خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 9 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 127
    1. Top | #1
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات

تجربیات من در انتخاب رشته

سلام دوستان
      کنکور 95 هم تموم شد و چشم باز کنید نتایج اومده و باید انتخاب رشته کنید
      همون طور که از اسم تاپیک مشخصه میخوام از تجربه خودم برای انتخاب رشته بگم شاید مفید باشن و بتونن کمک کنن و تاپیک های مشابه هست که مشاورای عزیز نکته هایی رو گفتن ولی مشاوره چیزایی رو که میگن تجربه نکردن و من میخوام از تجربم بگم و بیشتر در مورد سه تا رشته اول تجربی ینی پزشکی و دندون و دارو میدونم و تو این سه تا بیشتر میتونم کمک کنم
      اول بگم که انتخاب رشته یکی از مهم ترین انتخاب های شما تو دوران زندگیتونه و باید روش حساس باشید و با وسواس و دقت رشته و شهر هارو انتخاب کنید
      وقتی دارید انتخاب رشته میکنید به همه چی فکر کنید اول از همه به رشته مورد علاقتون فکر کنید چون چیزیکه ده سال بعد برای شما میمونه رشتست نه شهر یا دانشگاه و اینکه وقتی رشته ای که علاقه دارید رو انتخاب میکنید سختیش هم براتون شیرینه ولی اگه علاقه نداشته باشید هر روز به خودتون لعنت میفرستید که چرا این رشته رو انتخاب کردم و چرا نرفتم فلان رشته
      اما در مورد رشته پزشکی : ببینید رشته پزشکی جزو سخت ترین رشته های دنیاست و اگه علاقه نداشته باشید به نظر من اصلا سمتش نیایید چون اولا رشته فرساشیه و زمان زیادی طول میکشه تا به پول برسید و دوما اینکه اگه پزشکی بخونید بدونید که باید از خیلی از خوشیاتون بزنید و راحت نیست
      وقتی میخوایید پزشکی انتخاب کنید به این نکته ها توجه کنید که 1 - اون شهر یا بهتره بگم دانشگاهی که میخوایید انتخاب کنید چند تا بیمارستان داره چون کار عملی تو رشته ما خیلی مهمه (داخل پرانتز بگم ککه دانشگاه هایی که دانشجوی تخصص بیشتری دارن این دانشجو ها به دانشجو های ترم پایین تر بیمار نمیدن و زور میگن و نمیشه درست و حسابی یادگرفت و حتی معاون آموزشی دانشگاه شهید بهشتی گفته بود که واسه عمومی دانشگاه ما نیایید و واسه تخصص بیایید) 2 - تو عمومی دانشگاه های کشور اختلاف سطح چندان زیادی ندارن 3- اگر اهل تحقیق باشید و کارای تحقیق قضیه یکمی فرق میکنه و در اون صورت به امکانات دانشگاه هم توجه کنید که امکانات خوبی داشته باشن
      دندان : درمورد دندان پزشکی میتونم بگم که خیلی زود تر از پزشکی به پول میرسه ولی هیجان پزشکی رو نداره(بعضیا از شغلهای مهیج خوششون میاد مث خودم ) و اینکه اکثر دندان پزشکا بعد از چند سال دچار ارتروز میشن و اینم به خاطر اینکه که اکثرا سر پا وامیستن و سرشون به سمت پایینه و اگه بخوایید دندون انتخاب کنید به امکانات دانشگاه بیشتر توجه کنید نسبت به پزشکی امکانات تو این رشته اهمیت بیشتری داره
      دارو : دارو الان یجوری شده و تقریبا داره اشباع میشه چون برخلاف سایر کشور که خیلی نیازه دارو ساز باشن تو ایران میرن دارو خونه میزنن و دارو فروش میشن تا دارو ساز(البته تازگیا زیاد مجوز نمیدن واسه تاسیس داروخونه) و شرکت ها هم چندادن جذب دارو ساز ندارن و 10 درصد به زور بتونن تو شرکت ها استخدام بشن و لی از طرف دیگه اگه بخوایید برید خارج دارو ساز ها کارشون واسه خارج رفتن از دندون و پزشکی راحت تره و راحت بگم مشتریشون اونور اب ببیشتره اگه بخوایید دارو سازی انتخاب کنید شهر هایی که توشون شرکت دارو سازی هست رو تو اولیوت های بالاتری قرار بدید

در ضمن درمورد رتبه بندی دانشگاه ها بگم که اون رتبه بندی زاید معتبر نیست واسه انتخاب رشته و بیشتر بر اساس تعادا مقالست و برای اینکه بدونید کدوم دانشگاه بهتره به تعداد عضو هیئت علمی و تعداد استاد تمام ها نگاه کنید

و تیپ بندی دانشگاه طبق آخرین امار به این صورته که دانشگاه تیپ 1 علوم پزشکی عبارتند از :
      ارومیه ،اصفهان،اهواز،ایران،بابل، بقیه ا... ، تبریز،تهران ،زاهدان،زنجان،سمنان ، شهی بهشتی ، شیراز، کاشان، کرمان ، کرمانشاه ،گیلان،مازندران،مشهد؛همدا ن و یزد
      اینم لینک تیپ بندی ها واسه اینکه مطمئن بشید درسته :
      http://oee.behdasht.gov.ir/index.aspx?fkeyid=&siteid=390&pageid=54277
      بازم اگه سوالی بود بگید
      ویرایش توسط a.z.s : 07 مرداد 1395 در ساعت 01:19

2. Top | #2
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      زنجان تیپ یکه؟؟؟

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

Sheytani
      نمایش مشخصات
      نه عاقا ما هی تند پلک میزنیم نتیجه ها بیاد ولی نمیاد

خب من الان ساکنِ قمم و به طبع نمیتونم در موردِ شهرای دور نظر بدم که سطحِ کدوم دانشگاه بهتره... مثلا الان تبریز یا زاهدان خیلی با من فاصله دارن که بخوام تحقیق کنم در موردشون و تعدادِ بیمارستان و استاد تمام و هیئت علمیشون. شما سایتی رو میشناسین که داده بندی کرده باشه و بشه بهش اعتماد کرد ؟

+ سوالِ دومم مربوط میشه به رتبم که هنوز نیومده من اگر رتبه ی لبِ مرزی داشته باشم... ایا ارزش داره بخاطرش شهرِ دور برم ؟ بدونِ در نظر گرفتنِ تیپ بندیِ دانشگاه ها ( هرچند شهرِ دور قاعدتا باید تیپِ 3 باشه..! )

و یه سوالِ دیگم دارم اونم این که دانشگاه های تیپ یک و سه چقدر باهم فرق دارن مثلا ؟ ارزش داره ادم یه سال بمونه پشتِ کنکور برای تیپِ یکِ شهرای مرکزی ؟

منظورم اینه که تیپ بندی بر چه اساسیه ؟

و اینکه پس فردا برای شغل و استخدام نگاه میکنن به تیپ بندیِ دانشگاه ها و نظر بدن ؟

ممنون... هم بابتِ اطلاعات هم بابتِ خوندنِ سوالاتم
      من اگر پسر نفرین شده ی اندوهم، یا که از نسل گلی هرزه میان کوهم

تو همان آدمک چوبی پیمان شکنی که فقط لایق آتش زدنی

4. Top | #4
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط piterpen نمایش پست ها
      زنجان تیپ یکه؟؟؟
      بله طبق امار شورای گسترش دانشگاه ها

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات

خب من الان ساکنِ قمم و به طبع نمیتونم در موردِ شهرای دور نظر بدم که سطحِ کدوم دانشگاه بهتره... مثلا الان تبریز یا زاهدان خیلی با من فاصله دارن که بخوام تحقیق کنم در موردشون و تعدادِ بیمارستان و استاد تمام و هیئت علمیشون. شما سایتی رو میشناسین که داده بندی کرده باشه و بشه بهش اعتماد کرد ؟
      سایت دانشگاه ها معمولا تعداد هیئت علمی و استاد هست
      + سوالِ دومم مربوط میشه به رتبم که هنوز نیومده من اگر رتبه ی لبِ مرزی داشته باشم... ایا ارزش داره بخاطرش شهرِ دور برم ؟ بدونِ در نظر گرفتنِ تیپ بندیِ دانشگاه ها ( هرچند شهرِ دور قاعدتا باید تیپِ 3 باشه..! )
      به خیلی چیزا بستگی دبستگی داره و اینکه ایا خانواده با پشت کنکور موندن مشکل دارن یا نه و خودت میتونی بمونی یا نه و خیلی چیزای دیگه
      ولی باید به اینم توجه کنی که قراره 5 6 سال تو اون شهر زندگی کنی و ببین میتونی یا نه
      و یه سوالِ دیگم دارم اونم این که دانشگاه های تیپ یک و سه چقدر باهم فرق دارن مثلا ؟ ارزش داره ادم یه سال بمونه پشتِ کنکور برای تیپِ یکِ شهرای مرکزی ؟
      گفتم که تو پزشکی عمومی سطح اونقدر متفاوت نیس که یک سال موندن ارزش داشته باشه چون میتونی به جای این عمومی رو بهتر بخونی و تخصص جای بهتری قوبل بشی مثلا پزشکی شاهرود با مشهد اونقدری تفاوت نداره که بمونی و در ضمن اگه جای خیلی دو رقبول بشی باید ببنی میتونی تحمل کنی یا نه چون جدا راه فرسایشیه و خسته میکنه
      خیلی چیزا هم استادا و هم دانشگاه مثلا حتی کیفیت غذاا هم موثره
      و اینکه پس فردا برای شغل و استخدام نگاه میکنن به تیپ بندیِ دانشگاه ها و نظر بدن
      راستش اینو نمیدونم ولی فکر نکنم مهم باشه
      خواهش میکنم

6. Top | #6
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط piterpen نمایش پست ها
      زنجان تیپ یکه؟؟؟

داروسازیش قطبه داداش من...دانشگاه سطح بالاییه..وگرنه امضام این نبود الان

7. Top | #7
      کاربر باسابقه

Tajob
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط a.z.s نمایش پست ها

سایت دانشگاه ها معمولا تعداد هیئت علمی و استاد هست
      به خیلی چیزا بستگی دبستگی داره و اینکه ایا خانواده با پشت کنکور موندن مشکل دارن یا نه و خودت میتونی بمونی یا نه و خیلی چیزای دیگه
      ولی باید به اینم توجه کنی که قراره 5 6 سال تو اون شهر زندگی کنی و ببین میتونی یا نه
      گفتم که تو پزشکی عمومی سطح اونقدر متفاوت نیس که یک سال موندن ارزش داشته باشه چون میتونی به جای این عمومی رو بهتر بخونی و تخصص جای بهتری قوبل بشی مثلا پزشکی شاهرود با مشهد اونقدری تفاوت نداره که بمونی و در ضمن اگه جای خیلی دو رقبول بشی باید ببنی میتونی تحمل کنی یا نه چون جدا راه فرسایشیه و خسته میکنه
      خیلی چیزا هم استادا و هم دانشگاه مثلا حتی کیفیت غذاا هم موثره
      و اینکه پس فردا برای شغل و استخدام نگاه میکنن به تیپ بندیِ دانشگاه ها و نظر بدن
      راستش اینو نمیدونم ولی فکر نکنم مهم باشه
      خواهش میکنم
      منبعت واسه تیپ بندیا چیه - من فک میکردم فقط 8 تا دانشگاه تیپ 1 محسوب میشن
      منظورم تو پزشکیه
      ...ﻣﻦ ﺧﻨﺪﻩ ﮐﻨﻢ ﺑﺮ ﺍﻭ، ﺍﻭ ﺧﻨﺪﻩ ﮐﻨﺪ ﺑﺮ ﻣﻦ

ﺩﯾﮕﺮ ﺑﻪ ﭼﻪ می خندﻡ؛ ﺩﻝ ﺭﻓﺖ ﺍﺯ ﺍﯾﻦ ﺧﺎﻧﻪ...
      challenge me if you can

ویرایش توسط Dr Baq3r : 07 مرداد 1395 در ساعت 01:02

8. Top | #8
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Dr Baq3r نمایش پست ها

منبعت واسه تیپ بندیا چیه - من فک میکردم فقط 8 تا دانشگاه تیپ 1 محسوب میشن
      وزارت بهداشت و درمان معاونت اموزشی دبیرخانه شورای گسترش دانشگاه های علوم پزشکی کشور

9. Top | #9
      کاربر باسابقه

Tajob
      نمایش مشخصات

وزارت بهداشت و درمان معاونت اموزشی دبیرخانه شورای گسترش دانشگاه های علوم پزشکی کشور

منظورم این بود که یه لینک بدی
      ...ﻣﻦ ﺧﻨﺪﻩ ﮐﻨﻢ ﺑﺮ ﺍﻭ، ﺍﻭ ﺧﻨﺪﻩ ﮐﻨﺪ ﺑﺮ ﻣﻦ

ﺩﯾﮕﺮ ﺑﻪ ﭼﻪ می خندﻡ؛ ﺩﻝ ﺭﻓﺖ ﺍﺯ ﺍﯾﻦ ﺧﺎﻧﻪ...
      challenge me if you can

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      راجب رشته های پیراپزشکی هم بگو

11. Top | #11
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات

12. Top | #12
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط erfancrepsley نمایش پست ها
      راجب رشته های پیراپزشکی هم بگو
      در مورد پیرا پزشکی ها موردی اگه بگی شاید بتونم کمک کنم گفتم که بیشتر در مورد این سه تا میدونم

13. Top | #13
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات

در مورد پیرا پزشکی ها موردی اگه بگی شاید بتونم کمک کنم گفتم که بیشتر در مورد این سه تا میدونم
      دادا یه سوال !؟!؟

به نظرت تعهدی دندان پزشکی بهتره یا داروسازی روزانه ؟

هر دوتاشون رو هم مثلا جندی شاپور اهواز در نظر بگیریم ؟!
      ببین پسر

خدا حقمو میگیره

خیالت راحت !

14. Top | #14
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      من فقط درباره فیزیو میددونم ته تهش کارشناسیه ارشدم نداره

15. Top | #15
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط hamed-corpo نمایش پست ها
      دادا یه سوال !؟!؟

به نظرت تعهدی دندان پزشکی بهتره یا داروسازی روزانه ؟

هر دوتاشون رو هم مثلا جندی شاپور اهواز در نظر بگیریم ؟!
      داروسازی روزانه شرف داره...من جای داداجواب دادم

صفحه 1 از 9 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن