نقل قول نوشته اصلی توسط Anne Shirley نمایش پست ها
ممنون که پاسخ دادید
یه سوال به نظرتون آینده ی این رشته برای خانوما چیه اگه لیسانسشو بگیرم؟
اگه تا دکتری بخونم چی؟
البته منظورم غیر از تدریسه.
معلمی رو خیلی دوست دارم و اولویتم معلم شدنه ولی می خوام بدونم اگه نتونستم معلم بشم شغل دیگه ای هست که با این رشته مرتبط باشه؟
خواهش می کنم.
ببینید کل علوم بیس و پایش ریاضیه مثلا همین مکالمه ما بر مبنای منطق گزاره هاست که چیزی جز اصول ریاضی نیست.ریاضی اصیل با چیزی که توی عرفه فرق می کنه مشتق و انتگرال و حد و پیوستگی نتایج گزاره های منطقیه که ریاضی واقعی همونه.
من که به نظرم اگه میخواید وارد این عرصه بشید در درجه اول هدفتون اپلای گرفتن باشه و ضمنا اگه خواستید ریاضی انتخاب کنید فقط دانشگاه های معتبر مثل شریف تهران امیر کبیر علم و صنعت و صنعتی اصفهان باشن که واسه اپلای گرفتن به مشکلی بر نخورید.بچه های امیر کبیر خیلیاشون اپلای گرفتن و به دانشگاه های معتبر آمریکایی و کاندا و اروپایی رفتن.
ولی اگه هدفتون اینه که بمونید میتونید تدریس کنید معلم بشید و ادامه تحصیل بدید تا دکترا بعدش واسه هیئت علمی اقدام کنید که البته واقعا کار سختیه این مورد.
همچنین میتونید یه برنامه نویسی مثل c++ یا c#.net رو یاد بگیرید و به صورت حرفه ای برنامه نویسی کنید اتفاقا بچه های ریاضی دانشگاه های معتبر توی برنامه نویسی خیلی خوب دارن عمل می کنن چون الگوریتم های بهینه تری رو میتونن ارائه کنن.اگه بتونید توی برنامه نویسی خودی نشون بدید اصلا از لحاظ کاری به مشکلی برنخواهید خورد.