خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 40 از 40 نخستنخست ... 303940
    نمایش نتایج: از 586 به 591 از 591
    1. Top | #586
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      شما بلافاصله بعد از خواندن تست می زدید یا با فاصله چند روزه،ایا درمورد درسهای مختلف فرق می کرد؟

فرستاده شده از Hol-U19ِ من با Tapatalk

2. Top | #587
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      برای جمع بندی بیشتر تست بزنم یابخوانم ؟

3. Top | #588
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      جمع بندی رابه نظر شما از کی شروع کنم بهتر است؟

4. Top | #589
      کاربر اخراجی

Daghon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط MohadeseH_M5R نمایش پست ها
      ســــــــلام و درود
      بـــر تمامی حضــاران

اولـــیــن ! مصاحبه رو اغاز میکنیم با :
      محـمـــد بـابـایـی
      رتبه : 14 منطقه 3 از ایلام
      با معدل کتبی :19.6

( نام کاربری شون در انجمن : mohammad.babaie )

عکس کارنامه کنکــور و سوابق تحصیلی شون :

کارنامه کنکور 95

کارنامه کنکور 94

سوابق تحصیلی قبل ترمیم

بامعدل کتبی:18.45

سوابق تحصیلی بعد ترمیم

بامعدل کتبی:19.6

از پرسیدن سوالات تکراری تا حد ممکن بپرهیزید
      + اسپم ممنوع

با تشکر
      و آرزو موفقیت برای همگی شما

خودتون رو معرفی کنید ، ازکدوم شهر و اسم مدرسه !؟

محمد بابایی از ایلام مدرسه غیر انتفاعی حواجه نصیر الدین

رشته و دانشگاه انتخابی شما؟

رشته پزشکی
      دانشگاه تهران=> بهشتی =>ایران

درباره هر یک از این شش بازه زمانی به سولات جواب بدید:

(چگونه برای این بازه ها برنامه ریزی می کردید؟ // کدام آزمون شرکت میکردید؟ // چگونه هر درس را مطالعه میکردید؟ با توضیح )

تو دو قسمت میگم چون بعضی از دوستان بهم گفتم در مورد سال قبل هم بگم

کنکور 94:
      - تابستان سال دوم
      - تابستان سال سوم
      تا سال پیش اصن به کنکور فکر نمیکردیم مدرسه مون هم که.... :ا

- تابستان سال چهارم
      از این تابستون شروع کردم برای کنکور 94 خوندن که طبق برنامه یک موسسه مشاوره بود پیش میرفتم و ازمونی شرکت نکردم

- سال تحصیلی چهارم
      بازهم طبق برنامه همون موسسه پیش میرفتم و ازمون فقط جامع های اخر قلمچیو شرکت کردم که نتیجه خوبی نگرفتم و کنکورای دهه نود رو از خودم امتحان گرفتم

- دوران طلایی نوروز:
      نوروز چند روز اول کلا مطالعه نداشتم به علت مشکلاتی که برام پیش اومد ولی بقیش بیشتر روی عمومی ها و زیست تمرکز کردم و تونستم زیست رو کلا تموم کنم و بقیه درسارو هم مقدار زیاد پیشرفت کردم

- دوران جمع بندی:
      ازمونای قلمچی بودم و تو این دوران متن کتابارو مرور کردم و یه هفته مونده به کنکور خلاصه های کاملی که نوشته بودم مرور کردمو بیشتر سعی میکردم خودم با شرایط سر جلسه وفق بدم و شرایط جلسه کنکورو شبیه سازی کنم

کنکور 95:
      برای شروع کنکور 95 حالا دیگه تجریه داشتم...میدونستم بهترین منایع چین...میدونستم چطور برنامه بریزم....خلاصه همه چی برام روشن بود...مدرسه و معلم و کلاس و همه چیو گذاشتم کنار فقط خودمو کتابا
      تایستان که منتظر اعلام نتایج بودم چون فکر میکردم پزشکی شهر خودم قبول میشم ولی نشدم و بین الملل دانشگاه ایران درو اومدم که وقتی پیگیر هزینه هاش شدم خیلی برام سنگین بود!!...در نتیجه تابستون کلا رفت
      از اول مهر دقیقا شروع کردم خوندن برای کنکور 95...اول خیلی مصمم بودم چون واقعا ار نتیجه ام ناراحت بودم و هی به خودم میگفتم من باید خق مو از این سیستم اموزشی بگیرم ......همه چیزایی که از سال قبل یادم بود رو ریختم دور.
      از پایه همه درسارو شروع کردم و اصلا سراغ روش های عجیب و غریب مخصوصا تو درس ریاضیو فیزیک نرفتم.....اوایل با ساعت مطالعه 5 6ساعت در روز شروع کردم تا نزدیک عید به 8 ساعت رسید و از عید به یعد 9 10 ساعت در روز رسید البته بعضی روزاهم نوسان داشتم.
      تو عید فقط روز اول کاملا استراحت کردم و درس نخوندم ولی بقیه عیدو خیلی جدی خوندم چون امسال برخلاف سال گذشته هدفم فقط فقط موفقیت کنکور بود زیاد به چیزای دیگه فکر نمبکردم
      حدودا یه ماه مونده به کنکور جمع بندیو شروع کردم و یک هفته مونده به کنکور هم فقط خلاصه های خودمو خوندم
      امسال تو ازمونای قلم چی+ماز+جامع های سنجش بودم:به دوستانی که خیلی روی زیست حساب باز کردند توصیه میکنم تو ازمونای ماز شرکت کنند ولی نه برای رتبه،برای یادگیری....جامع های سنجش هم که قطعا شرکت کنید....قلمچی بستگی به خودتون داره بعضی ها گزینه2 رو ترجیح میدند ولی من برنامه قلمچیو ترجیح میدم

- دقیقا از چه منبعی برای هر درس استفاده می کردید و چه منابعی را پیشنهاد می کنید؟
      جدا جدا میگم که کامل باشه:
      کنکور 94:

ادبیات:
      جامع موضوعی گاج+زبان فارسی گاج

عربی:
      گاج نقره ایی

دینی:
      جامع گاج

زبان:
      مبتکران جامع

ریاضی:
      خیلی سبز حامع+جمع بندی طلایی مبتکران

فیزیک:
      گاج پایه و پیش

شیمی:
      مبتکران

زیست:
      گاج جامع+جزوه عمارلو

کنکور 95:که بهترین کتابام اینابودن:

ادبیات:
      جامع موضوعی گاج+لقمه های مهوماه

عربی:
      خیلی سبز

دینی:
      جامع گاج

زبان:
      مبتکران جامع

ریاضی:
      خیلی سبز حامع+iq گاج

فیزیک:
      گاح پایه-فیزیک 3 و پیش 1و2 مبتکران شهریاری

شیمی:
      دوم الگو-سوم گاج-پیش خیلی سبز

زیست:
      گاج iq--الگو--بجای کتاب درسی از کتابای زیر ذره بین خانه زیست شناسی استفاده کردم

آیا کلاسور ارزیابی پر می کردید ؟ چگونه بعد از هر آزمون رفع اشکال می کردید؟

خیر--حدود یک ساعت بعد ازمون از اول سوالا و جوابارو تک تک میخوندم و سوالای که جالب بودن یا مشکل داشتمو توی یک دفتر یادداشت میکردم و بارها مرورش میکردم

- منابع جمع بندی کنکورتون چی بود؟

عمومیا:
      خلاصه های کامل خودم/ازمون ادبیات خیلی سبز

ریاضی:
      خط ویژه/خلاصه های خودم

فیزیک:
      ازمون خیلی سبز/جمع بندی فیزیک مهروماه/خلاصه های خودم

شیمی:
      ازمون فار/موج ازمون/خلاصه های خودم

زیست:
      مرور سریع متن کتاب/تستای مثبت ای کیو iq+ کتاب iqگاج

برای شبیه سازی کنکور کتاب 5 ازمون اندیشه فایق رو داشتم

- اگه دوباره کنکور بدید چه اشتباهی رو تکرار نمیکنید؟

هیچ درسی رو کنار نمیزاشتم--به حاشیه ها مثل همین معدل کمتر توجه میکردم---کتاب درسی ریاضی و فیزو هم میخوندم

اگه برمی گشتید به عقب کدوم کتاب هارو دیگه سمتش نمیرفتید ؟ با ذکر دلیل !

فیزیک پیش گاج(بجاش از همون اول مبتکران میگرفتم چون اصلا درسنامه هاش واسه کسی که میخواست از پایه شروع کنه مناسب نبود)-ازمون فار(بجاش از همون اول موج ازمون میگرفتم چون تستای قوی تر و سطح بالاتری داره)

- نظرتون درباره درس خوندن گروهی ؟ مفید هستش ؟

برای من خوب نبوده

- اگر داوطلبی در امتحانات نهایی نتیجه مناسب نگرفته باشد میتواند در کنکور سراسری موفق شود؟

حتما میتونه فقط تلاش بیشتری میخواد ...این امکان ترمیم معدل هم که هست

- روش مطالعه هر درس رو خیلی مفید و خلاصه میگید؟

عمومیا و ریاضی و فیزیک و شیمی
      :

اول درسنامه رو با حوصله و چندتا مثال میخوندم تا کامل متوجه نشم رد نمیشدم بعد با فاصله چند ساعت تا اونجا که وقت بود تست میزدم

زیست:

اول کتاب درسیو روخوانی ساده میکنم که دستم بیاد موضوعات کلی چیه...بعد نقطه به نقطه کتابو میخوندم...هم متن کتاب هم فعالیتا و...و تا اونجا که میتونستم نکته و تست ترکیبی مفهومی درمیاوردم...
      بعد از روی الگو درسنامه هاشو میخوندم تا نکات جدیدو یاد بگیرم و گوشه کتاب مینوشتم{صفحه های کتابم کلا سیاهه : ) }... روز بعد، قبل از خوندن بخش بعدی کتاب درسی، تستای الگو مبحث دیروز رو میزدم بعد هم چند روز بعد یه مرور دوباره+تستای iq گاج---واسه بعضی مباحث از کتابای دیگه مثل همایش نشر دریافت ممکن بود استفاده کنم

- روش شما برای مرور درس ها چه بود؟

مرور من معمولا با تست بود و کمتر درسنامه ها رو مرور میکردم مثلابرای شیمی برای مرور یه مبحث یه ازمون از فار یا موج ازمون میزدم ولی زیست برای مرور فقط متن کتابو میخوندم

نقش مشاور را درموفقیت تان چقدر میدانید؟به نظر شما لازم به مشاور هست یا نه؟

برای من که مشاور نقش برعکس داشت باعث شد تو راه انحرافی کنکور برم ولی بقول رتبه یک اقای احمدی اگه مشاور باسواد باشه و حداقل رتبه های خوبی تو کنکور داشته باشه خیلی میتونه موثر باشه

- شرکت در ازمون ازمایشی ضرورت دارد یا نه؟

بستگی به فرد داره ولی من توصیه میکنم حتما شرکت کنند

- تا به حال از درس خواندن خسته شده بودید یا نه؟ چند تا راهکار واسه افزایش انگیزه درس خواندن به داوطلبان پیشنهاد میکنید؟

خیلی زیاد مخصوصا وسطای راه....والا روش های مختلفی هست مثلا من معمولا با دوستانم میرفتم بیرون و کلاانرژیم بر میگشت...هیچوقت نباید استراحت رو از برنامه تون حذف کنین چون کتکور مثل ورژش دو استقامت هس نه دو سرعت

- میزان ساعت خواب شما در شبانه روز چقدر بود؟
      حدود 8 ساعت

- چند ساعت از هفته رو به تفریح اختصاص داده بودید؟

چند ساعت رو دقیق نمیدونم ولی مثلا هر شب فیلم میدم و هر جمعه که ازمون داشتم کلا درس نمیخوندم

- در تابستان مطالعه و تمرکز شما بر روی دروس پایه و پیش به چه میزان بود؟

تابستان کنکور 94 فقط اغلب مباحث پابه رو خوندم و پیش رو نرسیدم و تایستون 95 هم که مطالعه نداشتم

- چه بازه زمانی را برای رفتن به کلاس کنکور مناسب تر میدانید؟آیا کلاس کنکور لازم است؟

کلا یه نظر منفی نسبت به کلاس کنکور و dvd اموزشی پیدا کردم چون تو کنکور سال اولم ضربه بدی ازش خوردم و بنظرم اصلا نباید دنبال اینحور چیزا بود
      ولی اگه اصرار داشته باشین تابستان بنظرم بهترین زمانه

- برنامه ریزی بلند مدت و کوتاه مدت چه میزان در موفقیت شما تاثیر داشت؟

اصلا بنظرم اولین عامل موفقیت برنامه ریزی هست...
      مثلا خودم جمعه بعد هر ازمون طبق برنامه قلمچی برای خودم برنامه روزانه میریختم و حداقل تا 90 درصد برنامه رو اجرامیکردم

- بهترین روش مرور دروس پایه در طول سال تحصیلی چیست؟

تعیین وقت های مشخصی برای مرور در کنار دروس پیش و مخصوصا استفاده از خلاصه نویسی

- چند راهکار برای خلاصه نویسی مفید دروس؟

به قول یکی از دوستان خلاصه نویسیو نمیشه یاد داد...باید ببینی چه چیزایی مشکل داری یا یادت میره...هر مطلبیو با چه رمزی نشون میدی و غیره

- نسبت مطالعه دروس عمومی و اختصاصی را چقدر میدانید؟

70 درصد اختصاصی و 30 درصد وقتمو عمومی میگرفت

- تقسیم بندی مطالعاتی شما چگونه بود؟ چه مقدار را به تست و چه مقدار را به مطالعه اختصاص میدادید؟

اوایل سال بیشتر درسنامه خوندن و یادگیری داشتم و حدودا 60 درصد مطالعه داشتمو 40 درصد تست ولی از نزدیکای عید به بعدتمرکز میاد رو افزایش سرعت و قدرت تست زنی و تقریبا 70 درصدتست و 30 درصد مطالعه تشریحی داشتم

- میزان اهمیت دروس پایه و تاثیرشان در رتبه شما؟

قطعا اهمیت زیادی داره چون نصف بیشتر سوالاتو شامل میشه و خیلی برای درصدا بالا اوردن تاثیر داره

- به داوطلبانی که در سال های پایه درس نخواندند چه توصیه ای دارید؟

همیشه وقت هست با برنامه منظم پایه رو در کنار پیش بخونن

مطالعه در تابستان چه میزان در موفقیت شما در ازمون سراسری نقش داشت؟

در کنکور سال اول خیلی خوب بود باعث شد یکمی با جو کنکور اشنا بشم و سال تحصیلی بطور ناگهانی تحت فشار و استرس کنکور قرار نگیرم

- چه دروسی باید درتابستان خوانده شود که اهمیت بیشتری دارد؟

قطعا دروس اختصاصی پایه هر چقدر بیشتر بخونین بیشتر از بقیه جلو میفتین مخصوصا تو تایستون سال چهارم اگه پایه رو ببندید تو سال تحصیلی پیش دانشگاهی خیلی راحت میتونید رو دروس پیش هم تمرکز کنید و اونارو هم عالی بخونین

- مهمترین عامل موفقیت شما در کنکور؟

بنظر خودم تلاش+برنامه ریزی----بنظر من بی برنامه بودن = شکست

نقش و اثر خانواده در موفقیت شما؟

خیلی خیلی زیاد...همه تلاش میکردن محیط اروم برای درس خوندم ایجاد بشه و کلا همه چیزمو مدیونشونم

-قبل از شما کسی در خانواده و فامیل بود که نتیجه ی خوبی در کنکور گرفته باشد ؟

اشنای دور بله رتبه سه رقمی داشته

-چقدر رتبتون در حد انتظارتون بود؟ چقدر با رتبه ی ازمون های ازمایشی فاصله داشت؟

حدس میزدم زیر 100 منطقه میشم ولی زیر 20 رو واقعا فکر نمیکردم...رتبه کنکورم از تموم ازمونام بهتر شد در واقع کنکور بهترین ازمونم بود

-ایا سوالات را به ترتیب دفترچه پاسخ دادید؟

فقط اختصاصیا رو تغییر دادم:ریاضی-زیست-شیمی-فیزیک

- مهمترین توصیه ای که برای داوطلبان کنکور 96 برای استفاده از بازه ی زمانی پیش رو دارند ، چیست؟

این که اینقدر به حاشیه ها توجه نکنند مثلا بحث معدل و دانشجویان شریف : ) و ....هر چی بخواد بشه میشه و ما نمیتونیم جلوشو بگیریم پس باید خودمونو بکشیم بالا که حقمونو بگیریم نه فقط شکایت کنیم که حق مونو باید بدن...

-موفقیت خود را تقدیم به چه کسی میکنید؟

پدر و مادرم و در واقع اگه موفقیتی هست،موفقیت اوناست نه من

امیدوارم همه بچه های انجمن نه تنها تو کنکور،تو زندگی موفق باشن
      up
      وقتش بود
      دمت گرم همشهری

mohammad.babaie@

5. Top | #590
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      Up
      🌺یا رادَّ ما قَد فَات🌺

6. Top | #591
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      یاد اون دوران میوفتم واقعا اعصابم میریزه به هم
      منِ احمق ...
      البته الانم دارم از حسرت هام ضربه میخورم
      پس همچنان، منِ احمق ...
      پرنده ای که از مترسک بترسد،از گرسنگی خواهد مرد ... "ارنستو چه گوآرا"

صفحه 40 از 40 نخستنخست ... 303940

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن