خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 4 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 48
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

Maghror
      نمایش مشخصات

چه قدر ما ( انسانی ها ) بدبختیم :)

سلام..
      نمیدونم من تاپیک جای درست زدم . یا نزدم . یا اصلا اجازه داشتم بزنم یا نزنم . به هر حال دیگه ولی میزنم

میگما چقدر ماها رشته انسانیا بدبختیم !!!!

حالا چرا ؟؟

میری پیش فامیل میگن خوووب کنکور دادی ؟ میگم آره . میگن : رشتت چی بود ریاضی یا تجربی ؟ !

بعد من با یه قیافه ای ناامید میگم : انساانی یعنی در واقع ادبیات و علوم انسانی !

میری پیش دکتر میگه : خوب پس گفتی سرما خوردی.... حالا بگو ببینم رشتت ریاضی هست یا تجربی ؟؟

بعد دوباره با همون قیافه و .... انسانی عزیزم انسانیم بپرس خوب

بعد میری پیش بقال محل . صحبت از درس و کنکور و غیره میشه. میگه خوب بسلامتی اومدی مداد کنکور بخری حالا رشتت چیه ؟ تجربی ؟؟ ریاضی ؟؟
      نهههههه عزیزم من انسانیم. اونم بپرس دوباره با همون قیافه نا امید و خجالت زده

بعد میای این فروم کنکور . میبینی تاپیک کنکور تجربی این چند روزه بالای 30 هزار نفر بازدید داشته و چقدرر آنلاینو چقدر ادم پیگیر و ...... اوووه چی بگم

قول میدم تاپیک خودمم 100 تا بازدید نداشته باشه خخخخ

تاپیک کنکور انسانی ها 600 بازدید

آقا خیلی نامردیه. چرا همه دوست دارین دکتر بشین. چرا همه فکر میکنن ما باید دکتر بشیم

خوب من از اول دبیرستان دوست داشتم تو بانک کار بکنم. اومدم انسانی حالا برم بمیرم ؟ راضی هستید ؟ خوب رشته ها خیلی هاشون شناوره..

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      چقدر خوبیم ما!!!!
      تجربی ها رو گفتم؛ همدردی هم نمی کنم تا با دردتون بسوزید و بسازید کع الحق حق با شماست.

3. Top | #3
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      من خودم تجربیم اما ی اعترافی میکنم دنیا داره رو دستای شما میچرخه اما ملتن دیگه...چی میشه گفت

4. Top | #4
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      آخي

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

divoone-shodam
      نمایش مشخصات
      به نظرم دروس شما خیلی اسون تر از رشته ای دیگه هست.مثلا یکی فامیلمون سال 92 شد 1700 انسانی ولی شما حساب کن اگه تجربی یا ریاضی میبود به خصوص تجربی میتونست همچین رتبه ای بیاره؟
      مثلا خودم دیپم دوم انسانی گرفتم با این که اصلا از دروسش اطلاع نداشتم و فقط برای هر درس 3 تا 4 ساعت خوندم همه دروسش رو بالای 13 گرفتم .و باید قبول کرد رشته انسانی به غیر از 2 تا3 رشته برترش هیچ رشته به درد بخوری نداره.

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

Maghror
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط emprator227 نمایش پست ها
      به نظرم دروس شما خیلی اسون تر از رشته ای دیگه هست.مثلا یکی فامیلمون سال 92 شد 1700 انسانی ولی شما حساب کن اگه تجربی یا ریاضی میبود به خصوص تجربی میتونست همچین رتبه ای بیاره؟
      مثلا خودم دیپم دوم انسانی گرفتم با این که اصلا از دروسش اطلاع نداشتم و فقط برای هر درس 3 تا 4 ساعت خوندم همه دروسش رو بالای 13 گرفتم .و باید قبول کرد رشته انسانی به غیر از 2 تا3 رشته برترش هیچ رشته به درد بخوری نداره.
      البته درس هاش که سخت هست

و یک مقدار هم زیاده. از هر چیزی یه قاشق برامون ریختن .
      تو اختصاصی های کنکور یه تجربی میدونه مثلا 50 تا سوال درست حسابی باید زیست جواب بده.

ولی ما میریم ادبیاتو بگیریم. عربی میزنه بیرون. عربیو بگیریم فلسفه . فلسفه رو بگیریم اجتماعی و اونم بگیری ریاضی و اقتصاد و اووووه

اصلا این ها رو بزار کناااااار . ما چرا کلا حساب نمیشیم اصلا رشته های انسانی به درد نخور
      حداقل موقع پرسیدن از آشنا هاتون

بپرسید ریاضی هستید یا تجربی یا انسانیییییی ؟؟؟ شاید دلش بشکنه خوب.

من که دلم شکسته بخدا

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

Maghror
      نمایش مشخصات
      ما که به بقیه رشته هااا هیزم تری نفروختیم...

هیچ موقع هم در اون حد نبودیم که بیایم کنکور ریاضی و تجربی بدیم و بهترین رشته های شما رو تصاحب کنیم

ولی خیلی سال ها بهترین رتبه های انسانی یا از ریاضی بودن یا از تجربی که رفتن حقوق و روانشناسی یعنی بهترین های ما...
      ما که حرفی نزدیم

8. Top | #8
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      اون هنرستانیایی که ب رشتشون علاقه دارن چی بگن کلا نیستن انگار...ولی الان دیگه ریاضیم داره میره واس خودش..ب هرکی میگی ریاضی میگه چرا نرفتی تجربی

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

Tajob
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Poorya.Mo نمایش پست ها
      ما که به بقیه رشته هااا هیزم تری نفروختیم...

هیچ موقع هم در اون حد نبودیم که بیایم کنکور ریاضی و تجربی بدیم و بهترین رشته های شما رو تصاحب کنیم

ولی خیلی سال ها بهترین رتبه های انسانی یا از ریاضی بودن یا از تجربی که رفتن حقوق و روانشناسی یعنی بهترین های ما...
      ما که حرفی نزدیم
      حقوقی که بچه های ریاضی وتجربی میخونن هیچ وقت حقوقی که شما میخونین نمیشه . البته روانشناسی بالینی به مقداری اطلاعات پزشکی وزیست شناسی نیاز داره. حالا چیزی نشده عزیزم مگه فکر کردی ما تجربیها و ریاضی ها بدبخت نیستیم .ریاضیا که اکثرا مینالن از نبود کار در رشته های مهندسی . تجربی ها هم باید کلی درس بخونن یا 3 تا رشته تاپ قبول شن( که تو 35-40 سالگی تازه پول دربیارن البته اگر درسای سنگین دانشگاه چیزی ازشون باقی گذاشته باشه )یا اینکه پیراپزشکی بخونن به ماهی 4 تومن در بهترین حالت بسنده کنن . نظام آموزشی مریضه ینی منتظر اون روزی باشید که براش تاپیک بزنم

عادت میشه این برتر بودن
      سیاه و سفیدش قلبا خوبن
      قناعت همون خوشبختی بود
      تمام صلح ها تو بخشش بودن
      بنویس...
      قضاوت فقط مخصوص خداست
      بنویس....
      حماقت جداست رشادت جداست
      بنویس....
      اول قصه که هممون بودیم
      بنویس...
      یکی بود و یکی نبودش کجاست
      بیا و این جهش رو درک کن
      ویرایش توسط _7challenger6_ : 29 تیر 1395 در ساعت 03:14

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

Maghror
      نمایش مشخصات
      علوم انسانی توی کشور ما قصه ی همیشه پر از دردی داشته!

اکثریت مردم به اروپا و آمریکا یک نگاه میکنن و چون دقت نظر عوامانه ای دارن میگن: اینارو تماشا کن! چه پیشرفتی، چه کیفیتی، چه آرامش خاطری؛ زندگی به این میگن نه زندگی ما توی ایران!

خوب چرا می گم عوامانه: قرون وسطی در اروپا که سیاه ترین دوره ی این قاره است رو بیارین جلوی چشمتون، فقر، فساد، ظلم و بی عدالتی و... اولین چیزهایی هست که به ذهنمون میرسه، ولی اگر الان یکی به ما بگه تصویر اروپای کنونی رو مجسم کنید، مسلما وضع فرق میکنه. قرون وسطی با پیشرفت غرب در علوم انسانی پایان گرفت. در واقع در اوایل رنسانس که زنگ پایان قرون وسطی بود، دانشمندان در حوزه علوم انسانی وجود داشتن و نه علوم تجربی! غربیا علوم انسانی خودشون رو با اصول موردنظرشون توسعه دادن و نظریات خودشون رو بین جامعه و فرهنگشون نهادینه کردن و بعد از اون بود که علوم تجربی اون ها رو به پیشرفت حرکت کرد. و از اون موقع تا همین الان علوم انسانی همراه با سایر علوم در این کشورها توسعه پیدا کرده، برای همینه که مثلا یک رشته مانند حقوق، در امریکا سخت ترین رشته ها به حساب میاد و علوم سیاسی و جامعه شناسی شرایط ویژه ای برای پذیرش افراد در خودشون در نظر گرفتن... شاید توی فیلم ها امریکایی یا فرانسوی دیده باشید که فرد درس خون خانواده در حقوق تحصیل میکنه.

و اما متاسفانه کشور ما !!! تا زمانی که علوم انسانی در راس علومش قرار نگیره و به عبارتی یک علوم انسانی قوی و پخته ناظر سایر علوم نباشه همین آشه و همین کاسه! مهندسامون که وضعشون معلومه، خواهر خودم که مهندسی پزشکی امیرکبیر هست چون کار گیرش نمیاد، فقط ادامه تحصیل میده! اون یکی تو تاپیک فارغ التحصیلان و... که از برق و کامپیوتر بریده و میخواد از شرشون خلاص بشه! سومین کشور دنیا در تعداد تولید مهندس هستیم و یکی از ضعیف ترین ها در بحث بازدهی مهندسی در دنیا!!

پزشکی هم که ماشالله به پز و افاده ش! اینقدر آش پزشکی تو کشور ما این اواخر شور شده که قشنگ میشه رشته ها رو به قسمت پزشکی و غیر پزشکی تقسیم کرد! آخرش هم میشه اون پزشکی که کیارستمی رو کشت و... هر روزم یک آمار درمیاد که پزشکی ایران فلان رتبه رو تو دنیا داره و مثلا ما خیلی تو این عرصه پیشرفته ایم!! دریغ از اون که اگر ما پیشرفته بودیم اونطور در شرایط تحریم بزرگترین دغدغمون تهیه دارو از خارج نمی بود! به جز عراق و لبنان پذیرای بیمارانی از کشورهای پیشرفته تر هم در ایران برای درمان بودیم و یکی از بزرگترین صادرکننده های بیمار برای درمان به ترکیه به حساب نمیومدیم!

تا چندسال پیش همه میرفتن ریاضیو و به به و چه چه میکردن و میگفتن ما باهوشیم باید بریم ریاضی-فیزیک بخونیم! خوب دهن پر کن بود دیگه! گذشت و گذشت دیدن ته ش به جایی بند نیست متاسفانه؛ حالا رسیدیم به اوج پزشکی! غافل از علوم انسانی که تا پیشرفت در اون صورت نگیره در هیچ یک از علوم ما فرصت توسعه ای به وجود نخواهد اومد و همیشه در این علوم به غرب وابسته ایم، طرف مریضی سخت میگیره، میگه مغز خر خوردم تو ایران درمون بشم، میرم انگلیس!
      ولی کو گوش شنوا... حیف و صد حیف

پ.ن 1: عزیزان ، صحبت های من کلی بود؛ و الا هستن مهندسین قدرتمند و خدومی که در زمینه رباتیک، هوافضا، نانو یا خیلی از امور دیگه با قدرت برای کشورمون کار میکنن، ما الان در امور روزمره مون به اون ها وابسته ایم! هستن پزشکانه حقا مخلصی که بی چشم داشت طبابت می کنن و رضای خدا و مردم درصدبالایی از هدفشون رو تشکیل میده، و هستن دانش آموزایی که حقیقتا از سر علاقه به این رشته تجربی روی آوردن و از سر جوگیری و مامانم دلش میخواست، سمتش نرفتن، اینا حسابشون جداست، اینا گلن، تو همین انجمن داریم نمونشو. اینا ناراحت نشن چون مخاطب حرف من این ها نیستن. فقط حیف که تعدادشون به وضوح کمه!

پ.ن 2: خطاب به انسانی ها: با این که اینقدر مورد کم لطفیه علو انسانی در کشورمون، ولی از رهبری و رئیس جمهوری و رئیس مجلس و رئیس قوه قضائیه این کشور گرفته تا افراد رده پایین تر، همگی در علوم انسانی تحصیل کردن، آره ظلم میشه بهمون ولی با این حال جایگاه علوم انسانی اونقدر بالا هست که با وجود تمام این احوالات، علوم انسانی ها زمام امور رو به دست گرفتن.. خودتونو (مونو) دست کم نگیرید...

11. Top | #11
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Sharmande
      نمایش مشخصات
      کشوری که ادمای انسانی کار خوبی داشته باشن از همه شاخص ها بالاترن منتها اقتضای کشورمونه که اکثرا میرن تجربی و بعدش ریاضی
      من واقعا خودم اقتصاد رو خیلی بیشتر دوس داشتم

12. Top | #12
      کاربر نیمه فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      به کجا داریم میریم😕😖هرچی میکشیم از دست این دولتی هاس.گند زدن به مشاغل و اقتصاد مملکت خوش و خوشحالم راه میرن😑😑
      انسانی خیلی خوبه خودم دوست داشتم برم انسانی تاریخ بخونم ولی از ایندش ترسیدم(تو ایران کلا دنبال علاقت نمیتونی بری)
      مدرسه ما هم که انسانی نداشت😕😕

Sent from my D6502 using Tapatalk

13. Top | #13
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام
      ببین پزشکی واقعا رشته مقدسی هستش ،،،

ولی یه عده پول پرست میان ( که زیاد پیشرفت کنن میشن همونی که بخیه رو از صورت بچه میکشه )

14. Top | #14
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Poorya.Mo نمایش پست ها
      سلام..
      نمیدونم من تاپیک جای درست زدم . یا نزدم . یا اصلا اجازه داشتم بزنم یا نزنم . به هر حال دیگه ولی میزنم

میگما چقدر ماها رشته انسانیا بدبختیم !!!!

حالا چرا ؟؟

میری پیش فامیل میگن خوووب کنکور دادی ؟ میگم آره . میگن : رشتت چی بود ریاضی یا تجربی ؟ !

بعد من با یه قیافه ای ناامید میگم : انساانی یعنی در واقع ادبیات و علوم انسانی !

میری پیش دکتر میگه : خوب پس گفتی سرما خوردی.... حالا بگو ببینم رشتت ریاضی هست یا تجربی ؟؟

بعد دوباره با همون قیافه و .... انسانی عزیزم انسانیم بپرس خوب

بعد میری پیش بقال محل . صحبت از درس و کنکور و غیره میشه. میگه خوب بسلامتی اومدی مداد کنکور بخری حالا رشتت چیه ؟ تجربی ؟؟ ریاضی ؟؟
      نهههههه عزیزم من انسانیم. اونم بپرس دوباره با همون قیافه نا امید و خجالت زده

بعد میای این فروم کنکور . میبینی تاپیک کنکور تجربی این چند روزه بالای 30 هزار نفر بازدید داشته و چقدرر آنلاینو چقدر ادم پیگیر و ...... اوووه چی بگم

قول میدم تاپیک خودمم 100 تا بازدید نداشته باشه خخخخ

تاپیک کنکور انسانی ها 600 بازدید

آقا خیلی نامردیه. چرا همه دوست دارین دکتر بشین. چرا همه فکر میکنن ما باید دکتر بشیم

خوب من از اول دبیرستان دوست داشتم تو بانک کار بکنم. اومدم انسانی حالا برم بمیرم ؟ راضی هستید ؟ خوب رشته ها خیلی هاشون شناوره..
      اول از همه من از شما متعجب هستم که چرا به حرف های مفت یک بقال، اظهار نظر های بی ارزش فامیل های کم فهم و خودشیرینی های یک پزشک عمومی دوزاری بها می دهید. ما اگر قرار باشید مبتنی بر سطح شعور عوام برای زندگی و سرنوشت خود تصمیم بگیریم، مطمئناً سطح زندگی ای برابر یا پایین تر از ایشان خواهیم داشت. روزی که من تصمیم گرفتم از ریاضی با معدل 19.75 تغییر رشته داده و وارد علوم انسانی شوم، تقریباً تمام فامیل ها و آشنایانم مخالفت کردند. تنها دایی و عموی من که هر دو در بالاترین سطوح مالی و آکادمیک قرار دارند، بسیار از این تصمیم حمایت کردند و همچنان می کنند.

دوست عزیز!؛ من از اینکه در این رشته با رقیب های زیادی مواجه نیستم بسیار خوشحالم. آیا شما مایل بودید مانند دوستان تجربی با 600 هزار نفر رقابت کنید؟ بنابراین به جای خرده گرفتن از داوطلبان علوم تجربی، برای ایشان آرزوی موفقیت و تلاش بیشتر و در همان رشته را کرده و سعی نکنید برای خود رقیب بتراشید.

آیا صرف پر طرفدار تر بودن یک رشته، می توان گفت که به لحاظ شغلی و درآمدی هم آینده ی بهتری برای داوطلبانش وجود دارد یا برعکس از کم بودن داوطلبان رشته ی دیگر می توان حکم بر آینده ای بد تر و یا به قول شما "بدبختی" داوطلبان آن رشته کرد؟ حداقل در این مورد (انسانی و تجربی) پاسخ خیر است. دو مثال کوچک این مسئله را کاملاً روشن می کند.
      پر درآمد ترین رشته ی پزشکی را در نظر بگیرید. مثلاً متخصص پوست و زیبایی یا جراحان پلاستیک و زیبایی. پولی که یک وکیل معمولی می تواند مثلاً در یک پرونده ی ملک و املاک به دست بیاورد، جراح کذایی در 10 یا 20 عمل به آن می رسد.
      توجه کنید به روانشناسان. مراجعه کننده هایی که وارد مرکز مشاوره ی ایشان می شوند را با مریض هایی که وارد مطب یک دندانپزشک می شود مقایسه کنید. اگر فراموش نکنید که روانشناسان ساعتی از 60 هزار تومان تا 300 هزار تومان (برخی حتی بالاتر) می گیرند و فقط حرف می زنند!، و آن را با پولی که دندانپزشک می گیرد و سختی ای که می کشد مقایسه کنید، مطلب برایتان کاملاً روشن می شود!

در ضمن این نکته پر واضح است که علوم انسانی رشته ی رئیس جمهور و وزیر و نماینده ی مجلس و ... است! اکثر اشخاص این اعتماد به نفس را ندارند که خود را در چنین جایگاهی ببینند بنابراین به سراغ مهندسی و پزشکی می روند!

هر که از خویش فرمان نبرد، بر او فرمان می رانند! چنین است سرشت زندگان...
      ویرایش توسط مهدی یار : 29 تیر 1395 در ساعت 11:06

15. Top | #15
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      داداش تو خودتو دست کم گرفتی و به رشته ات افتخار نمیکنی
      من هرکی میگه چه رشته ای هستی سینمو میدم جلو و میگم ادبیات و علوم انسانی مشکلیه؟؟
      وقتی یکی میاد علوم انسانی دو حالت بیشتر نداره
      1: از دست درسایی مثل فیزیک و ریاضی فرار کرده
      2: واقعا به رشته های دانشگاهی علوم انسانی علاقه داره
      همونطوری که خودت هم باید بدونی ملاک اینده شغلی و موقعیت شغلی رو جامعه تعیین میکنه به نظرت یک نفر تو ایران که دکترای جغرافیا داشته باشه فوقش چی میشه؟؟ فوق
      فوقش میگم استاد دانشگاه اما الان نخست وزیر جدید انگلیس دکترای جغرافیا داره!
      مشکل رشته ی ما از جامعه مریضمونه که انقدر فقر توش زیاده که همه عقده دارن پزشک و مهندس بشن که شاید خودشون رو از طبقه ی اجتماعی که هستن ببرن بالاتر هر وقت تو کشور ما حداقل رفاه برای همه فراهم شد و مردم دیگه ترس نون فرداشون رو نداشتند اونوقت علوم انسانی میاد تو چشم

بیشتر به رشتت افتخار کن و ازش دفاع

صفحه 1 از 4 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن