خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 5 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 62
    1. Top | #1
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

►❝انتقاد شدید از سوالات کنکور تجربی؛زیست❞◄

مقاله تحلیلی از کنکور 95 درس زیست شناسی
      عنوان مقاله :
      روند سوالات کنونی را متوقف کنید

امروز 25 تیرماه سال 1395 است اکنون ساعت 6 بعد از ظهر است و در حدود 6 ساعت از کنکور رشته تجربی گذشته است
      از طرف خودم و همکاران و دانش آموزان با درد می نویسم شاید که گوش شنوایی پیدا شود.لطفا انتشار دهید.

1- قبل از هر چیز باید بگویم من با روند حذف کنکور موافق نیستم چون طرح جایگزین آن طرحی بسیار ناقص است چرا که بر روند سوابق تحصیلی تکیه دارد . بنده سالها در حوزه تصحیح امتحانات نهایی شرکت کرده ام و با روند آن آشنایی کامل دارم می دانم که در تصحیح برگه های امتحان نهایی چه اشتباهات تاثیر گذاری صورت می گیرد و خواسته یا ناخواسته ظلم بزرگی در حق بسیاری از دانش آموزان صورت می گیرد با این که دلایل این امر مختلف است اما در ساده ترین دلیل باید بگویم چون در روند تصحیح برگه ها پای عوامل انسانی در میان است پس اشتباه اجتناب ناپذیر است بنا براین با حذف کنکور بی عدالتی کمتر که نخواهد شد هیچ ، بیشتر نیز خواهد شد

2- سالها پیش برای اعتراض به نحوه گزینش کنکور کارشناسی ارشد به سازمان سنجش مراجعه کردم در ابتدا نگهبان یا هر کس دیگری بود مانع از ورود من و بسیاری دیگر به محوطه اداری سنجش شد بعد به خیال خودم نگهیان را پیچاندم و وارد ساختمان و بخش اداری شدم اما زهی خیال باطل چون اتاق ها ی سازمان سنجش نه شماره داشت نه هیچ مشخصات دیگری داخل اتاق ها هم نه اسم کارمند ها بود و نه مشخص بود فردی که در این اتاق است کیست و چکاره است آیا نگهبان است یا آبدلرچی یا کارمند یا مسول در آنجا بود که با یک واقعیت تلخ مواجه شدم و آ ن اینکه جاده سنجش یکطرفه است چون هیچکس پاسخگو نیست و دست از پا درازتر برگشتم امروز با دیدن سوالات درس زیست یاد گدشته افتادمکه براستی چه کسی پاسخگو است ونمونه این عدم پاسخگویی را همین الان هم مشاهده میکنیم و آن این که با اینکه بسیاری از معلمین و والدین و دانش آموزان به این روند طرح سوال معترض هستند گوش شنوایی نیست؟ براستی آیا کسی پاسخگو هست ؟ به چه کسی باید تظلم کنیم ؟ آقای وزیر علوم شما پاسخگو هستید؟ پاسخگوی اشکهایی که سر جلسه ریخته شد هستید؟ اضطراب بچه ها و والدین را چطور ؟

3- از این بحث های کلی که بگذریم به رشته تخصصی خودم یعنی زیست می پردازم و حال آنکه میدانم در سایر رشته ها هم همین گونه است
      خانه از پای بست ویران است خواجه در بند نقش ایوان است
      امروز من و چند تا از همکارانم که همگی از دبیران مطرح و مولف و مدرس کنکور هستند خواستیم یک کلید اولیه برای سوالات کنکور درس زیست تهیه کنیم خوب تعداد سوال 50 وقت پیشنهادی 36 دقیقه من و همکارانم با این که کتاب دم دست داشتیم در حدود3 ساعت به سوالات پاسخ گفتیم و در پایان هم متوجه شدیم به چند سوال پاسخ اشتباه داده ایم خوب جناب طراح بی انصاف دانش آموز چگونه به این سوالات در عرض 36 دقیقه پاسخ بگوید براستی خودت می توانی به سوالات خودت در عرض 36 دقیقه پاسخگو باشی حتما یک جایی نشستی و با افتخار در حال خندیدن به ریش من دبیر و دانش آموز بیچاره ای با افتخار از اینکه سوالاتی را طرح کرده ای که معلمین و دانش آموزان بسیاری را گیر انداخته ای احسنت به تو آفرین به تو

4- سال هاست یک روند غلط در کشور شروع شده و آن اینکه طراح های سوالات کنکور به دنبال غافلگیری موسسات و مدرسان و مولفان سوالات 4 گزینه ای هستند و آنها نیز به دنبال مچ گیری از طراح ها و پیش بینی سوالات و معلمین زحمت کش به دنبال این دو میدوند و دانش آموزان بیچاره که در این میان سرگردان هستند ودر این سیکل غلط بسیاری از آنها نا امید شده و حذف می شوند و سر از ناکجا آباد در می آورند من و همکارانم به وضوح این نا امیدی و یاس را در بین بچه ها سال هاست که می بینیم و نمی توانیم کاری بکنیم به خاطر خدا این سیکل غلط را متوقف کنید

5- براستی چرا ما دانش آموزان با هوش و زرنگ خود را که احتمالا مدیران بعدی هستند به جای آنکه با مسایل بزرگ وبا اهمیت آشنا کنیم و ایده به آنها بدهیم و از آنها ایده بخواهیم با این روند به سمت مسایل جزئی و بی اهمیت می کشانیم مثلا چه اهمیتی دارد که او بداند حرکت دودی از حلق شروع می شود یا یک سانتی متر آن ور تر از مری ولی او را به سرطان مری توجه نمیدهیم و از او نمی پرسیم ایده تو برای رفع این مشکل چیست؟

6- حرف آخرم این است که این روند طرح سوالات را متوقف کنید با این روند فقط دانش آموزان را نا امید می شود و او حتی از داشته هایش نیز نا امید می شود و به طور ناخود آگاه قبول میکند که خنگ است و هوش بالایی ندارد ومنتظر است تا دیگری برای او کاری انجام دهد با این روند بچه ها از مدارس فراری و به سمت موسسات و مدرسان پر طمطراق و پر افاده کشانده می شوند

پاسخ به سوالات سربازی

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      واقعا این حجم از بیشعوری و بی دقتی از طرف طراحان بی سابقه است.
      واقعا میخوان با زندگی دانش آموزان بازی می کنند.

3. Top | #3
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      اکثر مشکلات تالیف سوالات کنکور با انتشار پاسخ تشریحی حل میشه . ولی دوستان دو سه تا تست غلط هم بود باز به جایی بر نمیخوره بین 50 تا تست . اونی موفقه که خودش رو سر جلسه کنترل کنه و با همچین چیزایی برخورد کرد سریع رد بشه ....

There is enough light
      for one who wants to see

...Chemistry : Chem is Try

4. Top | #4
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      البته یه نکته ای متذکر شم, که تقریبا کسایی که سوال طرح میکنن به دلیل ازدیاد جمعیت کنکوریا های عزیز(مخصوص رشته تجربی), کم بودن بازار کار(که اونم دلایل زیادی داره) و یه چیز دیگه که شور درس خوندن در اومده تو ایران.
      الان دیگه همه روزی 3-4 ساعتو میخونن(زیر 5000 ) پس اینام تا حدی مجبورن اینطوری بیارن سوالا رو.
      ولی خب بازم یه چیزی هست که آدم میتونه سوال بده نه چیز سوال.
      مثلا اینکه اون فعالیت صفحه 20 چی گفته به من چه 2 تا سوال خوب حتی قیدی هم بیارن بهتر از خیلی از سوالای فعلیشونه
      در صورت تمایل برای "مشاوره خصوصی" پیام بدین.

مصاحبه کنکور:
      http://forum.konkur.in/thread64595.html

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      کار بسیار بیهوده ایست!!
      چون کسی منتظر شنیدن حرف من و شما توی سنجش نیست!

فقط 1دغدغه و مشغله ذهنی بین کنکوری ها ایجاد میشه.

50تا سوال 10تاش هم بگو اشتباه
      مهم نیست!
      اگه اشتباهه برا همه اشتباشهه!
      چرا سارا همتی زیست 100نتونست بزنه؟
      شما هم به دنبال 100نباشید.
      20تا سوال هم نزنید میشه 60درصد و یه راست میرید پزشکی
      خودتونم درگیر این حواشی نکنید

6. Top | #6
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط dmb نمایش پست ها
      واقعا این حجم از بیشعوری و بی دقتی از طرف طراحان بی سابقه است.
      واقعا میخوان با زندگی دانش آموزان بازی می کنند.
      بیشعوری مهلک ترین عارضه کل تاریخ بشریت هستش که متأسفانه تا حالا هیچ راهکار علمی برای مقابله با آن ارائه نشده است

7. Top | #7
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mohammacl نمایش پست ها
      اکثر مشکلات تالیف سوالات کنکور با انتشار پاسخ تشریحی حل میشه . ولی دوستان دو سه تا تست غلط هم بود باز به جایی بر نمیخوره بین 50 تا تست . اونی موفقه که خودش رو سر جلسه کنترل کنه و با همچین چیزایی برخورد کرد سریع رد بشه ....
      حرف شما متین است ولیکن توجیه مناسبی برای همچین اشتباهی نیست.

ویرایش توسط jarvis : 29 تیر 1395 در ساعت 01:17

8. Top | #8
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      با همه این اوصاف ناگفته نمونه ، سوالای زیست امسال نسبت به سالهای قبل خیلی معقول بود... حتی سوال یک زیست که کلی مناقشه داشت یه تست ساده بود !!!

9. Top | #9
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mohammacl نمایش پست ها
      موافق نیستم داداش

الان دو سه سالیه که طراحان سوالات زیست و شیمی هر سال دارن شورش رو در میارن و بیشعوری خودشون رو بیشتر و بیشترتر به رخ میکشن و ثابت میکنن ، شما سوالات شیمی ریاضی امسال نگا کن ، n تا سوال شمارشی داده که هر سوالش 5 تا سواله! ، چه خبرشونه مگه

واقعا بیشعوری حماقت نی تازه جالب ترم اینکه بیشعورها نه تنها احمقم نیستن بلکه خیلیم با هوش و با استعدادن!

10. Top | #10
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط italp نمایش پست ها
      با همه این اوصاف ناگفته نمونه ، سوالای زیست امسال نسبت به سالهای قبل خیلی معقول بود... حتی سوال یک زیست که کلی مناقشه داشت یه تست ساده بود !!!
      خوب مشکل همین جاست.
      تست های ساده است که غلطه

11. Top | #11
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط dmb نمایش پست ها

خوب مشکل همین جاست.
      تست های ساده است که غلطه
      خب اصولان چندتا سوال اول رو دست پایین میگیرن تو کتکور

12. Top | #12
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات

الان اعصابا همه خرابه یه چی بگم دور همم هستیم بخندیم ؛

طرف میگفت دیشب زیر بغلمو پشه زده ، آخه یکی نیست بگه خب
      بیـشعور اونجا جاست که نیش زدی؟!
      سه ثانیه میخارونده ، نیم ساعت میخندیده

حکایت
      شعور طراح زیست و شیمی کنکور هم همینه

13. Top | #13
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      یک کنجکاوی دروجودم رخنه کرده که همین دبیرایی که دم از غیراستاندارد بودن سوالات کنکورمی زنن، سوال کنکور بدن طرح کنن می تونن باتوجه تعداد زیاد داوطلبا سوال هایی طرح کنن که بچه ها روتمییزبده؟

14. Top | #14
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط amir.hav نمایش پست ها
      یک کنجکاوی دروجودم رخنه کرده که همین دبیرایی که دم از غیراستاندارد بودن سوالات کنکورمی زنن، سوال کنکور بدن طرح کنن می تونن باتوجه تعداد زیاد داوطلبا سوال هایی طرح کنن که بچه ها روتمییزبده؟
      حداقلش اینه مثلا کسی که سوال طرح میکنه پاسخنامه میده ولی طراح کنکور چی؟

15. Top | #15
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط italp نمایش پست ها
      خب اصولان چندتا سوال اول رو دست پایین میگیرن تو کتکور
      ببخشید ولی متوجه حرفتون نشدم

صفحه 1 از 5 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن