خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 4 از 4 نخستنخست ... 34
    نمایش نتایج: از 46 به 48 از 48
    1. Top | #46
      کاربر باسابقه

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط stephanie نمایش پست ها
      یه نکته مهمی که باید بهش توجه کنید اینه که تو نظام آموزشی متوسطه آمریکا و بیشتر کشورهای پیشرفته این تقسیم بندی به ریاضی و تجربی و انسانی مفهومی نداره. اونی که می خواد وکیل بشه هم باید تو دبیرستان همونقدری ریاضی و زیست بخونه که کسی که میخواد مهندس یا دکتر بشه ( با توجه به اینکه تو آمریکا شما برای ورود به رشته پزشکی اول باید بری دانشگاه و یه مدرک لیسانس جدا گانه بگیری عموما تو یه رشته علوم پایه )

بنابر این کسی که مثلا می خواد بره تو هاروارد بازرگانی یا حقوق بخونه بایستی تو دروس ریاضی و زیست دبیرستان هم نمره بالایی داشته باشه. تو آمریکا هر دانشگاه جداگانه دانشجو می گیره و نمرات دوره دبیرستان نقش اصلی رو در انتخاب دانشجو و یا دادن بورس به اونها داره.

پس اگه می بینید تو آمریکا اکثر نماینده های مجلس و یا رییس جمهور ها رشتشون حقوق یا ... بوده بدونید که این شخص انقدر سواد و معلومات داشته که می تونسته بره مثلا mit مهندسی بخونه و یا بره جان هاپکینز پزشکی بخونه. اما ترجیح داده وارد این رشته ها بشه.

مثل ایران که نیست که اکثرا برای فرار از ریاضی می رن انسانی و یا برای اینکه به قول خودش حفظ کردنیهاشون خوب نیست میرن ریاضی. اونجا همه درسها باید خونده بشه.

در ضمن محض اطلاع دوستان اقتصاد تو سطح دانشگاه رشته ای هست که کاملا با ریاضی قاطی میشه و احتیاج به ریاضیات پیشرفته ای هم داره. چند تا از برندگان نوبل اقتصاد ریاضیدانهایی بودن که در زمینه تحلیل سیستمهای مالی کار میکردن مثل جان نش.

پ.ن : الان متوجه شدم که مثلا برای ورود به رشته حقوق تو کانادا و آمریکا هم شما نمیتونی مستقیم از دیپلم اقدام کنی. حداقل دو سال باید تو یه دانشگاه تو یه رشته مثل علوم پایه یا هنر تحصیل کنی و بعد برای دانشکده های حقوق اقدام کنید.

کلا دوستان اینکه شنیدید تو خارج به علوم انسانی بها میدن درست ، ولی اونجا سختی ورود به رشته های تاپ علوم انسانی هم دست کمی از سختی ورود به دانشکده پزشکی نداره ولی اینجا چی ؟؟؟؟
      من حقيقت نميدونم دانشگاهاي آمريكا اينجور هستن يا نه ولي اگر اينجور باشه كه مثلا اگر كسي كه ميخواد پزشكي بخونه بايد فلسفه و منطق بخونه(اگر درسهايي كه تو كشور ما به انساني چٓپوندن مثل عربي تخصصي رو نگم!!!)كار بسيار بسيار اشتباهيه!ما تو سال اول دبيرستان و حتي قبلش يه ديد كلي راجب درسهاي هر رشته پيدا ميكنيم و سال دوم بايد انتخاب كنيم بر اساس علاقمون كدوم درسا رو بيشتر مايل هستيم بخونيم !من خودم تجربيم و هدفم هم پزشكيه حالا من چرا بايد برم فلسفه بخونم ؟!پزشك قلب چه سودي داره فلسفه يا تاريخ يا جغرافيا رو كاركنه ؟من كه فكر نميكنم امريكا اينجور باشه اما اگرم اينجور باشه دليل نميشه بگيم چون امريكاس هركاري ميكنن درسته

2. Top | #47
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات

3. Top | #48
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط .SoRoUsH. نمایش پست ها
      من حقيقت نميدونم دانشگاهاي آمريكا اينجور هستن يا نه ولي اگر اينجور باشه كه مثلا اگر كسي كه ميخواد پزشكي بخونه بايد فلسفه و منطق بخونه(اگر درسهايي كه تو كشور ما به انساني چٓپوندن مثل عربي تخصصي رو نگم!!!)كار بسيار بسيار اشتباهيه
      کسی تو آمریکا و کشورهای دیگه تو دبیرستان فلسفه و منطق نمی خونه.

تاکید اونها تو دروس عمومی بیشتر روی تاریخ کشور خودشون ، تاریخ جهان، هنر، ادبیات و بخصوص نگارش هست . به همراه زبان انگلیسی و یک زبان خارجی ( عموما فرانسه ). در کنارش هم تاکید شدید رو ورزش و یادگیری مهارت های زندگی.

فقط هم آمریکا نیست بیشتر کشورهای پیشرفته این نظام آموزشی رو دارن . همشون هم دارن اشتباه می کنن قطعا و فقط کار ما درسته

البته شما کلا هدف من از اون نوشته رو نگرفتی چیه . من اصلا منظورم این نبود که شما برداشت کردی ....
      ویرایش توسط stephanie : 30 تیر 1395 در ساعت 11:29

صفحه 4 از 4 نخستنخست ... 34

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن