خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 16
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات

مشکل جدی در مطالعه فیزیک

سلام دوستان
      عاقا دارم دییوونه میشم اصن نمیدونم فیزیکو چجوری باس بخونم
      مثلا شروع میکنم فصل دو فیزیک 3 رو از رو درسنامه گاج میخونم نصفشو و بعد کمی تست میزنم روزای بعد که میرم ادامشو بخونمو تموم کنم حس میکنم یادم نمیاد و از اول درسنامه هارو میخونم واسه همین وقت واسه تست نمیمونه
      هرگز تسلیم نشوید
      معجزه ها هر روز رخ می دهند
      شاید امروز روز شما باشد...

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

divoone-shodam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Amirsolhjoo نمایش پست ها
      سلام دوستان
      مثلا شروع میکنم فصل دو فیزیک 3 رو از رو درسنامه گاج میخونم نصفشو و بعد کمی تست میزنم روزای بعد که میرم ادامشو بخونمو تموم کنم حس میکنم یادم نمیاد و از اول درسنامه هارو میخونم واسه همین وقت واسه تست نمیمونه
      والا من عادت داشتم یه ده پونزده دور جداگانه درسنامه هارو بخونم توهم بخون حال میده
      ما انسانیم و هیچ وقت کامل نمیشیم
      تو مسیر زندگیمون همیشه اشتباه هست...
      اگه به این فکر کنی که میخوای اشتباهتو جبران کنی شانس دوباره خراب کردن به اندازه قابل توجهی افزایش پیدا میکنه چون وقتی به خودت میگی جبران میکنم
      یه چیزی تو عمق وجودت میگه "چیو جبران میکنی؟آها اشتباهو؟؟همون روز که..."
      و به ذهن خودت این شانس رو میدی که دلایل سرکوب کردنت رو لیست وار تحویلت بده
      خلاصه=فقط الان و از الان به بعد وجود داره و قرار نیست چیزی رو جبران کنی

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sajad564 نمایش پست ها
      والا من عادت داشتم یه ده پونزده دور جداگانه درسنامه هارو بخونم توهم بخون حال میده
      عاخه باید تویه تایم تست بیشتر از درسنامه باشه
      هرگز تسلیم نشوید

4. Top | #4
      کاربر باسابقه

divoone-shodam
      نمایش مشخصات
      ببین میتونه یه کاری بکنی
      بعد از این که درسنامه رو کامل متوجه شدی خلاصشو توی یه کاغذ بنویسی بعد از روش لایتنر استفاده کنی هر شب یه ده دقیقه مرورش کنی...اینطوری دیگه یادت نمیره
      ما انسانیم و هیچ وقت کامل نمیشیم
      تو مسیر زندگیمون همیشه اشتباه هست...
      اگه به این فکر کنی که میخوای اشتباهتو جبران کنی شانس دوباره خراب کردن به اندازه قابل توجهی افزایش پیدا میکنه چون وقتی به خودت میگی جبران میکنم
      یه چیزی تو عمق وجودت میگه "چیو جبران میکنی؟آها اشتباهو؟؟همون روز که..."
      و به ذهن خودت این شانس رو میدی که دلایل سرکوب کردنت رو لیست وار تحویلت بده
      خلاصه=فقط الان و از الان به بعد وجود داره و قرار نیست چیزی رو جبران کنی

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sajad564 نمایش پست ها
      ببین میتونه یه کاری بکنی
      بعد از این که درسنامه رو کامل متوجه شدی خلاصشو توی یه کاغذ بنویسی بعد از روش لایتنر استفاده کنی هر شب یه ده دقیقه مرورش کنی...اینطوری دیگه یادت نمیره
      خودمم به فکرم رسیده بودا ولی حسش نبود
      هرگز تسلیم نشوید

6. Top | #6
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      سلام دوستان
      نکات مهم هر فصل و روش حل تستای خاص رو خلاصه نویسی کن . حتی چیزای ساده رو هم بنویس . مثلا اینکه چطور جریان رو در مدار چند حلقه بدست بیاریم و رابطه مقواومت ها با هم چطوریه و .... لایتنر هم چندان نیاز نیس. دو سه بار بخونید تست بزنید حفظتون میشه

There is enough light
      for one who wants to see

...Chemistry : Chem is Try

7. Top | #7
      کاربر حرفه ای

daram-mimiram
      نمایش مشخصات
      سلام دوستان
      واسه هر فصلی یه دور اول کامل درسنامه ها رو با حل مثال های آموزشی داخل خودش بخون بعدش یه روز دیگه تستاشو بزن
      ضمنا اگ 2 3 تای اول رو بلد نبودی ادامه بده و ناامید نشو
      اگه هم خیلی مشکل داشتی دوباره یه نگاهی بنداز

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      کسی که میخواد اصولی یادبگیره که الان نباید تست بیشتر از درسنامه باشه.
      شما در هر تایمی درسنامه رو بخون با مثال هایی که حل کرده.بعد با توجه به وقتت حداقل پنج تست اولش حل کن.روز بعد یا دفعه بعد هم دوباره برگرد تست ها رو خودت حل کن

Sent from my D6502 using Tapatalk

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      شما تو یادگیری مشکل داری درس فیزیک که حفظی نیست یادت بره از درسنامه یا جزوه دبیرت استفاده کن بعد که فهمیدی از درسنامه کتاب تست

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      سلام دوستان

اول هر درسنامه ی گاج رو که خوندی ( البته اگر مباحثش حفظی نبود ) تستای ستاره دارشو بزن و تا اخر درس پیش برو ، بعدش برگرد غلط هاتو دوباره بزن و اگر میخواستی برای درصدای بالا بجنگی برو سراغ 1 قدم تا صد

سوالات بدون ستاره رو هم اگر در سر فصلی خیلی مشکل داشتی باهاشون شاخ به شاخ شو !!
      ببین پسر

خدا حقمو میگیره

خیالت راحت !

11. Top | #11
      همکار سابق انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      موقع خوندن درسنامه مثال هاشو حتما خودت حل کن
      چون فیزیک رو باید یاد گرفت و تا خودت روی کاغر سوال رو حل نکنی توی ذهنت نمیره و یاد نمیگیری

فرمول ها و نکات مهم هر فصل رو هم یادداشت کن تا بعدا سریعتر مرور کنی و نخوای کلشو بخونی

تست های هر مبحث رو هم به چند قسمت تقسیم کن و در چند نوبت بزن. اینجوری با هربار تست زدن مطالب یکبار دیگه مرور میشه
      www.konkoorkade.in

کانال تلگرام کنکورکده (مشاوره و برنامه ریزی ویژه کنکور 96)
      telegram.me/konkoorkade96

12. Top | #12
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سلام دوستان

خوب اشتبا اینه که وقتی حس میکنید یادتون نمیاد(که البته حس اشتباهی هست) دوباره برمیگردید درسنامه میخونید در حالی که شما باید با بازیابی به مغزتون فشار بیارید که فرمول و راه حل چی هست.......این کارو چن بار تکرار کنید حله.......

13. Top | #13
      در انتظار تایید ایمیل

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      باردوم که میخونی به اندازه باراول که وقت نمی گیره ب نظرم درسنامه باید مرور شه

14. Top | #14
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      اقا دقیقا یعنی چی یادت میره ؟
      مثلا فرمول هارو فراموش میکنی یا مفاهیم رو .
      اگه درسی مثل شیمی یا زیست بود یه چیزی ، اما ریاضی و فیزیک که دیگه فراموش کردن نداره . میگی تست هم بعدش میزنی اونوقت چطوری اخه یادت میره؟!!! اگه بحثت روی نکات و فرمول های تستی هست که اون دیگه مقولش جداست . اولا باید کامل مطلب رو بفهمی(نه که حفظ کنی) و در ضمن اثبات فرمول های جانبی رو بدونی .
      درضمن منبع اول اگه بخواید از درس نامه گاج استفاده کنید ، داغون میشید . من خودم جزوه ی دبیرم رو در کنار درس نامه گاج استفاده میکردم بعدش از الگو تست میزدم . درس نامه گاج دیگه خیلی مته به خشخاشه . البته نظر منه . حالت جامعیت نداره . واینکه راه حل ها و نکاتش بیشتر ارزش دارند و نه درس نامش .

15. Top | #15
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      سلام دوست عزیز
      ببین داداش شما که میخوای برای کنکور بخونی
      اول باید کتاباتو همرا با مثال های حل شده کامل بخونی -- اخه با درس نامه خوندن که نمیتونی درس بخونی
      درس نامه کتابایی مثه گاج به طور خلاصه درس رو توضیح داده و قسمت های مهم شو یاداور شده -- به نظر من معمولا اینجور درسنامه ها مخصوص دو سه ماه اخر برای جمع بندی
      وگرنه شما نباید برای اولین بار این درسنامه ها رو بخونی -- اول واو به واو کتابتو با مسائل و مثال های حل شده بخون بعد که موضوع اومد دستت و حسابی درسارو یاد گرفتی بعد برو چند تا تست از اون مبحثی که خوندی رو بزن اگه موضوع رو خوب یاد نگرفته بودی برو درس نامه همون مبحثو بخون تا موضوع کلی درس بیاد دستت تا بتونی خوب تست بزنی
      موفق باشی
      Cyrus The Great
      King of persia , king of anshan , King of media , King of babylon , king of summer & akkkad , king of the four corners of the world

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن