خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

Sarkhosh
      نمایش مشخصات

سوال درمورد مطالعه برخی دروس

سلام
      یه چیزی ذهنمو مشغول کرده
      اونم اینکه تو درسی مث ادبیات من لقمه مهروماه رو برای لغت دارم
      آیا لازمه که همه لغاتی که داخلش هست رو بخونم؟ یا فقط لغات ستاره دار اخر کتاب چون فقط از همون ستاره دار ها سوال میاد تو کنکور دیگه
      یا مثلا تو زبان انگلیسی
      تو واژه نامه گاج کلی لغت مثلا واسه درس یک سوم گفته آیا لازمه همشو بخونی؟

یا باز ادبیات ، آیا لازمه معنی تمام شعر ها رو بلد بود و معنی تمام کنایات رو؟

این سوالا واقعا ذهنمو مشغول کرده لطفا پاسخ بدید

ممنون
      I Feel

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط kingmehdi00p99 نمایش پست ها
      سلام
      یه چیزی ذهنمو مشغول کرده
      آیا لازمه که همه لغاتی که داخلش هست رو بخونم؟ یا فقط لغات ستاره دار اخر کتاب چون فقط از همون ستاره دار ها سوال میاد تو کنکور دیگه
      یا مثلا تو زبان انگلیسی

ممنون

اولین چیزی که باید بدونی اینه که واژگان رو یه جوری بخونی که خوب تو ذهنت حک بشه...یکی از بهترین روش های حفظ واژگان مطالعه معانی و خود واژه همراه با جملات مربوط به اون واژه است...که تو لقمه مهر و ماه این کار(آوردن جمله) انجام داده شده...یا مثلا برا زبان واژه نامه شهاب اناری این کار رو کرده و واژگان رو با جملات کاربردی آورده...که با این روش خیلی خوب تو ذهن میمونه

اما اینکه میگی تو ادبیات باید همشو بخونی یا فقط ستاره دار ها باید بگم که هر چند ستاره دار ها مهم ترند ولی اونیکی ها هم ازشون تست اومده...حتی بعضا از زبان فارسی هم واژه اومده برای همین الان که زمان زیاده با برنامه پیش برو و همه ی لغات رو بخون
      +یادت نره انواع تیپ های تست واژگان ادبیات رو هم بشناسی
      جواب بخش دوم سوالت:
      دونستن معنی بیت اصلن کمکی به حل تست های قرابت نمیکنه...وقتی که میخوای بذاری رو معنی رو بذار رو مفهوم که اساس قرابته
      فقط و فقط مفهوم رو بلد باش(یاد بگیر که چجور مفهوم رو به راحتی استنباط کنی)...
      تست هم یادت نره...

Written by myself

ویرایش توسط EXCELSIOR : 03 مرداد 1395 در ساعت 01:26

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      up

فرستاده شده از HUAWEI G610-U20ِ من با Tapatalk
      I Feel

4. Top | #4
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      سلام
      یه چیزی ذهنمو مشغول کرده
      یا مثلا تو زبان انگلیسی

ممنون
      نکته ی اول در مورد لغات ادبیات اینه که از هرجایی از کتاب درسی میتونه بیاد ( نه فقط لغت های ستاره دار) . مثل تست امسال که فکر کنم در گروه ریاضی بود که واژه ای از خودازمایی درس 5 دوم رو داده بودند .
      در مهر وماه و لغت نامه هایی امثال اون ، تمام واژه های مهم یک درس اورده شده ولی همه ی اون ها اهمیت کنکوری ندارند . یعنی معنی برخیشون رواکثرا بلدیم . بهتره درس به درس بخونی و خودت مهم هاش رو مشخص کنی .
      در مورد قرابت و مفهوم . سال ها بود که از کتاب درسی تست مستقیم در مورد کنایه و اشعار قرابت در کنکور نداشتیم . اما امسال اکثر تست ها در هر 5 گروه اموزشی از کتاب مطرح شد . برای همین اولا یادگیری اشعار و مفاهیم کتاب بسیار میتونه کمک کننده باشه در مواجه با مفاهیم جدید . ثانیا اگه تست مستقیم هم بیاد که دیگه چه بهتر .
      بهتره اشعار کتاب رو یادبگیری و حداقل مفاهیم (نه معنا)اشعار و عبارات رو بدونی . اما یه سری شعر معروف هم هست که سال هاست پای ثابت سوالات کنکور هست که حتما مفهوم و تقرب اشعار در اون مفهوم رو باید بدونی . هم در کتاب الگو و هم در کتاب نشر دریافت به این مفاهیم اشاره شده .
      در مورد انگلیسی برمیگرده به توانایی خودت و سطح معلوماتت . اگه زبانت خوبه که دیگه نیازی نیست این همه لغت بخونی چون بیشترشون رو در جمله متوجه میشی و اگه متوسط یا حتی ضعیفه ..... . بهتر از یه کتاب بهتر مثل جامع مبتکران استفاده کنی .
      سعی کردم که توضیح جامعی بدم .

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سلام
      یه چیزی ذهنمو مشغول کرده
      یا مثلا تو زبان انگلیسی

ممنون

همه رو بخون.غیر ستاره دار ها هم میاد تو کنکور نمونش همین امسال
      همه رو بخون.چون خارج از کتابم تو زبان میاد
      معنی کنایه ها رو نه زیاد.چوون اکثرا با رد گزینه حلن

ذهنت از مشغولی خارج شد
      پاسخ به سوالات سربازی

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Unknown Soldier نمایش پست ها

همه رو بخون.غیر ستاره دار ها هم میاد تو کنکور نمونش همین امسال
      همه رو بخون.چون خارج از کتابم تو زبان میاد
      معنی کنایه ها رو نه زیاد.چوون اکثرا با رد گزینه حلن

ذهنت از مشغولی خارج شد
      آزه خداروشکر باکمک شما

I Feel

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط behnam10alipour نمایش پست ها
      نکته ی اول در مورد لغات ادبیات اینه که از هرجایی از کتاب درسی میتونه بیاد ( نه فقط لغت های ستاره دار) . مثل تست امسال که فکر کنم در گروه ریاضی بود که واژه ای از خودازمایی درس 5 دوم رو داده بودند .
      در مهر وماه و لغت نامه هایی امثال اون ، تمام واژه های مهم یک درس اورده شده ولی همه ی اون ها اهمیت کنکوری ندارند . یعنی معنی برخیشون رواکثرا بلدیم . بهتره درس به درس بخونی و خودت مهم هاش رو مشخص کنی .
      در مورد قرابت و مفهوم . سال ها بود که از کتاب درسی تست مستقیم در مورد کنایه و اشعار قرابت در کنکور نداشتیم . اما امسال اکثر تست ها در هر 5 گروه اموزشی از کتاب مطرح شد . برای همین اولا یادگیری اشعار و مفاهیم کتاب بسیار میتونه کمک کننده باشه در مواجه با مفاهیم جدید . ثانیا اگه تست مستقیم هم بیاد که دیگه چه بهتر .
      بهتره اشعار کتاب رو یادبگیری و حداقل مفاهیم (نه معنا)اشعار و عبارات رو بدونی . اما یه سری شعر معروف هم هست که سال هاست پای ثابت سوالات کنکور هست که حتما مفهوم و تقرب اشعار در اون مفهوم رو باید بدونی . هم در کتاب الگو و هم در کتاب نشر دریافت به این مفاهیم اشاره شده .
      در مورد انگلیسی برمیگرده به توانایی خودت و سطح معلوماتت . اگه زبانت خوبه که دیگه نیازی نیست این همه لغت بخونی چون بیشترشون رو در جمله متوجه میشی و اگه متوسط یا حتی ضعیفه ..... . بهتر از یه کتاب بهتر مثل جامع مبتکران استفاده کنی .
      سعی کردم که توضیح جامعی بدم .

والا من خداروشکر تو قرابت تسلط خوبی دارم و شعر رو میخونم معنیشو میفهمم اما فقط میخواستم بدونم لازمه که معانی کنایات و خود شعر رو بلد بود که جواب دادی خیلی ممنون

I Feel

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      اگه طراح بخواد از گفته امام تو اول کتاب هم میتونه سوال در بیاره.
      خوندن بقیه لغات تو درکت تاثیر میزاره . واو به واو رو باید بخونیم

9. Top | #9
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      سلام دوست عزیز
      ببخشید که دیر جوابتون رو دادم ولی خب الن متوجه تاپیکتون شدم
      خب حالا سوال شما
      بله همرو اگه بخونید به نفعتونه -- نه اینکه بشینی یک روز کامل بذاری برای لغات زبان
      مثل اوقاتی که استراحت میکنی کتابشو باز کن یه 20 - 30 تا لغت یاد بگیر
      اینجوری بخونی میتونی تمام لغات رو یادبگیری
      موفق باشی

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن