خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 3 از 5 نخستنخست ... 234 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 31 به 45 از 61
    1. Top | #31
      در انتظار تایید ایمیل

divoone-shodam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط omid94 نمایش پست ها
      کار علمی پژوهشی میخوای رشته بیوتکنولوژی البته دکترای پیوستش.من فکر نمی کنم هیچ کدوم دیگه از رشته های تجربی کار پژوهشی داشته باشن چون بیشتر عملی و تجربی هستن شاید داروسازی هم بشه در زمره پژوهشیا قرار داد ولی تو ایران خیلی کسی دنبال پژوهش تو این زمینه نیست بیشتر دنبال بیزینسن تا پيژوهش ولی اگه امکانات در اختیارت بذارن خوراک پژوهشه برای کشف داروهای ناشناخته.
      مرسی از جواب دادنتون راستشو بخواین با این که یه سری مطالب تو همین انجمن خوندم ولی بازم اطلاع دقیقی از گرایشهای تجربی پیدا نکردم از چنتا دانشجوی دکتر و دندانپزشکی هم پرسیدم ولی کسر شانشون بود جواب بدن حالا فعلا گفتم بخونم اگه ایشا.. رتبم رسید به رشته های خوب.. اطلاعات بیشتری پیدا کنم

2. Top | #32
      در انتظار تایید ایمیل

divoone-shodam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط S.N.M19 نمایش پست ها
      اینجا کسی معماری یا عمران میخونه ؟ اگه کسی هست لطفا راهنماییم کنه
      خانم ...معماری یا عمران تو مقطع کارشناسی حتی تو بهترین دانشگاه ها چندان به کار نمیاد باید تا مقطع دکترا پیش بری

3. Top | #33
      کاربر نیمه فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط NIRVANA نمایش پست ها
      یعنی چقدر فرق داره؟
      واسه اپلای کردن خیلی فرق میکنه تهران خونده باشی یا شریف؟!
      البته ببخشید همه ش اینجا سوال میکنم.آخه نوشته هام 5تاست و نمیتونم پیام بدم

راهنماییتون میکنم برا اپلای ,,,
      مشکلی نیست
      چـیـزِ قـآبـلِ گـفـتـنـی نـیـسـتـ...

4. Top | #34
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      اینجا کسی معماری یا عمران میخونه ؟ اگه کسی هست لطفا راهنماییم کنه
      اگه سوالی دارید ؛ بپرسید شاید بتونیم راهنمایی کنیم
      دانشجو عمران یا معماری نیستم اما اطرافم از این ادما زیاده

5. Top | #35
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      سلام
      بچه هایی که دانشگاه رفتن و تو رشته ای درس خوندن لطفا بیان اینجا و رشتشونو بگن و به این سوالا جواب بدن
      1: از اول به این رشته علاقه داشتن یانه ؟ و وقتی به این رشته رفتن آیا نظرشون تغییر کرده یا نه؟
      2:رشته ات رو در سه خط توضیح بده؟
      3: موقعیت شغلیش چطوره؟
      4:درامدش خوبه یا نه؟
      5:تا کجا میخواین رشتتون رو ادامه بدین و بعدش میخواین دنبال کار عملی باشین یا .....؟
      6:.................
      .
      .
      .
      اگه کسی سوال دیگه ای داره میتونه اضافه کنه
      اگه کسی هم سوال خاصی از رشته ی مد نظرش داره میتونه همین جا بپرسه
      ممنون

سلام

1-از دبیرستان علاقه مند شدم.تا الان هم نظرم عوض نشده.از رشتم خوشم میاد.
      2-در چند کلمه میگم.
      علاقه ، احساس مسئولیت ، تلاش بی وقفه ، علم ، درمان ، خوشحال کردن دیگران و البته ناراحتی های فراوان
      3-قبلا خوب بود.
      الان خیلیا فکر می کنن پزشکا پول پرستن
      4-تعریف خوبی نشنیدم
      5-تا فوق تخصص و بیشتر .یعنی تا هرجا بتونم.کار عملی هم که دیگه تو رشتم هست.

ممنون

6. Top | #36
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سلام
      بچه هایی که دانشگاه رفتن و تو رشته ای درس خوندن لطفا بیان اینجا و رشتشونو بگن و به این سوالا جواب بدن
      1: از اول به این رشته علاقه داشتن یانه ؟ و وقتی به این رشته رفتن آیا نظرشون تغییر کرده یا نه؟
      2:رشته ات رو در سه خط توضیح بده؟
      3: موقعیت شغلیش چطوره؟
      4:درامدش خوبه یا نه؟
      5:تا کجا میخواین رشتتون رو ادامه بدین و بعدش میخواین دنبال کار عملی باشین یا .....؟
      6:.................
      .
      .
      .
      اگه کسی سوال دیگه ای داره میتونه اضافه کنه
      اگه کسی هم سوال خاصی از رشته ی مد نظرش داره میتونه همین جا بپرسه
      ممنون
      رشته مهندسي مواد
      علاقه كه نه!اصلا وقتي قبول شدم نميدونستم چي هست چون هيچوقت تو خواب هم نميديدم كه به اين الويت (شماره ٢٢) برسه!از وقتي رفتم فهميدم واقعا رشته ي شاخيه و محدوديتي واسه پيشرفت نداره

خب اين رشته از اسمش معلومه كه چي هست!وقتي ميگيم مواد يعني تمام ماده ها پس اگر فردي دنبال كار حرفه اي باشه از ساختمان سازي تا..... از اين رشته ميتونه كمك بگيره.توي ايران بيشتر قسمت خودروسازي و مباحث نظامي كاربرد داره اما در جهان شرايط ديگه اي هستش.خودم به دليل ساخت هواپيما(نه نظامي) بهش علاقه مند شدم

موقيت شغلي هم سوال مزخرفيه!چون در هر رشته اي شما تاپ باشي بيشترين درامد رو خواهي داشت!

سوالي در مورد اين رشتهبود در خدمتم

Sent from my iPhone using Tapatalk

7. Top | #37
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      من قبلا تایپک زدم نوشتم راجع بشون.حیطه های مختلف رو امتحان کردم ولی دوس نداشتم.مشکل اصلیم فک کنم اینه که افسردگی پیدا کردم...اگه مشاور خوب میشناسین معرفی کنین.چون الان گیر دادن بعد از 6 سال دوباره برم کلاس کنکور واسه سراسری درس بخونم...البته من بچه درسخونی بودم همیشه رتبه میاوردم معدلم بالا 19 بود به خاطر دوست صمیمیم رفتم رشته انسانی الان مثل خر پشیمونم چون دوستیمونم ارزش نداشت.افسردگی ناشی از محیط زندگیمو خراب کرد...حالا هم رفتم موسسه اسم بنویسم دیدم مشاورش به درد نمیخوره گفتم مشاوره تحصیلی خوب پیدا کنم دیدم اسم چند نفر در رفته...به یکیشون که میگفتن بهترین زنگ زدم تا گفتم انسانی بودم منشیش گوشی رو روم قطع کرد فقط مشاوره تحصیلی به پولدارا میده معدل بالا 19 رشته تجربی ریاضی...خلاصه که به نظر من اگه میخوای خوب انتخاب کنی باید مشاور خوب پیدا کنی که من مشاور خوب پیدا نکردم...اگه مشاور خوب سراغ دارین معرفی کنین...

8. Top | #38
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط gholii نمایش پست ها

مطمعنی ؟
      بله دوست عزیز اگه اشتباه نکرده باشم رنک دانشگاه تهران 500 و رنک دانشگاه شریف 1300 هست البته جدیدنو نمیدونم ولی تا 3 4 سال پیش همین بود الانم قطعا دانشگاه تهران رنکش بالاتر از شریفه ولی خوب شریف از لحاظ بنیه علمی قویتره ولی معیار تو رنکینگ فقط بنیه علمی نیست بلکه دانشگاه مادر بودن فضای آموزشی مقالات و قدمت دانشگاه و خیلی چیزای دیگه هم تو رنکینگ تاثیر دارن.

9. Top | #39
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط آریسا نمایش پست ها
      مرسی از جواب دادنتون راستشو بخواین با این که یه سری مطالب تو همین انجمن خوندم ولی بازم اطلاع دقیقی از گرایشهای تجربی پیدا نکردم از چنتا دانشجوی دکتر و دندانپزشکی هم پرسیدم ولی کسر شانشون بود جواب بدن حالا فعلا گفتم بخونم اگه ایشا.. رتبم رسید به رشته های خوب.. اطلاعات بیشتری پیدا کنم
      سوالی در این زمینه داشتید من در خدمتم.

10. Top | #40
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط آریسا نمایش پست ها
      خانم ...معماری یا عمران تو مقطع کارشناسی حتی تو بهترین دانشگاه ها چندان به کار نمیاد باید تا مقطع دکترا پیش بری
      نظرتون محترم
      ولی در رشته های مهندسی توی ایران تا کارشناسی بیشتر هزینه نکنید چون واقعا ارزشی نداره و تبعاتی جز افسردگی و سرخوردگی نخواهد داشت.
      بالاتر از کارشناسی مثلا دکترا در رشته های مهندسی بیشتر به درد هیئت علمی شدن می خوره که اونم کار حضرت فیله هیئت علمی شدن چون تقریبا تا 50 سال دیگه نیرو در حال خدمت و منتظر برای هیئت علمی دارن.
      ولی اگه علاقمند به ادامه تحصیل هستید من پیشنهاد می کنم توی یه دانشگاه معتبر مدرک بگیرید تا کارشناسی یا ارشد و بلافاصله برای یه دانشگاه معتبر آمریکایی یا اروپایی اپلای کنید.

11. Top | #41
      در انتظار تایید ایمیل

divoone-shodam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط omid94 نمایش پست ها
      نظرتون محترم
      ولی در رشته های مهندسی توی ایران تا کارشناسی بیشتر هزینه نکنید چون واقعا ارزشی نداره و تبعاتی جز افسردگی و سرخوردگی نخواهد داشت.
      بالاتر از کارشناسی مثلا دکترا در رشته های مهندسی بیشتر به درد هیئت علمی شدن می خوره که اونم کار حضرت فیله هیئت علمی شدن چون تقریبا تا 50 سال دیگه نیرو در حال خدمت و منتظر برای هیئت علمی دارن.
      ولی اگه علاقمند به ادامه تحصیل هستید من پیشنهاد می کنم توی یه دانشگاه معتبر مدرک بگیرید تا کارشناسی یا ارشد و بلافاصله برای یه دانشگاه معتبر آمریکایی یا اروپایی اپلای کنید.
      ایشون پرسیدن منم گفتم دکترا گرفتنش به صرفه تره وگرنه من به ارشد گرفتن علاقه ای نداشتم به خاطر همون دلایلی که خودتون فرمودید

12. Top | #42
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط aramir70 نمایش پست ها
      من قبلا تایپک زدم نوشتم راجع بشون.حیطه های مختلف رو امتحان کردم ولی دوس نداشتم.مشکل اصلیم فک کنم اینه که افسردگی پیدا کردم...اگه مشاور خوب میشناسین معرفی کنین.چون الان گیر دادن بعد از 6 سال دوباره برم کلاس کنکور واسه سراسری درس بخونم...البته من بچه درسخونی بودم همیشه رتبه میاوردم معدلم بالا 19 بود به خاطر دوست صمیمیم رفتم رشته انسانی الان مثل خر پشیمونم چون دوستیمونم ارزش نداشت.افسردگی ناشی از محیط زندگیمو خراب کرد...حالا هم رفتم موسسه اسم بنویسم دیدم مشاورش به درد نمیخوره گفتم مشاوره تحصیلی خوب پیدا کنم دیدم اسم چند نفر در رفته...به یکیشون که میگفتن بهترین زنگ زدم تا گفتم انسانی بودم منشیش گوشی رو روم قطع کرد فقط مشاوره تحصیلی به پولدارا میده معدل بالا 19 رشته تجربی ریاضی...خلاصه که به نظر من اگه میخوای خوب انتخاب کنی باید مشاور خوب پیدا کنی که من مشاور خوب پیدا نکردم...اگه مشاور خوب سراغ دارین معرفی کنین...
      سلام دوست عزیز شما میتونید این دو ماه تابستان از سایت استاد افشار استفاده کنید و فایل های صوتی مشاوره ای ایشون رو رایگان گوش بدید یا دانلود کنید. درباره تمام موضوعات مهم فایل صوتی گذاشته اند.اگر با این مشاوره ها بازهم نقطه ابهامی باقی موند (که گمان نکنم چیزی ناگفته گذاشته باشند )اون وقت ازمهر به بعد دنبال یه مشاور مجرب باشید. فعلا درتابستان روی همین مشاوره های استاد افشار تمرکز کنید. اینم آدرس سایتشون:مشــاور کنکور رایگــان افشــار

13. Top | #43
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Sharmande
      نمایش مشخصات
      دکتری عمومی داروسازی

:
      از اول به این رشته علاقه داشتن یانه ؟ و وقتی به این رشته رفتن آیا نظرشون تغییر کرده یا نه؟
      بله از اول علاقه داشتم و آشنا بودم با زمینه هاش ولی وقتی وارد دانشگاه شدم علاقم نسبت به رشته بیشتر شد
      2:
      رشته ات رو در سه خط توضیح بده؟
      این بهترین متنیه که ازش دارم :رشته داروسازی به شناخت ماده موثر ، فرموله کردن این ماده(تبدیل ماده موثر که قابل مصرف برای بیمار باشد مثل قرص ، کپسول ، شربت یا استفاده از روش های تزریقی) و بررسی اثرات دارو بر بدن بیمار میپردازد.
      داروسازی تلفیقی از علوم پایه و بالینی است و به همین دلیل توانمندی در دروس فیزیک ، شیمی ، زیست شناسی برای این رشته ضروری است دروس این رشته بسیار فراگیر و متنوع بوده و هم جنبه حفظی و هم جنبه تحلیلی دارد و در نتیجه به همت و تلاش قابل توجه نیازمند است.

3:
      موقعیت شغلیش چطوره؟

خب توی بیمارستان تحت عنوان (متخصص داروسازی بالینی که خب درآمدشون خیلی بالاست) توی داروخونه (که همه حداقل یکسال تو عمرشون باید امتحانش کنن، صنعت(تحت عنوان اقتصاد و مدیریت دارو یا پی اچ دی فارماسیوتیکس یا فرموله کردن مواد واس دکتری عمومی یا شیمی دارویی و خب مصلا فرموله کردن دارو های جدید بیوتکنولوژی با پی اچ دی بیوتکنولوژی و ... یا اینکه کلا وارد حیطه مدیریت نظام سلامت بشن ....
      4
      :درامدش خوبه یا نه؟
      کفِ کفش 5 تومنه و سقف هم نداره! معمولا داروخونه ها درآمدای خوبی دارن و حتی اگه داروخونه نزنی و داروخونه افراد دیگه هم کار کنی خوبه باز، صنعت هم همین حدوداست اما اگه بتونی یه شرکت دانش بنیان تاسیس کنی و کارت بگیره خیلی خوبه
      قطعا وارد صنعت میشن منتها هنوز به اینش فک نکردم که کدوم صنعت داروسازی واسم جذاب تره، تا الان تونستم بفهمم که به درد بیوتکنولوژی دارویی نمیخورم ولی علاقه خیلی زیادی به شیمی دارویی،فارماسیوتیکس(داروس زی صنعتی) و اقتصاد و مدیریت دارو دارم و به عنوان فعلایت جنبی الان روی سلامت عمومی کار میکنم شاید کلا برم یه دانشگاهی که بتونم ادغام کنم داروسازی رو با سلامت عمومی که توی ایران اصلا بهش توجه نیمشه

14. Top | #44
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Sharmande
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mr Sky نمایش پست ها

نن تا حالا هر رتبه بندی که دیدم شریف با اختلاف از تهران بهتر بوده.... ...تو یه رتبه بندی هم اخیرا که دیدم تهران حتی از علم و صنعت و ص اصفهان پایین بوده
      رتبه کلی تهران بهتر از شریفه، ولی توی علوم فنی شریف بهتره،

15. Top | #45
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      مهندسی صنایع
      رشته خوبی تو رشته های مهندسیه مخصوصا واسه کسایی که دید ریاضی و نرم افزاری به مسائل دارن خیلی راحت میشه مقاله داد و اپلای گرفتنش راحت تره کسایی که علاقه زیادی به ریاضی دارن و خیلی میونه خوبی با فیزیک ندارن این رشته میتونه مناسب باشه.توی این رشته آمار و احتمال مهندسی حرف اولو میزنه بعدش هخم برنامه ریزی خطی یعنی این دو تا بیس اصلی این رشته اند.
      از لحاظ کاری همه چیز بستگی به خودت داره من دوستی دارم با مدرک صنایع از دانشگاه شریف داره ماهی ده تومن در میاره دوستی هم دارم از دانشگاه صنعتی اصفهان داره ماهی 3 تومن در میاره چون اولی پایان نامش متناسب با نیاز بازار کار بود ولی دومی پایان نامش تئوری صرف بود و ب درد بازارهای آمریکا و اروپا می خورد نه ایران.

صفحه 3 از 5 نخستنخست ... 234 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)