خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 22
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

Na-Omid
      نمایش مشخصات

Question هزينه تحصيل در رشته معماري

سالم خدمت دوستان

دوستاني که در رشته معماري تحصيل مي کنند.... هزينه تحصيل هر ترم تقريبا چقدر در مياد؟! منظورم وسايل و اين صحبتهاست....

و

يک سوال ديگه .... اينقدر وقت واسه آدم مي مونه که آدم بتونه يه رشته ديگه هم تحصيل کنه ؟ مثل رشته هاي علوم انساني...
      هر ويرانه، نشاني از غياب انسانيست!
      شاملو

2. Top | #2
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سلام دوست گرامی
      میتونم بپرسم دلیل انتخاب شما برا رشته معماری چی هست ؟؟

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط alisto نمایش پست ها
      سالم خدمت دوستان

دوستاني که در رشته معماري تحصيل مي کنند.... هزينه تحصيل هر ترم تقريبا چقدر در مياد؟! منظورم وسايل و اين صحبتهاست....

و

يک سوال ديگه .... اينقدر وقت واسه آدم مي مونه که آدم بتونه يه رشته ديگه هم تحصيل کنه ؟ مثل رشته هاي علوم انساني...
      سلام....
      منم دقیقا سوال اولی شما رو دارم

4. Top | #4
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      جواب سوال دوم : رشته معماری شاید درساش اسون باشه اما توی کارای عملی اینقدر
      باید زحمت بکشند تا بتونند پروژه شون رو کامل کنند و تحویل استاد بدهند ؛ دیگه وقتی واسشون نمیمونه
      جواب سوال اول : خودم دو سه سال پیش معماری میخاستم بهم گفتند ماهی حداقل 500هزار تومن باید خرج کنی

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Maximus نمایش پست ها
      جواب سوال دوم : رشته معماری شاید درساش اسون باشه اما توی کارای عملی اینقدر
      باید زحمت بکشند تا بتونند پروژه شون رو کامل کنند و تحویل استاد بدهند ؛ دیگه وقتی واسشون نمیمونه
      جواب سوال اول : خودم دو سه سال پیش معماری میخاستم بهم گفتند ماهی حداقل 500هزار تومن باید خرج کنی
      مگه چه وسایلی لازم داره که ماهی 500 هزار تومن خرجشه؟

6. Top | #6
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط S.N.M19 نمایش پست ها

مگه چه وسایلی لازم داره که ماهی 500 هزار تومن خرجشه؟
      وسایل طراحی از مداد گرفته تا ماژیک و انواع خط کش و کاغذ
      یا یه سری وسایل مربوط به درست کردن ماکت
      شاید بعضی از ترما هزینه کمتر بشه اما معماری بیشتر کارش طراحی هست یعنی تا اخر عمرتون باید طراحی کنید ؛ شما اگه بخاید توی رشتتون ماهر و زبر دست بشید باید این وسایل رو تهیه کنید و دایما در حال تمرین باشید تا طراحی دستی تون قوی شه یا شاید مجبور باشید دوره های ازاد شرکت کنید تا مهارتتون زیاد شه
      همیشه یادتون باشه مدرک رشته های هنری به تنهایی ارزشمند نیست در واقع رزومه و کار عملی فرد شغل و آینده ایجاد میکنه

7. Top | #7
      کاربر انجمن

Na-Omid
      نمایش مشخصات
      سلام دوست گرامی
      میتونم بپرسم دلیل انتخاب شما برا رشته معماری چی هست ؟؟
      دليل انتخاب علاقه است....علاقه زيادي به طراحي دارم.....کم و بيش گاهي دستي تو گرافيگ رايانه اي مي برم....من صنايع مي خوندم اما نشد که ادامه بدم .... يک بار به خاطر هزينه هاش از رفتن به اين رشته منصرف شدم ولي الان فقط قصد دارم سمت علاقه برم و هزينه اش بتونم يه جوري جور کنم....
      بعضي مي گن ترمي 600 700 تومن .... اونم سه چار ترمه اول...بعدش نياز به گرفتن يه سري وسايل نداري ....ولي خب به قولي تو هنر بايد خرج کني...خرج....

برا رشته دوم قصد داشتم فلسفه ...جامعه شناسي ... بخونم اونم صرفا بخاطر علاقه.....
      شاملو

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      یکی از رشته های هزینه بر شاخه مهندسی همین معماری هست.رشته ای که تلفیق مهندسی و هنر هست و فوق العاده جذابه .اما گرانقیمت و پرهزینه و وقتگیره. هزینه خرید انواع و اقسام اتودهای حرفه ای گرانقیمت، مدادهای مخصوص طراحی و رسم نقشه. کاغذهای مقوایی مخصوص طراحی.میز و خط کش و وسایل طراحی (پرگار و نقاله و ....). ازهمه بیشتر خرید وسایل ماکت سازی مدام خرج تراشی میکنه برای دانشجو. خیلی هم ساخت این ماکتها وقتگیر و گاهی دشواره و دانشجوها معمولا پول میدن به فارغ التحصیلان کاربلد معماری اینکارو براشون انجام بدن. و آمادشو تحویل استاد میدن.بعضی از دانشجوها هم شنیدم که برای طراحی نقشه ها در ترم های بالاتر باید بیرون از دانشگاه هزینه میکردند و کلاس خصوصی میرفتن و کار با نرم افزارهای مخصوصی را آموزش میدیدند سه تا از اصلی ترینشون ایناست:Auto Cad -3dmax-Revit Architecture.اساتیدهرهفته نقشه یک ساختمان خاص را به دانشجو تکلیف میدن.گاهی هم همراه ماکت برای میان ترم و پایان ترم...مثلا به دانشجو میگن نقشه یه ترمینال مساقربری را باتوجه به اقلیم جغرافیایی و محل قرار گیریش رسم کنید هفته بعد بیارید. اگه دانشجو برای ترمینال واقع در استان گرمسیر مثلا خوزستان جهت ساختمان را شرقی غربی رسم کنه هرقدرهم کارش خلاقانه و زیبا باشه از جهت بصری و ....نمره کامل نمی گیره چون باید حواسش باشه دراقلیم گرمسیری پنجره در ضلع غربی نباید برای ساختمان تعبیه کرد.اصولا جهت شرقی غربی برای گرمسیر اشتباه محض تلقی میشه چون صبح تاظهر از ضلع شرقی و بعدازظهر تاغروب هم از پنجره های غربی درمعرض آفتاب شدید خواهد بود و جهت ساختمان باید شمالی جنوبی باشه ودر استانهای سردسیر برعکسه.و کلی نکات ریز و درشت دیگه که باید در رسم نقشه رعایت بشه. با این اوصاف خیلی نامحتمل هست که کسی وقت آزاد پیداکنه و بتونه همزمان در رشته دیگری هم تحصیل کنه.هرچندکه با اراده پولادین هیچ چیز غیرممکن نیست.

9. Top | #9
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط alisto نمایش پست ها
      دليل انتخاب علاقه است....علاقه زيادي به طراحي دارم.....کم و بيش گاهي دستي تو گرافيگ رايانه اي مي برم....من صنايع مي خوندم اما نشد که ادامه بدم .... يک بار به خاطر هزينه هاش از رفتن به اين رشته منصرف شدم ولي الان فقط قصد دارم سمت علاقه برم و هزينه اش بتونم يه جوري جور کنم....
      بعضي مي گن ترمي 600 700 تومن .... اونم سه چار ترمه اول...بعدش نياز به گرفتن يه سري وسايل نداري ....ولي خب به قولي تو هنر بايد خرج کني...خرج....

برا رشته دوم قصد داشتم فلسفه ...جامعه شناسي ... بخونم اونم صرفا بخاطر علاقه.....
      حتما سمت رشته معماری برید ؛ از هزینه و خرج هاش نترسید
      خدا بزرگه اگه شما علاقمند باشید و تمام تلاشتون رو بکنید یقینا هیچ تلاشی ، بی مزد نمیمونه
      خرج زیادی توی این رشته فقط کسب مهارت هست ؛ یعنی اینکه شما به معنای واقعی ارشیتکت بشید
      ایشاا... به علاقه و جایگاهی که استحقاق و شایستگی شما هست، برسید
      موفق باشید دوست عزیز
      ویرایش توسط Maximus : 12 مرداد 1395 در ساعت 14:59

10. Top | #10
      کاربر انجمن

Na-Omid
      نمایش مشخصات
      حتما سمت رشته معماری برید ؛ از هزینه و خرج هاش نترسید
      خدا بزرگه اگه شما علاقمند باشید و تمام تلاشتون رو بکنید یقینا هیچ تلاشی ، بی مزد نمیمونه
      خرج زیادی توی این رشته فقط کسب مهارت هست ؛ یعنی اینکه شما به معنای واقعی ارشیتکت بشید
      ایشاا... به علاقه و جایگاهی که استحقاق و شایستگی شما هست، برسید
      موفق باشید دوست عزیز
      مرسي داداش...ان شالله بشه...
      شمام موفق باشي...
      شاملو

11. Top | #11
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      وسایل طراحی از مداد گرفته تا ماژیک و انواع خط کش و کاغذ
      یا یه سری وسایل مربوط به درست کردن ماکت
      شاید بعضی از ترما هزینه کمتر بشه اما معماری بیشتر کارش طراحی هست یعنی تا اخر عمرتون باید طراحی کنید ؛ شما اگه بخاید توی رشتتون ماهر و زبر دست بشید باید این وسایل رو تهیه کنید و دایما در حال تمرین باشید تا طراحی دستی تون قوی شه یا شاید مجبور باشید دوره های ازاد شرکت کنید تا مهارتتون زیاد شه
      همیشه یادتون باشه مدرک رشته های هنری به تنهایی ارزشمند نیست در واقع رزومه و کار عملی فرد شغل و آینده ایجاد میکنه
      ببخشید میشه بپرسم شما در رشته معماری تحصیل میکنین یا نه؟
      آخه یه سوال داشتم اونم اینه که جامعه چقدر به رشته معماری نیاز داره یعنی با توجه به اینکه رشته معماری طراحی است هرکسی نمیتونه اینکارو انجام بده یا فقط یک مهندس معمار میتونه
      و اینکه چقدر جای پیشرفت وجود داره؟

12. Top | #12
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط S.N.M19 نمایش پست ها

ببخشید میشه بپرسم شما در رشته معماری تحصیل میکنین یا نه؟
      آخه یه سوال داشتم اونم اینه که جامعه چقدر به رشته معماری نیاز داره یعنی با توجه به اینکه رشته معماری طراحی است هرکسی نمیتونه اینکارو انجام بده یا فقط یک مهندس معمار میتونه
      و اینکه چقدر جای پیشرفت وجود داره؟
      من خودم نرم افزار میخونم اما دوسه سال پیش در مورد این رشته پرس و جوهایی انجام دادم تا حدودی میتونم به سوالتون جواب بدم
      دانشگاه ازاد این رشته رو اشباع کرده متاسفانه(اگر دقت کرده باشید دانشگاه های سراسری ظرفیتشون محدوده) ؛ گاها افرادی رو دیدم از رشته های تجربی و انسانی ، معماری ازاد رو انتخاب کردند بخاطر اینکه برچسب "اقای مهندس " بهشون بخوره و موفق هم نشدند چون فضای این رشته با سایر رشته های فنی و مهندسی از زمین تا اسمون فرق داره
      شاید مثلا رشته هایی مث نقاشی و گرافیک احتیاجی به تحصیلات اکادمیک نباشه اما بنظرم این نکته برا رشته معماری صدق نمیکنه ؛ شما 140 واحد درسی رو پاس میکنید که همش طراحی و کار عملی نیست بعضی واحدهاتون جنبه فنی و مهندسی هم داره
      اما با یک مهندس عمران در مورد این رشته صحبت میکردم میگفت در ایران این رشته زیاد جاافتاده نیست در واقع مهندسای عمران کار معماری رو انجام میدهند یا اصلا توجهی به زیبایی نما نمیشه و مهم اینه که یه چاردیواری ساخته شه
      نهایتا شما به عنوان یک ارشیتکت در شرکت های فنی و مهندسی یا استودیو های طراحی مشغول بکار میشید و وظیفه طراحی نمای بیرونی و داخلی یک پروژه بزرگ ساخت و ساز رو برعهده دارید
      از ویژگی های مثبت میتونم به این اشاره کنم که برا خانم ها محیط کاریش در مقایسه با عمران خیلی عالیه ؛خانم هایی رو میشناسم که دارای تحصیلات عالیه مث ارشد و دکترا در گرایش های پرطرفدار عمران اما به دلیل اینکه زن بودند و شرایط کاری تقریبا مردانه بود نتونستند وارد بازار کار رشته شون بشند ؛ "متاسفانه اینجا ایرانه ، همه چیزش برعکسه "
      اما به این نکته توجه کنید تمامی رشته ها یه سری ویژگی مثبت و یه سری ویژگی منفی هم دارند پس اگر علاقمند هستید به سمت رشته معماری برید
      ضمنا یه جستجو در اینترنت بکنید چون بعضی از معماران وبسایت شخصی دارند و از تجربیات و فضای کاربشون صحبت کردند و یا از یک فارغ تحصیل بپرسید
      ویرایش توسط Maximus : 12 مرداد 1395 در ساعت 17:32

13. Top | #13
      کاربر انجمن

Na-Omid
      نمایش مشخصات
      البته يک نکته رو توجه داشته باشيد ايران کشوري در حال توسعه است.... شما بايد برنامه خودتون رو با 5 6 سال ديگه تنظيم کنيد...
      اگر رو ريل برنامه هاي توسعه بيفته قطعا فضاي کار براي يک معمار ماهر بسيار مطلوبه... شما کافيه يه نگاه به محيط اطرافتون بندازين...خيلي چيزا بايد تغيير کنه و اين وضعيت خوبي براي معمار.... از پروژه هاي مسکن سازي و برج ها و ساختمون ها کارخونه ها شرکت ها بگير تا فضاهاي شهري و ...

البته اين قسمت خوب قضيه است...
      شاملو

14. Top | #14
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      معماری فک کنم هزینه هاش تو رشته های مشابه خودش بیشتر باش !

دوست من عمران میخونه میگ بچه های معماری دنگوفنگشون نسبت ب ما بیشتر

پای دوست داشتنت ایستاده‌ام...
      مثلِ درختِ کاج
      روبروی پاییز...

15. Top | #15
      کاربر باسابقه

Daghon
      نمایش مشخصات
      ​این معماری چقدر رشته ی خوبیه ولی متاسفانه خراب شده تو ایران هزینشم کلا بالاست اما میارزه
      [CENTER]به امید خدا و با تلاش مستمر به هدفم میرسم

[SIZE=4]

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن