خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 28
    1. Top | #1
      کاربر اخراجی

bazande
      نمایش مشخصات

رشته دامپزشکی در مقطع دکتری آینده کاری دارد؟

سلام دوستان اگه تجربه شخصی دارید یا دوستان یا اقوام شما دامپزشک هستند من رو راهنمایی کنید.

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      والا من که رتبه پزشکی (شایدم رتبه زیر 1500) آوردم احتمالا ولی دارم به دامپزشکی فکر میکنم.
      مزیت هاش نسبت به پزشکی اینه:

کمتر اشباع شده نسبت به پزشکی، مخصوصا در دکترای تخصصی
      دید منفی جامعه که به پزشک و دندانپزشک به چشم دزد و کلاهبردار و مفت خور نگاه میکنن بهش وجود نداره.
      ناراحتی و تاثر از وضعیت بیمار وجود نداره

سوال شما بیشتر به آینده کاری اشاره داشت که خب با توجه به عدم افزایش محسوس تعداد دامپزشک ها حتما بازار کار مناسب براشون فراهم خواهد بود. در ضمن ظرفیت رشته های دکترای تخصصی داره افزایش پیدا میکنه و تعداد دامپزشک هایی که دارن به کارهای تحقیقاتی و علوم پایه متمایل میشن (مثل خودم که این هدفو دارم) داره افزایش پیدا میکنه و این به نوبه خودش باعث افزایش بازار کار برای دکترای حرفه ای میشه.

در کل شما علاقش رو داشته باشی درآمدت مشکلی نخواهد داشت.

3. Top | #3
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      عدم اشباع!!! دوست عزیز شما برو سایت حکیم مهر ببین وضعیت اسفناک خیل عظیمی از دامپزشک های بیچاره رو!! ظرفیت ورودی فعلی ده ها برابر نیاز جامعس. من خودم دانشجوی انصرافیشم. درس های سخت... کاهش جمعیت دام و خشکسالی... و هزار و یک درد دیگه.. اینایی که میبینی موفقن مال نسلی هستن که پذیرش حساب کتاب داشت و جمعیت دامی هم بیشتر بود اما آینده...

4. Top | #4
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط khaan نمایش پست ها
      والا من که رتبه پزشکی (شایدم رتبه زیر 1500) آوردم احتمالا ولی دارم به دامپزشکی فکر میکنم.
      مزیت هاش نسبت به پزشکی اینه:

کمتر اشباع شده نسبت به پزشکی، مخصوصا در دکترای تخصصی
      دید منفی جامعه که به پزشک و دندانپزشک به چشم دزد و کلاهبردار و مفت خور نگاه میکنن بهش وجود نداره.
      ناراحتی و تاثر از وضعیت بیمار وجود نداره

سوال شما بیشتر به آینده کاری اشاره داشت که خب با توجه به عدم افزایش محسوس تعداد دامپزشک ها حتما بازار کار مناسب براشون فراهم خواهد بود. در ضمن ظرفیت رشته های دکترای تخصصی داره افزایش پیدا میکنه و تعداد دامپزشک هایی که دارن به کارهای تحقیقاتی و علوم پایه متمایل میشن (مثل خودم که این هدفو دارم) داره افزایش پیدا میکنه و این به نوبه خودش باعث افزایش بازار کار برای دکترای حرفه ای میشه.

در کل شما علاقش رو داشته باشی درآمدت مشکلی نخواهد داشت.

تعداد دانشگاه های دولتی زیاد نیست و به اندازس ولی ازادش خیلی خیلی زیاده برای همین اصلا کارش قابل مقایسه با پزشکی نیست

5. Top | #5
      کاربر اخراجی

bazande
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط After4Ever نمایش پست ها
      تعداد دانشگاه های دولتی زیاد نیست و به اندازس ولی ازادش خیلی خیلی زیاده برای همین اصلا کارش قابل مقایسه با پزشکی نیست
      اگه فردی اهل کار های عملی باشه و با حیوانات هم بتونه ارتباط برقرار کنه میتونه کلینیک بزنه موفق بشه ؟ اصلا کاری به پزشکی نداشته باش....

6. Top | #6
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط reza210 نمایش پست ها
      اگه فردی اهل کار های عملی باشه و با حیوانات هم بتونه ارتباط برقرار کنه میتونه کلینیک بزنه موفق بشه ؟ اصلا کاری به پزشکی نداشته باش....

یقیناً می تونه
      ببین دامپزشک بیکار خیلی خیلی داریم ولی از یک طرف دامپزشک کار بلد هم کم داریم
      دامپزشکی یعنی دام + پزشکی
      باید هم بتونی با دام از هر نوعش خوب ارتباط بر قرار کنی و علاقه داشته باشی و هم علاقه دروس پزشکی داشته باشی

دانشگاه هم مهمه

7. Top | #7
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      90 درصد کسایی که میان دامپزشکی اصلا علاقه به حیون ندارن احتمال موفقیتشون صفره

شاید به مسئول فنی با یک حقوق ساده برسن

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      90 درصد کسایی که میان دامپزشکی اصلا علاقه به حیون ندارن احتمال موفقیتشون صفره

شاید به مسئول فنی با یک حقوق ساده برسن

سلام دوست عریز راهنمایی کنین لطفا
      نمیدونم ک ب دامپزشکی علاقه دارم یا نه ولی ب دام و طیور چرا چون خودم هم تو مرغداری کار کردم هم الان خودم ی مرغداری کوچیک دارم ولی خب دروغه بگم اول میزنم دامپزشکی بعد پزشکی ،لب مرز پزشکی هستم و چشم اب نمیخوره قبول شم ولی دام تهران قبولم.تو خیلی ااز سایت هاحتی سایتای تخصصی دادامپزشکی جز وضعیت بد این رشته چ حقوقی چ کاری چیززی نگفتن،میخوام شما همه واقعیت رو بگین،علاقه بحثش جداس ،جدای از علاقه موشکافی کنین...

9. Top | #9
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Saeedt نمایش پست ها

سلام دوست عریز راهنمایی کنین لطفا
      نمیدونم ک ب دامپزشکی علاقه دارم یا نه ولی ب دام و طیور چرا چون خودم هم تو مرغداری کار کردم هم الان خودم ی مرغداری کوچیک دارم ولی خب دروغه بگم اول میزنم دامپزشکی بعد پزشکی ،لب مرز پزشکی هستم و چشم اب نمیخوره قبول شم ولی دام تهران قبولم.تو خیلی ااز سایت هاحتی سایتای تخصصی دادامپزشکی جز وضعیت بد این رشته چ حقوقی چ کاری چیززی نگفتن،میخوام شما همه واقعیت رو بگین،علاقه بحثش جداس ،جدای از علاقه موشکافی کنین...

بازار کار رشته های پزشکی ( پزشکی دارو دندان حتی فیزیو ) بهتر از دامپزشکیه بقیه رشته ها ایطنور نیست

مشکل دامپزشکی چند مورده

اول فیلد کاری...خیلی از کسایی که دامپزشک می شن با رفت و آمد در مرغداری و گاوداری مشکل دارن چون اکثراً بیرون از شهره...و سر و کله زدن با دامدار و مرغدار سخته
      دوم کار کردن با حیوان خیلی سخته مثلا عمل جراحی گاو مثل انسان نیست که به حرفت گوش کنه بهش بگی دست یا پات رو تکون بده اونم انجام بده
      سوم درسای رشته کمتر از پزشکی نیست
      چهارم این رشته زیر نظر وزارت بهداشت نیست برای همین خیلی از مزایای وزارت بهداشت مثل ظرفیت محدود و .... رو نداره
      پنجم دید بعضی از اقشار جامعه به این رشته خوب نیست خیلی ها پزشکی رو خیلی رشته ی شاخی می دونند ولی تا میگی دامپزشکی اصلا نمی دونن این رشته دکتراست
      البته هستن کسایی که جایگاه واقعیه این رشته رو می دونند ولی به نظر من کمترن

درامد هم باید بگم دامپزشک دیدم بیکار باشه دامپزشک دیگه هم دیدم ماهی 50 میلیون درامد داشته باشه فقط فقط هم یک فیلد کار کنه

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      بازار کار رشته های پزشکی ( پزشکی دارو دندان حتی فیزیو ) بهتر از دامپزشکیه بقیه رشته ها ایطنور نیست

مشکل دامپزشکی چند مورده

اول فیلد کاری...خیلی از کسایی که دامپزشک می شن با رفت و آمد در مرغداری و گاوداری مشکل دارن چون اکثراً بیرون از شهره...و سر و کله زدن با دامدار و مرغدار سخته
      دوم کار کردن با حیوان خیلی سخته مثلا عمل جراحی گاو مثل انسان نیست که به حرفت گوش کنه بهش بگی دست یا پات رو تکون بده اونم انجام بده
      سوم درسای رشته کمتر از پزشکی نیست
      چهارم این رشته زیر نظر وزارت بهداشت نیست برای همین خیلی از مزایای وزارت بهداشت مثل ظرفیت محدود و .... رو نداره
      پنجم دید بعضی از اقشار جامعه به این رشته خوب نیست خیلی ها پزشکی رو خیلی رشته ی شاخی می دونند ولی تا میگی دامپزشکی اصلا نمی دونن این رشته دکتراست
      البته هستن کسایی که جایگاه واقعیه این رشته رو می دونند ولی به نظر من کمترن

درامد هم باید بگم دامپزشک دیدم بیکار باشه دامپزشک دیگه هم دیدم ماهی 50 میلیون درامد داشته باشه فقط فقط هم یک فیلد کار کنه

با توجه ب این ک میگین سخته درساش میشه ب نظرتون کنارش کار هم کرد یا نه؟من اگ بخوام بیام تهران باید کل کارمو اینجا شهرمون تعطیل کنم ولی نمیتونم بیکار باشم میشه کنار درس کار کرد؟شیمی خوندم میشه مثلا شیفتی کارخونه تهران کار کرد؟ تجربه این کارو دارم ک درس و کار کنم همزمان ولی خب اون شیمی بود این دامپزشکی...نمیدونم شما بگین...نزدیک ترین شهر هم ب گرگان شهر خودم ک دامپزشکی داشته باشه سمنانه ک باز ۵ ساعت راهه و عملا نمیتونم مرغداریمو داشته باشم ولی اگ مطمئن باشم ک تهران شرایط کار هم میتونم داشته باشم میام اونجا ...فقط سر در نمیارم چطور ملت میگن دامپزشکی اشباعه ببینین الان تو محدوده ما سمنان ک ۵ ساعت فاصلشه این رشته رو داره در صورتی ک همین تو استان خودمون هر شهرستانش مهندسی برق و عمران و شیمی و فیزیک و اینارو میگیره...پیام نور ک قربونش برم بماند....

11. Top | #11
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Saeedt نمایش پست ها
      با توجه ب این ک میگین سخته درساش میشه ب نظرتون کنارش کار هم کرد یا نه؟من اگ بخوام بیام تهران باید کل کارمو اینجا شهرمون تعطیل کنم ولی نمیتونم بیکار باشم میشه کنار درس کار کرد؟شیمی خوندم میشه مثلا شیفتی کارخونه تهران کار کرد؟ تجربه این کارو دارم ک درس و کار کنم همزمان ولی خب اون شیمی بود این دامپزشکی...نمیدونم شما بگین...نزدیک ترین شهر هم ب گرگان شهر خودم ک دامپزشکی داشته باشه سمنانه ک باز ۵ ساعت راهه و عملا نمیتونم مرغداریمو داشته باشم ولی اگ مطمئن باشم ک تهران شرایط کار هم میتونم داشته باشم میام اونجا ...فقط سر در نمیارم چطور ملت میگن دامپزشکی اشباعه ببینین الان تو محدوده ما سمنان ک ۵ ساعت فاصلشه این رشته رو داره در صورتی ک همین تو استان خودمون هر شهرستانش مهندسی برق و عمران و شیمی و فیزیک و اینارو میگیره...پیام نور ک قربونش برم بماند....
      اولا اینطوری نیست که اشباع باشه

ببین شهرستان هایی هستن که به مسئول فنی کارخونه گوشت 3 تومن میدن که هیچ کاری هم نباید انجام بده! ولی تهران از اونجایی که کلی دانشگاه داره ماهی 700 تومن تازه اگه پیدا بشه....!!!
      چون تهران 3 تا دانشکده داره....پس طبیعیه که تهران کاملاً اشباع بشه
      در مورد کار کنار درسم باید بگم اصلا فکرش رو نکن
      لااقل اگه می خوای دامپزشک خوبی بشی فکرش رو نکن
      گفتم درسا در حد پزشکی سخته
      من کل دانشکده که حدود 800 تا دانشجو داره انگشت شمار دیدم کار داشته باشن
      کارشون هم اکثراً تدریس کنکوره

شما اگه فارغ التحصیل دانشگاه هستید بهتون پیشنهاد نمی کنم این رشته رو بیاید

12. Top | #12
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      به دخترای احساساتی پیشنهاد میکنم اصلا دامپزشکی انتخاب نکنن
      یه کم روحیه مردونه میخواد
      تازه همون پزشکی هم خیلی رشته دخترونه نیست
      اکثر پزشکای زن که من دیدم خشن هستن روحیه شون برا این رشته ها ساخته نشده

13. Top | #13
      در انتظار تایید ایمیل

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط reza210 نمایش پست ها
      سلام دوستان اگه تجربه شخصی دارید یا دوستان یا اقوام شما دامپزشک هستند من رو راهنمایی کنید.

من یکی از دوستام میخونه تبریز ولی خیلی باهاش درارتباط نیستم
      ولی لابد خوبه چون دختر خیلی باهوش بود وهمون سالی که کنکور داد همین دامپزشکی رفت اگه بد بود خب می موند سال بعدش مطمنا قبول میشد

14. Top | #14
      کاربر نیمه فعال

Mashkok
      نمایش مشخصات
      دوستان این تاپیک رو بعد از تقریبا ۴ سال میخوام آپ کنم.
      من امسال سال اولی بود که کنکور میدادم،با توجه به حدود رتبم اول سه رشته اصلی زدم و بعد دکترای عمومی دام رو (بر حسب علاقه و نه فقط واسه اسم دکتر بودن) انتخاب کردم...اصلا هدف اصلی خودم دامپزشکی بود اما به دلیل خانواده و یه سری مسائل سه رشته اصلی رو اول زدم.
      تقریبا با دید باز هم انتخاب کردم و چون یکی از بستگان نزدیک این رشته رو خوند و مشغول به کاره چندین روز باهاش مطب رفتم و از نزدیک همه چیزو بررسی کردم.
      اگه کسی اطلاعاتی درمورد این رشته داره و در اختیارم قرار بده ممنون میشم.درمورد بازار کار و موقعیت اجتماعی و کلا هرچی که هست

15. Top | #15
      کاربر نیمه فعال

Mashkok
      نمایش مشخصات
      Up

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن