خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 11 از 11
    1. Top | #1
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات

یارا تو هم هوای ما دارا.....

عرض ادب و احترام خدمت تمامی کاربران انجمن کنکور
      اصلا قصد زدن تاپیک نداشتم , چون بر این موضوع واقفم که نزدیک کنکور هست و بالطبع هم الان دارین دوران جمع بندی رو سپری میکنین,تنها دلیلی که باعث ایجاد تاپیک شد این بود که خیلی از اطرافیان و بزرگان این موضوع رو شنیده بودم که :
      خداوند دعای دیگران رو در حق ادمی زودتر اجابت میکنه.
      پس بیش از این وقتتون رو نمیگیرم و یکراست میرم سر اصل مطلب
      متاسفانه , دیروز خبردار شدم عموی بنده مبتلا به سرطان خون هستند , ایشون چون خودشون پزشک هستن تا بحال موضوع رو با کسی در میون نذاشته بودن , ولی به تدریج با پیشروی بیماری و تغییر شرایط ظاهری ایشون , این خبر علنی شده,یک عمر خودشون وسیله ای برای درمان و مداوای دیگران بودند ولی حال.... به هر حال خداوند صلاح بندگانش رو خودش بهترمیدونه و نمیشه به درگاهش شکوه ای کرد.
      ضمن اینکه ارزومند سلامتی و طول عمر برای تک تک اعضای خانوادتون هستم ,درخواست و خواهش این رو این رو داشتم که در خلوت خودتون, هر وقت دست به دعا شدین , برای عموی بنده هم سهمی از دعا کنار بذارید.
      عذر میخوام اگر وقتتون رو گرفتم/.

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      یغمایه عزیز تنها کاری که می تونم بکنم دعا برا سلامتیشونه قصد نامیدی ندارم سرطان خون یکی از بد ترین حالتایه سرطانه کاش می تونستم کار بیشتری انجام بدم ولی بیشتر از دعا کاری ازم برنمی یاد ان شالا خدا دعایه مارو اجابت کنه

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      وای خیلی ناراحت شدم
      حتما دعا میکنم براشون آن شاالله که خدا شفا شون بده....

4. Top | #4
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      یا مَنِ إسمهُ دَواء و ذِکرِهُ شِفاء

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      اللهم اشف کل مریض بحق عزتک یا ارحمن اراحمین
      آرزوی شفا عاجل دارم برای عموی گرامی تون

6. Top | #6
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bahat-ghahram
      نمایش مشخصات
      دومین التماس دعای امروز بود

مورد اول هم بیماری سرطان خون پسرعموی یکی از کابران انجمن

ان شالله که همه بیماران بخصوص پسرعمو و عموی مذکور شفا یابند

الهم اشف کل مریض

7. Top | #7
      کاربر فعال

Ashegh
      نمایش مشخصات
      !! دلم شكست!!

سرطان !!

داداش منوچهر عزيز واقعا كاري جز دعا از دستم بر نمياد و حتما سر نمازا دعاشون ميكنم !

ان شاء الله بهبود پيداكنن از دست اين غول بي شاخ و دمي كه گرفتار ماها شده
      گيسوان تو شبيه اند به شب اما نه

شب كه اينقدر نبايد به درازا بكشد !

اینجام همیشه

8. Top | #8
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات

ان شاء الله خداوند عموتون رو شفا بده منوچهر جان و هر چه زودتر سلامتیشون رو به دست بیارن

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط yaghma نمایش پست ها

عرض ادب و احترام خدمت تمامی کاربران انجمن کنکور
      اصلا قصد زدن تاپیک نداشتم , چون بر این موضوع واقفم که نزدیک کنکور هست و بالطبع هم الان دارین دوران جمع بندی رو سپری میکنین,تنها دلیلی که باعث ایجاد تاپیک شد این بود که خیلی از اطرافیان و بزرگان این موضوع رو شنیده بودم که :
      خداوند دعای دیگران رو در حق ادمی زودتر اجابت میکنه.
      پس بیش از این وقتتون رو نمیگیرم و یکراست میرم سر اصل مطلب
      متاسفانه , دیروز خبردار شدم عموی بنده مبتلا به سرطان خون هستند , ایشون چون خودشون پزشک هستن تا بحال موضوع رو با کسی در میون نذاشته بودن , ولی به تدریج با پیشروی بیماری و تغییر شرایط ظاهری ایشون , این خبر علنی شده,یک عمر خودشون وسیله ای برای درمان و مداوای دیگران بودند ولی حال.... به هر حال خداوند صلاح بندگانش رو خودش بهترمیدونه و نمیشه به درگاهش شکوه ای کرد.
      ضمن اینکه ارزومند سلامتی و طول عمر برای تک تک اعضای خانوادتون هستم ,درخواست و خواهش این رو این رو داشتم که در خلوت خودتون, هر وقت دست به دعا شدین , برای عموی بنده هم سهمی از دعا کنار بذارید.
      عذر میخوام اگر وقتتون رو گرفتم/.
      با سلام و آرزوی شفای عاجل برای عموی بزرگوارتون.چندسال قبل یکی از دبیرهای شهرمون دچار بیماری سرطان خون شد. با حال نزار و درحالیکه از 100کیلو به 50کیلو رسیده بود و رنگ چهره شون کاملا زرد شده بود و کسی امیدی به بهبود ایشون نداشت و چون اینجا مغز استخوان مناسب پیوند براشون یافت نشد برای معالجه رفتند سوئد و گویا اونجا بانک مغز استخوان هست یا چنین امکاناتی .خلاصه کاملا معالجه شدند و برگشتند سرکارشون .این جریان مربوط به 10سال قبل بود. اخیرا هم که خداروشکر معالجات و دارو های بسیارعالی کشف شده هم برای سرطان خون حاد و هم مزمن. مطلب زیر کپی هست از روش درمانی جدیدی در امریکا. ایشون هم چون پزشک هستند انشاالله که تمکن مالی را برای معالجه در خارج کشور دارند و همزمان با دعا باید تشویق بشن که پیگیرو فعالانه دنبال معالجه باشند....این خلاصه خبر روش جدید درمانی هست:

محققان دانشگاه پنسیلوانیا در آمریکا به روشی جدید برای درمان بیماری سرطان خون دست یافتند.
      به گزارش برنا، محققان موفق به کشف روش جدیدی برای درمان سرطان خون شدند.
      در این روش جدید که حاصل بیست سال تحقیقات مداوم است، با تغییرات ژنتیکی در سلول‌های ایمنی بدن فرد بیمار موسوم به سلول‌های تی (T-cells)آن‌ها را به طرف سلول‌های سرطانی هدایت کرده و این سلول‌ها پس از اتصال به سطح سلول‌های سرطانی با وارد کردن ترکیبات خود در آن‌ها و تغییرات ژنتیکی زمینه نابودی آن‌ها را فراهم می‌آورند.

این هم بخشی از یه مقاله علمی دیگه است که امیدوارم با خوندنش به آرامش برسید و نگرانی از بیماری عموی بزرگوارتون روی نتیجه کنکورشما تاثیر منفی نذاره:

درمان سرطان خون حاد: ترکیبی از شیمی درمانی و پیوند مغزاستخوان است و اگر به خوبی و به موقع انجام شود، تقریبا 70 درصد بیماران از بیماری جان سالم به در می برند.
      سرطان خون مزمن:
      برخلاف نوع حاد، سیر بیماری و بروز علایم بالینی در سرطان خون مزمن بسیار کند پیش می رود و ممکن است فرد مبتلا به سرطانمدت های طولانی از وجود سلول های سرطانی در بدنش بی اطلاع باشد. علایم نیز بسیار خفیف و جزئی است. ضعف، بی حالی و بزرگی طحال جزو نشانه های این بیماری است. گاهی بیماران به علت بزرگی طحال به پزشک مراجعه می کنند و بیماری سرطان خون تشیخص داده می شود. در بزرگسالان برعکس کودکان، سرطان خون مزمن شایع تر است. سرطان خون مزمن دو نوع میلوپرولیفراتیو (CML) و لنفوپرولیفراتیو (CLL) دارد.درمان:خوشبختانه سرطان خون مزمن نوع CML با دارویی که 9-8 سال است وارد ایران شده، درمان می شود. قرص باید طولانی مدت (حداقل 5 سال) و روزی 4 عدد مصرف شود و بیماران با این درمان دارویی زندگی طبیعی را از سر می گیرند. نوع CLL در افراد بالای 40 سال دیده می شود و درمان آن پیچیده تر است. البته خیلی از بیماران بعد از کشف و تشخیص بیماری به درمان خاصی نیاز ندارند. CLL بیماری کم ضرری برای بدن محسوب می شود و بدن واکنش خاصی به آن نشان نمی دهد ولی به ندرت افزایش گلبول های سفید، کم خونی و ضعف در فرد مبتلا دیده می شود.گاه فقط لازم است بیمار 6-5 سال تحت نظر بماند و به درمان سریع نیاز نیست. فقط نام این نوع از سرطان خشن و نگران کننده است. اقدام پزشکی زمانی ضرورت می یابد که بیماری کمی فعال شود و علایم ژنتیکی خاص خود را نشان دهد.
      (برای جنبه ژنتیکی آن هم که قبلا مقاله دانشگاه پنسیلوانیای امریکا را دیدیم .پس جای نگرانی نیست.فقط ایشون باید از سوی اطرافیان برای پیگیری معالجه حمایت و تشویق بشن و بهشون روحیه داده بشه) انشاالله که دعای خیر همه ما هم بدرقه راهشون باشه و پاداش خدمات درمانی ایشون به بیماران در قالب شفای عاجل به خودشون برگرده.
      ویرایش توسط Armaghan : 21 تیر 1395 در ساعت 19:14

10. Top | #10
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      خیلی جاها دیدم و خوندم که سرطان پایان زندگی نیست.

میشه بهش غلبه کرد.

امیدوارم عموی شما هم جزء اون دسته افرادی باشن که تونستن این بیماری رو پشت سر بگذارن.

با آرزوی سلامتی
      دلمان برای هرچیز کوچک،چقدر تنگ است..

11. Top | #11
      کاربر انجمن

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      خدا ایشالا شفاشون بده بحق خانم فاطمه زهرا(س)
      بیست سال بعد برای کارهایی که انجام نداده ای بیش از کارهایی که انجام داده ای افسوس میخوری.
      من هرگز چیزی درباره کسی نخواهم گفت مگر اینکه بتوانم چیز خوبی بگویم.

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن