خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 4 از 4 نخستنخست ... 34
    نمایش نتایج: از 46 به 60 از 60
    1. Top | #46
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط MR.RaDePa نمایش پست ها

من از سالِ سوم تو قلم چی بودم.. سوم رو در نظر نمیگیرم چون برا مدرسه و امتحانات میخوندم و تست نمیزدم... اما اگه برگردم به قبل.. هیچ موقع قلم چی نمینویسم ! به طور جد میگم.

این که میگن جامعه اماریش مهمه و اینا همش کشکه... کسی که رتبه ی برتر میشه بخاطرِ قلم چی نیست صرفا... تلاشِ خودشو کرده... قلم چی کسیو رتبه نمیکنه... اگه قرار بود بخاطرِ قلم چی همه پزشکی بیارن باید همه ی جامعه اماریش پزشک میشدن... اما واقعا میشن ؟

همه میگن برنامه قلم چی فلانِ و بهمانِ... اما همین برنامش منو 5-6 ماه سرِ کار گذاشت... برنامه ای که برای یه عده ی معدود هست که از سالِ دوم تست زدن و فقط مرور میکنن تستاشونو و بقیه ی وقت رو به سالِ چهارم اختصاص میدن و خب موفق هم میشن... اما برا کسی که تازه میخواد از سالِ چهارم تست بزنه واقعا شخص باید خیلی دقیق باشه تا ضرر نکنه... نه مثلِ من... که به بهونه ی رسیدن به برنامه ی ازمون خیلی از درسارو کشیدم رفت... و اخرِ سر مجبور شدم همرو از اول بخونم.. فقط نصفِ سالمو هدر دادم.

اما خب واقعا اگه ادم ازمونی شرکت نکنه یکمی هم سختش میاد درس بخونه... تنها فایده ای که برای من داشت قلم چی این بود که به درس خوندن عادتم داد... اما نه به روشِ درست
      اما من از قلم چی و برنامش راضی بودم با اینکه از مهر چهارم شروع کردم واسه کنکور خوندن و الانم میدونم 3رقمی میشم . بین آزمونای الان قلم چی بهتره و یکی از مهم ترین دلیلاش سایت فوق العادشه . آزمون به آزمون تحلیل کنی و درست بخونی راحت میتونی پیشرفت کنی با کانون . قبلنم گفتم من اولین آزمونم 4900 بودم اما به 6900 م رسیدم . شما بررسی کردی عملکرد خودتو که ببینی ایراداش کجا بوده ؟ در کل به نظرم کانون الان بهترین گزینست مگه اینکه سنجش تعداد آزموناشو زیاد کنه

بعدم راجع به جامعه آماری که خب برادر من مگه میشه اصلا 60 هزار نفر پزشکی بیارن ! شما برو سایت کانونو ببین دانشگاهای تهران واسه مثال بالای 85% کانونی بودن . اینارو با کارنامه گذاشته

من مدافع کانون نیستم بعضی کاراشون مثل کتاب اجباری پشتیبان اجباری قیمت بالا وافعا بده . ولی بهترین گزینست در حال حاضر
      .Human, Developer, Innovator
      ویرایش توسط vahyd : 02 مرداد 1395 در ساعت 00:37

2. Top | #47
      کاربر نیمه فعال

Sheytani
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Dr AmiRoFfF نمایش پست ها
      پیشنهادت آزمون های کدوم موسسه هستش ؟
      اگر ادم واقعا اراده و هدفِ مشخص داشته باشه هیچ ازمونی رو پیشنهاد نمیدم... شاید حرفم از نظرِ خیلیا چرت باشه... اما کسی که واقعا بخون باشه... ازمون ندادن براش معنایی نداره... هرساله خیلیا هستن که فقط توی ازمون های جامعِ قلم چی یا سنجش شرکت میکنن تا ببینن این همه وقت درس خوندن اخرش چیکارن... بعضیاشونم تک رقمی میشن... همین 94 چند تا از زیرِ 10 های قلم چی فقط 1یا 2 تا ازمون داده بودن... اسماشون یادم نیست هرچند.

اما اگر واقعا تو خودتون نمیبینید که بدونِ ازمون درس بخونین همین قلم چی میتونه خوب باشه... هرچند زیاد تفاوت نداره واقعا... اما به این خاطر میگم که ازموناش 2 هفته یک باره و حداقلش اینه که یکم بیشتر توی استرسِ ازمون قرار میگیرین و بیشتر میخونین. ولی اینکه ادم ازادانه تصمیم بگیره چه مبحثی رو بخونه خیلی بهتره تا اینکه مجبور شه منطبق با قلم چی یا هر موسسه ی دیگه ای یه مبحثِ دیگرو بخونه... شما باید به خودت نگاه کنی... ایا این توانایی رو داری که بدونِ ازمون هم درس بخونه و صرفا به برنامه ی خودت یا مشاورت تکیه کنی یا خیر.

ولی این رو بدونین بدونِ ازمون هم 100 % میشه موفق شد... فقط ادم باید خودش بخواد.

-------------------
      نقل قول نوشته اصلی توسط vahyd نمایش پست ها
      اما من از قلم چی و برنامش راضی بودم با اینکه از مهر چهارم شروع کردم واسه کنکور خوندن و الانم میدونم 3رقمی میشم . بین آزمونای الان قلم چی بهتره و یکی از مهم ترین دلیلاش سایت فوق العادشه . آزمون به آزمون تحلیل کنی و درست بخونی راحت میتونی پیشرفت کنی با کانون . قبلنم گفتم من اولین آزمونم 4900 بودم اما به 6900 م رسیدم . شما بررسی کردی عملکرد خودتو که ببینی ایراداش کجا بوده ؟ در کل به نظرم کانون الان بهترین گزینست مگه اینکه سنجش تعداد آزموناشو زیاد کنه

بعدم راجع به جامعه آماری که خب برادر من مگه میشه اصلا 60 هزار نفر پزشکی بیارن ! شما برو سایت کانونو ببین دانشگاهای تهران واسه مثال بالای 85% اکثرا کانونی بودن . اینارو با کارنامه گذاشته
      شما به این هم فکر کن که اگه همین طور میخوندین حتی بدونِ قلم چی هم شاید 3 رقمی و شاید بهتر هم میشدین قلم چی دلیل بر موفق شدنِ کسی نمیشه.. شما خواستین و برای خواستتون تلاش کردین و قلم چی هم توی این موفقیت سهیم بوده... اما اگه شما نمیخواستین قلم چی هیچ موقع نمیتونست باعثِ موفقیت بشه.

خیلی سعی کردم بفهمم مشکلم کجاست که با وجودِ یاد گرفتنِ دروس نمیتونم توی قلم چی نتیجه بگیرم... اما هیچ موقع به جواب نرسیدم... گاهی اوقات از بعضیا که مشاوره میگرفتم میخندیدن حتی... چون واقعا فکر میکنن قلم چیه که ادمو درس خون میکنه... نمی فهمن که این اراده و هدفِ ادمه که ادمارو موفق میکنه.

حرفِ من این نیست که قلم چی خوبه یا بده... من میگم ادم اگه تلاش کنه موفق میشه... چه با ازمون چه بی ازمون.
      من اگر پسر نفرین شده ی اندوهم، یا که از نسل گلی هرزه میان کوهم

تو همان آدمک چوبی پیمان شکنی که فقط لایق آتش زدنی
      ویرایش توسط MR.RaDePa : 02 مرداد 1395 در ساعت 00:41

3. Top | #48
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      اما من اعتراف میکنم بدون شرکت تو آزمونو دیدن ترازا و پیشرفت هم کلاسیم هیچ وقت انقدر درس نمیخوندم . از ته دلم مطمئنم

پ.ن : نقل قول نکردم چون نصف صفحه میشد ظلم بود
      .Human, Developer, Innovator

4. Top | #49
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط alihosseini567 نمایش پست ها
      ن دوهفته پیش استارت زدم واسه ازمون یک قلم چی روزی سیزده ساعت درس میخنوندم بقران قسم بابا کمترین حالت واسم 12 ساعت بود باورکن ساعت هفت پا میشم تا ساعت دو شب بکوب میخونم البته دراواخر برعکس شد یعنی یه هفته مونده به ازمون عوض شد و تا ساعت سه ونیم شب میخوندم و صبح نه پامیشدم اما برعکس شد اما نرسیدم بخوونم پنج شنبه ساعت سه شب دیگه بریدم بدبختانه مرور نداشتم من با روزی سیزده ساعت درس خوندن ترازم شد 4200 !!!!!!!ازمون قبلی شدم 5100...معدل کتبی شد 16 تو مدرسه نمونه تهران !!!!!!!!!!!!!!!!خداییا خدایا ناامید شدم بابا درس نمیخوندم میگفتم نخوندم شدم 4200 !!!!به نظرتون واسه قلم چی باید کی درس هایی که تو برنامه راهبردی هست رو جمع کرد درضمن نه کلاسی میرم و نه مدرسه ای شدم 4200 خداییاااااااااااااا باور کن این حقم نیست باورکنید زیادم خنگ نیستم معدل سوم دبیرستان ترم اولم تو مدرسه نمونه شد 18.37 !!!ناامید شدم اگه مشاوره میشناسید تروخدا بهم بگید رشته تجربی هستم.........خدایاااااا بازم می گم این حقم نیست ...حرف ئاسه گفتن زیاد ولی شاید خسته بشید اگه پاسخ بدید ممنون میشم اما اگه ندادید همین که وقتتون رو گذاشتید تا این متن رو بخونید بازم ممنون..درضمن خواهشن ازمون قلم چی رو نقد نکنید خودمون رو نقدکنیم بهتره

خوب عزیز من همه چیز که ساعت مطالعه نیست ...
      من واقعا نمیفهمم چرا دانش آموزا هنوز هیچی بلد نیستن و میخوان آزمون بدن ...
      ببین شما چنتا مشکل داری یکی این که اون تایمی که میذاری عملا خودتو خسته میکنی فقط چون مطمئنا فقط دنبال اینی که تایمی که میذاری بیشتر شه و این باعث میشه از استراحت کردن در حین مطالعه غافل شی درستش اینه که هر 1ونیم ساعت حداقل 20 دقیقه استراحت داشته باشی چون در غیر این صورت عملا بعد از 3-4 ساعت مطالعه مداوم بازدهی به شدت کم میشه یعنی اگه 12 ساعت میخونی فقط 4 ساعتش مفیده ...
      دوم اینکه شما مرور نداری و متاسفانه چون از قبل مطالعه نداشتی الان مجبوری وقت زیادی بذاری برای خوندن برنامه ی حجیم و سنگین قلمچی و چون نمیرسی ماستمالی میکنی اگر هم بخوای درست و حسابی و با کیفیت بخونی یعنی روز اول کامل و تشریحی بخونی قبل 24 ساعت مرور کنی و 2 روز بعد تست بزنی مجبوری یه سری از مطالب رو کنار بزاری که بعد از مدتی کاملا از برنامه عقب میوفتی .... آقا مرور از خود مطالعه مهم تره .... مرور مرور مروورررر

این دلایلیه که ترازت نه تنها بالا نمیره بلکه افت میکنه...
      مشاوره و برنامه ریزی رایگان کنکوری ها ...
      ارائه جزوات خلاصه نویسی رتبه های برتر کنکور و نکات ناب درسی

کانال لذت یادگیری :
      http://www.telegram.me/lezatyadgiri

09194108159 - حسین صداقت
      ویرایش توسط lezatyadgiri : 02 مرداد 1395 در ساعت 00:58

5. Top | #50
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      100%به یه مشاور خوب نیاز داری حداقل واسه اینکه این اول کار رات بندازه.

6. Top | #51
      کاربر انجمن

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      مثه باشگاه هی بدنسازی
      داداش داری اشتباه میزنی

7. Top | #52
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      والا ادم اگه روزی سیزده ساعت بخونه درست بخونه زیر شش هزار غیر ممکن بشه
      احتمالا کتاب جلوته ولی کار دیگه میکنی

8. Top | #53
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      پاسخنامه رو ببین و دقیق بررسی کن! اگه سوالات رو اکثراً بلد بودی و سر جلسه نتونستی پاسخ ص بدی مشکل از درس خوندنت نیست دوست من!این ربطی نداره که شما 1 ساعت وقت گذاشتی یا 10 ساعت...
      اما اگه اینطور نیست,کیفیت مطالعه رو ببر بالا...مفهومی بخون نه سرسری!... سرعت هم جزو یکی از پارامتر های کیفیت هست سعی کن سریع تر و با دقت تر بخونی!این دیدگاه کاملاً غلطه که هرچیکند تر بخونی عمیق تر میخونی!! "مروز" رو هم "حتما" داشته باش تو برنامه.یعنی از شنبه تا چهارشنبه هر هفته مطالعه راهبردی داشته باش,پنجشنبه هم فقط مرور کن مطالبی رو که خوندی.این مرور یه جورایی جمع بندی هم هست(البته اگه یه مبحث کامل تموم شده باشه)
      منابعی که استفاده میکنی هم خیلی مهم هستند.یه سری کتابا هستن که بدرد نمخورن به هیچ وجه!فرقی نمکنه چقدر روی اینا وقت بذارید چون در هر صورت نتیجه نمیگیرید!

9. Top | #54
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      روزی 13 ساعت خوندن از الان اشتباهه ، کمیت رو بیار پایین کیفیت رو ببر بالا تا ترازت خوب شه

10. Top | #55
      کاربر انجمن

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      این طور که شما میگی مشکلت مروره
      چون مباحثی رو که تو روزای نزدیک به ازمون خوندی بهتر یادت بوده و بهتر زدی
      1 روز رو برای مرور بذار و تستای کلیدی بزن از مباحث ازمون تا کمی برات مرور بشه
      شما میری سر جلسه احتمالا میدونی این تست چطور باید حل بشه و یا تست از کدوم قسمت کتاب یا درسنامه س ولی چون مرور نداشتی نمیتونی حلش کنی

ساعت مطالعه ت هم کم کن 8-9 ساعت کافیه شما خودتو خسته میکنی و بازده مطالعت میاد پایین

بهرحال بنظرم مشاور داشته باشی بهتره

11. Top | #56
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      شما به احتمال خيلي زياد برنامه ي زماني واسه خودت ريختي شايد اصن برنامه نريختي
      ببين اصول برنامه ريزي اينه كه حجم و زمان رو با هم تركيب كن مثلا اگه واسه آزمون شيمي فصل اول سوم مياد شما بايد با خودت دودوتا چهارتا كني ببيني خوندن چقدر واست زمان ميبره و زدن تست چقدر و مرور چقدر اينجوري ساعت مطالعت بالا نميره كيفيت هم بيشتر ميشه يادت هم باشه كه تسلط يافتن روي يك مبحث نيازمند اجراي سه گام اساسي 1_ مطالعه 2_تست و تمرين 3_ مرور هستش تا اينا اجرا نشه از تسلط خبري نيست
      بعدشم اينو از الان ياد بگير پيشرفت پيشرفته چه 100 نمره تو تراز چه 10 نمره تراز چه 1000 نمره تراز

12. Top | #57
      کاربر فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      داشم هیچ جای دنیا این قانون نوشته نشده که هرکس 13 ساعت بخونه حتما موفق میشه... شما از همون اول استارتت رو روی 13 ساعت گذاشتی فکر میکنی خیلی خوبه؟ نخیر، هم از درس زده میشی هم به طور ناخودآگاه درس قشنگ رو مغزت نمیشینه... شما برای آزمون بعدی مثلا 6 ساعت بخون، آزمون بعدیش سه ساعت مدتش رو بیشتر کن + جمع بندی و تست زدن... تست زدنت هم اینطور نباشه که بشینی یک ساعت یه سوال رو تحلیل کنی و روش فکر کنی، برای خودت تایم بگیر، برای آزمون بعدی تایمشو کمتر کن. اگه یه تستی رو هم غلط زدی به هیچ وجه ازش رد نشو، برگرد اشکالتو برطرف کن... به امید خدا حتما موفق میشی...
      من برای کنکور فقط و فقط 1 ماه خوندم ینی از خرداد ماه ولی تو همین یه ماه به خیلیایی که 1 سال خوندن رسیدم...
      .More than yesterday, less than tomorrow
      ویرایش توسط AlirezaAsghari : 02 مرداد 1395 در ساعت 13:31

13. Top | #58
      کاربر باسابقه

Maghror
      نمایش مشخصات
      دوستان دقیقا درست گفتن , مهم این نیست که شما چند ساعت میخونی , مهم اینه که کیفیت مطالعه ات چقدره ... آزمون بعدی اگه روزی ۲۰ ساعت هم بخونی ولی کیفیت نداشته باشه یقینا ترازت کمتر هم خواهد شد اما با روزی ۷ یا ۸ ساعت درس خوندن درست حسابی راحت میتونی ترازت رو ببری بالای ۵۵۰۰ ...

البته خیلی درگیر تراز قلمچی نباش , مخصوصا با این حجم از تقلب و قروش سوالات در کانون ...
      کسی که میخواهد زنده بماند
      باید مبارزه کند
      و کسی که دست از مبارزه بردارد
      آن هم در جهانی که هستی آن وابسته به مبارزه کردن است لایق زنده ماندن نیست .
      " آدولف هیتلر "

14. Top | #59
      کاربر انجمن

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      سلام. منم مشکل شما رو داشتم. اول اینکه سعی کن نرمال درس بخونی یعنی واسه الان 10 ساعت برای شما بسه و حتا زیادم هست. سعی کن آرامش داشته باشی و خواب و تفریحی که حقته رو صرف درس نکنی. سیزده ساعتی که الان شما میخونی برای بعد عید مناسبه، اگه از الان اینقدر بکش بخونی واقعا نمیکشی تا دم کنکور.
      دوم اینکه سعی کن یه مشاور خوب پیدا کنی. از دوستات و معلمات و دور و بر پرس و جو کن یا از مشاور مدرسه کمک بگیر. مشاور خوب واقعا میتونه معجزه کنه، من اینو تجربه کردم.
      سوم اینکه حتما حتما کتاب درسی رو (برای درسایی به جز فیزیک و ریاضی) بخون. یکی از دلایلی که منم مشکل شما رو داشتم این بود که خیییلی تست میزدم اما کتاب درسی رو اصلا نمیخوندم. درواقع فقط وقت تلف میکردم. مخصوصا برای زیست که درس واقعا تعیین کننده ایه، حتما کتاب درسی رو تو فاصله های زمانی کوتاه مرور دوباره کن. مثلا هر روز یا یک روز در میان همون مبحثو دوباره خوانی کن. حواست باشه که الان وقت زیاد برای یاد گرفتن داری و بهتره ته کتاب درسی و قیدای لامصبشو دربیاری!
      چهارم اینکه مرور خیلی مهمه به هیچوجه کنار نذارش. دو روز آخر یعنی چهارشنبه و پنجشنبه ی قبل هر آزمونو اختصاص بده به مرور چیزهایی که خوندی. حتا اگه مباحثی مونده که نخوندی سعی کن اراده داشته باشی و کنارشون بذاری. تو قرار نیست صد در صد بزنی پس لازم نیست همه مباحثو خونده باشی، همین که شصت درصد مباحثو بخونی اما خوب بخونی و خوب دوره کرده باشی میتونی به هدفت برسی.

و آخر اینکه آرامش از همه چی مهم تره. شب آزمون حتما زود بخواب و باور داشته باش که خدا به اندازه ی تلاشت کمکت میکنه.
      We are too young to be this sad

15. Top | #60
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط alihosseini567 نمایش پست ها
      رفتم سرجلسه ازمون با گریه !!!!!!!!! وخراب کردم ..مرورخیلی کم دارم .......ازمون قبل قلم چی رو نمیزنم ...سرجلسه اتفاق خاصی نی افتاد.........جوابا یادم نمی اومد اصلن اگه بتونم کارنامه رو میزارم که نمی تونم فقط این رو از همین کارنامه درس گرفتم که درس هایی رو که پنج شنبه خونده بودم مونده بود تو ذهنم اما زیست و ازمایشگاه 1رو یه هفته خوندم اما شبش نخوندم صفر زدم اما زیست و ازمایشگاه 2 پنج شنبه خوندم شدم 30 درصد ...به نظرم پنج شنبه رو باید واسه مرور بزارم یه روز کافی؟؟؟؟یا دو روز
      ببین شما پس اینجوری هستی که باید مرور خیلی زیاد داشته باشی بیشتر از بقیه.شما مثل یه فصل زیستو میخوای بخونی.مثلا میگی تو سه تایم یه ساعته میخونم.هر بار هم مثلا ده صفحش رو.مثال زدماااا.بعد تو بیا اینجوری برنامه بریز روز اول بشین ده صفحه اولو بخون.برای دومین بار که میخوای ده صفحه دومو بخونی اول نیم ساعت وقت اضافه بذار ده صفحه ای که قبلا خوندی مرور کن بعد برو ده صفحه بعدی.برای همه درسا همین کارو کن.روز پنج شنبه هم میتونی خلاصه هایی که نوشتی رو و نکات مهمو مرور کنی.اینجوری انیقدر درسارو مرور میکنی که روز پنج شنبه دیگه تسلطت زیاده و فقط نیاز به یه مرور کلی از نکات و فرمولای اصلی داری.برای مسئله ها هم مثلا امروز میشینی 50 تا تست مسئله میزنی یه تعدادیشو هم مارک دار میکنی خب مثلا دو روز دیگه که خواستی 50 تا بعدی رو بزنی بیا فرمولا و تست های علامت دار قبل رو مرور کن بعد رو تست های جدید.فک کنم اینجوری دیگه مشکلت حل شه
      و تو آهسته آهسته بلند میشوی
      و راه می افتی و می روی
      و در این راه رفتن دست و بالت بارها زخمی می شود
      اما آبدیده می شوی
      و می آموزی که از جاده های ناشناس نهراسی
      از مقصد بی انتها...از نرسیدن نهراسی
      و تنها بروی و بروی و بروی...

صفحه 4 از 4 نخستنخست ... 34

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن