خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 3 از 9 نخستنخست ... 234 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 31 به 45 از 127
    1. Top | #31
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Full Professor نمایش پست ها
      من اینطور برداشت میکنم کسی انتخاب رشته نمیکنه
      قریب 80 درصد یا میرن سه رشته پزشکی و دندون دارو یا پیرا پزشکی فقط به خاطر پول و فخر فرختن به بقیه /یه جوری انگار عقده شده
      خیلی ها هم علاقه ندارن
      قسم میخورم اگه پزشک بیکار داشتیم به مقدار زیاد در عوض علوم انسانی که مهمتره نیاز بود و پول خوبی داخلش بود همه میگفتن من به علوم انسانی علاقه دارم پزشکی که بدرد نمیخوره میگفتن بقالی محل هم پزشکی خونده
      هر که هم گفت من علاقه دارم دروغ میگه و باور نکنین
      علوم انسانی خیلی مهمتر و زیبا تر از علوم تجربی هست
      حتی علوم ریاضی میشه اختراعات زیباتری انجام بدی دوباره به خاطر بی لیاقتی علوم انسانی کشور نخبه ها میرن بیرون
      ولی متاسفم تو مملکت ما بی لیقاتی مسئولین علوم انسانی داره چه به سر جوانا و مردم میاره
      به کسی هم بر نخوره و عین واقیعیت هست
      درست میگی حقیقته
      پزشکی یه شغل خدماتیه که توی خارج به چشم یه خدماتچی بهش نگاه میکنن ولی علوم پایه خیلی ارزشمنده و نیاز اصلی غربه

2. Top | #32
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      من اینطور برداشت میکنم کسی انتخاب رشته نمیکنه
      قریب 80 درصد یا میرن سه رشته پزشکی و دندون دارو یا پیرا پزشکی فقط به خاطر پول و فخر فرختن به بقیه /یه جوری انگار عقده شده
      خیلی ها هم علاقه ندارن
      قسم میخورم اگه پزشک بیکار داشتیم به مقدار زیاد در عوض علوم انسانی که مهمتره نیاز بود و پول خوبی داخلش بود همه میگفتن من به علوم انسانی علاقه دارم پزشکی که بدرد نمیخوره میگفتن بقالی محل هم پزشکی خونده
      هر که هم گفت من علاقه دارم دروغ میگه و باور نکنین
      علوم انسانی خیلی مهمتر و زیبا تر از علوم تجربی هست
      حتی علوم ریاضی میشه اختراعات زیباتری انجام بدی دوباره به خاطر بی لیاقتی علوم انسانی کشور نخبه ها میرن بیرون
      ولی متاسفم تو مملکت ما بی لیقاتی مسئولین علوم انسانی داره چه به سر جوانا و مردم میاره
      به کسی هم بر نخوره و عین واقیعیت هست
      ببین عزیز من اصلا هیچ ربطی نداره!
      یعنی مثلا چون علوم انسانی زیبا نیست علوم تجربی زیباست یا چون ریاضیات سخته ادبیات شور انگیزه؟! قطعا نه! این بستگی به علایق و استعداد ها وتفاوت های آدم ها داره.
      البته بی توجهی شده به رشته های انسانی ولی خوب این دلیل نیست که شما می فرمائید هر کس بره پزشکی دروغ میگه عقده ایه و ...
      بازم میگم حرف شما تا حدی درسته اما نه به این سیاه و سفیدی که شما می گین.

3. Top | #33
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط dmb نمایش پست ها

ببین عزیز من اصلا هیچ ربطی نداره!
      یعنی مثلا چون علوم انسانی زیبا نیست علوم تجربی زیباست یا چون ریاضیات سخته ادبیات شور انگیزه؟! قطعا نه! این بستگی به علایق و استعداد ها وتفاوت های آدم ها داره.
      البته بی توجهی شده به رشته های انسانی ولی خوب این دلیل نیست که شما می فرمائید هر کس بره پزشکی دروغ میگه عقده ایه و ...
      بازم میگم حرف شما تا حدی درسته اما نه به این سیاه و سفیدی که شما می گین.
      داداش بهت بر نخوره ولی واقعیت هست
      جواب سوال منو بده
      اگه شما پزشکی یا دندون یا دارو هیچ کاری واسش نبود بعد از 7 سال درس خوندن باید بیکار میچرخیدی تو خیابون یا میرفتی سر کارهای دیگه میرفتی اون موقه ؟قطعا نمیرفتی
      چرا میرن چون الان ابهت داره /پول داره / زندیگت تامینه /استقلال پیدا میکنی /میتونی کمک کنی با پول البته
      چرا میگن علاقه دارن فقط به خاطر پول و بس
      حق هم دارن انقدر عقده ای شدن که دیگه فقط میخوان یه زندگی تشکیل بدن یه زنی و بچه ای و ...
      اگه برن رشته های مهمتر به احتمال 95 درصد بیکار هستن من کار اون 5 درصد ندارم اونها نخبه هستن و اکثرا هم میرن خارج از کشور
      این هم نشون میده بی لیاقتی مسئولین علوم انسانی
      تو تجربی شما فوقش بشی یه پزشک میتونی جون چند نفر رو نجات بدی زرنگ باشی 20000
      ولی علوم انسانی یه تفکر و ندیشه هست یه ملت یا کشور یا جهان رو تا سال ها میتونه متحول کنه
      اشعا ر حافظ و سعدی بعداز چد قرن هنوز ماندگاری داره
      اختراعات در علوم ریاضی بعد از چند قرن ماندگاره
      حالا پول و مقام تا چه حدی ماندگاره ...

4. Top | #34
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      داداش بهت بر نخوره ولی واقعیت هست
      جواب سوال منو بده
      اگه شما پزشکی یا دندون یا دارو هیچ کاری واسش نبود بعد از 7 سال درس خوندن باید بیکار میچرخیدی تو خیابون یا میرفتی سر کارهای دیگه میرفتی اون موقه ؟قطعا نمیرفتی
      چرا میرن چون الان ابهت داره /پول داره / زندیگت تامینه /استقلال پیدا میکنی /میتونی کمک کنی با پول البته
      چرا میگن علاقه دارن فقط به خاطر پول و بس
      حق هم دارن انقدر عقده ای شدن که دیگه فقط میخوان یه زندگی تشکیل بدن یه زنی و بچه ای و ...
      اگه برن رشته های مهمتر به احتمال 95 درصد بیکار هستن من کار اون 5 درصد ندارم اونها نخبه هستن و اکثرا هم میرن خارج از کشور
      این هم نشون میده بی لیاقتی مسئولین علوم انسانی
      تو تجربی شما فوقش بشی یه پزشک میتونی جون چند نفر رو نجات بدی زرنگ باشی 20000
      ولی علوم انسانی یه تفکر و ندیشه هست یه ملت یا کشور یا جهان رو تا سال ها میتونه متحول کنه
      اشعا ر حافظ و سعدی بعداز چد قرن هنوز ماندگاری داره
      اختراعات در علوم ریاضی بعد از چند قرن ماندگاره
      حالا پول و مقام تا چه حدی ماندگاره ...
      ببین داداش گلم شما انسانی ها معمولا خودتون با شعار دادن مخالفین! حالا بحث ما هم همینه شما جسارتا داری شعار میدی!!!
      الان باید چند تا چیزو تفکیک کنیم برای خودمون:
      1- آیا شما که انسانی میخونی از پول و مقام و موقعیت خوب و زندگی راحت بدت میاد؟ قطعا نه
      2- آیا حاضری 20 سال دیگه یه فیلسوف بزرگ باشی ولی همسرت نتونه روزی یه وعده غذای مناسب بخوره؟ به نظرم نه
      3- آیا هر کسی در رشته های غیر علوم انسانی نیست اندیشه و ذهن و انسانیت و درک از درد جامعه نداره؟ قطعا نه
      4- آیا شما با تخصصی شدن کارها در جوامع امروزی موافقی؟ احتمالا آره
      5- پس این تفاوتی که در نجات دادن گفتین یه مقداری غیر منصفانه و حتی خالی از اعراب است!؟
      6- آیا هرکسی پول داره بی اندیشه بی فرهنگ عقده ای و بدون درد است؟ خیر
      7- آیا هر کسی پزشک شد طی یه روند کاهشی عواطف و وجدان و انسانیتش رو از دست میده؟ نه
      8- آیا پزشک بودن (مهندس - معلم - قصاب و ...) در ذات خودش مشکلی دارد؟ نه
      9- آیا شما با بوعلی سینا - ابن هیثم - غیاث الدین جمشید کاشانی - الکساندر فلمینگ - جیوانی ولتا - هنری فورد - آلبرت انیشتین و ... آشنایی دارید؟؟؟
      10- آیا معیار شما در ارزشمندی یه کار شی یا وسیله میزان ماندگاری آن است؟ آیا به تلاش مستقل از نتیجهِ همکاری و همدردی و نجات دیگران؛ نگرانی برای دیگران و ... معتقد هستید؟
      11- آیا بی توجهی به یک کار باعث بی ارزش بودن آن میشود؟ یا حتی برعکس؟!
      باید بین مسایل تفاوت قائل بود و هر چیزی رو انقدر منجمد و ثابت و بی روح ندید. هر چیزی در جای خودش شریفه حالا بحث بی توجهی مسولین یه چیز دیگه است

5. Top | #35
      کاربر فعال

نمایش مشخصات

ببین داداش گلم شما انسانی ها معمولا خودتون با شعار دادن مخالفین! حالا بحث ما هم همینه شما جسارتا داری شعار میدی!!!
      الان باید چند تا چیزو تفکیک کنیم برای خودمون:
      1- آیا شما که انسانی میخونی از پول و مقام و موقعیت خوب و زندگی راحت بدت میاد؟ قطعا نه
      2- آیا حاضری 20 سال دیگه یه فیلسوف بزرگ باشی ولی همسرت نتونه روزی یه وعده غذای مناسب بخوره؟ به نظرم نه
      3- آیا هر کسی در رشته های غیر علوم انسانی نیست اندیشه و ذهن و انسانیت و درک از درد جامعه نداره؟ قطعا نه
      4- آیا شما با تخصصی شدن کارها در جوامع امروزی موافقی؟ احتمالا آره
      5- پس این تفاوتی که در نجات دادن گفتین یه مقداری غیر منصفانه و حتی خالی از اعراب است!؟
      6- آیا هرکسی پول داره بی اندیشه بی فرهنگ عقده ای و بدون درد است؟ خیر
      7- آیا هر کسی پزشک شد طی یه روند کاهشی عواطف و وجدان و انسانیتش رو از دست میده؟ نه
      8- آیا پزشک بودن (مهندس - معلم - قصاب و ...) در ذات خودش مشکلی دارد؟ نه
      9- آیا شما با بوعلی سینا - ابن هیثم - غیاث الدین جمشید کاشانی - الکساندر فلمینگ - جیوانی ولتا - هنری فورد - آلبرت انیشتین و ... آشنایی دارید؟؟؟
      10- آیا معیار شما در ارزشمندی یه کار شی یا وسیله میزان ماندگاری آن است؟ آیا به تلاش مستقل از نتیجهِ همکاری و همدردی و نجات دیگران؛ نگرانی برای دیگران و ... معتقد هستید؟
      11- آیا بی توجهی به یک کار باعث بی ارزش بودن آن میشود؟ یا حتی برعکس؟!
      باید بین مسایل تفاوت قائل بود و هر چیزی رو انقدر منجمد و ثابت و بی روح ندید. هر چیزی در جای خودش شریفه حالا بحث بی توجهی مسولین یه چیز دیگه است
      داداش منظور منو متوجه نشدی
      یه چیزی مهم هست یه چیزی مهمتر
      من که با دلیل گفتم علوم انسانی مهمتره همه هم میدونن
      من نمیگم تشکیل زندگی بده خوبه
      ولی توقع مردم رفته بالا
      میگن ما باید ماشین فالان چی سوار باشین راحت زندگی کنیم و ..غرق در و مادیات میشن
      آیا نمیشه با ماشین دست دوم زندگی کرد و ارزون ؟
      آیا نمیشه در یه خونه نقلی زندگی کرد ؟
      حالا جالبه اکثرا هم پول دارن میگن بچه نمیخوایم یا حداکثرا یکی چرا؟
      قبول داری میشه اگه به علوم انسانی توجه بشه موفق تر بود ؟قطعا میشه موفق تر بود
      کشور ها پیشرفته چرا پیشرفته شدن به خاطر در درجه اول علوم انسانی/بعد علوم ریاضی/ در نهایت علوم تجربی
      با همون علوم انسانی هم میشه پول در بیاری
      ا همون علوم ریاضی هم میشه پول در بیاری
      ولی تو کشور ما به اندازه پزشک و...نمیشه
      مردم اکثرا به خاطر پولش میرن تا علاقه
      انتخاب رشته ای میتونم بگم وجود نداره
      کلام اخر انقدر که کشور ما به علوم انسانی نیاز داره به علوم تجربی نیاز نداره
      و جواب موفق بودن علوم انسانی رو تاریخ داده یکم تاریخ رو بخون
      علوم تجربی ناقصه باید حتما تجربه بشه و کامل تر یه نفر نمیتونه آن چنان خدمتی رو که دلش میخواد بکنه چون عمرش کفاف نمیده
      شاید اگه همین فرد با همین ذوقش رفته بود علوم انسانی خیلی از کشتار های بی رحمانه رو جلوش گرفته بود /چلوی خیلی از بیکاری ها /خیلی از بی فرهنگی ها / خیلی از ظلم های کشور ها به دیگران / جلوی خیلی از بی عدالتی ها /اصلاح قانون ها /
      و درنهایت ماندگاری نام خویش تا قرن ها رو به دنبال داشت و هرگز نمی مرد
      ولی به خاطر پول برعکس شده
      جالب اینه همین علوم تجربی ها شدن نماینده مجلس و کار علوم انسانی ها انجام میدن چون پول داشتن و همیشه دنبال مقام بوده این میشه که مملکت خراب میشه

6. Top | #36
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      داداش منظور منو متوجه نشدی
      یه چیزی مهم هست یه چیزی مهمتر
      من که با دلیل گفتم علوم انسانی مهمتره همه هم میدونن
      من نمیگم تشکیل زندگی بده خوبه
      ولی توقع مردم رفته بالا
      میگن ما باید ماشین فالان چی سوار باشین راحت زندگی کنیم و ..غرق در و مادیات میشن
      آیا نمیشه با ماشین دست دوم زندگی کرد و ارزون ؟
      آیا نمیشه در یه خونه نقلی زندگی کرد ؟
      حالا جالبه اکثرا هم پول دارن میگن بچه نمیخوایم یا حداکثرا یکی چرا؟
      قبول داری میشه اگه به علوم انسانی توجه بشه موفق تر بود ؟قطعا میشه موفق تر بود
      کشور ها پیشرفته چرا پیشرفته شدن به خاطر در درجه اول علوم انسانی/بعد علوم ریاضی/ در نهایت علوم تجربی
      با همون علوم انسانی هم میشه پول در بیاری
      ا همون علوم ریاضی هم میشه پول در بیاری
      ولی تو کشور ما به اندازه پزشک و...نمیشه
      مردم اکثرا به خاطر پولش میرن تا علاقه
      انتخاب رشته ای میتونم بگم وجود نداره
      کلام اخر انقدر که کشور ما به علوم انسانی نیاز داره به علوم تجربی نیاز نداره
      و جواب موفق بودن علوم انسانی رو تاریخ داده یکم تاریخ رو بخون
      علوم تجربی ناقصه باید حتما تجربه بشه و کامل تر یه نفر نمیتونه آن چنان خدمتی رو که دلش میخواد بکنه چون عمرش کفاف نمیده
      شاید اگه همین فرد با همین ذوقش رفته بود علوم انسانی خیلی از کشتار های بی رحمانه رو جلوش گرفته بود /چلوی خیلی از بیکاری ها /خیلی از بی فرهنگی ها / خیلی از ظلم های کشور ها به دیگران / جلوی خیلی از بی عدالتی ها /اصلاح قانون ها /
      و درنهایت ماندگاری نام خویش تا قرن ها رو به دنبال داشت و هرگز نمی مرد
      ولی به خاطر پول برعکس شده
      جالب اینه همین علوم تجربی ها شدن نماینده مجلس و کار علوم انسانی ها انجام میدن چون پول داشتن و همیشه دنبال مقام بوده این میشه که مملکت خراب میشه
      100 درصد اگه به علوم انسانی توجه بشه جامعه در همه ابعاد رشد میکنه اصلا شک نکن.
      در اینم مشکلی ندارم که بی توجهی شده و پول معیار اکثر افراد شده
      اما چند تا موضوع هست:
      1- پزشکا تو همه کشور ها بالاترین در آمد رو دارن که دلایل خاص خودش رو داره و مفصله
      2- مشکل اینکه علوم انسانی پیشرفت نمیکنه پزشکی و مهندسی نیست مشکل از جای بالاتریه.
      3- خدمت در هر شغل و رشته ای اگه صادقانه درست و تخصصی و به جا باشه با عث ماندگاری میشه

7. Top | #37
      کاربر فعال

نمایش مشخصات

100 درصد اگه به علوم انسانی توجه بشه جامعه در همه ابعاد رشد میکنه اصلا شک نکن.
      در اینم مشکلی ندارم که بی توجهی شده و پول معیار اکثر افراد شده
      اما چند تا موضوع هست:
      1- پزشکا تو همه کشور ها بالاترین در آمد رو دارن که دلایل خاص خودش رو داره و مفصله
      2- مشکل اینکه علوم انسانی پیشرفت نمیکنه پزشکی و مهندسی نیست مشکل از جای بالاتریه.
      3- خدمت در هر شغل و رشته ای اگه صادقانه درست و تخصصی و به جا باشه با عث ماندگاری میشه
      الان در حال حاضر کشور تشنه نخبه های علوم انسانی هست
      ما انقدر متخصص علوم تجربی داریم که نیازی نداریم
      بحث اینه کسی میتونه الان خدمت بزرگتری کنه که با این شرایط بره علوم انسانی
      تفاوت اینجا مشخص میشه
      اینکه پزشکا درامد زیادی دارن همه جا اینطور نیست تو کشور ما خیلی بهش اهمیت میدن
      درامد مخترعین علوم ریاضی همیشه از پزشکان در کشور های پیشرفته بالاتره بوده و هست
      در آمد سیاست گذاران متفکر همیشه بالاتر بوده و هست
      در آمد متفکران و مسئولین کشور ها همیشه بالاتره هست
      درآمد تاجران و اقتصاد دانان همیشه بالاتر هست

8. Top | #38
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      دوستای گلم
      خواهشا بحث رو تموم کنید
      این بحث بیفایدست و ربطی به موضوع تاپیک هم نداره

9. Top | #39
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      الان در حال حاضر کشور تشنه نخبه های علوم انسانی هست
      ما انقدر متخصص علوم تجربی داریم که نیازی نداریم
      بحث اینه کسی میتونه الان خدمت بزرگتری کنه که با این شرایط بره علوم انسانی
      تفاوت اینجا مشخص میشه
      اینکه پزشکا درامد زیادی دارن همه جا اینطور نیست تو کشور ما خیلی بهش اهمیت میدن
      درامد مخترعین علوم ریاضی همیشه از پزشکان در کشور های پیشرفته بالاتره بوده و هست
      در آمد سیاست گذاران متفکر همیشه بالاتر بوده و هست
      در آمد متفکران و مسئولین کشور ها همیشه بالاتره هست
      درآمد تاجران و اقتصاد دانان همیشه بالاتر هست
      هنوزم موافق نیستم
      نقل قول نوشته اصلی توسط a.z.s نمایش پست ها
      دوستای گلم
      خواهشا بحث رو تموم کنید
      این بحث بیفایدست و ربطی به موضوع تاپیک هم نداره
      چشم من دیگه حرفی نمی زنم

10. Top | #40
      کاربر باسابقه

Maghror
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط hamid_MhD نمایش پست ها
      میگم در مورد پرستاری و اتاق اطلاعاتی نداری؟!مثه این اطلاعاتی ک در مورد فوریت داشتی منظورمه
      فعلا اطلاع آن چنان دقیقی ندارم اگر چیزی دست گیرم شد حتما با شما هم به اشتراک میذارم

11. Top | #41
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سلام به همه
      كسي عضو انجمن هست دانشجوي دكتري پيوسته بيوتكنولوژي يا ليسانس بيوتكنولوژي باشه؟ لطفا پيام بديد خيلييييي مهمه
      ممنون
      This time,this is my fight song
      Take -backe -my life Song
      Prove - I'm - alright Song
      My power's turned on
      Starting right now,i'll be strong

12. Top | #42
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام به دوستان
      برای انتخاب رشته اگر کسی رتبه خیلی خوبی بیاره و بخواد رشته مورد علاقش رو انتخاب کنه ، امّا محض اطمینان رشته دومی رو هم در دفترچه انتخاب رشته ملاک قرار بده ، و از اونجا که دیگه اولویت در انتخاب مهم نیست و فقط کارنامه و رتبه اهمیت است ، امکان داره مثلا 2 یا 3 دانشگاه قبول بشه و در یکی از اون دانشگاه ها ثبت نام کنه یا فقط یک دانشگاه و یک رشته قبولی میاد و بقیه مردود اعلام میشه؟

13. Top | #43
      کاربر باسابقه

Maghror
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط hamid_MhD نمایش پست ها
      میگم در مورد پرستاری و اتاق اطلاعاتی نداری؟!مثه این اطلاعاتی ک در مورد فوریت داشتی منظورمه
      از یکی از دوستام که بیمارستان کار میکنه و رادیولوژیست هست پرسیدم گفت:
      پرستاری 2.5تا3.5
      رادیولوژی2.5 تا 4
      بقیه پیراپزشکی ها هم همین حدود هستند
      فرمودند گه رادیولوژی از پرستاری راحت تر هست اما عوضش با اشعه سروکار دارید
      *دیگه فرصت نشد بپرسم با تمتم حقوق و مزایا و کارانه اینقدر میشه یا نه ولی فکر کنم منظورش دریافتی معمول یک فرد که ساعات موظفی خودش رو می گذرونه یعنی بدون اضافه کار به همراه دریافت کارانه اینقدر میشه

14. Top | #44
      کاربر باسابقه

Maghror
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط aktft نمایش پست ها
      سلام به دوستان
      برای انتخاب رشته اگر کسی رتبه خیلی خوبی بیاره و بخواد رشته مورد علاقش رو انتخاب کنه ، امّا محض اطمینان رشته دومی رو هم در دفترچه انتخاب رشته ملاک قرار بده ، و از اونجا که دیگه اولویت در انتخاب مهم نیست و فقط کارنامه و رتبه اهمیت است ، امکان داره مثلا 2 یا 3 دانشگاه قبول بشه و در یکی از اون دانشگاه ها ثبت نام کنه یا فقط یک دانشگاه و یک رشته قبولی میاد و بقیه مردود اعلام میشه؟
      متوجه نشدم چی میگید ولی فقط یک رشته محلپذیرش میشید جز این که رشته خاص دارای مصاحبه هم زده باشید

15. Top | #45
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط rezagmi نمایش پست ها
      متوجه نشدم چی میگید ولی فقط یک رشته محلپذیرش میشید جز این که رشته خاص دارای مصاحبه هم زده باشید
      مثلا کسی رتبه 50 منطقه 2 میشه ، بعد میاد حقوق شهید بهشتی رو انتخاب میکنه بعدش هم مدیریت بازرگانی شهید بهشتی ، الآن امکان داره دوتاش رو بتونه قبول بشه یا فقط حداکثر یکی از این دو تا قبول میشه و بقیه هر چی انتخاب کرده باشه مردود میشه؟

صفحه 3 از 9 نخستنخست ... 234 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن