خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 3 از 4 نخستنخست ... 234 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 31 به 45 از 48
    1. Top | #31
      در انتظار تایید ایمیل

divoone-shodam
      نمایش مشخصات
      منظورم اینهایی که این رشته رو پایین می دونن و فکر می کنن بقیه رشته ها به درد نخورن درسته تجربی 500هزار نفر شرکت کننده داره مگه قراره همشون دکتر شن.؟؟ ببینید سالانه چند هزار نفر پشت کنکور می مون؟؟. کسی که مسخره کرده از بی سوادیش بوده.. من خودم ریاضی خوندم چون واقعا بهش علاقه داشتم

2. Top | #32
      در انتظار تایید ایمیل

divoone-shodam
      نمایش مشخصات
      تازشم بازارکار رشته های پیراپزشکی هم داره اشباع می شه شغلهایی امثال پرستاریو...

3. Top | #33
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      اعتراف میکنم سخترین رشته ،رشته انسانیه ...واقعا تحملش سخته...^_^
      منم چند روز پیش به این فکر میکردم که چرا بچه زرنگا نمیرن انسانی...اون بالا به دست رشته انسانیا باید اداره شه وبه رشته اونا مربوطه ..یا من اشتباه میکنم؟

4. Top | #34
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط درسا20 نمایش پست ها
      من خودم تجربیم اما ی اعترافی میکنم دنیا داره رو دستای شما میچرخه اما ملتن دیگه...چی میشه گفت
      دقیقن تو کشور های دیگه و خصوصا کشورهای پیشرفته بیشتر توجه روی بچه های علوم انسانیه ک بعدن بتونن قضات و وکلا و ... شونو ب بهترین وجه ممکن تربیت کنند تا آینده ایده آلی برای کشورشون بسازن ولی اینجا...
      یکمم اذیت بشین بد نیستا بابا این ک بگن آفرین تجربی رفتی و اینا ک مهم نیست مهم اون فشاریه ک ما فلک زده های تجربی تحمل میکنیم و مث ... درس میخونیم تعدادمونم 3 برابرو نیم شماست 8 برابرتونم ک درس بخونیم بازم ممکنه دولتی رشته ایده آلی مونو نیاریم
      ریاضی ها هم ک کلن از 7 دولت آزادن زندگیشونو میکنن پزشونو میدن اعتماد ب سقف کاذب و خودشیفتگیشونو تقویت میکنن در آخرم میشن مهندس
      (من منظورم ب دوستان درس خون زیر 1000 نیست )

5. Top | #35
      کاربر نیمه فعال

Maghror
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Bano.m نمایش پست ها
      اعتراف میکنم سخترین رشته ،رشته انسانیه ...واقعا تحملش سخته...^_^
      منم چند روز پیش به این فکر میکردم که چرا بچه زرنگا نمیرن انسانی...اون بالا به دست رشته انسانیا باید اداره شه وبه رشته اونا مربوطه ..یا من اشتباه میکنم؟
      اینطور هم نیست که بچه های زرنگ نیان به رشته انسانی، منتهی تعدادشون کمه و اگر از رشته های تاپ و دانشگاه های معتبر بگذریم، تعدادشون خیلی خیلی کم میشه. البته اگر نخوایم کاملا بدبین باشیم، باید این واقعیت رو هم ذکر کنیم که چندسالی هست به اهمیت علوم انسانی یک مقداری بیشتر از قبل توجه میشه و همین باعث شده تعداد کسانی که از سر علاقه به این رشته رو میارن افزایش پیدا کرده باشه. ( اتفاقا چند روز پیش توی برنامه صدبرگ شبکه چهار در مورد همین علاقه روزافزون به علوم انسانی در کشورمون بحث می کردن)

در ضمن درست میفرمایید؛ پست های حکومتی و دولتی باید تحت اشغال افرادی باشه که در علوم انسانی تحصیل کرده باشن، چون در این صورته که به صورت تئوری و فکری هم با مسائل آشنا هستن و فقط از طریق تجربه یک سری توانایی ها رو بدست نیاوردن؛ در اکثر کشورهای پیشرفته هم اگر یک نگاهی به افرادی که در راس قدرت هستند بندازید (روسای قوا، وزرا، سفرا و...) متوجه میشید که اکثر قریب به اتفاقشون رشته ی دانشگاهیشون به علوم انسانی مربوط میشه. تو کشور خودمون هم که همین وضع هست.

پ.ن: تو کشور ما در علوم انسانی به جز حقوق و روان شناسی، بقیه رشته های این علم مثل: اقتصاد و علوم اجتماعی و علوم سیاسی و... بسیار مظلوم واقع شدن و فکر می کنم هدف اصلی دوستان هم همین مباحث باشه...

6. Top | #36
      کاربر نیمه فعال

Maghror
      نمایش مشخصات
      البته میشه گفت توی ایران در هر زمینه ای برای رده های بالای حکومتی
      در همون چارچوب متخصص انتخاب کردن...

برای مثال وزیر نفت تحصیلاتش مهندسی هستش. وزیر بهداشت ( متخصص چشم )

وزیر کشاورزی ( مهندسی عمران )

وزیر اتباطات ( مهندس برق )
      البته به صورت کلی مثال زدم . در زمینه های علوم انسانی هم اشخاص بزرگ داریم...

اما خوب به طور کلی عرض من این بود کمی به افراد مختلف که در زمینه علوم انسانی زحمت میکشن اهمیت بدیم
      خدا رو شکر اعضای انجمن بسیار فهیم هستند

خوبه که مثل گذشته به این دید نگاه نکنیم که فعالان علوم انسانی به خاطر ناتوانی

در برخی زمینه های ریاضی و .... به این رشته ها روی آورده اند...

خود من هم کلاسی هایی داشتم که معدل اول دبیرستانشون 20 بود .

بنده هم نمره هام در زمینه ریاضی و فیزیک و زیست خوب بود. ولی به خاطر علاقه اومدم
      هیچ موقع هم به کسانی که میگفتن تو که درست خوب بود چرا اومدی انسانی گوش نکردم

ویرایش توسط Poorya.Mo : 29 تیر 1395 در ساعت 22:46

7. Top | #37
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      یه زمانی (سال های قبل 90) جای تجربی و انسانی برعکس الان بود!!!!

8. Top | #38
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      من خودم خیلی به رشته انسانی علاقه داشتم
      یه جورایی عاشق فلسفه و اقتصاد و اینجور درسای خوندنی بودم ( الته به جز عربی ) ولی خب به خاطر آینده بهتری که تجربی داره و پرستیژ بالای رشته های تجربی اومدم تجربی
      اینو
      مطمئنم که کنکور انسانی رو خیلی بهتر از تجربی میدم ولی چه فایده ...

9. Top | #39
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sin fc نمایش پست ها
      اینطور هم نیست که بچه های زرنگ نیان به رشته انسانی، منتهی تعدادشون کمه و اگر از رشته های تاپ و دانشگاه های معتبر بگذریم، تعدادشون خیلی خیلی کم میشه. البته اگر نخوایم کاملا بدبین باشیم، باید این واقعیت رو هم ذکر کنیم که چندسالی هست به اهمیت علوم انسانی یک مقداری بیشتر از قبل توجه میشه و همین باعث شده تعداد کسانی که از سر علاقه به این رشته رو میارن افزایش پیدا کرده باشه. ( اتفاقا چند روز پیش توی برنامه صدبرگ شبکه چهار در مورد همین علاقه روزافزون به علوم انسانی در کشورمون بحث می کردن)

در ضمن درست میفرمایید؛ پست های حکومتی و دولتی باید تحت اشغال افرادی باشه که در علوم انسانی تحصیل کرده باشن، چون در این صورته که به صورت تئوری و فکری هم با مسائل آشنا هستن و فقط از طریق تجربه یک سری توانایی ها رو بدست نیاوردن؛ در اکثر کشورهای پیشرفته هم اگر یک نگاهی به افرادی که در راس قدرت هستند بندازید (روسای قوا، وزرا، سفرا و...) متوجه میشید که اکثر قریب به اتفاقشون رشته ی دانشگاهیشون به علوم انسانی مربوط میشه. تو کشور خودمون هم که همین وضع هست.

پ.ن: تو کشور ما در علوم انسانی به جز حقوق و روان شناسی، بقیه رشته های این علم مثل: اقتصاد و علوم اجتماعی و علوم سیاسی و... بسیار مظلوم واقع شدن و فکر می کنم هدف اصلی دوستان هم همین مباحث باشه...
      بله...موافقم...منظورم تا حدودی همین بود البته با یه بیان دیگه

10. Top | #40
      کاربر باسابقه

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      میدونید دلیل چیزایی که میگید چیه؟چونکه اکثرا(شاید95 درصد یا بیشتر)از بچه های انسانی واقعا ضعیف هستن و فقط برای اینکه درس نخونن(به خصوص ریاضی!)رفتن انسانی
      من خودم دوران دبیرستانم توی 2 دبیرستان بودم هر 2 جا انسانی با عرض معذرت ضایع ترین دانش آموزا رو داشت...البته بگم تو هر کلاسی یکی دوتا بود واقعا گل و عالی ولی خب تعدادشون کمه برای همینه که اسم انسانی بد در رفته
      البته یه چیز دیگه که تاثیر بیشتری داره روی این موضوع اینه که نظام کشور ما کلا میخواد رشته علوم انسانی رو ضعیف کنه و بکشوندنش طرف حوزه!اکر هم نگاه کنی داره درسای بدرد بخور و به قول معروف پایه ی انسانی رو ناخالصی با هاش قاطی میکنه و بیشتر هی با حوزه قاطیش میکنه..نیمخواد بچه ها فلسفه و سیاست رو واقعی یاد بگیرن
      دلیل اصلی همین دومی هست که در واقع دومی همون علت اولی هم هست

11. Top | #41
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Poorya.Mo نمایش پست ها
      سلام..
      نمیدونم من تاپیک جای درست زدم . یا نزدم . یا اصلا اجازه داشتم بزنم یا نزنم . به هر حال دیگه ولی میزنم

میگما چقدر ماها رشته انسانیا بدبختیم !!!!

حالا چرا ؟؟

میری پیش فامیل میگن خوووب کنکور دادی ؟ میگم آره . میگن : رشتت چی بود ریاضی یا تجربی ؟ !

بعد من با یه قیافه ای ناامید میگم : انساانی یعنی در واقع ادبیات و علوم انسانی !

میری پیش دکتر میگه : خوب پس گفتی سرما خوردی.... حالا بگو ببینم رشتت ریاضی هست یا تجربی ؟؟

بعد دوباره با همون قیافه و .... انسانی عزیزم انسانیم بپرس خوب

بعد میری پیش بقال محل . صحبت از درس و کنکور و غیره میشه. میگه خوب بسلامتی اومدی مداد کنکور بخری حالا رشتت چیه ؟ تجربی ؟؟ ریاضی ؟؟
      نهههههه عزیزم من انسانیم. اونم بپرس دوباره با همون قیافه نا امید و خجالت زده

بعد میای این فروم کنکور . میبینی تاپیک کنکور تجربی این چند روزه بالای 30 هزار نفر بازدید داشته و چقدرر آنلاینو چقدر ادم پیگیر و ...... اوووه چی بگم

قول میدم تاپیک خودمم 100 تا بازدید نداشته باشه خخخخ

تاپیک کنکور انسانی ها 600 بازدید

آقا خیلی نامردیه. چرا همه دوست دارین دکتر بشین. چرا همه فکر میکنن ما باید دکتر بشیم

خوب من از اول دبیرستان دوست داشتم تو بانک کار بکنم. اومدم انسانی حالا برم بمیرم ؟ راضی هستید ؟ خوب رشته ها خیلی هاشون شناوره..
      عذر خواهم.شما برای خودت درس میخونی یا برای مردمان جامعه؟
      شما برای هدف درس میخونی یا برای حرف.؟
      خودتون میخواید که این باور ها پیش بیادد.
      آب طلب نکرده همیشه مراد نیست -گاهی بهانه ایست که قربانی ات کنند

12. Top | #42
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Romantic
      نمایش مشخصات
      راست میگه
      دقیقا توصیف قیافه ملت بعد از شنیدن اینکه رشتت انسانی دیدنیه
      خلاف قوانین.

13. Top | #43
      کاربر نیمه فعال

Maghror
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط shahriar نمایش پست ها
      عذر خواهم.شما برای خودت درس میخونی یا برای مردمان جامعه؟
      شما برای هدف درس میخونی یا برای حرف.؟
      خودتون میخواید که این باور ها پیش بیادد.

برای خودمه

ولی خوب گفتم یک مقدار ناراحت میشه آدم همین

14. Top | #44
      کاربر نیمه فعال

Maghror
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط .SoRoUsH. نمایش پست ها
      میدونید دلیل چیزایی که میگید چیه؟چونکه اکثرا(شاید95 درصد یا بیشتر)از بچه های انسانی واقعا ضعیف هستن و فقط برای اینکه درس نخونن(به خصوص ریاضی!)رفتن انسانی
      من خودم دوران دبیرستانم توی 2 دبیرستان بودم هر 2 جا انسانی با عرض معذرت ضایع ترین دانش آموزا رو داشت...البته بگم تو هر کلاسی یکی دوتا بود واقعا گل و عالی ولی خب تعدادشون کمه برای همینه که اسم انسانی بد در رفته
      البته یه چیز دیگه که تاثیر بیشتری داره روی این موضوع اینه که نظام کشور ما کلا میخواد رشته علوم انسانی رو ضعیف کنه و بکشوندنش طرف حوزه!اکر هم نگاه کنی داره درسای بدرد بخور و به قول معروف پایه ی انسانی رو ناخالصی با هاش قاطی میکنه و بیشتر هی با حوزه قاطیش میکنه..نیمخواد بچه ها فلسفه و سیاست رو واقعی یاد بگیرن
      دلیل اصلی همین دومی هست که در واقع دومی همون علت اولی هم هست
      حقیقتا اینطور هم نیست . چون واقعا نمیشه درس نخوند.
      شما هنوز با کتاب تاریخ ادبیات و یا تاریخ ایران و جهان 2 آشنایی ندارید. چون بقدری مطالب زیاد و اسامی و داستان هایی داره برای خودش
      که نمیشه نخوند.
      ریاضیات هم داره انسانی ولی خوب خیلی ساده تره. یعنی ادبیات و عربی که رشته های دیگه دارن سادگیش در حد ریاضی ماست.
      ما مدرسه فرهنگ بودیم یعنی مخصوص ادبیات و علوم انسانی. هر سال خیلی ها رو جدا میکردن چون معدلشون نمیرسید میفرستادن حاشیه شهر !

اینم بگم خیلی خبری از حوزه نیستش. یعنی تا جایی که من خودم اکثر درس ها رو خوندم
      بیشتر به ما بحث های منطقی و صحبت در مورد موضوعات گوناگون یاد داده شده...

صحبت کلی من در مورد این رشته یا بازار کار یا هر چیز دیگش نبود...

فقط این که ما هم داریم در زمینه خودمون تلاش میکنیم. چرا فقط ریاضی خوندن رو تلاش میدونن ؟
      ولی از یک بیت شعر معنا و مفهوم و آرایه و نکات دستوری در آوردن نشد تلاش! همین
      ویرایش توسط Poorya.Mo : 30 تیر 1395 در ساعت 01:41

15. Top | #45
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      یه نکته مهمی که باید بهش توجه کنید اینه که تو نظام آموزشی متوسطه آمریکا و بیشتر کشورهای پیشرفته این تقسیم بندی به ریاضی و تجربی و انسانی مفهومی نداره. اونی که می خواد وکیل بشه هم باید تو دبیرستان همونقدری ریاضی و زیست بخونه که کسی که میخواد مهندس یا دکتر بشه ( با توجه به اینکه تو آمریکا شما برای ورود به رشته پزشکی اول باید بری دانشگاه و یه مدرک لیسانس جدا گانه بگیری عموما تو یه رشته علوم پایه )

بنابر این کسی که مثلا می خواد بره تو هاروارد بازرگانی یا حقوق بخونه بایستی تو دروس ریاضی و زیست دبیرستان هم نمره بالایی داشته باشه. تو آمریکا هر دانشگاه جداگانه دانشجو می گیره و نمرات دوره دبیرستان نقش اصلی رو در انتخاب دانشجو و یا دادن بورس به اونها داره.

پس اگه می بینید تو آمریکا اکثر نماینده های مجلس و یا رییس جمهور ها رشتشون حقوق یا ... بوده بدونید که این شخص انقدر سواد و معلومات داشته که می تونسته بره مثلا mit مهندسی بخونه و یا بره جان هاپکینز پزشکی بخونه. اما ترجیح داده وارد این رشته ها بشه.

مثل ایران که نیست که اکثرا برای فرار از ریاضی می رن انسانی و یا برای اینکه به قول خودش حفظ کردنیهاشون خوب نیست میرن ریاضی. اونجا همه درسها باید خونده بشه.

در ضمن محض اطلاع دوستان اقتصاد تو سطح دانشگاه رشته ای هست که کاملا با ریاضی قاطی میشه و احتیاج به ریاضیات پیشرفته ای هم داره. چند تا از برندگان نوبل اقتصاد ریاضیدانهایی بودن که در زمینه تحلیل سیستمهای مالی کار میکردن مثل جان نش.

پ.ن : الان متوجه شدم که مثلا برای ورود به رشته حقوق تو کانادا و آمریکا هم شما نمیتونی مستقیم از دیپلم اقدام کنی. حداقل دو سال باید تو یه دانشگاه تو یه رشته مثل علوم پایه یا هنر تحصیل کنی و بعد برای دانشکده های حقوق اقدام کنید.

کلا دوستان اینکه شنیدید تو خارج به علوم انسانی بها میدن درست ، ولی اونجا سختی ورود به رشته های تاپ علوم انسانی هم دست کمی از سختی ورود به دانشکده پزشکی نداره ولی اینجا چی ؟؟؟؟
      ویرایش توسط stephanie : 30 تیر 1395 در ساعت 09:46

صفحه 3 از 4 نخستنخست ... 234 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن