خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 5 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 61
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات

Question از رشته ات بگو؟؟؟

سلام
      بچه هایی که دانشگاه رفتن و تو رشته ای درس خوندن لطفا بیان اینجا و رشتشونو بگن و به این سوالا جواب بدن
      1: از اول به این رشته علاقه داشتن یانه ؟ و وقتی به این رشته رفتن آیا نظرشون تغییر کرده یا نه؟
      2:رشته ات رو در سه خط توضیح بده؟
      3: موقعیت شغلیش چطوره؟
      4:درامدش خوبه یا نه؟
      5:تا کجا میخواین رشتتون رو ادامه بدین و بعدش میخواین دنبال کار عملی باشین یا .....؟
      6:.................
      .
      .
      .
      اگه کسی سوال دیگه ای داره میتونه اضافه کنه
      اگه کسی هم سوال خاصی از رشته ی مد نظرش داره میتونه همین جا بپرسه
      ممنون

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      سلام
      1:از اول به این رشته علاقه داشتن یانه ؟ و وقتی به این رشته رفتن آیا نظرشون تغییر کرده یا نه؟
      از دبیرستان بهش علاقه داشتم البته دبیرها و رسانه هم تاثر زیادی داشتن مثل فیلم ها اخبار شبکه های خارجی زندگی روزمره
      فقط اینو میدونم که اگه شیمی نبود نمیشد صبح ها سر کلاس به قیافه آرایش نکرده دخترا نگاه کرد

باید استعداد این رشته رو داشته باشی یک شاخه نیست که بخوام توضیح بدم کامل , خودت تو رسانه میبینی الان چقدر روی نانو مانور میدن , ولی آلمان رو ببین که شیمی در چه حدیه در اون کشور و پیشرفتش رو هم ک خودت میبینی
      بستگی به شغل و شاخه ش داره بستگی به استعداد خودت این که بخوای یه شیمیست ساده باشی و با کارشناسی خودت کار کنی مثل اکثر دوستام ک خودشون شرکت پلیمری لوله و ... زدن یا اینکه بری تا دکتری و جزو هیئت علمی یه دانشگاهی بشی که کار آسونی هم نیست یا تو کارخانجات استخدام بشی که الان خیلی کم شده
      5:تا کجا میخواین رشتتون رو ادامه بدین و بعدش میخواین دنبال کار عملی باشین یا ..... ؟
      چهار ترم دیگه میرم آلمان واسه دکتری پلیمر

+

برا اینکه بخوای شیمی رو در حد خوب تو دانشگاه ادامه بدی باید ریاضیات و فیزیک و شیمی پایه قوی داشته باشی
      چهار واحد ریاضی 1 چهار واحد فیزیک یک چهار واحد ریاضی 2 و چهار واحد فیزیک 2 سه واحد دیفرانسیل و سه واحد هم کوانتوم داره [البته برای محض] , و اینکه حوصله کارهای آزمایشگاهی رو داشته باشی چون بستگی مستقیمی تو انتخاب و گزینش تو شغل داره + ریز نمراتی هم مربوط به نمرات آزمایشگاهت میگیرن , همینطور اکثر دستگاههایی که تو آزمایشگاه ها هستن یا تو کارخانجات روش کارش به هیچ وجه جزو دروس نیست در جد لیسانس یا حتی بالاتر اکثرا باید از طریق جهاد دانشگای تهران و ... بری دوره ببینی یا اینکه دانشجوی فعالی در طول دوره باشی و از طریق اساتید یاد بگیری , بسته به دانشگاهش سخت گیری متفاوته به عنوان مثال استاد تجزیه ما حتی تا اخرین رقم اعشار رو هم یک صدم اشتباه میشد کل راه حل سوال رو که یک صفحه نوشته بودی خط میزد و صفر , توصیه اکید اینکه هر رشته ای بخوای بری تسلط به زبان انگلیسی رو یادت نره خیلی تاثیر داره تو پیشرفتت

پیرو سوال های دوستان اینو هم بگم که من خود رشته شیمی رو عرض کردم نه مهندسی شیمی رو
      فرق مهندسی شیمی با شیمی اینه که مهندسی شیمی میاد و به عنوان مثال ظرف و قابلمه و زودپز رو میسازه و شیمیست ک محض خونده میاد فرمول و راه حل و تحقیقاتشو ارائه میده و شیمیست کاربردی میاد غذا رو بر اساس تحقیقات شیمیست محض و ظرف ساخته شده مهندسی شیمی پزد میکنه [یعنی میپزه]
      چـیـزِ قـآبـلِ گـفـتـنـی نـیـسـتـ...
      ویرایش توسط Vahid Bm : 03 مرداد 1395 در ساعت 19:46

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

Maghror
      نمایش مشخصات
      سلام
      *پزشکی
      1: از اول به این رشته علاقه داشتن یانه ؟ و وقتی به این رشته رفتن آیا نظرشون تغییر کرده یا نه؟ داشتیم برادر!!قبلا داشتیم تغییر چندانی نکرده نه
      2:رشته ات رو در سه خط توضیح بده؟ لذت دیدن لبخند حاصل از بازیابی سلامتی ی بیمار و دیگر هیچ
      3: موقعیت شغلیش چطوره؟ بد نیست،شکر
      4:درامدش خوبه یا نه؟ میگن خوبه ولی آواز دهل شنیدن از دور خوش است گاها پیازداغ ماجرا رو زیادی زیاد میکنن
      ولی در کل رضایت بخش هست
      5:تا کجا میخواین رشتتون رو ادامه بدین و بعدش میخواین دنبال کار عملی باشین یا .....؟ میخوام تخصص بگیرم و هیئت علمی بشم

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سلام
      معلم...
      1-از اول به این شغل علاقه داشتم اما ب معلم ابتدایی فکر نمیکردم....بیشتر دوست داشتم دبیری باشم اما وقتی رفتم علاقه مند شدم
      2-معلمی عشق و هنره و از سخت ترین شغل ها
      3-موقعیتش خوبه اگه بتونی خودت رو نشون بدی و واقعا با علاقه کار کنی
      4-درامدش اونقدر بالا نیست البته تو کشور ما اینجوره ولی این شغل اونقدر مزایا داره بنظرم که درامدش ندید گرفته میشه
      5حتما ادامه میدم تا کجاشو نمیدونم...اما قانع به لیسانس نیستم

5. Top | #5
      نفر برتر کنکور
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سلام

مهندسی کامپیوتر. گرایش نرم‌افزار.

1: از اول به این رشته علاقه داشتن یانه ؟ و وقتی به این رشته رفتن آیا نظرشون تغییر کرده یا نه؟
      از بچگی عاشق کامپیوتر شدم. و از دوم دبیرستان روی دیوار اتاقم زدم که "نرم‌افزار شریف" و خداروشکر بهش رسیدم و الانم همونیه که میخوام.

مهم‌ترین چیزی که همه برای این رشته میدونن، خلاقیت هست. توی این رشته فقط اگر خلاقیت داشته باشی موفق میشی. اما چیزی که توی دیدِ عمومِ مردم هست، اینه که مهندسین کامپیوتر کارهای ساده میکنن. این رو به این دلیل میگن چون میبینن که مثلا افرادی که کافی نت دارن یا اینجور چیزا، کار خاصی نمیکنن. اما خب این واقعیتِ این رشته نیست. اتفاقا چیزی که توی این رشته یاد میدن اصلا ربطی به کارای کافی نت نداره. برعکس همه‌ش خلاقیت میخواد. ینی برای موفق شدن خلاقیت میخواد. نمونه‌ش دیجی‌کالا و کافه‌بازار. مدیران این‌ها خلاقیت داشتند و چیزی رو که نبود ساختند، بخاطر همین خیلی موفق شدند. پس در یک کلمه بخوام بگم، میشه: خلاقیت.

همونطور که خودِ درسش با صفر و یک درست شده، موقعیت شغلی‌ش هم صفر و یکی‌ه. اگر توی 6-7 دانشگاه برتر باشی موقعیت شغلی برات همینجور ریخته. ولی اگر توی این دانشگاه‌ها نباشی، تقریبا جز رشته‌هایی میشه که موقعیت شغلی زیاد براش نیست و اگرم باشه حقوقش خوب نیست. ولی اینجا تقریبا نصف بچه‌های هم‌دوره‌ی من، دارن کار میکنن با حقوق های بالا. مثلا 5 میلیون در ماه برای یه دانشجوی سال اولی!

4:درامد ش خوبه یا نه؟
      گفتم. اگر توی دانشگاه خوب درس خونده باشی و به تبعِ اون، کار خوبی گرفته باشی، جز پردرآمدترین شغل‌ها محسوب میشه.

5:تا کجا میخواین رشتتون رو ادامه بدین و بعدش میخواین دنبال کار عملی باشین یا .....؟
      دو پلن دارم براش. یا تا ارشد میرم، بعدش کار میکنم و یکم که کار کردم، اگر نیازی دیدم از نظر علمی، میرم سراغ دکترا. یا توی همین کارشناسی میرم سر کار و درس رو هم کنارش میبرم جلو. هنوز تصمیم نگرفتم دقیق.
      ویرایش توسط mamad.hny : 03 مرداد 1395 در ساعت 20:18 دلیل: اضافه کردن رشته.

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط S.N.M19 نمایش پست ها
      سلام
      بچه هایی که دانشگاه رفتن و تو رشته ای درس خوندن لطفا بیان اینجا و رشتشونو بگن و به این سوالا جواب بدن
      1: از اول به این رشته علاقه داشتن یانه ؟ و وقتی به این رشته رفتن آیا نظرشون تغییر کرده یا نه.

2:رشته ات رو در سه خط توضیح
      بده؟

6:................. .
      .
      .

1=سلام،دکترای دندون پزشکی عمومی رو تموم کردم و شهریور به امید خدا میرم مجارستان برای تخصص.از وقتی که توی پنجم دبستان توی فوتبال روم خطا کردن و افتادم و دندون جلوییم شکست و دندون پزشکم خیلی بهم امید داد،و خلاصه رفتن به دندون پزشکی توی اون سن برای درمان رو خیلی برام شیرین کرد. به هیچ وجه نظرم عوض نشده.

2=
      رشته ای که کار هر کسی نیست! اعصاب میخواد واقعا،قدرت بدنی میخواد تمرکز میخواد ولی یه عده منحصرش کردن توی 3 کلمه! پ و ل!

3=
      خوبه ولی مطمنم تا چند سال آینده بسیار بسیار اشباع میشه!

4=
      درآمدش خوب هست ولی من خودم اگه کسی رو ببینم که به پول نیاز داره بدون هیچ پولی کل کاراش رو انجام میدم تعریف نباشه توی مدت استراحت به جای اینکه مثل بقیه دوستام برم آنتالیا رفتم به روستای خودم و به مردم کمک کردم بدون هیچ چشم داشتی،تازه خیلی هم بدردم خورد.

5=انشاالله تا ارتودنسی ،نه بعدش دنبال خدمت به بقیه.

6:................. روزتون شکلاتی.تشکر.

7. Top | #7
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط alis نمایش پست ها
      1=سلام،دکترای دندون پزشکی عمومی رو تموم کردم و شهریور به امید خدا میرم مجارستان برای تخصص.از وقتی که توی پنجم دبستان توی فوتبال روم خطا کردن و افتادم و دندون جلوییم شکست و دندون پزشکم خیلی بهم امید داد،و خلاصه رفتن به دندون پزشکی توی اون سن برای درمان رو خیلی برام شیرین کرد. به هیچ وجه نظرم عوض نشده.

2=
      رشته ای که کار هر کسی نیست! اعصاب میخواد واقعا،قدرت بدنی میخواد تمرکز میخواد ولی یه عده منحصرش کردن توی 3 کلمه! پ و ل!

3=
      خوبه ولی مطمنم تا چند سال آینده بسیار بسیار اشباع میشه!

4=
      درآمدش خوب هست ولی من خودم اگه کسی رو ببینم که به پول نیاز داره بدون هیچ پولی کل کاراش رو انجام میدم تعریف نباشه توی مدت استراحت به جای اینکه مثل بقیه دوستام برم آنتالیا رفتم به روستای خودم و به مردم کمک کردم بدون هیچ چشم داشتی،تازه خیلی هم بدردم خورد.

5=انشاالله تا ارتودنسی ،نه بعدش دنبال خدمت به بقیه.

6:................. روزتون شکلاتی.تشکر.
      میشه 2 رو توضیح بدید که اعصاب میخواد یعنی چی من شنیدم این رشته اسونتر از دارو و پزشکی هست البته درس خوندنش

اشباع شدن از چه نظر یعنی دندانپزشک بیکار منظورتونه یا کم درامد؟ و این برای تخصص هم شاملش میشه؟ کلا کسی بخواد تخصص تموم کنه چند سال باید بخونه و ازمون تخصصش اسون هست سخت هست چطوریه
      تا تموم شدن 6 سال حق کار نیست؟

8. Top | #8
      نفر برتر کنکور

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      سلام . چه تاپیک خوبی هست این تاپیک . میتونه برای کسی مثل من خیلی مفید باشه .
      از دوستانی که رشته کامپیوتر گرایش نرم افزار تحصیل میکنن یه سوال داشتم : قبل از ورود به دانشگاه لازمه که دانشجو برنامه نویسی حرفه ای بلد باشه ؟

9. Top | #9
      کاربر فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mamad.hny نمایش پست ها
      سلام

مهندسی کامپیوتر. گرایش نرم‌افزار.

از بچگی عاشق کامپیوتر شدم. و از دوم دبیرستان روی دیوار اتاقم زدم که "نرم‌افزار شریف" و خداروشکر بهش رسیدم و الانم همونیه که میخوام.

مهم‌ترین چیزی که همه برای این رشته میدونن، خلاقیت هست. توی این رشته فقط اگر خلاقیت داشته باشی موفق میشی. اما چیزی که توی دیدِ عمومِ مردم هست، اینه که مهندسین کامپیوتر کارهای ساده میکنن. این رو به این دلیل میگن چون میبینن که مثلا افرادی که کافی نت دارن یا اینجور چیزا، کار خاصی نمیکنن. اما خب این واقعیتِ این رشته نیست. اتفاقا چیزی که توی این رشته یاد میدن اصلا ربطی به کارای کافی نت نداره. برعکس همه‌ش خلاقیت میخواد. ینی برای موفق شدن خلاقیت میخواد. نمونه‌ش دیجی‌کالا و کافه‌بازار. مدیران این‌ها خلاقیت داشتند و چیزی رو که نبود ساختند، بخاطر همین خیلی موفق شدند. پس در یک کلمه بخوام بگم، میشه: خلاقیت.

همونطور که خودِ درسش با صفر و یک درست شده، موقعیت شغلی‌ش هم صفر و یکی‌ه. اگر توی 6-7 دانشگاه برتر باشی موقعیت شغلی برات همینجور ریخته. ولی اگر توی این دانشگاه‌ها نباشی، تقریبا جز رشته‌هایی میشه که موقعیت شغلی زیاد براش نیست و اگرم باشه حقوقش خوب نیست. ولی اینجا تقریبا نصف بچه‌های هم‌دوره‌ی من، دارن کار میکنن با حقوق های بالا. مثلا 5 میلیون در ماه برای یه دانشجوی سال اولی!

4:درامد ش خوبه یا نه؟
      گفتم. اگر توی دانشگاه خوب درس خونده باشی و به تبعِ اون، کار خوبی گرفته باشی، جز پردرآمدترین شغل‌ها محسوب میشه.

دو پلن دارم براش. یا تا ارشد میرم، بعدش کار میکنم و یکم که کار کردم، اگر نیازی دیدم از نظر علمی، میرم سراغ دکترا. یا توی همین کارشناسی میرم سر کار و درس رو هم کنارش میبرم جلو. هنوز تصمیم نگرفتم دقیق.
      من هر چند خودم به شدت به پزشكي علاقه دارم و از بچگي عاشقش بودم ولي هر وقت اسم دانشگاه شريف مياد يه حس عالي بهم دست ميده . معتقدم قبولي در هر رشته اي در دانشگاه صنعتي شريف ارزشمند و به قولي خودموني دهن پر كن هست چه برسه به رشته هاي تاپش.من معتقدم دانشگاه شريف با ابهت ترين دانشگاه تو ايران هست. واقعا خوش به حالتون كه در جنين اتمسفري درس مي خونين.

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط zaniar76 نمایش پست ها
      میشه 2 رو توضیح بدید که اعصاب میخواد یعنی چی من شنیدم این رشته اسونتر از دارو و پزشکی هست البته درس خوندنش

اشباع شدن از چه نظر یعنی دندانپزشک بیکار منظورتونه یا کم درامد؟ و این برای تخصص هم شاملش میشه؟ کلا کسی بخواد تخصص تموم کنه چند سال باید بخونه و ازمون تخصصش اسون هست سخت هست چطوریه
      تا تموم شدن 6 سال حق کار نیست؟
      در مورد آسونی که باور کنید اینطور نیست که خیلی آسون تر از پزشکی -دارو باشه.در رشته های پزشکی دارو همه میدونن سخت ترین رشته هست بعد پزشکی بعد دندون پزشکی ولی اینطور نیست که درجه سختیش خیلی خیلی کمتر باشه نسبت به اون دوتا2

یعنی هر دو!هم بیکار هم کم درآمد،اصلا.برای تخصص بیکار فک نکنم باشه.تخصص آزمونش میدونم خیلی خیلی سخت هست! ولی من خداروشکر قبول شدم (برای ایران رو نمیدونم و هیچ اطلاعی ندارم جز اینکه میدونم آزمونش سخته) برای مجارستان رو عرض میکنم. ما 90 نفر بودیم روز امتحان،الان فهمیدم فقط من و 20 نفر دیگه آزمون رو قبول شدیم،وشهریور هم به امید خدا میریم دبرسن مجارستان. دلیل انتخاب مجارستان هم این بود که کل اتحادیه اروپا مدرکش رو بدون آزمون و .. قبول دارن.

چرا امکان کار هست وقتی دارین تخصص میگیرین ولی خب دروس تخصص هم طبعا سخته.پیروز باشید.

11. Top | #11
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نمیگم

12. Top | #12
      کاربر نیمه فعال

divoone-shodam
      نمایش مشخصات
      از بچه های دانشجوی علوم تغذیه ، هوشبری ، علوم آزمایشگاهی ، فیزیوتراپی نداریم تو انجمن؟؟؟
      اگه هستن بیان از رشته شون بگن

13. Top | #13
      نفر برتر کنکور
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Paxton نمایش پست ها
      سلام . چه تاپیک خوبی هست این تاپیک . میتونه برای کسی مثل من خیلی مفید باشه .
      از دوستانی که رشته کامپیوتر گرایش نرم افزار تحصیل میکنن یه سوال داشتم : قبل از ورود به دانشگاه لازمه که دانشجو برنامه نویسی حرفه ای بلد باشه ؟
      توی دانشگاهِ ما نیاز بود. ینی ببین. ترمِ یک بهت زبان سی درس میدن. بعد اینجا ینی شریف و توی شریف هم، به طور خیلی خاص حتی بیشتر از برق، رشته‌ی کامپیوتر و بازم توی کامپیوتر به طور خاص تر گرایش نرم افزار، پره از بچه های المپیادی. افرادی که توی دبیرستان برنامه نویسی رو به حد وحشتناکی بلدن. خب تو قراره با این اشخاص سر یه کلاس بشینی. بخاطر همین اگر بلد باشی خیلی بهتره. اگر بلد نباشی بهت یاد میدن، ولی ممکنه دلسرد بشی وقتی ببینی همه بلدن و تو بلد نیستی و بخاطر همین حتی کلا از این رشته زده بشی و بخوای تغییر رشته بدی.
      بقیه دانشگاهارو نمیدونم. ولی خب چون اونجاها المپیادی ها کمترن، این مورد کمتر محسوسه.

14. Top | #14
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      بله از اول علاقه داشتم ،نه به هیچ عنوان علاقم بیشتر هم شده

سه تا شغل طبابت قضاوت و معلمی از اول تاریخ مقدس بودن
      شغل مقدسی رو انتخاب کردم و هم به درد دنیام میخوره و هم آخرتم
      رشته جوریه که اگه کسی علاقه ندشته باشه و بیاد نمیتونه بمونه و باید حتما علاقه داشته باشی
      خوبه
      بدک نیس
      تا تخصص ادامه میدم

15. Top | #15
      نفر برتر کنکور

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mamad.hny نمایش پست ها
      توی دانشگاهِ ما نیاز بود. ینی ببین. ترمِ یک بهت زبان سی درس میدن. بعد اینجا ینی شریف و توی شریف هم، به طور خیلی خاص حتی بیشتر از برق، رشته‌ی کامپیوتر و بازم توی کامپیوتر به طور خاص تر گرایش نرم افزار، پره از بچه های المپیادی. افرادی که توی دبیرستان برنامه نویسی رو به حد وحشتناکی بلدن. خب تو قراره با این اشخاص سر یه کلاس بشینی. بخاطر همین اگر بلد باشی خیلی بهتره. اگر بلد نباشی بهت یاد میدن، ولی ممکنه دلسرد بشی وقتی ببینی همه بلدن و تو بلد نیستی و بخاطر همین حتی کلا از این رشته زده بشی و بخوای تغییر رشته بدی.
      بقیه دانشگاهارو نمیدونم. ولی خب چون اونجاها المپیادی ها کمترن، این مورد کمتر محسوسه.
      خب بعنوان مثال من که هدفم کامپیوتر شریف هست به نظر شما چه زبانی رو بلد بشم الان ؟
      زبان انگلیسیم متوسطه رو به بالاست و با php و c++ هم کار کردم البته خیلی کم .

صفحه 1 از 5 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)