خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 12 از 12
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

×معرفی رشته های پزشکی دندانپزشکی و داروسازی×

به نام خدا

امروز میخام برای بچه های تجربی که کنکور دادن یک معرفی از 3 تا رشته اصلی داشته باشم

پزشکی:رشته پزشکی بین 3 رشته بالا بیشترین مدت تحصیل یعنی 7 سال رو داره و از نظر سختی دروس هم از دندان سخت تر و تقریبا همسطح با داروسازی هست
      پزشکی در 4 مقطع علوم پایه فیزیوپات استاژری و اینترنی پیگیری میشه که در این بین باید دو امتحان علوم پایه و پره اینترنی رو علاوه بر امتحانات پایانی ترمها بدید و قبول بشید تا بتونید ادامه بدید
      از لحاظ سختی دروس باید بدونید که اگر فکر میکنید کنکور سخته کلا باید مفهوم سختی رو تو ذهنتون بازنگری کنیدشاید فقط آناتومی اندام پزشکی به اندازه کل زیست و شیمی دبیرستان مطلب عمقی و پیچیده داشته باشه
      از لحاظ آینده شغلی فارغ التحصیلان این رشته به 2 دسته تقسیم میشن
      دسته 1:کسایی که تخصص میگیرن و سطح درآمدی بسیار بالاتری خواهند داشت
      دسته 2:کسایی که عمومی باقی میمونن که البته درآمد پایینی نخواهند داشت بخاطر طرح تحول نظام سلامت ولی خوب با متخصصین فاصله زیادی دارن
      آزمون تخصص هم سخت ترین امتحان که یک پزشک در طول عمرش تجربه میکنه(البته بغیر از آزمون های ارتقا)

دندانپزشکی:طول دوره 6 ساله داره و بیشتر دروس نظری تا علوم پایه هست و بعد از اون کار عملی دارن از لحاظ سختی دروس از پزشکی و دارو ساده تر هست مثلا آناتومی که بچه های دندان روش تمرکز دارن بیشتر سرو گردن هست در حالیکه پزشکی ها اندام تنه وسروگردن را با جزییات کامل باید بدونن
      کار عملی در دندانپزشکی بخش مهمیه که خیلیها در نظر نمیگیرن شما در دندانپزشکی باید دستان هنرمندی داشنه باشید تا بتوانید دندانپزشک موفقی بشید
      فشاری که در حین پروسیجر های دندان به بدن وارد میشه بسیار زیاده و اکثر دندانپزشکها دچار بیماریهایی مثل آرتروز هستند که با عث میشه عمر کاری کمتری داشته باشن نکته ای که خیلیها در نظر نمیگیرن
      دندانپزشکی هم مثل پزشکی تخصص هایی داره که بجز جراحی فک وصورت بقیه بسیار محدود تر از پزشکی هستند و اساسا مردم هم حیلی تخصص های دندون رو نمیشناسن البته به نظر میرسه در سال های آینده آشنایی و توقعات مردم بالاتر بره
      نکته مهمی که وجود داره اینه که باز کردن مطب دندانپزشکی هزینه بسیار زیادی میطلبه که معمولا در ابتدای کار نمیشه اون رو فراهم کرد و باید در کلینیک کار کرد که تقریبا نصف عملکرد به دندانپزشک پرداخت میشه

داروسازی:6 تا 6.5 طول دوره بسته به دانشگاه.از لحاظ سختی دروس بدلیل سروکار داشتن زیاد با شیمی همسطح با پزشکی.امتحان علوم پایه در هر 3 رشته مشترکه
      علاقه در این رشته نقش بسیار مهمی ایفا میکنه
      دانشجویان رشته داروسازی پس از دوره میتوانند phd بگیرن که البته بسیار پذیرش محدودی داره
      در گذشته پس از پاس 140 واحد دانشجویان داروسازی میتوانستن در داروخانه کار کنن و درآمد داشته باشن که ظاهرا در حال حاضر داره محدود میشه این کار
      برای باز کردن داروخانه شما باید امتیاز داشته باشید که به دو روش میشه بدست آورد 1کار در شهر های کوچکتر 2خرید امتیاز
      در مورد دو رشته دیگه هم برای باز کردن مطب باید امتیاز داشت که از دارو کمتره
      خرید امتیاز داروخانه هزینه میلیاردی لازم داره و بسیار سخته ولی اگر داروخانه داشته باشید درآمدهم به شدت افزایش پیدا میکنه

من بیشتر اطلاعات اساسی و مهم رو سعی کردم بگم
      در پایان اگر سوالی دارید بپرسید

امیدوارم مفید بوده باشه
      ویرایش توسط dr.moghaddam : 19 مرداد 1395 در ساعت 16:29

2. Top | #2
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      تاپیک تکراری

3. Top | #3
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      مطالب تکراری نیست و برای کمک بیشتر به بچه های که انتخاب رشته پیش رو دارن

4. Top | #4
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط dr.moghaddam نمایش پست ها

http://forum.konkur.in/thread43482.html

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      ممنون عالی بود
      من بین پزشکی و دارو موندم که پزشکی شهر دور بخونم یا دارو شهر خودم(حدود رتبه 800 تا1000)
      از طرفی احساس میکنم از لحاظ درامد و اینده شغلی پزشکی بهتره؟؟؟
      نظرتون؟؟؟
      انسان ها هرگز شکست نمیخورند بلکه تلاششان را متوقف میکنند
      (هرگونه سوالی از شیمی با هر سطحی! داشتین در خدمتم)
      رتبم شده 2970 در سهمیه(اصلا فکرشو نمیکردم اینقدر پایین شم
      )

6. Top | #6
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط amirhosseinR نمایش پست ها
      ممنون عالی بود
      من بین پزشکی و دارو موندم که پزشکی شهر دور بخونم یا دارو شهر خودم(حدود رتبه 800 تا1000)
      از طرفی احساس میکنم از لحاظ درامد و اینده شغلی پزشکی بهتره؟؟؟
      نظرتون؟؟؟

http://forum.konkur.in/thread43482.html

7. Top | #7
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط amirhosseinR نمایش پست ها
      ممنون عالی بودمن بین پزشکی و دارو موندم که پزشکی شهر دور بخونم یا دارو شهر خودم(حدود رتبه 800 تا1000)از طرفی احساس میکنم از لحاظ درامد و اینده شغلی پزشکی بهتره؟؟؟نظرتون؟؟؟
      رشته رو فدایی شهر نکنید به نظرم
      رشته اولویت داره علی الخصوص در مورد آینده شغلی شما
      ویرایش توسط dr.moghaddam : 19 مرداد 1395 در ساعت 15:44

8. Top | #8
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      اون تاپیک کپی از مطالب بقیه سایت هاست

خیلی ها تقاضا کردن منم زدم اطلاعاتشم جامع و خوب هست....

اگه مورد داشت بچه های مدیریت سایت حذف میکنن

ویرایش توسط dorsa20 : 19 مرداد 1395 در ساعت 16:29

9. Top | #9
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط درسا20 نمایش پست ها
      خیلی ها تقاضا کردن منم زدم اطلاعاتشم جامع و خوب هست....

اگه مورد داشت بچه های مدیریت سایت حذف میکنن
      هدف یکیه میخایم که بچه ها با نگاه بازتر انتخاب رشته کنند

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

به نام خدا

امروز میخام برای بچه های تجربی که کنکور دادن یک معرفی از 3 تا رشته اصلی داشته باشم

پزشکی:رشته پزشکی بین 3 رشته بالا بیشترین مدت تحصیل یعنی 7 سال رو داره و از نظر سختی دروس هم از دندان سخت تر و تقریبا همسطح با داروسازی هست
      پزشکی در 4 مقطع علوم پایه فیزیوپات استاژری و اینترنی پیگیری میشه که در این بین باید دو امتحان علوم پایه و پره اینترنی رو علاوه بر امتحانات پایانی ترمها بدید و قبول بشید تا بتونید ادامه بدید
      از لحاظ سختی دروس باید بدونید که اگر فکر میکنید کنکور سخته کلا باید مفهوم سختی رو تو ذهنتون بازنگری کنیدشاید فقط آناتومی اندام پزشکی به اندازه کل زیست و شیمی دبیرستان مطلب عمقی و پیچیده داشته باشه
      از لحاظ آینده شغلی فارغ التحصیلان این رشته به 2 دسته تقسیم میشن
      دسته 1:کسایی که تخصص میگیرن و سطح درآمدی بسیار بالاتری خواهند داشت
      دسته 2:کسایی که عمومی باقی میمونن که البته درآمد پایینی نخواهند داشت بخاطر طرح تحول نظام سلامت ولی خوب با متخصصین فاصله زیادی دارن
      آزمون تخصص هم سخت ترین امتحان که یک پزشک در طول عمرش تجربه میکنه(البته بغیر از آزمون های ارتقا)

دندانپزشکی:طول دوره 6 ساله داره و بیشتر دروس نظری تا علوم پایه هست و بعد از اون کار عملی دارن از لحاظ سختی دروس از پزشکی و دارو ساده تر هست مثلا آناتومی که بچه های دندان روش تمرکز دارن بیشتر سرو گردن هست در حالیکه پزشکی ها اندام تنه وسروگردن را با جزییات کامل باید بدونن
      کار عملی در دندانپزشکی بخش مهمیه که خیلیها در نظر نمیگیرن شما در دندانپزشکی باید دستان هنرمندی داشنه باشید تا بتوانید دندانپزشک موفقی بشید
      فشاری که در حین پروسیجر های دندان به بدن وارد میشه بسیار زیاده و اکثر دندانپزشکها دچار بیماریهایی مثل آرتروز هستند که با عث میشه عمر کاری کمتری داشته باشن نکته ای که خیلیها در نظر نمیگیرن
      دندانپزشکی هم مثل پزشکی تخصص هایی داره که بجز جراحی فک وصورت بقیه بسیار محدود تر از پزشکی هستند و اساسا مردم هم حیلی تخصص های دندون رو نمیشناسن البته به نظر میرسه در سال های آینده آشنایی و توقعات مردم بالاتر بره
      نکته مهمی که وجود داره اینه که باز کردن مطب دندانپزشکی هزینه بسیار زیادی میطلبه که معمولا در ابتدای کار نمیشه اون رو فراهم کرد و باید در کلینیک کار کرد که تقریبا نصف عملکرد به دندانپزشک پرداخت میشه

داروسازی:6 تا 6.5 طول دوره بسته به دانشگاه.از لحاظ سختی دروس بدلیل سروکار داشتن زیاد با شیمی همسطح با پزشکی.امتحان علوم پایه در هر 3 رشته مشترکه
      علاقه در این رشته نقش بسیار مهمی ایفا میکنه
      دانشجویان رشته داروسازی پس از دوره میتوانند phd بگیرن که البته بسیار پذیرش محدودی داره
      در گذشته پس از پاس 140 واحد دانشجویان داروسازی میتوانستن در داروخانه کار کنن و درآمد داشته باشن که ظاهرا در حال حاضر داره محدود میشه این کار
      برای باز کردن داروخانه شما باید امتیاز داشته باشید که به دو روش میشه بدست آورد 1کار در شهر های کوچکتر 2خرید امتیاز
      در مورد دو رشته دیگه هم برای باز کردن مطب باید امتیاز داشت که از دارو کمتره
      خرید امتیاز داروخانه هزینه میلیاردی لازم داره و بسیار سخته ولی اگر داروخانه داشته باشید درآمدهم به شدت افزایش پیدا میکنه

من بیشتر اطلاعات اساسی و مهم رو سعی کردم بگم
      در پایان اگر سوالی دارید بپرسید

امیدوارم مفید بوده باشه
      سلام
      ممنون از راهنماییتون...
      ان شاءالله که دوستان بهره کافی ببرن...

11. Top | #11
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط dadash نمایش پست ها
      سلام
      ممنون از راهنماییتون...
      ان شاءالله که دوستان بهره کافی ببرن...
      خواهش میکنم
      انشاءالله مفید واقع بشه

12. Top | #12
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      up

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن