خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

Exclamation پاسخ به چند مشکل همیشگی کنکوریها : میخوابم - کم میخونم - مرورررر

سلام خدمت دوستان عزیز کنکوری
      یه سری مشکلات هست که تقریبا همه ی کنکوری ها باهاش دست و پنجه نرم میکنن ... اومدیم این مش
      کلات رو برای همیشه از بین ببریم

خوب اولا اینکه خیلی وقتا دانش آموزا به من زنگ میزنن که استاد من روزی 10 ساعت میخوابم و نمیتونم راه حلی براش پیدا کنم ... خوب برای همچین دانش آموزی باید بگیم خواب زیاد دلایل خاص خودش رو داره که یکیش ممکنه وضعیت جسمانی فرد باشه به طور معمول 6-8 ساعت خواب در شبانه روز کافیه اما گاها دانش آموز با مشکلاتی مثل کم خونی روبرو میشه که تو این مورد نیاز داره تا به پزشک مراجعه کنه اما در مواردی غیر از این با برنامه ریزی درست این مشکل حل میشه ... به نوعی اگر شخص روزی 15 دقیقه کم کنه از خوابش عملا بعد از مدتی مشکلش حل میشه
      گرچه باید به این افراد گفت که حتی اگر 10 ساعت در روز میخوابن باز هم 14 ساعت باقی میمونه که حد اقل 8 ساعتش رو میتونن درس بخونن ...

افزایش ساعت مطالعه :

خوب خیلی ها شاید ساعت مطالعه ی پایینی داشته باشن و دلشون بخواد مدت زمان بیشتری رو برای مطالعه بذارن ....نکته ای که باید بهش توجه کنیم این هست که ساعت مطالعمون اگه 5 ساعت هست نباید انتظار داشته باشیم یه هفته ای به 12 ساعت برسیم ... افزایش ساعت مطالعه یک موضوع تدریجی هستش و شما باید مثلا هر روز یا هر دو روز یا حتی هر هفته با توجه به اینکه بازدهی کم نشه مثلا 15 دقیقه به ساعت مطالعه ی روزانه اضافه کنیم تا بعد از مدتی به تایم مطالعه ی دلخواهمون برسیم...

البته دلم میخواد این نکته رو متذکر بشم که ساعت مطالعه هیچ ارتباطی به موفقیت نداره شاید یک نفر با 5 ساعت مطالعه ی مداوم در روز پزشکی بیاره ولی یک شخص دیگه با 10 ساعت مطالعه هم نتونه به پزشکی برسه و دلیلش هم این هست که اگه از زمان مناسب شروع به مطالعه کنیم و برنامه ی کاملا حساب شده ای داشته باشیم با مرور های منظم و علمی میتونیم کم بودن ساعت مطالعه رو جبران کنیم همچنین استفاده از روش هایی مثل خلاصه نویسی و تکمیل نویسی میتونه در حد نسبتا خوبی کمک کنه به اینکه در وقتمون صرفه جویی بشه ...
      خوب گفتم مرور ... این مرور چه ویژگی هایی باید داشته باشه ؟

مرور :

مرورها در واقع کمک میکنن که مطالعه ی ما حتی اگر ساعت مطالعمون کم باشه هم هدفمندتر بشه و هم بازدهی بالاتری داشته باشه ... طبق منحنی فراموشی مطلبی که میخونیم قبل از 24 ساعت و قبل از یک هفته و قبل از 1 ماه - 2 ماه - 4 ماه و... باید مرور بشه تا وارد حافظه ی بلند مدت شه ... اگر مروز های اولیه رو جدی نگیریم اکثریت مطلبی که یاد گرفتیم فراموش میشه
      این باعث میشه که مثلا فرد نزدیک به کنکور با اینکه همه ی کتاب هارو خونده و آزمون های مقطعی رو هم خوب پیش برده ولی وقتی میخواد مرور های دقیقه نو
      دی رو انجام بده میبینه که هیچی یادش نمیاد و عملا مطالب رو فراموش کرده ...

وقتی برنامه مینویسیم برای خودمون حتما باید به این نکته ها توجه داشته باشیم ...

مشاوره و برنامه ریزی رایگان کنکوری ها ...
      ارائه جزوات خلاصه نویسی رتبه های برتر کنکور و نکات ناب درسی

کانال لذت یادگیری :
      http://www.telegram.me/lezatyadgiri

09194108159 - حسین صداقت

2. Top | #2
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      Chera hamash khabam miad?khodaya chera nemitonam onjori ke bekham dars bekhonam.shoma chi?

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط erica نمایش پست ها
      Chera hamash khabam miad?khodaya chera nemitonam onjori ke bekham dars bekhonam.shoma chi?
      تنها راهش اینه که خودتو ملزم کنی با برنامه آزمونا جلو بیای با برنامه قبلی خودت ( بودجه بندی آزمونا و ساعت و ترتیب مطالعه از خودت ). برنامه ی درست و در حد توانت
      .Human, Developer, Innovator

4. Top | #4
      کاربر انجمن

Tajob
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط erica نمایش پست ها
      اگرخواب غیر طبیعی دارید پیش یک دکتر برید.

من خودم این مشکل رو داشتم.

میتونه کمک کنه.
      شاید چشم های ما نیاز داشته باشند که گاهی با اشک های مان شسته شوند تا بار دیگر زندگی را با نگاه شفاف تری ببینیم…
      ویرایش توسط pooorya78 : 10 مرداد 1395 در ساعت 17:18

5. Top | #5
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط vahyd نمایش پست ها
      تنها راهش اینه که خودتو ملزم کنی با برنامه آزمونا جلو بیای با برنامه قبلی خودت ( بودجه بندی آزمونا و ساعت و ترتیب مطالعه از خودت ). برنامه ی درست و در حد توانت
      مرسی که کمکم کردی

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن