 هزار به زیر 10 هزار اومده البته کارنامشو ندیدم هنوز
      و به ضرر کسی نبوده چون تمام رتبه هایی که ما داریم الان در بهترین حالته ممکن هستش و اگر تاثیر قطعی بود بدتر ازین میشد که البته چون در سطح کلی بود این تاثیر پس تراز همه پایین میومد و فقط بیشترین ضرر رو کسایی میکردن که معدلشون از میانگین دور بود اگر بدونین در رتبه های زیر دو هزار معمولا حتی معدل بیست هم تاثیر منفی میزاره

چهار تا کارنامه میزارم و باهم اونارو مقایسه کردم یکی کارنامه مال امساله که از همین جا از صاحب کارنامه معذرت میخوام که بدون اجازه میذارم اگر ناراحت بود پیام بده برمیدارم حتما دو تای دیگه که از قلم چی برداشتم یکی مال سال 94 یکی دیگر هم مال سال 93 همشونم منطقه یک هستن و رنج رتبه هاشون بهم نزدیکه

425231444_112319_8860738513755491713.jpg
      همانطور که کارنامه بالارو میبینین میشه گفت امسال کلا میانگین دینی بالا بوده و ترازش پایین تر بوده نسبت به پارسال همینطور ادبیات که واقعا ساده تر از سال قبل داده بودن و رتبه یک هم 100 زده اونو که خیلی وقته این درصد رو نداشتیم
      مهم تر از همه زیست، زیست پارسال به شدت تو تعیین رتبه نقش داشته چون هم تراز بالایی داشته و هم ضریبش از همه بالاتره در واقع ضریب بالاش باعث این تفاوت شده و میبینید بقیه دروس آنچنان تفاوتی نداشته و البته این رو هم بگم چون پارسال تاثیر معدل بصورت قطعی بوده این کارنامه ممکنه معدل پایینی داشته باشه که من فقط رو زیستش فوکوس کردم نه درس دیگه ای البته کارنامه های دیگه رو هم ببینید همین درصدارو داشتن تقریبا یکی بالاتر یکی کمتر

425228457_113439_12896028054293088643.jpg
      حالا اگر این کارنامه رو ببینید تفاوت سال 93 با سال 94 بیشتر مشخص میشه که باز چون تو سال 93 هم تاثیر قطعی داشتیم بحث کلی نمیشه کرد ولی اینجا مشخصه که شیمی سال 94 راحت تر بوده و زیستش باز نقش اصلی داشته بخاطر تراز و ضریب بالاش البته این دو کارنامه تقریبا معدلاشون اندازه همه ولی چون سوابق تحصیلیشون در دسترس نیست نمیشه در مورد درسای دیگشون صحبت کرد

به نظر من امسال سوالات زیست به نسبت پارسال راحت تر بوده و تعیین کنندگی این درس کمتر شد برای امسال و همینطور ریاضی که امسال نتونست مث سال 94 خصوصا 93 رتبه هارو خیلی جا بجا کنه شیمی هم طبق حرفهایی که از بچه های قوی داشتم اینجور برداشت میکردن که به نسبت پارسال یکم سخت بوده نه اونجور که اغلب بچه ها میگن اگرم دقت کنیم رقیب اصلی هم همونا هستن

دلیل اصلی میتونه رقابت فشرده تر و ساده تر شدن سوالات بخصوص زیست و ریاضی باشه شیمی با اینکه میگن همه خیلی سخت بوده ولی رتبه های خوب درصدای بالایی توش داشتن ولی در مورد زیست این اتفاق پارسال نیفتاد و رتبه های خیلی خوبم درصدای خیلی بالایی نداشتن تاثیر معدل که اصلا نمیتونه دلیلش باشه مگر در مواردی خاص چون میانگین درصد پارسالیا پایین بوده و این دلیل نمیشه چون قطعی بوده طرف کمتر زده یا چیز دیگه پارسال کلا سطح سوالات بالاتر بوده و امسال علاوه بر زیست و ریاضی بالا باید درصدای دیگه هم بالا میبود که پارسال با درصد بالای شیمی و فیزیک و درصد خیلی متوسط زیست رتبه خوبی میشد بدست آورد

پس سختی سوالات زیست و ریاضی به نظر من به شدت تعیین کنندست تو رتبه و اگر این دو سخت باشن و درصدا میانگین پایینی داشته باشه میشه مثل سال 94 که فرد با درصد 40-50 زیست رتبه زیر هزار یا حتی زیر 500 داشته.
      [CENTER]به امید خدا و با تلاش مستمر به هدفم میرسم

[SIZE=4]
      ویرایش توسط mpaarshin : 22 مرداد 1395 در ساعت 23:14

2. Top | #2
      کاربر اخراجی

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      بسیار مفید ممنون از شما که برای بقیه ی دوستان شفاف سازی می کنید تا این همه حرف چرند نگن

3. Top | #3
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      دوست من حرفات ارزش علمی نداشت،چون مشخصا فقط به واسطه ی زیستم تونستم رتبه ی خوب بیارم بقیه درصدام
      ویرایش توسط MohadeseH_M5R : 27 مرداد 1395 در ساعت 15:48 دلیل: ادب را رعایت کنید

4. Top | #4
      کاربر باسابقه

Daghon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط iamshakh نمایش پست ها
      دوست من حرفات ارزش علمی نداشت،چون مشخصا فقط به واسطه ی زیستم تونستم رتبه ی خوب بیارم بقیه درصدام ریده بود
      خخخخ اون ..یده بود رو پاک کن یا مث من کن
      کارنامتو میتونی بدی

[SIZE=4]

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

Daghon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط tabrizcity نمایش پست ها
      بسیار مفید ممنون از شما که برای بقیه ی دوستان شفاف سازی می کنید تا این همه حرف چرند نگن
      فدااااااااااااااات

[SIZE=4]

6. Top | #6
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      مرسی از مطلبت
      و مرسی که کارنامه من کش رفتی (شوخی می کنم )

7. Top | #7
      کاربر انجمن

Mamoli
      نمایش مشخصات
      اوه اوه... من تا حالا داشتم به معدل گوهر بار 17/73 خودم فحش میدادم

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      لطفا برای رشته ریاضی هم تحلیل کنید.

9. Top | #9
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      تغیر شدید و باورنکردنی کیفیت جامعه آماری دلیلش بوده وگرنه سوالات امسال به هیچ وجه ساده تر نبود بلکه اولین سوال زیست رو هم عمدا اشتباه طرح کرده بودن و بعد کنکور هم حذفش کردن ولی در حین جلسه کنکور روحیه و تمرکز خیلی ها رو داغون کرد.
      اضافه شدن لیسانسه ها و دانشجوها دلیل اصلی این مساله بوده.

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط khaan نمایش پست ها
      تغیر شدید و باورنکردنی کیفیت جامعه آماری دلیلش بوده وگرنه سوالات امسال به هیچ وجه ساده تر نبود بلکه اولین سوال زیست رو هم عمدا اشتباه طرح کرده بودن و بعد کنکور هم حذفش کردن ولی در حین جلسه کنکور روحیه و تمرکز خیلی ها رو داغون کرد.
      ممنون، ولی چرا رتبه‌های ریاضی‌ها هم اینجوری شد؟

11. Top | #11
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      از کجا میگی حذف شده سوال اول

12. Top | #12
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      عالی بود محمد

خیلی کامل شفاف سازی کردی و دقیق

13. Top | #13
      کاربر باسابقه

Daghon
      نمایش مشخصات
      اصلا اینجور نیست واقعا سوالات زیست راحت تر بود ریاضی هم همینطور اینو همه میگن

[SIZE=4]

14. Top | #14
      کاربر باسابقه

Daghon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mam نمایش پست ها
      عالی بود محمد

خیلی کامل شفاف سازی کردی و دقیق
      فدااااات

[SIZE=4]

15. Top | #15
      کاربر باسابقه

Maghror
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Coyote نمایش پست ها
      ممنون، ولی چرا رتبه‌های ریاضی‌ها هم اینجوری شد؟
      نشدا !
      run forrest runnn

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 2 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن