خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 4 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 47
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات

راکت شدن زندگیم

سلام بچه ها, امیدوارم کنکورتونو مثل من خراب نکرده باشین, اعصابم داغونه, از سال ۹۱ همینطور دارم کنکور میدم, ولی هیچی به هیچی, اول کتابام خونده شده, همشون بوی نویی میدن, میدونم مشکلم چیه اما راه حل رو نمیدونم, به هیچ وجه با کسی جز خوانواده در ارتباط نیستم , اوناهم همشون منجمله مادرم سر کارن منمو من در طول روز, با دور بودن از دیگران و فضای مدرسه و رقابت انگیزمو از دست دادم, اگرم یکی بود مثل پشتیبان که آدم بهش گذارش بده درس خوندنشو یه آفرین بشنوه انرژی بگیره خوب میشدش, اما پول ندارم آزمونی ثبت نام کنم, شما راه حلی اگر به ذهنتون میرسه خواهش میکنم جواب بدین, ممنون

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      سلام.
      یه راه حل می گم که شاید مسخره به نظرتون بیاد
      شما بخونید و بعد بیاید از رتبه برتر های کانون و کنکور که توی انجمن هستن راهنمایی بگیرید و اونا هم واقعا شما رو راهنمایی می کنند.اگه رتبه برتر ها ی انجمن رو نمیشناسید بگید تا معرفیشون کنم{البته نیازی به معرفی ندارن}
      موفق باشید

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

divoone-shodam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط shima1372 نمایش پست ها
      سلام بچه ها, امیدوارم کنکورتونو مثل من خراب نکرده باشین, اعصابم داغونه, از سال ۹۱ همینطور دارم کنکور میدم, ولی هیچی به هیچی, اول کتابام خونده شده, همشون بوی نویی میدن, میدونم مشکلم چیه اما راه حل رو نمیدونم, به هیچ وجه با کسی جز خوانواده در ارتباط نیستم , اوناهم همشون منجمله مادرم سر کارن منمو من در طول روز, با دور بودن از دیگران و فضای مدرسه و رقابت انگیزمو از دست دادم, اگرم یکی بود مثل پشتیبان که آدم بهش گذارش بده درس خوندنشو یه آفرین بشنوه انرژی بگیره خوب میشدش, اما پول ندارم آزمونی ثبت نام کنم, شما راه حلی اگر به ذهنتون میرسه خواهش میکنم جواب بدین, ممنون
      یه سوالی میپرسم راستشو جواب بده
      فرض کن امروز از خواب بلند شدی میخوای درس بخونی همینطوری میری سمت یه کتاب میگی من امروز باید اینو بخونم؟؟؟
      پیش خودت میگی مثلا من تا اخر تابستون باید زیست دومو تموم کنم؟؟؟(ینی فقط برنامه ریزی بلند مدت داری؟؟)
      ما انسانیم و هیچ وقت کامل نمیشیم
      تو مسیر زندگیمون همیشه اشتباه هست...
      اگه به این فکر کنی که میخوای اشتباهتو جبران کنی شانس دوباره خراب کردن به اندازه قابل توجهی افزایش پیدا میکنه چون وقتی به خودت میگی جبران میکنم
      یه چیزی تو عمق وجودت میگه "چیو جبران میکنی؟آها اشتباهو؟؟همون روز که..."
      و به ذهن خودت این شانس رو میدی که دلایل سرکوب کردنت رو لیست وار تحویلت بده
      خلاصه=فقط الان و از الان به بعد وجود داره و قرار نیست چیزی رو جبران کنی

4. Top | #4
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      میگم فک کنم مثه منی اخه من همش باید یکی میبود هی میگفت بخون حمید بخون چرا امروز کم شد چرا اینو نخوندی چرا کم تست زدی کلا باید یکی تحریکم میکرد تا یه کاری کنم.
      شما اینجوری هستید یا نه؟!

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      رفتن به کتابخونه و قرائت خونه ها حیلی میتونه برای دراومدن از تنهایی کمک کنه.مخصوصا اگه بتونید دوست هم پیدا کنید اونجا
      من هم کمی اینجوری بودم،کتابخونه رفتن خیلی برام مفید بود.

6. Top | #6
      کاربر باسابقه

divoone-shodam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط hamid_MhD نمایش پست ها
      میگم فک کنم مثه منی اخه من همش باید یکی میبود هی میگفت بخون حمید بخون چرا امروز کم شد چرا اینو نخوندی چرا کم تست زدی کلا باید یکی تحریکم میکرد تا یه کاری کنم.
      شما اینجوری هستید یا نه؟!
      پشت کنکور موندن کلا تویه روحیه ادم تاثیر منفی میزاره جدای از این قضیه ادم بی انگیزه میشه و حس رقابت رو از دست میده که این قسمتش دو دلیل داره1جو گیر میشن و با ساعت مطالعه بالا شروع میکنن و بعد یه مدت نا امید میشنو این نا امیدی تا اخر سال کنکورشون ادامه پیدا میکنه2خیلی اسون میگیرن و روزی دو سه ساعت بدون برنامه ریزی میخونن به خیال اینکه وقت زیاده
      ولی زمانی که شما برنامه ریزی کنی( یه برنامه ریزی منطقی) مثلا برنامه ریزیت اینطوریه که این هفته باید دو فصل از زیست بخونی.دیگه مجبور میشی بخونی چون میدونی در غیر این صورت عقب میومونی و زمانی که به برنامه این هفته عمل میکنی تشویق میشی که ادامه بدی (یه جورایی احساس موفقیت میکنی)البته اگه برنامه ریزی جوگیرانه باشه چیزی جز نا امید شدن نصیبت نمیشه
      ما انسانیم و هیچ وقت کامل نمیشیم
      تو مسیر زندگیمون همیشه اشتباه هست...
      اگه به این فکر کنی که میخوای اشتباهتو جبران کنی شانس دوباره خراب کردن به اندازه قابل توجهی افزایش پیدا میکنه چون وقتی به خودت میگی جبران میکنم
      یه چیزی تو عمق وجودت میگه "چیو جبران میکنی؟آها اشتباهو؟؟همون روز که..."
      و به ذهن خودت این شانس رو میدی که دلایل سرکوب کردنت رو لیست وار تحویلت بده
      خلاصه=فقط الان و از الان به بعد وجود داره و قرار نیست چیزی رو جبران کنی

7. Top | #7
      کاربر انجمن

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      خب شما باید سعی کنی تو جو درس خوندن باشی من کتابخونه رفتن رو برای شروع پیشنهاد میکنم
      خودم هم امتحان کردم و مفید بوده برام ..البته من ازمونم میرفتم..

روی برنامه ازمونای قلمچی پیش برو ازمونا رو دانلود کن و از خودت ازمون بگیر

یه مدت که رفتی کتابخونه انگیزه میگیری از هفته های بعدی کمتر برو (یکی دو روز در هفته) چون یه مقداری هم خستگی داره و هم اینکه ممکنه اونجا بعضیا بیان باهات صحبت کنن و مزاحم درس خوندنت بشن..

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      راکد درستتره!!

9. Top | #9
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sajad564 نمایش پست ها
      پشت کنکور موندن کلا تویه روحیه ادم تاثیر منفی میزاره جدای از این قضیه ادم بی انگیزه میشه و حس رقابت رو از دست میده که این قسمتش دو دلیل داره1جو گیر میشن و با ساعت مطالعه بالا شروع میکنن و بعد یه مدت نا امید میشنو این نا امیدی تا اخر سال کنکورشون ادامه پیدا میکنه2خیلی اسون میگیرن و روزی دو سه ساعت بدون برنامه ریزی میخونن به خیال اینکه وقت زیاده
      ولی زمانی که شما برنامه ریزی کنی( یه برنامه ریزی منطقی) مثلا برنامه ریزیت اینطوریه که این هفته باید دو فصل از زیست بخونی.دیگه مجبور میشی بخونی چون میدونی در غیر این صورت عقب میومونی و زمانی که به برنامه این هفته عمل میکنی تشویق میشی که ادامه بدی (یه جورایی احساس موفقیت میکنی)البته اگه برنامه ریزی جوگیرانه باشه چیزی جز نا امید شدن نصیبت نمیشه
      دادا با حرفات کاملا موافقم.درست میگی.
      حالا ما ساله اولمون بود وضعمون این بود.ولی بالاخره تونستیم هر جور شده گلیممون رو از اب بکشیم بیرون.
      ولی خداییش تو این یسال خیلی سخت گذشت خیلییی.

10. Top | #10
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      4-5 سال پیش یه پسری رو دیدم از شهرستانهای اطراف تبریز ! که واسه تفریح اومده بودن تبریز و متاسفانه تو راه برگشت تصادف کرده بودن ! من هم اون شب شیفت بیمارستان شهدای تبریز بودم !

این پسر پدر و مادرش رو از دست داد متاسفانه ! کسی رو هم نداشت که سرپرستی ـش رو به عهده بگیره ! خونه ای هم که داشتن اجاره ای بود ! خیلی هم دوست داشت دکتر بشه به خاطر مریضی مادرش ! ولی فقدان عزیزترین افراد زندگیش اونو خیلی سست کرده بود واسه رسیدن به هدفش ! ولی ایشون همت کرد ، کمکش کردیم به عنوان یه انسان ! رفت و شد دکتر ! الان هم سال 4 پزشکی ـه و تازه اکسترن شده !

شما که مشکلی از این بابت ندارین ! و مشکل های دیگه رو هم که فکر نکنم داشته باشین ! پس بهتره اول از همه ، یه هدفی واسه خودتون طرح بکنید ! اینکه واقعا میخواین به یه جایی برسین یا نه ؟ و اینکه میخواین واسه رسیدن به هدفتون تلاش کنین یا نه !؟ ببخشید رک حرف میزنم ولی من خودم با انواع اقسام شاگرد و دانش اموز سر و کله زدم ! مثلا بعضی از دخترا میگفتن ما فقط میخوایم بریم دانشگاه مهم نیست کدوم رشته فقط میخوایم بریم دانشگاه ! یکی ما رو میگیره دیگه اخرش ! درس به چه درد میخوره ! و تنها دلیلشون واسه اومدن پیش مشاور ، اصرار پدر و مادرشون بود ! ولی واسه بعضی دیگه واقعا دانشگاه خیلی خیلی مهم بود ! بهتره واسه خودتون تعیین بکنین که جزو کدوم دسته هستین . اگه جزو موارد فرقی نمیکنه دانشگاه هستین به نظرم بهتره امسال یه انتخاب رشته بکنین و برین زندگیتونو بکنین . ولی نه جزو موارد دیگه هستین که بهتره از امروز خودتون رو واسه یه سال سخت اماده کنین ..

راه کنکور اهسته و پیوسته باید طی بشه نه گهی تند و گهی کند ..

کسی که 4 ساله کنکور میده قطعا یه سری از افکار رو داره که مانع رسیدن به هدفش میشه ! یا یه سری مانع داره مثلا رابطه با یه پسر و ... بالاخره بعضی از فکرا هستن که باعث میشن ادم فکرش بره سمت اون و از کارهاش عقب بیفته ! واسه من یکی مثلا فوتبال جزو این مانع ها بود و هست و خواهد بود ولی واسه رسیدن به هدفم یه سال کامل فوتبال رو بوسیدم گذاشتم کنار !

در نهایت بهترین کسی که میتونه به شما کمک بکنه ، خودتون هستین ! اینکه نت رو بزارین کنار ، گوشی رو بزارین کنار یا هر نوع مانع دیگه رو ! بعد واسه خودتون هدف تعیین کنید و برنامه مرتب و منظم .. اینکه یکی بهتون بگه 14 ساعت درس بخون یا یکی بگه 8 ساعت درس بخون فکر نکنم براتون مفید باشه ! بهترین برنامه اونیه که شما با توجه به توانایی و حوصله خودتون طرح بکنید !

دوستان پیشنهاد های خوبی دادن ! رفتن به کتابخونه که بهترین تصمیم میتونه براتون باشه ! با توجه به شرایطتون هم من چیزه دیگه ای به دهنم نمیرسه ..

ویرایش توسط FaaRshD : 15 مرداد 1395 در ساعت 15:35

11. Top | #11
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

[/quote]

حرف حق جواب نداره

12. Top | #12
      کاربر باسابقه

Maghror
      نمایش مشخصات
      درست برنامه ریزی کن
      با خودت رقابت کن
      اگه پول نداری برو کانون بورسیه شو از برنامه و آزمونهاش استفاده کن
      گزارش دادن رو هم به خودت بده
      چجوریش رو پ.خ بده بگم

13. Top | #13
      در انتظار تایید ایمیل

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط rezagmi نمایش پست ها
      درست برنامه ریزی کن
      با خودت رقابت کن
      اگه پول نداری برو کانون بورسیه شو از برنامه و آزمونهاش استفاده کن
      گزارش دادن رو هم به خودت بده
      چجوریش رو پ.خ بده بگم
      کانون فارغ التحصیلاروبورسیه نمیکنه

14. Top | #14
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      هنوز قبول شدن در کنکور رو برا خودت «باید» نمیدونی
      منم مثل خودت بودم، دفه سوم قبول شدم، اون سال از نت و وبلاگ زدم ولی آخرش قبول شدم
      با برنامه کانون شروع کن
      آزموناشو برا خودت حل کن
      درصد بگیر
      بزار رو نمودار
      روند پیشرفتت رو که ببینی برات انگیزه میشه

Sent from my iPad Air2 using Tapatalk
      بهشتی شدم ^.^

15. Top | #15
      کاربر نیمه فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sajad564 نمایش پست ها
      یه سوالی میپرسم راستشو جواب بده
      فرض کن امروز از خواب بلند شدی میخوای درس بخونی همینطوری میری سمت یه کتاب میگی من امروز باید اینو بخونم؟؟؟
      پیش خودت میگی مثلا من تا اخر تابستون باید زیست دومو تموم کنم؟؟؟(ینی فقط برنامه ریزی بلند مدت داری؟؟)
      هم بلند مدت هم کوتاه مدت
      اما رقابتی ندارم به ذوق بیام, آزمون ها هم که خدا تومنه

صفحه 1 از 4 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن