خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 3 از 5 نخستنخست ... 234 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 31 به 45 از 67
    1. Top | #31
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      من نظر خانوادم واسه ام مهمه علاقه خودمم مهمه من سال دوم رو رفتم ریاضی چون پدرم عقیده داشت کسانی که می رن ریاضی به مراتب باهوش ترن من از ریاضی به هیچ عنوان بدم نمیاد اما وقتی اومدم بیشتر روش فکر کردم دیدم من از هر چی مهندسیه متنفرم
      برنامه ریخته بودم با رشته ریاضی برم کنکور تجربی بدم اما وقتی اومدم کمی بیشتر فکر کردم دیدم من اگه بخوام دیفرانسیل و گسسته و تحلیلی بخونم وقتی دیگه واسه زیست و زمین ندارم با بابام حرف زدم مامانم حمایت کرد از عقایدم بابامم وقتی حرفام شنید گفت اگه واقعا میخوای بری تجربی برو من برعکس بقیه که میخوان برن جراح شن من میخوام برم طب سنتی رشته ای که زیاد شناخته شده نیست اما حداقل قبول دارم اونجا میتونم از استعدادهایی که دارم استفاده کنم مثلا وقتی تو بری طب سنتی باید به ازای هر بیمار حداقل یک ربع وقت بذاری بعضی وقتا بیماریا منشا روانی دارن و خود منم تو مشاوره دادن واقعا کارم خوبه چون می فهمم طرف مقابل چه حسی داره برای همین میتونم دو تا کار با هم بکنم
      البته من مثل اکثریت دخترا عاشق هنر و موسیقی هستم اما وقتی واسش کار نیست به خصوص من دختر...مجبورم ولش کنم

2. Top | #32
      کاربر نیمه فعال

Mashkok
      نمایش مشخصات
      متاسفانه یا شایدم خوشبختانه توی خانواده ی ما امسال 4تا کنکوری بود که دوتای اونا روزی15 ساعت و حتی شایدم بیشتر درس میخوندن
      حتم دارم که دوتاشون جای خیلی خوبی قبول میشن
      اما..................!
      کنکوریه امسال خانواده منمو دختر خالم
      هم منو با اون مقایسه میکنن وهم با پارسالیا
      آینده ی منو اطرافیان با قیاساشون انتخاب میکنن

3. Top | #33
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      خودم انتخاب می کنم ممکنه نظر دیگران روهم تاثیر بدم ،نه اینکه بذارم کسی به جای من تصمیم بگیره
      Live your dreams

🔱
      KowsarDDC

4. Top | #34
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      خودم انتخاب میکنم....خانوادمم حمایتم میکنن ...

5. Top | #35
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      بقال سر کوچمون انتخاب میکنه

6. Top | #36
      کاربر نیمه فعال

Ashegh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط pouria98 نمایش پست ها
      @alibahadori
      فقط زمانی میتونی از این نصیحتا به بقیه بکنی که خودت رفته باشی دنبال علاقت
      مرد حسابی خودت هم اومدی تجربی واسه چی؟؟؟ برا علوم ازمایشگاهی یا مامایی؟؟؟
      دوست من یک بار دیگه متن تاپیک رو بخونید و بعد بیاید بتوپید به من
      من نمیگم نرید پزشکی یا داروسازی
      میگم اگر واقعا علاقه دارید به این رشته واردش بشید
      اگه مهندسی دوست دارید به خاطر حرف خانواده که دوست دارن شما پزشک بشید و یا اینکه چند تا مهندس که بیکار هستن رشتتونو عوض نکنید و علاقتونو ول کنید

من خودم به داروسازی علاقه داشتم الانم دارم این رشترو میخونم راضی هم هستم

موفق باشید

7. Top | #37
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      من خودم انتخاب میکنم....با کمک مامانم
      <br>

8. Top | #38
      کاربر نیمه فعال

Tajob
      نمایش مشخصات
      آقا علی بهادری درود برشما منم به داروسازی علاقه دارم اما الان تمرکز کردم رو علاقه ی ورزشیم اونم به طور حرفه ای
      مجبورم یه رشته رو بخونم که سربازی نرم اما بعدا کنکور خواهم داد و به هدف تحصیلیم هم خواهم رسید
      عادت میشه این برتر بودن
      سیاه و سفیدش قلبا خوبن
      قناعت همون خوشبختی بود
      تمام صلح ها تو بخشش بودن
      بنویس...
      قضاوت فقط مخصوص خداست
      بنویس....
      حماقت جداست رشادت جداست
      بنویس....
      اول قصه که هممون بودیم
      بنویس...
      یکی بود و یکی نبودش کجاست
      بیا و این جهش رو درک کن

9. Top | #39
      کاربر نیمه فعال

Ashegh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط _7challenger6_ نمایش پست ها
      آقا علی بهادری درود برشما منم به داروسازی علاقه دارم اما الان تمرکز کردم رو علاقه ی ورزشیم اونم به طور حرفه ای
      مجبورم یه رشته رو بخونم که سربازی نرم اما بعدا کنکور خواهم داد و به هدف تحصیلیم هم خواهم رسید
      انشاالله در هردوش موفق باشید

10. Top | #40
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط masood2013 نمایش پست ها
      ببین عزیز، تو سخت در اشتباهی، مستقل بودن با مشورت کردن با پدر و مادر زمین تا آسمون فرق میکنه، من چون الان تو سنی هستم که احساسات روم بیشتر از عقل غلبه داره، برا همین از پدر و مادرم کمک میگیرم تا انتخاب عاقلانه ای داشته باشم، فقط همین، و الا هیچکس زوری من و نفرستاد این رشته، فقط مشورت کردم، عین ازدواج که آدم باید با والدین مشورت بکنه، مخصوصا دخترا، چون احساسات رو آدم غلبه داره، اینجا هم اینطوریه، مثلا من خودم به رشته کامپیوتر علاقه داشتم، حالا شما خودت آینده یه پزشک رو با آینده یه مهندس کامپیوتر یا آیتی مقایسه کن ببین چقدر با هم متفاوته، البته من قصد جسارت به مهندسین کامپیوتر و ... رو ندارم ها، همون طور که می بینین خودم از علاقه مندان به این رشته هستم، از طرف دیگه، پرطرفدار بودن یک رشته تا حدودی میتونه درست بودنشو برسونه.
      ابدا اينطور نيست
      مشورت درست كار خوبيه ولي دليل نداره صرف جوون تر بودن تمام تصميمات شما احساسي و بي اساس باشه
      اين حرف كه نميشه انتخاب عاقلانه داشت براي زماني خوب بود كه انقدرپيشرفت و اطلاع رساني و اگاهي نبود تجربه فقط در اثر گذشت زمان به دست ميومد حدودا شايد ٥٠ سال پيش حتي ٤٠ تا٣٠ سال پيش نه ديگه تو اين دهه
      ميزان خوشبختي ميزان احساس رضايت وخوشحالي خودتون از زندگيتون هست نه فقط رقم و درامد و موقعيت شغلي كه شما ميگيد مقايسه كن لزوم درامد بالا شايد اون احساس رو بهت ن نده
      و زندگي ادم وابسته به احساساتش هست ربات كه نيستيم برنامه بهمون بدن و بگيم بدون مشكليم
      اتفاقا توهرتصميم بايد عقل و احساس رو همزمان به صورت متناسب تاثير داد
      شما تنها توجيهتون از انتخاب اين دو رشته فقط صرف درامده نه احساس رضايت شغلي اوني كه بايد اين زندگي بكنه شمايي درنهايت عواقب اين تصميم ها سختي هاش واسه شماست نه پدر و مادر پس پدر و مادر فقط ميتونن به صورت كلي نظري بدن نه اعمال كنند
      پرطرفدار بودنش تو ايران( در سطح جهاني امار برعكس و متفاوتي هست) صرف اون درباغ سبزي هست كه نشون داده ميشه
      و مشورت رو شما اشتباه برداشت كرديد كاملا مشورت براي كار گروهي با راي اكثريت براي يه سري انتخاب هاي شخصي فقط تاكيد ميكنم در حد نظر دادنه و اتفاقا براي ازدواج مثال نقض زياد هست كه فرد انتخابي پدر و مادر بعدا واقعا مشكل دار بوده و زندگي پاشيده تو سنتي ها به اين امار توجه نميشه كه چقدر زياده كه اگه انقدرتصميم هاي پدر ومادر خوب بود چرا زوج هاي قديمي تر الان امار طلاق بالاست مگه نه اينكه انتخاب خانواده بوده؟
      خوشبختي تو مصلحت تو چيزي كه بهت احساس شادي ميده لزوما و هميشه در راستاي خواسته خانواده نيست من اين حرفو حتي به كسي شرايط برعكس شما از اصرار خونواده بره مهندسي جاي پزشكي هم ميزنم
      عمرشما زندگي شما واسه خودتونه نه در راستاي شاد كردن و رضايت خاطر والدينتون والا هيچ كجاي دنيا اندازه ايران والدين دخالت نميكنن تو تصميم هاي مهم شخصي اونم صرف خوبي خودمون شما حق داري تصميم بگيري واسه خودت حق داري اشتباه كني حق داري دوباره انتخاب كني زندگي براي همين هاش زيباست كه خودت بسازيش نه بقيه
      و اينكه به ازمايش هست گوسفند جلوي يه گله مانع گذاشتن جلوش از روش پريد به ترتيب پشت سري ها حتي بعد برداشتن مانع لزوما پيروي از جمع دليل بر درست بودنش نيست

11. Top | #41
      کاربر نیمه فعال

Ashegh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Kim Jae joong نمایش پست ها

ابدا اينطور نيست
      مشورت درست كار خوبيه ولي دليل نداره صرف جوون تر بودن تمام تصميمات شما احساسي و بي اساس باشه
      اين حرف كه نميشه انتخاب عاقلانه داشت براي زماني خوب بود كه انقدرپيشرفت و اطلاع رساني و اگاهي نبود تجربه فقط در اثر گذشت زمان به دست ميومد حدودا شايد ٥٠ سال پيش حتي ٤٠ تا٣٠ سال پيش نه ديگه تو اين دهه
      ميزان خوشبختي ميزان احساس رضايت وخوشحالي خودتون از زندگيتون هست نه فقط رقم و درامد و موقعيت شغلي كه شما ميگيد مقايسه كن لزوم درامد بالا شايد اون احساس رو بهت ن نده
      و زندگي ادم وابسته به احساساتش هست ربات كه نيستيم برنامه بهمون بدن و بگيم بدون مشكليم
      اتفاقا توهرتصميم بايد عقل و احساس رو همزمان به صورت متناسب تاثير داد
      شما تنها توجيهتون از انتخاب اين دو رشته فقط صرف درامده نه احساس رضايت شغلي اوني كه بايد اين زندگي بكنه شمايي درنهايت عواقب اين تصميم ها سختي هاش واسه شماست نه پدر و مادر پس پدر و مادر فقط ميتونن به صورت كلي نظري بدن نه اعمال كنند
      پرطرفدار بودنش تو ايران( در سطح جهاني امار برعكس و متفاوتي هست) صرف اون درباغ سبزي هست كه نشون داده ميشه
      و مشورت رو شما اشتباه برداشت كرديد كاملا مشورت براي كار گروهي با راي اكثريت براي يه سري انتخاب هاي شخصي فقط تاكيد ميكنم در حد نظر دادنه و اتفاقا براي ازدواج مثال نقض زياد هست كه فرد انتخابي پدر و مادر بعدا واقعا مشكل دار بوده و زندگي پاشيده تو سنتي ها به اين امار توجه نميشه كه چقدر زياده كه اگه انقدرتصميم هاي پدر ومادر خوب بود چرا زوج هاي قديمي تر الان امار طلاق بالاست مگه نه اينكه انتخاب خانواده بوده؟
      خوشبختي تو مصلحت تو چيزي كه بهت احساس شادي ميده لزوما و هميشه در راستاي خواسته خانواده نيست من اين حرفو حتي به كسي شرايط برعكس شما از اصرار خونواده بره مهندسي جاي پزشكي هم ميزنم
      عمرشما زندگي شما واسه خودتونه نه در راستاي شاد كردن و رضايت خاطر والدينتون والا هيچ كجاي دنيا اندازه ايران والدين دخالت نميكنن تو تصميم هاي مهم شخصي اونم صرف خوبي خودمون شما حق داري تصميم بگيري واسه خودت حق داري اشتباه كني حق داري دوباره انتخاب كني زندگي براي همين هاش زيباست كه خودت بسازيش نه بقيه
      و اينكه به ازمايش هست گوسفند جلوي يه گله مانع گذاشتن جلوش از روش پريد به ترتيب پشت سري ها حتي بعد برداشتن مانع لزوما پيروي از جمع دليل بر درست بودنش نيست
      کاملا موافقم باحرفتون

و این رو هم بگم
      اینکه طرف پزشکی بخونه دلیل نمیشه در امدش از مهندس کامپیوتر بیشتر باشه
      بستگی داره چقدر خودت برای درامد زایی بجنگی چقدر جسور باشی و از موقعیت های کاری که برات میاد استفاده کنی
      توی انجمن اسم بردن از یک مجموعه ی دیگه چون تبلیغ میشه نمیشه اسمشو گذاشت و گرنه شرکت ها و گروه هایی رو بهتون معرفی میکردم که در ماه یک گروه 5 نفری بیشتراز 200 میلیون در امد زایی داره

پزشکی رو هم داریم که الان 5 میلیون هم در امد نداره

همش به این نیست که شما رشته بهتری بخونی بستگی به تلاشت برای موفقیت توی اون رشته هم داره

12. Top | #42
      کاربر نیمه فعال

AkhmooAsabani
      نمایش مشخصات
      سلام !

راستش... عوامل محیطی روی هدف من تاثیر گذار بودن ! عوامل فیزیولوژیکی ! البته از پدر و مادر هم نباید غافل بود...

من به دلیل بیماری های آسم +آلرژی فصلی (همون حساسیت فصلی) و اینکه ایمنی بدنم به نسبت ضعیف بود دائما مریض بودم و توی بیمارستان ها و درمانگاه ها به سر میبردم. به همین دلیل به این شغل علاقه مند شدم و بعد از اینکه با پدر و مادر در میون گذاشتم اونا هم منو تشویق کردن که ادامه بدم و خداروشکر تا الان که خوب بوده ببینیم بقیه اش چی میشه...

"پدر من رشته ی فنی و حرفه ای و کارو دانش رو برای من مد نظر داشت و دوست داشت من به کارهای فنی گرایش پیدا کنم ولی من اصلا دوست ندارم اینجور کار ها رو ..."

من هدف خودم رو کاملاخودم انتخاب کردم ....

Mehdi Is Back

13. Top | #43
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mahsa77 نمایش پست ها
      متاسفانه یا شایدم خوشبختانه توی خانواده ی ما امسال 4تا کنکوری بود که دوتای اونا روزی15 ساعت و حتی شایدم بیشتر درس میخوندن
      حتم دارم که دوتاشون جای خیلی خوبی قبول میشن
      اما..................!
      کنکوریه امسال خانواده منمو دختر خالم
      هم منو با اون مقایسه میکنن وهم با پارسالیا
      آینده ی منو اطرافیان با قیاساشون انتخاب میکنن
      وای وای وای درکت میکنم بدجوووور . رقابتیست بس کثیف و خشمگین
      امسال قرعه ب نام من و پسرداییمه خداروشکر ریاضیه وگرنه ترورش میکردم
      منو ک با عموم ک همدوره دایناسورهاستم مقایسه می کنن پارسالیا ک هیییچ تازه جدیدا با آیندگان هم مقایسه میشویم خخخ
      خداروشکر مامان و بابای من ی جوری رفتار میکنن ک با تعریف های بیهوده اطرافیان فشار بهم وارد نشه کلن اسمم برای ی رشته خاص و ی دانشگاه خاص جا نیافته ک بعدن اگه خدایی نکرده نیاوردم ....

14. Top | #44
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      چقدر مقایسه تلخه من تموم عمرم در حال مقایسه بودم (البته بیشتر من بر فرق سر دیگران کوبیده شدم و الان گاهی من گاهی بقیه)اما کم نیاوردم .فقط خیلی درد دارههههههههه

15. Top | #45
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      میشه یکی هدف رو تعریف کنه ؟؟

صفحه 3 از 5 نخستنخست ... 234 ... آخرینآخرین

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن